Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

8υμησε μου λιγο τα bugs που εχει αυτη του nobody γιατι εχω χασει λιγο την μπαλα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους(συγνωμη για το τριτο post μου απλα βιαζομαι λογο διακοπων και ενω εχω διαβασει το topic εχω ακομα ερωτησεις)

 

1)Ενδιαφερομαι για το pro και θα ηθελα αν καποιος εχει να προτινει κατι αλλο σε αυτην την τιμη (160 ευρα) με προιποθεση να εχει πληκτρολογιο(μιας και γραφω 1500 sms τον μηνα )????

 

2)Ημπαταρια θα με κραταει μια μερα ολοκληρη με κανενα μισαωρο ομιλια καμια 200αρια sms και κανενα 2ωρο εφαρμογες και κανενα μισαωρο net???

 

3)Το πληκτολογιο ακουγεται στο πατημα καθε πληκτρου???και θα με βολεψει αμα γραφω τοσα πολλα sms????

 

4)Η οθονη εχει μικρη αναλυση,υπαρχει περιπτωση στο μελλον να μην υπαρχει υποστιριξη απο εφαρμογες λογο του οτι εχει τοσο μικρη αναλυση???

 

5)Αμα "πειραξω" το λογισμικο και κανω κατι λαθος,και δν λειτουργει το recovey υπαρχει περιπτωση να μην λειτουργει ουτε το seus οποτε να τρεχω για servise???

 

6)τα αλλα λειτουργικα που ειναι custom περιεχουν την ελληνικη γλωσσα στα sms????επισεις αμα το αλλαξω π.χ. με την RC2 μετα αμα δεν μου αρεσει λειτουργει το recovery???

 

 

 

Συγνωμη αν κουρασα με το μεγαλο post μου!!!!

το @@@ και την υπογραφη προσεχω που την βαζω
Link to comment
Share on other sites

 

Mετα το reeboot, εκει που γυρναει γυρω-γυρω η μπλε γραμμη μετα απο δυο-τρια λεπτα κολαει.

τι κανουμε?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Η RC 2 έχει ένα σοβαρό πρόβλημα θα έλεγα. Όταν είναι συνδεδεμένο σε Wi-Fi και ταυτόχρονα σε κατάσταση αναμονής (με κλειστή οθόνη) κάνει συνέχεια Reboot. Μάλλον αυτό ήταν το πρόβλημα που το κινητό μου έκανε συνέχεια Reboot . Με κλειστό Wi-Fi όλα καλά μέχρι στιγμής.

Άλλο ένα πρόβλημα μικρό που εντόπισα είναι στα Live Wallpapers και συγκεκριμένα σε αυτό του μαγικού καπνού (Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογές λέει). Ας ελπίσουμε ότι θα διορθωθούν.

Link to comment
Share on other sites

8υμησε μου λιγο τα bugs που εχει αυτη του nobody γιατι εχω χασει λιγο την μπαλα..

 

τα συνυθισμένα reboot μετα το γνωστο μηνυμα sdcard safe to remove.

μην φανταστεις κατι το τρομακτικο. το πολυ 2-3 reboot μπορει να έχεις.

 

Mετα το reeboot, εκει που γυρναει γυρω-γυρω η μπλε γραμμη μετα απο δυο-τρια λεπτα κολαει.

τι κανουμε?

 

τι εννοεις???

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη τη παρεα!μια ερωτηση,που για πολλους μπορει να ειναι κ χαζη:το app2sd για να το χρησιμοποιει καποιος,πρεπει να ειναι "ρουταρισμενος":$ ?

 

 

Πανιωνιοι...λιγοι κ καλοι!using Tapatalk

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μία -απλή πιστεύω- ερωτησούλα και από μένα:

Αν κάνω upgrade το τελευταίο firmware, θα χαθούν οι εγκατεστημένες από μένα εφαρμογές από το κινητό;

 

Καλησπερα σε ολη τη παρεα!μια ερωτηση,που για πολλους μπορει να ειναι κ χαζη:το app2sd για να το χρησιμοποιει καποιος,πρεπει να ειναι "ρουταρισμενος":$ ?

 

 

Πανιωνιοι...λιγοι κ καλοι!using Tapatalk

Αν δεις

α) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294476

 

β) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287671

 

για να εγκαταστήσεις το x-recovery θα πρέπει να είσαι rooted.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μία -απλή πιστεύω- ερωτησούλα και από μένα:

Αν κάνω upgrade το τελευταίο firmware, θα χαθούν οι εγκατεστημένες από μένα εφαρμογές από το κινητό;

 

Ναι.... :!:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να σας ρωτήσω κάτι?

Το κινητό μου x10 mini δεν πιάνει με τίποτα σήμα από δορυφόρο (σκέτο Gps χωρίς a-gps) το έχω αφήσει αρκετή ώρα να βλέπει προς τον ουρανό αλλά δεν κλειδώνει με τίποτα.Κανείς καμιά ιδέα..Λέτε να έχει πρόβλημα?:(

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να βοηθησει καποιος σε κατι; Πηρα το χ10 pro και τα ακουστικα δεν μπαινουν μεσα μεσα. Επεσα σε ελαττωματικο ή απλα επρεπε να εχει καποιον ανταπτορα η συσκευασια; Ευχαριστω με σωζετε αν μου λυσετε την απορια :)
Link to comment
Share on other sites

Τελικα επειτα απο αρκετες δοκιμες μπορω να εχω x10 mini pro πληρως λειτουργικο οπως το θελω.

 

Ο συνδιασμος μου ειναι .06, root, titanium, link2sd, xrecovery.

 

Και το app2sd και iridium μου ειχαν αρκετα προβληματα, μπορει να φταιει που εχω την τελευταια εκδοση, αλλα δεν το εψαξα παραπανω.

 

Απλα εχω καποια "σκουπιδακια" παραπανω που δεν ξερω αμα χρειαζονται ή οχι, για να τα σβησω με τιτανιουμ, τα πολλα τα εσβησα.

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Αμα κατέβασες το ελληνικό 2.6.1 η δομή του είναι η εξής.

Το folder navigon (που περιέχει τα data, sounds και maps folders) χύμα στην memory card.

Το navigon apk το πετάς χύμα και αυτό στην memory card και το τρέχεις μια φορά με τον astro να γίνει η εγκατάσταση.

Δέχεσαι ότι σου ζητάει και αυτό μετά την εγκατάσταση σου φτιάχνει, εικονίδιο στις εφαρμογές.

Στην πρώτη εκίνηση θέλει το wifi ανοιχτό.

Θα σε ρωτήσει αν θες να ανοίξεις και τον πομπό gps. Πατάς Ok.

Σου βγάζει και ενα προειδοποιητικό μήνυμα (να μην πληκτρολογείς διευθύνσεις καθώς οδηγείς για να μη στουκάρεις και να μη σε πιάσουν οι μπάτσοι να πιλατεύεις το κινητό αντί να προσέχεις το δρόμο :p).Τσεκάρεις να μη σε ξαναπροειδοποιήσει για να μη στο ξαναβγάλει...

 

Μετά δε ξαναθέλει σύνδεση internet για να δουλέψει.

 

Αυτά αν και εφόσον εχεις κατεβάσει τα σωστά πράγματα...

 

Αααααυταααά.

 

φιλε το δουλεψα σημερα πρωτη μερα. να σαι καλα κ ευχαριστω παρα πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

 

δλδ απο οτι καταλαβα η ericson αλλαξε τα σχεδια και θα κανει κατι και για τα μινι και μινι προ....:p:p:p:p:D

Link to comment
Share on other sites

δλδ απο οτι καταλαβα η ericson αλλαξε τα σχεδια και θα κανει κατι και για τα μινι και μινι προ....:p:p:p:p:D

 

Χλωμο...

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. κάποια στιγμή είχα μπεί σε ένα λινκ που είχε faq για το x10 mini. μπορει καποιος να το βάλει? δεν το βρίσκω με την αναζήτηση
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. κάποια στιγμή είχα μπεί σε ένα λινκ που είχε faq για το x10 mini. μπορει καποιος να το βάλει? δεν το βρίσκω με την αναζήτηση

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=280944

as requested

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα κι εδώ πλέον!! :happy:

Να κάνω τις πρώτες ερωτήσεις μου κι εγώ... :O

Χρήστης wm για χρόνια, το mini είναι το πρώτο android μου. Οπότε τα πρώτα που θέλω να μάθω είναι:

 

1.Ποιο πρόγραμμα πλοήγησης έχει τους καλύτερους χάρτες? Και γενικότερα θεωρείται το καλύτερο. Μέχρι να ξαναπάρω το hd2 μου θα πρέπει να βολευτώ με το mini.

2.Για να περνάω εφαρμογές είναι απαραίτητο να το κάνω rooted? Εφαρμογές όπως παιχνίδια, gps και τέτοια εννοώ.

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

 

1.Ποιο πρόγραμμα πλοήγησης έχει τους καλύτερους χάρτες? Και γενικότερα θεωρείται το καλύτερο. Μέχρι να ξαναπάρω το hd2 μου θα πρέπει να βολευτώ με το mini.

2.Για να περνάω εφαρμογές είναι απαραίτητο να το κάνω rooted? Εφαρμογές όπως παιχνίδια, gps και τέτοια εννοώ.

 

Καλώς τον. :)

 

1.Υπάρχει ανάλογο thread στο γενικό thread των android (ταξίδια και πλοήγηση), συμβουλέψου το. Καλό είναι πάντως να προτιμήσεις κάποιο, με χάρτες της Navteq.

 

2.Το root είναι απαραίτητο μόνο για εφαρμογές που τροποποιούν βασικούς πόρους του συστήματος.

 

Γνώμη μου: κάνε το, μόνο κερδισμένος θα βγεις.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα..είχα την iridium rom και μόλις τώρα έκανα update με το seus..και το κινητο δεν μπουτάρει :blink: κολλάει στο λογότυπο..help :!:

 

άκυρο..το ξαναέκανα με το seus και τώρα άνοιξε κανονικά :shifty:

Edited by JIMYIAK
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες...λοιπόν έβαλα σήμερα την rom: cm7 v9 αλλά έχω το εξής πρόβλημα , μου βγάζει μήνυμα ότι η μνήμη ειναι damaged και να την format !!

 

Tην είχα κάνει πριν την εγκατάσταση σε fat και ext3....

 

Κάποια βοήθεια??

 

 

κανείς ρε παιδιά ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια! λοιπόν, οταν φορτιζω το κινητο, μετα το κλεινω κ το ξανα ανοιγω για εξοικονομηση μπαταριας, αλλα εδω κ καμια βδομαδα, οταν το ξανα ανοιγω, απο 100% που ηταν η μπαταρια πριν το κλεισω, παει στο 95%. μηπως να δοκιμασω wipe battery stats με το xrecovery? (δεν εχω καποια custom rom)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...