Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει κανεις αν μπορώ να βρω Τον Launcher pro plus απο το internet δωρεάν??

Εκτός του ότι ο γούγλης είναι φιλαράκι σου που λεει και ο kallair καλό είναι να αποφεύγουμε τέτοιου είδους ερωτήσεις για να μην ερχόμαστε όλοι μας σε δύσκολη θέση. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παδια οσοι εχουν το υπεροχο theme απο τον dark dog , οταν γραφουν ενα μηνυμα εχει το μπλε χρωμα της se ε ?A και κατι ακομη .. Τα αλλα 2 αρχεια που ειχε ο φακελος , που ειναι για το launcher pro , πως τα χρησιμοποιω ??

 

Καμια βοηθεια ? Φιλε dark ??

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καμια βοηθεια ? Φιλε dark ??

 

Αυτό συμβαίνει dimitrissa επειδή το πληκτρολόγιο ανήκει σε εφαρμογή του συστήματος και όχι στο framework-res.apk

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καμια βοηθεια ? Φιλε dark ??

Οχι. Το πληκτρολογιο δεν ειναι καρμπον. Αν διαβασεις ολο το τοπικ θα δεις οτι καποιος αργοτερα δινει ενα αρχειο και εξηγει πως να το κανεις μαυρο. Τα εικονιδια που δινει στους αλλους φακελους, τα βαζεις ααααν θες στο προ. Παρατεταμενο πατημα σε μια συντομευση της ντοκμπαρ και αλλαγη εικονιδιου.

 

Εντιτ: ρε συ Νταρκ, τι θα γινει? Ειναι η δεκατη φορα μεσα σε αυτη τη βδομαδα που ποσταρουμε μαζι!

 

Sent from my U20i using Tapatalk

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς κάποιο άλλο πρόγραμμα για να βγάζεις φωτογραφίες το οποίο όμως να μην είναι demo?????αν ναι αν μπορεί ας κάνει τα κόλπα του να μου πει και μένα..

 

 

Δωσε email σου να στειλω το καλυτερο!

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Eπανερχομαι στο θεμα της κινεζικης μπαταριας που ειχα παρει. Μετα την τριτη φορτιση-αποφορτιση:

Λιγο 3g, λιγο wifi και κανα μισαωρο παιχνιδι με το κινητο και με μενει μολις 10% μετα απο 14 μολις ωρες!!!

 

Μουφα με φαινεται για την ωρα...

 

Sent from my U20i using Tapatalk

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

α)Υπάρχει τρόπος να είναι ''descoverable'' το κινητό μας στο bluetooth χωρίς να έχει περιορισμενο χρόνο 300sec;

β)γίνεται για παράδειγμα αν πάρουμε το ίδιο άτομο 10 φορές να μήν εμφανίζει και 10 φορές το όνομά του στις πρόσφατες κλήσεις και απλά να εμφανίζει τη πιο πρόσφατη;

γ) Υπάρχει εφαρμογή που να ταξινομεί τα μηνύματα σε εισερχόμενα εξερχόμενα και όχι να τα εμφανίζει όλα μαζι;

δ) οταν ηταν κλειδομένο το κινητό εμφάνιζε επάνω αριστερα το ποσοστό % της μπαταρίας τώρα ξαφνικά δε το δείχνει...έχει κανείς ιδέα γιατί

 

Υγ: Έγραψα πολλά το ξέρω ότι μπορείτε ρε παιδία... :)

Edited by anastazio83
Link to comment
Share on other sites

α)Υπάρχει τρόπος να είναι ''descoverable'' το κινητό μας στο bluetooth χωρίς να έχει περιορισμενο χρόνο 300sec;

 

300???? Σε μενα ειναι 120 οποτε μη μιλας καθολου!:worry:

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Eπανερχομαι στο θεμα της κινεζικης μπαταριας που ειχα παρει. Μετα την τριτη φορτιση-αποφορτιση:

Λιγο 3g, λιγο wifi και κανα μισαωρο παιχνιδι με το κινητο και με μενει μολις 10% μετα απο 14 μολις ωρες!!!

 

Μουφα με φαινεται για την ωρα...

 

Sent from my U20i using Tapatalk

 

Συνέχισε να το κοιτάς, για να μας πεις και εμάς. Κρίμα που δεν αποδίδει περισσότερο.

 

α)Υπάρχει τρόπος να είναι ''descoverable'' το κινητό μας στο bluetooth χωρίς να έχει περιορισμενο χρόνο 300sec;

β)γίνεται για παράδειγμα αν πάρουμε το ίδιο άτομο 10 φορές να μήν εμφανίζει και 10 φορές το όνομά του στις πρόσφατες κλήσεις και απλά να εμφανίζει τη πιο πρόσφατη;

γ) Υπάρχει εφαρμογή που να ταξινομεί τα μηνύματα σε εισερχόμενα εξερχόμενα και όχι να τα εμφανίζει όλα μαζι;

δ) οταν ηταν κλειδομένο το κινητό εμφάνιζε επάνω αριστερα το ποσοστό % της μπαταρίας τώρα ξαφνικά δε το δείχνει...έχει κανείς ιδέα γιατί

 

Υγ: Έγραψα πολλά το ξέρω ότι μπορείτε ρε παιδία... :)

 

α)Γιατί θες να είναι discoverable, θα σου τρώει την μπαταρία, και απ' ότι ξέρω όσες συσκευές συνδεθούν με ένα κινητό μετά το βρίσκουν και χωρίς να είναι...

β) Αν χρησιμοποιείς την μαμίσια εφαρμογή, άλλαξε την:p Στο DialerOne π.χ. δεν γίνεται αυτό

γ)Βρήκα αυτό: http://www.androidzoom.com/android_applications/tools/sms-manager_gclu.html

δ) το εμφανίζει όταν το φορτίζεις...

 

UPDATE: Και αυτό: http://www.androidzoom.com/android_applications/communication/sms-composer_ncug.html

Edited by kalas
Link to comment
Share on other sites

χθες το κοιταγα..και ειδα κατι που ελεγε οτι μπορεις να μιλας μεταξυ smartphone δωρεαν.ισως ναναι το αντιστοιχο με αυτο που λες...

ριξε μια ματια.kik messenger λεγεται.και το whatsapp messenger κανει.και αν πας κατω και πατησεις περισσοτερα,εχει 2-3 για αυτη τη δουλεια..

 

θα ριξω μια ματια αν και ενα αλλο προγραμμα που ειχα δοκιμασει παρομοιο δεν επαιξε (δε θυμαμαι ονομα). αν παιξει θα ενημερωσω, ευχαριστω.

 

Eπανερχομαι στο θεμα της κινεζικης μπαταριας που ειχα παρει. Μετα την τριτη φορτιση-αποφορτιση:

Λιγο 3g, λιγο wifi και κανα μισαωρο παιχνιδι με το κινητο και με μενει μολις 10% μετα απο 14 μολις ωρες!!!

 

Μουφα με φαινεται για την ωρα...

 

Sent from my U20i using Tapatalk

 

επιβεβαιωνω κι εγω. απλα για να μην εχω καμια υπονοια οτι μπορει να φταιει ο φορτιστης αυτοκινητου γι'αυτη την αποδοση θα της δωσω ακομα μια ευκαιρια, αλλα αν σε 4-5 φορτισεις ακομα δεν φτιαξει, πηρε ποδι (ευτυχως δεν την πληρωσα ακριβα). περιεργο παντως, στην αρχη επαιζε μια χαρα, γιατι να πεσει σε αποδοση τοσο γρηγορα?

 

Έχει βρει κανείς κάποιο άλλο πρόγραμμα για να βγάζεις φωτογραφίες το οποίο όμως να μην είναι demo?????αν ναι αν μπορεί ας κάνει τα κόλπα του να μου πει και μένα..

 

αναφερθηκε απο πολλους καποιο viniete ή καπως ετσι (δε θυμαμαι ακριβως) σαν το καλυτερο αλλα paid. με ενδιαφερει κι εμενα αλλα με το "paid" εχω ενα θεματακι...

Link to comment
Share on other sites

θα ριξω μια ματια αν και ενα αλλο προγραμμα που ειχα δοκιμασει παρομοιο δεν επαιξε (δε θυμαμαι ονομα). αν παιξει θα ενημερωσω, ευχαριστω.

 

 

 

επιβεβαιωνω κι εγω. απλα για να μην εχω καμια υπονοια οτι μπορει να φταιει ο φορτιστης αυτοκινητου γι'αυτη την αποδοση θα της δωσω ακομα μια ευκαιρια, αλλα αν σε 4-5 φορτισεις ακομα δεν φτιαξει, πηρε ποδι (ευτυχως δεν την πληρωσα ακριβα). περιεργο παντως, στην αρχη επαιζε μια χαρα, γιατι να πεσει σε αποδοση τοσο γρηγορα?

 

 

 

αναφερθηκε απο πολλους καποιο viniete ή καπως ετσι (δε θυμαμαι ακριβως) σαν το καλυτερο αλλα paid. με ενδιαφερει κι εμενα αλλα με το "paid" εχω ενα θεματακι...

 

 

Vignette λεγεται το προγραμμα και μπορεις να το βρεις ευκολα... Google is your friend;)

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Eπανερχομαι στο θεμα της κινεζικης μπαταριας που ειχα παρει. Μετα την τριτη φορτιση-αποφορτιση:

Λιγο 3g, λιγο wifi και κανα μισαωρο παιχνιδι με το κινητο και με μενει μολις 10% μετα απο 14 μολις ωρες!!!

 

Μουφα με φαινεται για την ωρα...

 

Sent from my U20i using Tapatalk

 

Ξαναεπανερχομαι...(τί λεξη εφτιαξα παλι!)

Με την μανισια μπαταρια (τα μισα σχεδον mAh), με λιγοτερη χρηση internet αλλα με αρκετες κλησεις, χωρις καμια αλλαγη στο συστημα, 69% μετα απο 13 ωρες...

 

Πωλειται μπαταρια 1650mAh. Τιμη: 3,50 ευρω!:p

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Ξαναεπανερχομαι...(τί λεξη εφτιαξα παλι!)

Με την μανισια μπαταρια (τα μισα σχεδον mAh), με λιγοτερη χρηση internet αλλα με αρκετες κλησεις, χωρις καμια αλλαγη στο συστημα, 69% μετα απο 13 ωρες...

 

Πωλειται μπαταρια 1650mAh. Τιμη: 3,50 ευρω!:p

Diamandis Εσύ δεν γράφεις ρε φιλε!!!ΖΩΓΡΑΦΙΖΕΙΣ όσο για την μπαταρία κράτα την αχρείαστη να είναι :X:chair:

 

EDIT:περιμένω την επόμενη λέξη μάλλον θα είναι Ξαναματαεπανερχομαι:lol::lol:

Edited by trap_1
Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

θα ριξω μια ματια αν και ενα αλλο προγραμμα που ειχα δοκιμασει παρομοιο δεν επαιξε (δε θυμαμαι ονομα). αν παιξει θα ενημερωσω, ευχαριστω.

 

 

 

επιβεβαιωνω κι εγω. απλα για να μην εχω καμια υπονοια οτι μπορει να φταιει ο φορτιστης αυτοκινητου γι'αυτη την αποδοση θα της δωσω ακομα μια ευκαιρια, αλλα αν σε 4-5 φορτισεις ακομα δεν φτιαξει, πηρε ποδι (ευτυχως δεν την πληρωσα ακριβα). περιεργο παντως, στην αρχη επαιζε μια χαρα, γιατι να πεσει σε αποδοση τοσο γρηγορα?

 

 

 

αναφερθηκε απο πολλους καποιο viniete ή καπως ετσι (δε θυμαμαι ακριβως) σαν το καλυτερο αλλα paid. με ενδιαφερει κι εμενα αλλα με το "paid" εχω ενα θεματακι...

 

 

οποιοςθελει το Vignete ας στειλει pm!!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

καλησπερά!

Απ'ότι βλέπω τα περισσότερα ποστ αφορούν mods και βελτιωσεις,οπότε για να μην ψαξω 50+ σελίδες απο πόστ (που στην τελική θα είναι και outdated άποψη), θέλω να ρωτησω:

 

Θέλω να πάρω ενα νεο κινητό,έχω το ιδιο SE V640i ΤΡΙΑ χρόνια τωρα.

Εφαγα φρικη γιατι παλια τα άλλαζα σαν τα πουκάμισα τα κινητα για να έχω οτι πιο νέο τεχνολογικά. Αλλά αφου χαλασαν/μου εκλεψαν 2-3 ,εγινα ασκητης και ειπα "θα το εχω μέχρι να τα φτύσει" και η στιγμή εφτασε .

 

Μία φίλη εχει ενα xperia 10mini pro του κουτιου (παει στο πλαισιο 220Ε) και μου το δίνει 150. Οπότε ειναι μια εύκολη λύση να "εξελιχθω" και εγώ.

~~~ Να το πάρω ή λογω μπαταριας/ελλειψης android update κτλ κτλ δεν αξίζει?~~~

Link to comment
Share on other sites

Πάρτο με χίλια!!! Το iphone 4 έχει χειρότερη μπαταρία....όσο για το update όλο και κάτι θα rootρουν τα αλάνια...σε τελική ανάλυση δεν είναι άχρηστο το κινητό και χωρις update 2.2 και πάνω..
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=865486

 

Παιδιά όποιος μπορεσει να κατεβάσει το αρχείο απο το βήμα 1 αν μπορεί ας μου το στείλει με πμ,γιατί εμένα μου βγάζει σφάλμα.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=865486

 

Παιδιά όποιος μπορεσει να κατεβάσει το αρχείο απο το βήμα 1 αν μπορεί ας μου το στείλει με πμ,γιατί εμένα μου βγάζει σφάλμα.

 

 

Και σε μένα βγάζει σφάλμα δυστυχώς!

Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

Πάρτο με χίλια!!! Το iphone 4 έχει χειρότερη μπαταρία....όσο για το update όλο και κάτι θα rootρουν τα αλάνια...σε τελική ανάλυση δεν είναι άχρηστο το κινητό και χωρις update 2.2 και πάνω..

 

κανεις αλλος ?

το root παλια ηταν για τους πολυ ψαγμενους, τώρα ειναι κοινη πρακτικη?

Δλδ αξίζει ακόμη και σήμερα να το χτυπησω για 150 ευρω? (μιας και ειναι 6 μηνων μοντέλο κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιει κανείς beautiful widget?μου βγαζει συχνα στην οθονη please update beautiful widget.ξερει κανεισ τι πρεπει να κανω?ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

κανεις αλλος ?

το root παλια ηταν για τους πολυ ψαγμενους, τώρα ειναι κοινη πρακτικη?

Δλδ αξίζει ακόμη και σήμερα να το χτυπησω για 150 ευρω? (μιας και ειναι 6 μηνων μοντέλο κτλ κτλ.

 

Κοιτα ο,τι και να σου πουμε εμεις,ειναι στο χερι σου..γουστα ειναι αυτα..εγω προσωπικα ειμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ικανοποιημενος..προσεξε ομως..εγω ηξερα τι θα αγορασω.απο την αρχη το ερωτευτηκα και το ψαξα και τελικα το πηρα..πηγαινε σε καποιο καταστημα δες το σε λειτουργια..εχει να κανει και γιατι το θες και τι εχεις συνηθισει απο ενα κινητο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...