Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ειναι ακριβως κουμπι ειναι ασπρο μεσα σε μια τρυπουλα μικρη,θελει κατι μυτερο να το πατησεις.ειναι κατω αριστερα χαμηλα.στη χειροτερη θα περιμενεις να αδειασει η μπαταρια,αλλα δοκιμασε το κουμπακι αυτο θα δουλεψει

 

Αυτό πατάω και εγώ και δεν κάνει τίποτα!! Τι να κάνω?? Πρέπει να το πάω στην cosmote που το αγόρασα να μου το αλλάξουν? Πρέπει να είναι από το ίδιο το κατάστημα που το αγόρασα ή μπορώ να πάω σε άλλο κατάστημα cosmote??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό πατάω και εγώ και δεν κάνει τίποτα!! Τι να κάνω?? Πρέπει να το πάω στην cosmote που το αγόρασα να μου το αλλάξουν? Πρέπει να είναι από το ίδιο το κατάστημα που το αγόρασα ή μπορώ να πάω σε άλλο κατάστημα cosmote??

 

πρεπει να το κρατησεις πατημενο καποια δευτερολεπτα για να κανει ρεσετ.η πριν πας στο σερβις προσπαθησε να αδειασει η μπαταρια η απλα περιμενε ποσο να αντεξει η μπαταρια.περνε το τηλεφωνο συνεχεια να αδειασει:) και αν δεν ουτε τοτε καλυτερα πηγαινε σε μια ερικσον για ποιο γρηγορα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να το κρατησεις πατημενο καποια δευτερολεπτα για να κανει ρεσετ.η πριν πας στο σερβις προσπαθησε να αδειασει η μπαταρια η απλα περιμενε ποσο να αντεξει η μπαταρια.περνε το τηλεφωνο συνεχεια να αδειασει:) και αν δεν ουτε τοτε καλυτερα πηγαινε σε μια ερικσον για ποιο γρηγορα

 

Δεν μου φαίνεται για κουμπί reset αυτο το άσπρο, πολύ σκληρό είναι! Δεν θα το πάω για service γιατί το έχω αγοράσει την προυγούμενη εβμομάδα και θέλω να το δώσω και να μου δώσουν άλλη συσκευή απλά ρωτούσα αν πρέπει να πάω στο μαγαζί το συγκεκριμένο που το αγόρασα ή σε ένα άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου φαίνεται για κουμπί reset αυτο το άσπρο, πολύ σκληρό είναι! Δεν θα το πάω για service γιατί το έχω αγοράσει την προυγούμενη εβμομάδα και θέλω να το δώσω και να μου δώσουν άλλη συσκευή απλά ρωτούσα αν πρέπει να πάω στο μαγαζί το συγκεκριμένο που το αγόρασα ή σε ένα άλλο?

 

λιγα μαγαζια κανουν αλλαγη συσκευης και νομιζω μεχρι 7 ημερες μετα.πηγαινε στο ιδιο αλλα λογικα αυτοι θατο παρουν και θα το στειλουν στην ερικσον για επισκευη αν οντως χρειαζεται.μακαρι να στο αλλαξουν αλλα λιγο δυσκολο,αλλα πρεπει να πας στο ιδιο που το αγορασες

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

ανοιχτη ειναι απλως εχει κολλησει ο φωτισμος της οθονης,βαλτο κατω απο καποιο φως,ξεκλειδωσε το,σβηστο και αναψε το,θα φτιαξει.το εχουν αναφερει καποια παιδια σε προηγουμενες σελιδες αυτο.η βγαλε το καπακι και οπως το κοιταςκατω αριστερα εχει ενα πολυ μικρο κουμπι reset,πατα το να κανει επανεκκινηση

 

καλησπερα επειδη το ακουω συχνα για το κουμπακι κατω απο την sim ,δεν ειναι reset ειναι ειδικο υλικο που δειχνει αν εχει παρει υγρασια το κινητο συγκεκριμενα γινεται κοκκινο ,αυτα για να μην μπερδευομαστε

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα επειδη το ακουω συχνα για το κουμπακι κατω απο την sim ,δεν ειναι reset ειναι ειδικο υλικο που δειχνει αν εχει παρει υγρασια το κινητο συγκεκριμενα γινεται κοκκινο ,αυτα για να μην μπερδευομαστε

 

το λεει και εδω,αλλα δεν το εχω δοκιμασει

http://se-blog.com/how-to-reset-the-x10-mini/

οντως στα σχολια καποιοι λενε οτι ειναι για την υγρασια,τωρα το ειδα!

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

στο manual λεει οτι μπορεις να του κανεις force reset αν πατήσεις το κουμπί με το τετραγωνακι + το μαυρο κουμπι που κλειδωνει στη κορυφη και τα κρατησεις πατημενα για 5 δευτερολεπτα.
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ειχα ρωτησει και γω πριν καιρο. Μαλλον δεν υπαρχει λυση.

 

 

Αν διαβάσεις μόλις 4-5 μηνύματα πριν το δικό σου υπάρχει λύση, και μάλιστα την δοκίμασα πριν την προτείνω στον φίλο που ρώτησε: easy settings.

 

Για τον φίλο που ρωτά πιό πάνω για το My Phone Explorer, είναι ένα δωρεάν πρόγραμμα για τα Sony Ericsson με πολλές δυνατότητες διαχείρισης επαφών και δεδομένων στο τηλέφωνο. Για το G900 όμως, πρέπει να έχει εγκατασταθεί το πρόγραμμα της SE mRouter, οπότε βάλε πρώτα το PC Suite για το G900, κάνε μια πρώτη σύνδεση και μετά εγκατέστησε το my phone explorer και τρέξτο.

 

Άλλη κουφή ερώτηση προς όλους τώρα: Εσείς πως βγαίνετε από τον internet browser?? Υπάρχει κάποιος πιο έξυπνος τρόπος από το παίδεμα του να πατάς back μέχρι να φύγει (και βέβαια σε κάθε back φορτώνει την προηγούμενη σελίδα!)... Η δεύτερη επιλογή είναι να πάω στο advanced task manager και να κλείσω τον browser από εκεί. Τι μλκ να μην έχει exit browser στο μενού!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το μικρο εχει πολυ καλη καμερα .... http://www.youtube.com/watch?v=55ECcET7rkk

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι κ εγώ ρε παιδιά.. πριν είχα το p1i. το οποίο όμως μου χάλασε.. έχω κρατήσει όμως backup του τηλεφώνου μέσω της σουίτας της sony ericsson. θα μπορέσω να περάσω τις επαφές στο x10 mini ή τον ήπια; υπάρχει τρόπος να κάνω extract τις επαφές από το αρχείο backup;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το άνοιξα πατώντας το κουμπί με το τετραγωνάκι + το μαύρο κουμπί που κλειδωνει όπως είπε και ο gokarbou, (το βρήκα από της οδηγίες)!!

Το απόγευμα θα πάω να μου δώσουν άλλη συσκευή.

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια!!

 

Να ρωτήσω θήκες σιλικόνης έχουν έρθει ή πρέπει να τις παραγγείλω από έξω??

Ο γερμανός, πλαίσιο, multirama και άλλα έχουν φέρει??

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις μόλις 4-5 μηνύματα πριν το δικό σου υπάρχει λύση, και μάλιστα την δοκίμασα πριν την προτείνω στον φίλο που ρώτησε: easy settings. ......

 

To Quick Settings θα εννοεις. Ευχαριστω δεν το ειχα δει.

 

EDIT: Για τον ήχο ακροασης (ακουστικου) εννοω και απ΄οτι διαβασα μετα αυτο θελει να πει και ο φιλος γραφοντας ηχος κλησης....

Τεσπα θα το δοκιμασω, ευχαριστω

 

EDIT 2: Το κατεβασα απο το δικτυο τελικα (το μαρκετ δεν το ειχε) και ειναι αψογο. Διορθωθηκε και αυτο με την ενταση του ηχου ακροασης. :up: Θενκς!!!

Edited by konas
διευκρινηση
Link to comment
Share on other sites

Άλλη κουφή ερώτηση προς όλους τώρα: Εσείς πως βγαίνετε από τον internet browser?? Υπάρχει κάποιος πιο έξυπνος τρόπος από το παίδεμα του να πατάς back μέχρι να φύγει (και βέβαια σε κάθε back φορτώνει την προηγούμενη σελίδα!)... Η δεύτερη επιλογή είναι να πάω στο advanced task manager και να κλείσω τον browser από εκεί. Τι μλκ να μην έχει exit browser στο μενού!!

 

δεν χρειαζεται να κλεισεις τον browser αλλα ουτε και αλλη εφαρμογη

το android τα διαχειριζεται μονο του

απλα πατας το πληκτρο home και εισαι ok

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα το έχω και εγώ αλλά ακόμα δεν έχω λύση. Το κινητό που έχεις/έχω είναι παραεισαγωγή από γερμανία και σίγουρα έχει και θήκη σιλικόνης στη συσκευασία που δεν έχουν τα άλλα.

Το ψάχνω ένα μήνα χωρίς αποτέλεσμα. Σήμερα θα πάω στο sony ericsson service μήπως με επαεγκατάσταση του λειτουργικού λυθεί, αλλιώς σκέφτομαι να το πουλήσω!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κατεβασεις το sony update service που εκτος των αλλων σου επιτρεπει να ξαναπερασεις ολο το συστημα απο την αρχη

 

Sent from my X10i

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κατεβασεις το sony update service που εκτος των αλλων σου επιτρεπει να ξαναπερασεις ολο το συστημα απο την αρχη

 

Sent from my X10i

 

 

ευχαριστώ θα το δοκιμάσω.Ελπίζω να σβήνει τα πάντα μια που ήδη έχω περάσει 2 updates με το pc companion!

 

Το δοκίμασα αλλά το μόνο που κάνει έιναι να επανεγκαθιστά το λογισμικό της sony ericsson.αυτό που πιστέυω οτι θέλει επανεγκατάσταση έιναι το Android 1.6 μια που δεν ξέρω τι διαφορές μπορέι να έχει οταν εχει περαστεί από Γερμανία σε σχέση με αυτό που περνάει η sony ericsson στην Ελλάδα

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά το μόνο που κάνει έιναι να επανεγκαθιστά το λογισμικό της sony ericsson.αυτό που πιστέυω οτι θέλει επανεγκατάσταση έιναι το Android 1.6 μια που δεν ξέρω τι διαφορές μπορέι να έχει οταν εχει περαστεί από Γερμανία σε σχέση με αυτό που περνάει η sony ericsson στην Ελλάδα

 

Καμία διαφορά δεν είναι δυνατόν να έχει, το Android 1.6 είναι το ίδιο ακριβώς λειτουργικό σε όλα τα γεωγραφικά μήκη και πλάτη του κόσμου. ;)

Οι γλώσσες δε, προϋπάρχουν στο λειτουργικό ως κομμάτι του και ενεργοποιείται η ανάλογη για την εκάστοτε κάρτα sim. Δηλαδή βλέπει ελληνική sim, προτείνει τα ελληνικά, κατά την πρώτη ενεργοποίηση της συσκεύης.

Δοκίμασε με SEUS αντί με το PC Companion, δε χάνεις τίποτα.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

επιτελους βγηκε και μια εφαρμογη πολυ χρησιμη στο μαρκετ, ελληνικο εορτολογιο με widget για την οθονη

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω ρε παιδιά.. τα widgets και όλες οι άλλες εφαρμογές που χρησιμοποιούν το νετ, τους ρυθμίζεις εσύ πως θα κάνουν update και απο που;

 

δλδ εννοώ πχ το εορτολόγιο ή άλλες εφαρμογές που είναι για τον καιρό, fb και τέτοια. μπορείς να το βάλεις όταν είναι να κάνει update να κοιτάεί μόνο για wifi δίκτυα και όχι 3g ή gprs;

Link to comment
Share on other sites

επιτελους βγηκε και μια εφαρμογη πολυ χρησιμη στο μαρκετ, ελληνικο εορτολογιο με widget για την οθονη

 

πως τη βρηκες στο market, με τι ονομα;

Link to comment
Share on other sites

πως τη βρηκες στο market, με τι ονομα;

με το ονομα eorotologio. αλλα ειναι σπαστικο γιατι μαλλον αναγνωριζει απο τον καταλογο επαφων το ονομα που γιορταζει και χτυπαει σαν να ηρθε μυνημα κθε τρεις και λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δώσε προσοχή, γιατί και εγώ από το G900 στο x10mini παιδεύτηκα τρελά, και μέσω gmail και μέσω sim.... και νομίζω φταίει ο τρόπος που το G900 κάνει list τις επαφές .... τελος πάντων, μην μπλέξεις με το gmail, αν έχεις εγκαταστήσει pc suite στο pc (και άρα δουλεύει το mrouter), εγκατέστησε και το my phone explorer και επεξεργάσου τις επαφές εκεί, και σώστες στην SIM. Μετά βάζεις την sim στο x10mini και κάνεις αντιγραφή από την sim στις επαφές.

 

ΥΓ Η καλύτερη "απεικόνιση" κατά τη γνώμη μου είναι να γράψεις το πλήρες όνομα στο first name (και να μην βάλεις τίποτα στο last name), και επίσης να περάσεις τα νούμερα με +30 μπροστά.

 

Προφανώς θα πρέπει να κάνεις αντιστοίχηση 1 επαφή - 1 τηλέφωνο (και αυτό είναι το μόνο μειονέκτημα της μεταφοράς μέσω sim - από την άλλη, αν σου περισσεύει καμμιά ανενεργή sim θα είναι το καλύτερο backup των επαφών σου)

 

Τελικά εγκατέστησα και το My Phone explorer αλλά όταν πάει να κάνει συγχρονισμό μου βγάζει σφάλμα "Η συσκευή Symbian δεν είναι συνδεδεμένη με το mRouter" ενώ στο mRouter την αναγνωρίζει κανονικά σαν συνδεδεμένη (όπως και το PC Suite). Τι πρέπει να κάνω τώρα; Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά στο My Phone explorer το δείχνει συνδεδεμένο στο COM3 και στο mRouter στο COM4.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...