Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλως ηρθα κι εγω λοιπον στην παρεα "αυτων με X10 mini " .. ειναι και το πρωτο μου smartphone .... ελπιζω να μην μπλεξω με τα δαχτυλα μου..

 

και πρεπει να διαβασω 200 σελιδες για να τα μαθω ολα ε δηλαδη ...

 

1η ερωτηση λοιπον .. λειτουργει χωρις sim η συσκευη ..?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλως ηρθα κι εγω λοιπον στην παρεα "αυτων με X10 mini " .. ειναι και το πρωτο μου smartphone .... ελπιζω να μην μπλεξω με τα δαχτυλα μου..

 

και πρεπει να διαβασω 200 σελιδες για να τα μαθω ολα ε δηλαδη ...

 

1η ερωτηση λοιπον .. λειτουργει χωρις sim η συσκευη ..?

 

Ναι σε flight mode.. Δεν μπορείς να παίρνεις τηλέφωνα φυσικά

Link to comment
Share on other sites

αρα δεν εχεις λογαριασμο!εχεισ φτιαξει εμαιλ φανταζομαι!μπες στο εικονιδιο που λεει εμαιλ και εκει θα σου ζητησει να βαλεις το μαιλ σου και τον κωδικο προσβασης!μετα 8α επιλεγεται αυτο που σου ειπα

Φιλε εχω φτιαξει email στην sony ericsson.Παταω μετα εμαιλ βαζω το δικο μου ολα και συνδεεται μετα εκανα την διαδικασια που μου ειπες καταργηση εγκαταστασης λογαριασμου αλλα παταω στην συνεχεια google talk η μπαινω να κατεβασω το οπερα και μου εχει παλι επιλογη το παλιο email του αδερφου μου.Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω.Καποια αλλη λυση?

Link to comment
Share on other sites

Τις έκανα και χειροκίνητα από ένα site που είχε προτίνει κάποιος εδώ αυτο: http://magic-tips.blogspot.com/2010/03/internet-mms.html.. Έκανα νεο APN,έκανα τις ρυθμίσεις, και μετά πάτησα αποθήκευση και πάλι τίποτα.. :(

 

αν πας : Ρυθμισεις -> Στοιχεια ελεγχου ασυρματου -> Δικτυα κινητης τηλεφωνιας , ειναι επιλεγμενη η κινηση δεδομενων?

 

Στην συνεχεια ποιο προγραμμα πρεπει να κατεβασω για να μπορω να στελνω αρχεια μεσω blutooth και που μπορω να το βρω.ευχαριστω εκ των προτερων!:)

 

Bluetooth File Transfer απο το Market

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Για καταργηση του λογαριασμου υπαρχει αναλυτική διαδικασια στο FAQ τσεκαρε το.

Ο φιλος με το καινουργιο πρεπει να κανει login με gmail account για να παιξει το ντατα.

Σορρυ για το τηλεγραφικό αλλα ειμαι εν πλω με δωρεαν δορυφορικο νετ!!

Στο Speedrunner3!

Link to comment
Share on other sites

αφορα το copilot.

γιατι δε με αφηνει να πληκτρολογησω διευθηνση και ειδικους προορισμους, ενω τα εχει σαν επιλογες δε τα ανοιγει για να επιλεξω απο το υπομενου τους??

 

Γιώργη, για παρόμοιους λόγους το έκανα σήμερα uninstall.

 

Ή είναι πολύ περίπλοκο, ή εγώ είμαι πολύ μπούφος. :X

 

Δες πάντως και το Ndrive εγώ λέω να το δοκιμάσω σήμερα.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιώργη, για παρόμοιους λόγους το έκανα σήμερα uninstall.

 

Ή είναι πολύ περίπλοκο, ή εγώ είμαι πολύ μπούφος. :X

 

Δες πάντως και το Ndrive εγώ λέω να το δοκιμάσω σήμερα.

 

δεν δινεις και σε μας τα φωτα σου φιλε για το ndrive? στειλε μου πμ αν θες ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Γιώργη, για παρόμοιους λόγους το έκανα σήμερα uninstall.

 

Ή είναι πολύ περίπλοκο, ή εγώ είμαι πολύ μπούφος. :X

 

Δες πάντως και το Ndrive εγώ λέω να το δοκιμάσω σήμερα.

 

Eπίσης μπορείς να δοκιμάσεις και την έκδοση του igo για android QVGA που κυκλοφορεί.

Το χρησημοποιώ εδω και ενα μήνα και εχω άριστη ποιότητας πλοήγησης, ενω αν θες μπορείς να βρείς και να περάσεις χάρτες όλων των εταιριών που δραστηριοποιούνται στην ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Για καταργηση του λογαριασμου υπαρχει αναλυτική διαδικασια στο FAQ τσεκαρε το.

Ο φιλος με το καινουργιο πρεπει να κανει login με gmail account για να παιξει το ντατα.

Σορρυ για το τηλεγραφικό αλλα ειμαι εν πλω με δωρεαν δορυφορικο νετ!!

Στο Speedrunner3!

 

Eπειδη ακρη δεν βρισκω με αυτο το τηλεφωνο και παραλιγο να του δωσω μια στον τοιχο:chair:,μπορει να μου πει καποιος πως κανω φορματ?τα βηματα αναλυτικα?ευχαριστω πολυ:)

Link to comment
Share on other sites

αφορα το copilot.

γιατι δε με αφηνει να πληκτρολογησω διευθηνση και ειδικους προορισμους, ενω τα εχει σαν επιλογες δε τα ανοιγει για να επιλεξω απο το υπομενου τους??

βαλε το slideit keyboard ή καποιο παρομοιο και θα εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη ακρη δεν βρισκω με αυτο το τηλεφωνο και παραλιγο να του δωσω μια στον τοιχο:chair:,μπορει να μου πει καποιος πως κανω φορματ?τα βηματα αναλυτικα?ευχαριστω πολυ:)

δεν ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες μόλις πήρα στα χέρια μου το Χ10 Mini....

Ξέρει κάποιος να μου πει πως θα μεταφέρω τις επαφές μου από τον υπολογιστή στο τηλέφωνο?

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες μόλις πήρα στα χέρια μου το Χ10 Mini....

Ξέρει κάποιος να μου πει πως θα μεταφέρω τις επαφές μου από τον υπολογιστή στο τηλέφωνο?

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος ?

 

Αν μπορείς να τις εξάγεις και να τις εισάγεις στις επαφές του gmail μετά συγχρονίζεις το τηλέφωνο με το gmail.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν εννοουσα οτι το market access ειναι δωρεαν,οχι οι εφαρμογες.

Μονο αν αγορασεις με πιστωτικη καρτα εφαρμογες θα χρεωθεις,μην ανησυχεις.

 

εγώ πάντως δεν έχω καταφέρει να αγοράσω με την πιστωτική μου.Δεν την δέχεται γιατί δεν υπάρχει επιλογή για πιστωτική για την Ελλάδα.Υπάρχει κανείς που έχει κάνει αγορά? Ή μπορούμε απλά να βλέπουμε μόνο τις εφαρμογές?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφέρει κάποιος άλλο ένα προβλήματακι που βρηκα ή αν το εχω μόνο εγώ.

Στο pro και με κλειστό το πληκτρολόγιο, ενώ φορτίζει η αφή δεν ανταποκρίνεται σωστά.

Πχ αν πασ να μετακινήσεις ένα witget τρεμοπαίζει.αν ανοίξεις το πληκτρολόγιο καλυτερεύει η κατάσταση.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να τις εξάγεις και να τις εισάγεις στις επαφές του gmail μετά συγχρονίζεις το τηλέφωνο με το gmail.

 

Τις έχω σε φάκελο στην επιφάνεια εργασίας και θα το δοκιμάσω ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερει κανεις?

 

Κατεβασε το Sony Ericsson Update Service και περνα την τελευταια εκδοση του firmware.

 

Σου εχει οδηγιες το ιδιο το προγραμμα πως θα το κανεις αυτο.

 

Αν θες να το φερεις στην αρχικη κατασταση πατα την επιλογη που εχει για να σβηστουν τα παντα.

 

Υ.Γ. Λιγη υπομονη δε βλαπτει... :)

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως δεν έχω καταφέρει να αγοράσω με την πιστωτική μου.Δεν την δέχεται γιατί δεν υπάρχει επιλογή για πιστωτική για την Ελλάδα.Υπάρχει κανείς που έχει κάνει αγορά? Ή μπορούμε απλά να βλέπουμε μόνο τις εφαρμογές?
Εγω εχω αγορασει 4 εφαρμογες,κατι κανεις λαθος. Πια χωρα εχεις βαλει οτι εισαι?
Link to comment
Share on other sites

δε μου λετε λεβεντες εμεις που ειμαστε rooted πως θα καταλαβουμε (εκτος απο τον λογαριασμο του μηνος) αν κατεβασαμε κατα λαθος καποια εφαρμογη η οποια μπορει να ειναι ιος και να μας χρεωνει αφανταστα? το λεω αυτο γιατι ηθελα να κατεβασω μια εφαρμογη και αφου κατεβηκε για να ανοιξει ηθελε και κατι αλλο να κατεβασω για γρηγορο speed ελεγε κλπ κλπ, το κατεβασα αλλα που πηγε ουτε που ξερω, ξερετε καποιο τροπο για προστασια?
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το Sony Ericsson Update Service και περνα την τελευταια εκδοση του firmware.

 

Σου εχει οδηγιες το ιδιο το προγραμμα πως θα το κανεις αυτο.

 

Αν θες να το φερεις στην αρχικη κατασταση πατα την επιλογη που εχει για να σβηστουν τα παντα.

 

Υ.Γ. Λιγη υπομονη δε βλαπτει... :)

 

Φιλε χιλια ευχαριστω τωρα ολα δουλευουν τελεια!:respect: μπορεις να μου πεις και ποια εφαρμογη να κατεβσω για το gps για να δουλευει χωρις να μπαινει στο ιντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε χιλια ευχαριστω τωρα ολα δουλευουν τελεια!:respect: μπορεις να μου πεις και ποια εφαρμογη να κατεβσω για το gps για να δουλευει χωρις να μπαινει στο ιντερνετ?

 

Ολες οι full εκδοσεις για navigation ειναι επι πληρωμη κι ετσι δεν προκειται να τις βρεις και δωρεαν και νομιμα...:X

 

Για να δεις τι ακριβως παιζει ριξε μια ματια εδω οπου αναλυεται πιο διεξοδικα το θεμα των προγραμματων πλοηγησης.

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη συσκευη το χ10 μινι αλλα αndroid 1.6? τι μουφα λειτουργικο, ρε ελεος se βαλε τουλαχιστον 2.1 τι να πω το πηρε η αδερφη μου κ απογοητευτηκε κ εγω που της ελεγα μην ανυσηχεις εχει adroid θα σ αρεσει, ασε το κουλο της se που δεν βγαζεις ακρη με το bluetooth ακομα κ με bluetooth data transfer απο market.....ρε τιποτα της προκοπης?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη συσκευη το χ10 μινι αλλα αndroid 1.6? τι μουφα λειτουργικο, ρε ελεος se βαλε τουλαχιστον 2.1 τι να πω το πηρε η αδερφη μου κ απογοητευτηκε κ εγω που της ελεγα μην ανυσηχεις εχει adroid θα σ αρεσει, ασε το κουλο της se που δεν βγαζεις ακρη με το bluetooth ακομα κ με bluetooth data transfer απο market.....ρε τιποτα της προκοπης?

 

Καλα οκ τραγικη η SE που ακομα δεν εχει περασει την 2.1 αλλα μην τρελαθουμε και τελειως... Με τι ακριβως απογοητευτηκε? Τι ειχε δει στη 2.1 που την ξενερωσε τοσο πολυ βλεποντας την 1.6 αν εξαιρεσεις τη μ@λ@κι@ του bt?

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλα οκ τραγικη η SE που ακομα δεν εχει περασει την 2.1 αλλα μην τρελαθουμε και τελειως... Με τι ακριβως απογοητευτηκε? Τι ειχε δει στη 2.1 που την ξενερωσε τοσο πολυ βλεποντας την 1.6 αν εξαιρεσεις τη μ@λ@κι@ του bt?

 

κοιτα ο καθενας απο μια συσκευη θεωρει καποια πραγματα σιγουρα οπως αναπαραγωγη βιντεο μουσικης ληψη φωτογραφιας μεταφορα δεδομενων, ειναι καποια πραγματα που δεν τα διαπραγματευεσαι, αλλα να γινεται ο χαμος για να δουμε πως θα παρουμε ενα αρχειο απο αλλο τηλεφωνο? κατι που ηταν δεδομενο σε απλες συσκευες πριν 10 χρονια αλλα κ σημερα αξιας 30 ευρω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...