Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

OK..γνωστό ότι στην πλειονότητα των κινητών (αν όχι σε όλα !) μιλάμε για ψηφιακό Zoom...αλλά ρε παιδιά δε μπορώ να βγάλω από το μυαλό μου τις φωτογραφίες που έβγαζα με το K810i....!!!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ...και μόλις 3.2Mpixel.....μια χαρά zoom!!!

Δε ξέρω τι να πώ...η SE χρησιμοποιούσε τότε άλλο φακό...?:confused:

Το κ810 ειχε βγει στην αγορα ως φωτογραφικο κινητο (βλ.cybershot).

Tο mini δεν πλασαρεται ως φωτογραφικο κινητο. Εχει αλλες ικανοτητες που δεν συγκρινονται με το κ810.

Θα επρεπε να γνωριζεις οτι τα mpixel δεν παιζουν ρολο, αλλα ο φακος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το κ810 ειχε βγει στην αγορα ως φωτογραφικο κινητο (βλ.cybershot).

Tο mini δεν πλασαρεται ως φωτογραφικο κινητο. Εχει αλλες ικανοτητες που δεν συγκρινονται με το κ810.

Θα επρεπε να γνωριζεις οτι τα mpixel δεν παιζουν ρολο, αλλα ο φακος.

 

OK...Απλά να σου πω και εγώ με τη σειρά μου οτι δεπ παίζει καθόλου ρόλο ο τίτλος cybershot, Γιατί και το C903 Που έχω, σαν cybershot που είναι ...οι φωτογραφίες που βγάζει δε συγκρίνονται με του k810i, αν και εχει 5 mpx.

Τεσπα όπως και να΄χει τουλάχιστον συμφωνούμε ότι παίζει ρόλο ο φακός...και όχι ο "ΤΙΤΛΟΣ".

Απλά ένα άτιμο zoom θα έπρεπε να έχει και το "μικρό"...:!:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

OK...Απλά να σου πω και εγώ με τη σειρά μου οτι δεπ παίζει καθόλου ρόλο ο τίτλος cybershot, Γιατί και το C903 Που έχω, σαν cybershot που είναι ...οι φωτογραφίες που βγάζει δε συγκρίνονται με του k810i, αν και εχει 5 mpx.

Τεσπα όπως και να΄χει τουλάχιστον συμφωνούμε ότι παίζει ρόλο ο φακός...και όχι ο "ΤΙΤΛΟΣ".

Απλά ένα άτιμο zoom θα έπρεπε να έχει και το "μικρό"...:!:

Το γνωριζω οτι cybershot δεν σημαινει και καλη φωτογραφια.

Αλλα ηταν απο τα πρωτα μοντελα που εφεραν αυτη την επωνυμια και την σεβοντουσαν ας το πουμε ετσι.

 

EDIT: Υπαρχει εφαρμογη στο μαρκετ που λεγεται vignette (εχει και zoom) και αντικαθιστα την default εφαρμογη καμερας του κινητου.

Eιναι η trial εκδοση ομως που τραβει σε αναλυση vga νομιζω. Yπαρχει και η επι πληρωμη που τα κανει ολα...

Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

Το γνωριζω οτι cybershot δεν σημαινει και καλη φωτογραφια.

Αλλα ηταν απο τα πρωτα μοντελα που εφεραν αυτη την επωνυμια και την σεβοντουσαν ας το πουμε ετσι.

 

EDIT: Υπαρχει εφαρμογη στο μαρκετ που λεγεται vignette (εχει και zoom) και αντικαθιστα την default εφαρμογη καμερας του κινητου.

Eιναι η trial εκδοση ομως που τραβει σε αναλυση vga νομιζω. Yπαρχει και η επι πληρωμη που τα κανει ολα...

 

ναι αλλα παλι μαπα η φωτο με ζουμ στην paid εφαρμογη..:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα παλι μαπα η φωτο με ζουμ στην paid εφαρμογη..:rolleyes:

 

άρα με λίγα λόγια :

Φωτογραφία και X10mini....ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ!:lol:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

άρα με λίγα λόγια :

Φωτογραφία και X10mini....ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ!:lol:

 

δεν ξερω εγω ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο την καμερα..ειδικα σε φωτισμο μερας ειναι πολυ καλη..αλλα το ζουμ αστο..:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ψηφιακό ζουμ τι το θέλετε? Δεν είναι τίποτα περισσότερο από απλό crop της full φωτογραφίας. Άμα κάνετε crop στον υπολογιστή είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα. Φυσικά το αποτέλεσμα θα είναι ψιλοχάλια όπως θα συνέβαινε και με το ψηφιακό ζοομ.
Link to comment
Share on other sites

Το πολύ στο 2μηνο θα το έχουμε!

 

η συσκευη μου ειναι οπως οταν την αγορασα.να περιμενω για νεο ?

οπως ειπα δεν εχω πειραξει τπτ απο τοτε που το αγορασα.

 

Τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

η συσκευη μου ειναι οπως οταν την αγορασα.να περιμενω για νεο ?

οπως ειπα δεν εχω πειραξει τπτ απο τοτε που το αγορασα.

 

Τι να κανω?

 

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.

 

Θέλεις πιο πρόσφατο λογισμικό?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βγάλανε σήμερα update για android 2.1-update1 και για μας που το πήραμε από vodafone...πάλι καλά ! έχω όμως την εξής απορία : πώς κάνω uninstall ένα μαμίσιο app (χωρίς όμως να γράφω σε κονσόλες κι ιστορίες) ...οκ πρέπει πρώτα να το κάνω root...any ideas για να αποφύγω και σ'αυτή τη φάση τις το "γράψιμο" που αναφέρω πιο πάνω ;;; ...with a single tap ρε παιδί μου που λέει ο λόγος ! thanx in advance... Edited by kwsthsk
Link to comment
Share on other sites

Να παραθέσω κ εγώ την εμπειρία μου με το χ10 προ. Πολλές δυνατότητες ωραίο κινητό αλλά πολλούς τριγμούς κ μικρή μπαταρία στα οποία δεν είχε πρόβλημα η SE :-S Κάποια καλύτερη μπαταρία έχετε να προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα , ειμαι επιτελους εδω και λιγες ωρες σε 2.1 με vodafone , το χ10 μινι προ ειναι ροοτ(με ζ4ροοτ) και δεν ειχα κανενα προβλημα μεχρι τωρα στο 1.6 , απο σημερα το πρωι οταν παω να ανοιξω τις επαφες μου μου βγαζει μνμ οτι δεν μπορει να τρεξει η εφαρμογη sonnyericson.contacts και κανω αναγκαστικο κλεισιμο , οι επαφες εινα μεσα κανονικα και οτι restore και να εχω κανει δεν εβγαλα ακρη,καμια ιδεα-βοηθεια κανεις;

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδακια

 

Μετα την αναβαθμιση σε 2.1 ειχα και εγω προβλημα με reboot οταν εβαζα το usb.

 

Mετα απο λιγο ψαξιμο βρηκα την λυση. Ηταν επειδη αλλαξα το Notification απο το Tinkerbell που ειναι το προεπιλεγμενο σε καποιο αλλο. Μολις το επαναφερα δεν μου εκανε reboot. Tρελο bug!

 

Hope this helps

LG G3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδακια

 

Μετα την αναβαθμιση σε 2.1 ειχα και εγω προβλημα με reboot οταν εβαζα το usb.

 

Mετα απο λιγο ψαξιμο βρηκα την λυση. Ηταν επειδη αλλαξα το Notification απο το Tinkerbell που ειναι το προεπιλεγμενο σε καποιο αλλο. Μολις το επαναφερα δεν μου εκανε reboot. Tρελο bug!

 

Hope this helps

 

 

:blink: Εννοείς τον ήχο για τα μηνύματα;;;;;;;;

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πέρασα και εγώ τη 2.1 σε vodafone branded χτες το βράδυ και έκανα root χωρίς πρόβλημα.

 

Πληροφοριακά να πω οτι 1) το PC companion κοιμόταν τον ύπνο του δικαίου, ευτυχώς είχα εγκαταστήσει και SEUS και μου βρήκε το update, 2) και στην 2.1 το facebook δεν μπαίνει ως ξεχωριστή υπηρεσία στο timescape, μόνο μέσω του 360 - το γνωστό νταβατζιλίκι δηλαδή, ευτυχώς δεν με πολυνοιάζει το fb, 3) από branded περιεχόμενο σχεδόν τίποτα καινούργιο, ούτε καν κάποιο καινούργιο trial βρε παιδί μου...

 

@manusos και εμένα μου έκανε κάτι τρελά στις επαφές, πέρασα επαφές από SIM και τις κατάλαβε με την τρίτη προσπάθεια, μου έφερε και κάτι άσχετες επαφές από το εταιρικό μαιλ (μέσω το road sync παρόλο που δεν το είχα active!) και τα έκανε μαντάρα... οπότε έσβησα ξανά όλες τις επαφές και συγχρόνισα με το gmail, που το είχα τακτοποιήσει όμορφα και ωραία με την 1.6. Φαίνεται οτι ούτε στη 2.1 θα έχουμε ενα σωστό phonebook. Μ΄πηως σου κρασάρει γιατί με τα διαφορετικά restore έχεις χαλάσει τη βάση δεδομένων? Τσέκαρε στο faq πως να σβήσεις το περιεχόμενο των επαφών και κάνε από την αρχή sync, με ένα από τα restore κάθε φορά, όχι όλα μαζί. Αν το πρόβλημα παραμένει τότε αναγκαστικά νεο φλασάρισμα, νεο ρουτ κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει μια λυση με το Dialer one προς το παρον , η μαμα εφαρμογη δεν ανοιγει για καποιο λογο...

 

ευχαριστω PP6210 ελπιζω να γλυτωσω το φλασαρισμα ¨)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδακια

 

Μετα την αναβαθμιση σε 2.1 ειχα και εγω προβλημα με reboot οταν εβαζα το usb.

 

Mετα απο λιγο ψαξιμο βρηκα την λυση. Ηταν επειδη αλλαξα το Notification απο το Tinkerbell που ειναι το προεπιλεγμενο σε καποιο αλλο. Μολις το επαναφερα δεν μου εκανε reboot. Tρελο bug!

 

Hope this helps

 

Τελικά είχες δίκιο!!!!!!!!!:) Και εμένα έπαψε να κάνει reboot αφού επανέφερα το notification sound στο Tinkerbell. :) Απ'ότι είδα πολύς κόσμος μετά από την αναβάθμιση αντιμετώπισε το πρόβλημα των συνεχών επανεκινήσεων. Θα κάνω ενα format στην κάρτα όπως έχει προτείνει ο φίλτατος Dark dog, θα αλλάξω τον ήχο και θα συνδέσω μετά το κινητό με τον υπολογιστή να δούμε μπας και διορθωθεί το πρόβλημα.... κουλό τελείως....:blink::shock:

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

:blink: Εννοείς τον ήχο για τα μηνύματα;;;;;;;;

 

Οχι για τα μηνυματα. Τον ηχο ειδοποιησης οταν πχ συνδεεις το καλωδιο USB

 

Set the notification tone to default. Go to Settings - Sound and Display - notification tone and set it to TinkerBell.

 

Πηγη: http://talk.sonyericsson.com/message/32144

LG G3
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είχες δίκιο!!!!!!!!!:) Και εμένα έπαψε να κάνει reboot αφού επανέφερα το notification sound στο Tinkerbell. :) Απ'ότι είδα πολύς κόσμος μετά από την αναβάθμιση αντιμετώπισε το πρόβλημα των συνεχών επανεκινήσεων. Θα κάνω ενα format στην κάρτα όπως έχει προτείνει ο φίλτατος Dark dog, θα αλλάξω τον ήχο και θα συνδέσω μετά το κινητό με τον υπολογιστή να δούμε μπας και διορθωθεί το πρόβλημα.... κουλό τελείως....:blink::shock:

 

Εγω δεν εκανα format στην καρτα. Μονο τον ηχο αλλαξα και ειναι οκ! :)

LG G3
Link to comment
Share on other sites

Ηταν επειδη αλλαξα το Notification απο το Tinkerbell που ειναι το προεπιλεγμενο σε καποιο αλλο. Μολις το επαναφερα δεν μου εκανε reboot. Tρελο bug!

 

Εγώ το έχω στο PeterPan και δουλεύει μια χαρά. :lol:

j/k

Όντως κουφό. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω τρελλό bug, ενώ έπαιζε το phonebook μια χαρά (έδωσα και συμβουλές στο φίλο manuso τρομάρα μου!), ξαφνικά άλλαξα ήχους σε ringtone και notification και ...πάπαλα το phonebook, force close καθε φορά!! Η πλάκα είναι οτι υπάρχουν κανονικά οι επαφές, τις βλέπω κανονικότατα μέσα από το road sync, αλλά η μαμά εφαρμογή δεν λειτουργεί...

 

Μπήκα μέσω του road sync, επέλεξα να εμφανίζει μόνο τα gmail contacts, μετά μόνο τα roadsync contacts, μετά μόνο τα phone contacts, μετά συνδυασμούς των τριών...τίποτα. Ξαναγύρισα τους ήχους στα default (sony ericcson ringtone, tinkerbell notification) πάλι τίποτα... καμμιά ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

Iridium Carbon Theme

 

Τέλος αυτής της εβδομάδας με αρχές επόμενης θα είναι έτοιμο το πρώτο μου theme.

Είμαι οπαδός της απλότητας γι'αυτό και δεν έχουμε χρωματάκια, λουλουδάκια...:lol:

 

Ένα μικρούλι teaser ως το release:

 

http://img37.imagefra.me/i3bn/dark_dog/xk5j_267_u92ct.png

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου PP6210 για σου και παλι :) εγω το εβγαλα τελειως το roadsynch με titanium και απλα κατεβασα dialer one και ολα μια χαρα... η μαμα εφαρμογη μου κανει force close συνεχως ,οποτε δεν ασχοληθηκα παραπανω
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου PP6210 για σου και παλι :) εγω το εβγαλα τελειως το roadsynch με titanium και απλα κατεβασα dialer one και ολα μια χαρα... η μαμα εφαρμογη μου κανει force close συνεχως ,οποτε δεν ασχοληθηκα παραπανω

 

δεν είναι στο roadsync το πρόβλημα, χτες και σήμερα δούλευε μια χαρά, μετά την αλλαγή των ήχων χτύπησε.... το roadsync το χρειάζομαι για το εταιρικό μαιλ, οπότε θα συνεχίσω να ψάχνω τη λύση....

 

edit: έφαγα μια ώρα ψάχνωντας στο νετ και δεν βρήκα τίποτα... έσβησα και το data για να κάνω sync από την αρχή αλλά το το process com.sonyericsson.contacts κρασάρει έτσι και αλλιώς και δεν φτάνω στην επιλογή να κάνω sync.... άντε ξανά φλασάρισμα, ρουτ και καθάρισμα, και στήσιμο... και με ρώταγες ρε Dark Dog γιατί ήμουνα ακόμα στην 1.6...

Edited by PP6210
Link to comment
Share on other sites

Iridium Carbon Theme

 

Ένα μικρούλι teaser ως το release:

....

 

 

Αν και προσωπικά προτιμώ τα χρώματα και τα λουλούδια και το μπλέ της μαμάς.... άξιος!

Edited by zupaton
Μία συνένωση κάποιος?......
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...