Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η καινούρια Iridium είναι στα σκαριά (βασικά ήταν μια ευκαιρία να διορθώσω τα "βρεφικά προβλήματα" της πρώτης εκδοχής, μην φανταστείς οτι είναι τόσο φοβερό το update).

 

Όπως και πριν έτσι και τωρα θα ζητήσω από κάποιον θαρραλέο να ανεβάσει κάπου τα αρχεία από blob_fs Ελληνικής έκδοσης του mini pro.

 

Α, κατάλαβα, οπότε περιμένω να την δοκιμάσω.:) Όσο για τα αρχεία, αν δε σου έχει στείλει κανένας μέχρι το επόμενο Σ/Κ, θα στα στείλω εγώ ευχαρίστως.:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση για τους κατοχους των mini.. ερχεται με 1.6 η με 2.1?? και αν ερχεται με την 1,6 μπορω να περασω. επισημα την 2.1??? ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Με την 2.1 έρχεται αλλά ακόμα κι αν έχεις κάποιο με την 1.6 περνάς επίσημα την 2.1.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

1.στο μενου των επαφων και στην αναζητηση αλα iphone δλδ με scroll bar που σου εμφανιζει τα κεφαλαια αρχικα γραμματα των ονοματων,μπερδευεται και αναγνωριζει μονο Α και Ζ προσπερνοντας τα υπολοιπα.ειναι θεμα localization?κατι αλλο?ποτε και πως και αν διορθωνεται?

2.γιατι μου εμφανιζει τον καταλογο τηλ. σε 2 υποπεδια?μου εμφανιζει τα μισα ονοματα πανω πανω μετα εχει ενα σαν διαχωριστικο και τα υπολοιπα απο κει και κατω.το ονομα αλεξ το εμφανιζει 1ο στο ανω πεδιο και το αντρεας 1ο στο 2ο υποπεδιο.

Link to comment
Share on other sites

1.στο μενου των επαφων και στην αναζητηση αλα iphone δλδ με scroll bar που σου εμφανιζει τα κεφαλαια αρχικα γραμματα των ονοματων,μπερδευεται και αναγνωριζει μονο Α και Ζ προσπερνοντας τα υπολοιπα.ειναι θεμα localization?κατι αλλο?ποτε και πως και αν διορθωνεται?

2.γιατι μου εμφανιζει τον καταλογο τηλ. σε 2 υποπεδια?μου εμφανιζει τα μισα ονοματα πανω πανω μετα εχει ενα σαν διαχωριστικο και τα υπολοιπα απο κει και κατω.το ονομα αλεξ το εμφανιζει 1ο στο ανω πεδιο και το αντρεας 1ο στο 2ο υποπεδιο.

 

Γενικά βρες άλλη app για τις επαφές, γιατί η κλασσική δεν είναι από τις καλύτερες. Όσο για το 2ο, νομίζω ότι το κάνει γιατί στο πάνω υποπεδίο έχει τα αγγλικά ονόματα, ενώ στο 2ο έχει τα ελληνικά (δεν είμαι σίγουρος).

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

εαν εχει κανεις το mini για πουλημα μπορει να μου πει μια τιμουλα με πμ γιατι αν και ειμαι γεματος απο κινητα θα θελα να το δω.

 

ευχαριστω

Edited by zxr
http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη πάντα πιστεύω θα κάνεις την καλύτερη επιλογή:) και καλά κάνεις που επιλέγεις το προ γιατί όπως και να το κάνουμε το πληκτρολόγιο χρειάζεται και είναι πιο εύκολο να κάνεις οτι θες μηνύματα κλπ..το + του σίγουρα είναι το μέγεθός του,σε προ δε θα βρεις πιο μικρό!!Είναι τόσο μικρούλι αλλά θαυματουργό και απειροελάχιστα μεγαλύτερο απ'το μινι το απλό..τα κάνει όλα,είναι android πάει σφαίρα και μπορείς να του βάλεις χίλιες δυο εφαρμογές!!ακόμα και gps Ndrive κατα προτίμηση φαίνεται τέλεια ο δρόμος και μπορείς να διαβάζεις με άνεση και τις γύρω οδούς.Τώρα αρνητικό δε μπορώ να σκεφτώ κάτι πέρα απτο αν για κάποιο λόγο θες μεγαλύτερη οθόνη για να βλέπεις πιο πολλά ..αλλά για κινητό που κινητό θες να έχεις πρώτα πόλλα και μικρό υπολογιστάκο τσέπης αφού κάνει τόσα είναι ιδανικό!!:):) η μπαταρία του κρατάει γύρω στις 2 μέρες γενικά και ανάλογα τη χρήση πάντα όπως σε όλα τα σμαρτ κινητά..οπότε..ε αυτά!πήγαινε δες το πρώτα από κοντά παίξε μαζί του αν καλύπτει τις ανάγκες σου τελοσπάντων!!:shifty:

Επίσης όσοι θέλετε μεμβράνες και καλό θα ταν να βάλετε όλοι!!στο ebay αλλά και σε άλλα sites έχει πάρα πολλές και αρκετά φθηνές όχι όπως εδώ που κάνει 5 η μια πχ..εγώ είχα πάρει 10 ζελατίνες 1 ευρώ νομίζω..όσο να ναι τι να σου κάνει η μια,ενα λάθος να κάνεις και να μην τη βάλεις σωστά πάει είναι για πέταμα..εγώ την έχω βάλει τέλεια αυτή και ούτε που φαίνεται και μια χαρά ασίθηση αφης έχει το ίδιο !και μου χουν μείνει και άλλες 7!(ναι χάλασα 3 νομίζω μέχρι να την βάλω εντελώς τέλεια,ε ήταν αρχή και δεν ήξερα χεχε :p)

 

καλημέρα και απο εμένα.. sorry κ ολας.. απο που πηρες ζελατίνες 1 ευρω την μία?

8 ευρουλακια απο Γερμανό......

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και απο εμένα.. sorry κ ολας.. απο που πηρες ζελατίνες 1 ευρω την μία?

8 ευρουλακια απο Γερμανό......

 

Υπάρχουν ζελατίνες και ζελατίνες.

 

Δες λίγο μια πολύ καλή λύση εδώ.

 

Φημισμένες και κατά την άποψη μου οχι άδικα

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ζελατίνες και ζελατίνες.

 

Δες λίγο μια πολύ καλή λύση εδώ.

 

Φημισμένες και κατά την άποψη μου οχι άδικα

 

Θα μπω μετα απο το σπίτι γιατι τώρα ειμαι στη δουλεία και το site μου τρωει χρονο απο quota :P

ευχαριστώ παντος..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

εδω και 3 μερες ειμαι κι εγω κατοχος της συσκευης...σημερα,μετεφερα πολλα αρχεια μεσω μπλουτουθ απο αλλη συσκευη αλλα δεν μπορω να βρω που εχουν αποθηκευτει!τις φωτο τις βρηκα αλλα οχι τους ηχους και τα βιντεο.Αν ξερει καποιος ας μου απαντησει

 

και κατι αλλο...τα gifs(kiνουμενες εικονες) γιατι δεν τα παιζει?Εννοω τα παρουσιαζει ως στατικες εικονες χωρις κινηση

τελικα,βρηκα τα αρχεια μετα απο επανεκκινηση της συσκευης...ωστοσο,δεν βρηκα ολα τα βιντεο,υπαρχουν καποια αλλα πολλα λειπουν...πως τα βρισκω?

 

επισης,τις εφαρμογες που χρειαζομαστε μπορουμε να τις κατεβασουμε απο καποιο σαιτ κι οχι απ'το android market?αν ναι,απο που?απαντηστε μου παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

τελικα,βρηκα τα αρχεια μετα απο επανεκκινηση της συσκευης...ωστοσο,δεν βρηκα ολα τα βιντεο,υπαρχουν καποια αλλα πολλα λειπουν...πως τα βρισκω?

 

επισης,τις εφαρμογες που χρειαζομαστε μπορουμε να τις κατεβασουμε απο καποιο σαιτ κι οχι απ'το android market?αν ναι,απο που?απαντηστε μου παρακαλω

 

οσον αφορα τα αρχεία που θέλεις να βρεις κατέβασε το ASTRO FILE MANAGER απο το μαρκετ.

για το αλλο που ρωτάς δεν νομίζω οτι γίνεται να κατεβάσεις τις εφαρμογές στο pc σου και μετά στο κινητό. μπορείς όμως να συνδεθείς με το κινητό σου με wifi στο internet και να κατεβάσεις ότι θές χωρίς χρέωση.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Πριν 3 εβδομαδες εγινα κατοχος του xperia x10mini, απο την προσφορα του γερμανου(150 ευρω).Το κινητο ειχε android 1.6 και εκανα επιτυχημενα την μεταβαση σε 2.1 μεσω pc companion.Το θεμα ειναι οτι ειμαι ακομα στην εκδοση 2.0.Α.0.504 και δεν μου εχει βγαλει ειδοποιηση ουτε καν για την 0.24.Μαλιστα το εχω τσεκαρει και με pc companion και με seus.Εχει καποιο προβλημα το τηλεφωνο?
Link to comment
Share on other sites

εχει τυχει σε κανεναν μετα απο app2sd στο pro να μη μπορει να στειλει mail ουτε με τη μανισια εφαρμογη ουτε με αλλη (k9 mail)? εχω ήδη δοκιμασει εκκαθαριση δεδομενων της εφαρμογης, καθως και επαναφορα απο το titanium backup που ειχα κανει. πριν το app2sd εστελνα κανονικα mail χωρις προβλημα. ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω και εγώ κάτι??

 

ΈΧω κάνει απενεργοποίηση μεταφοράς δεδομένων για να μήν χρεώνομαι απο την Cosmote και χρησιμοποιώ μόνο wifi σύνδεση...

 

Το πρόβλημα είναι στο GPS γιατί ενω μου δίνει το στίγμα μου δεν προβάλει τον χάρτη της google ενώ για το wisepilot εχει λήξει η συνδρομή του..

 

Τί να κάνω ?? Ποιό GPS να χρησιμοποιήσω και να μην χρώνομαι?? είναι κάποιο δωρεάν απο το Market??

 

Ευχαριστώ..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

επισης,μπορει το κινητο να διαβασει αρχεια pdf?

Ναι. Με το Adobe Reader φυσικα! Απο το Market.

 

Παιδιά υπάρχει τρόπος να εγκατασταθεί το Flash Player στο X10 Mini? Ευχαριστώ προκαταβολικά. :)

Τσου!

 

εχει τυχει σε κανεναν μετα απο app2sd στο pro να μη μπορει να στειλει mail ουτε με τη μανισια εφαρμογη ουτε με αλλη (k9 mail)? εχω ήδη δοκιμασει εκκαθαριση δεδομενων της εφαρμογης, καθως και επαναφορα απο το titanium backup που ειχα κανει. πριν το app2sd εστελνα κανονικα mail χωρις προβλημα. ευχαριστω.

 

Ειχες κανει backup πριν το app2sd, και μετα το app2sd το εκανες restore? Aν ναι...δοκιμασε με clean install! Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι θα δουλεψει!

(προσωπικα δεν παιρνω τιποτα backup. ΟΛΑ clean install παντα! Ωστε αν υπαρξει ενα προβλημα, να ξερω οτι τουλαχιστον δεν οφειλεται εκει!)

Edited by Diamandis

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανένας αν το sygic aurora navigation,χρειαζεται για να δουλέψει εκτός απο το GPS και συνδεση τηλεφώνου δλδ ιντερνετ μεσω καποιου παρόχου;

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανένας αν το sygic aurora navigation,χρειαζεται για να δουλέψει εκτός απο το GPS και συνδεση τηλεφώνου δλδ ιντερνετ μεσω καποιου παρόχου;

 

Sent from my U20i using Tapatalk

 

Δουλεύει κανονικά μόνο με τη χρήση GPS. Αν όμως έχεις ανοικτό και το internet, σου δίνει και κάποιες έξτρα πληροφορίες, όπως για παράδειγμα τον καιρό.

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πριν λίγο και τώρα το ανοίγω! Είπα να μην βάλω την κάρτα που δίνουν και να βάλω μια 4gb HC που έχω. Η μαμίσια είναι σε FAT. Αυτή που έχω FAT32. Να τη φορμάρω σε FAT? Θα έχω πρόβλημα με το FAT32? Υπάρχει κάτι στα αρχεία της υπάρχουσας κάρτας που το χρειάζεται οπωσδήποτε?? Γιατί έλεγα να σβήσω όλα τα video/images..etc αλλά θυμήθηκα λάποιον που έγραφε ότι αν άλλαζες ένα αρχείο ήχου υπήρχε πρόβλημα στη σύνδεση με το pc! Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω περάσει το Link2SD και έχω μεταφέρει όλες της εφαρμογές στην κάρτα μνήμης μου αλλά στο titanium βλέπω ελεύθερη μνήμη στο τηλέφωνο μόνο 82MB από τα 222ΜΒ.

Τα αλλά τι μπορεί να είναι και που μπορώ να τα βρω να τα διαγράψω?

 

Κάποιος που να γνωρίζει ?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση που μου έβγαλε το companion....και απο εκείνη την στιγμή το κινητό δεν ξεκινάει....μένει στο λογότυπο "Sony Ericcson" και δεν κάνει τπτ άλλο...το έχω κανει restart 5-6 φορές αλλά μένει στο ίδιο σημείο και δεν ξεκινάει.....:(
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση που μου έβγαλε το companion....και απο εκείνη την στιγμή το κινητό δεν ξεκινάει....μένει στο λογότυπο "Sony Ericcson" και δεν κάνει τπτ άλλο...το έχω κανει restart 5-6 φορές αλλά μένει στο ίδιο σημείο και δεν ξεκινάει.....:(

 

Περιμένεις αρκετή ώρα; Γιατί στην πρώτη εκκίνηση κολλάει λίγο σε αυτό το σημείο.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένεις αρκετή ώρα; Γιατί στην πρώτη εκκίνηση κολλάει λίγο σε αυτό το σημείο.

 

25 λεπτά δεν είναι αρκετά??

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...