Jump to content

Cosmote Internet On The Go!


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υποθέτω πως δουλεύει με 4G, αφού διατίθεται και ως πακέτο με modem 4G ενώ επιπρόσθετα γράφει στους όρους :

Ο συνδρομητής της Υπηρεσίας πρέπει να διαθέτει επιτραπέζιο ή φορητό προσωπικό υπολογιστή και

ασύρματο modem συμβατό με μια από τις τεχνολογίες δικτύου κινητής 2G/3G/HSPA/HSPA+/4G.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ήθελα να ρωτήσω αν στο πακέτο Sim Only Pack της Cosmote για Internet https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/HCP/xml/Personal__contractplans__contractplan_IOTG_me_KartaSimpack_prs/section/IOTG_onRequest_prs είναι ενεργοποιημένο το 4G ή λειτουργεί μόνο με 3G?

Δεν μπορώ να το βρω στο site και το περίεργο είναι οτι στο εξοχικό η Cosmote πιάνει ιντερνετ μόνο με 4G :ninja:

 

Είναι 3G. Και ΔΕ στέλνει sms (όπως όλα τα IOG με κάρτα της C-Ote) στο 1333 για να ενεργοποιηθεί αυτόματα το 4G, αλλά πρέπει να απευθυνθείς σε κατάστημα για να "ανοίξει" αυτή η δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, εφόσον γίνεται να ενεργοποιηθεί έστω και απο κατάστημα δεν υπάρχει πρόβλημα

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να σας ρωτήσω.

Αυτό εδω το Full Pack (29€)

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/HCP/xml/Personal__contractplans__contractplan_IOTG_me_KartaFullPack_prs/section/IOTG_onRequest_prs

 

που λέει "ΔΩΡΕΑΝ Internet συνολικής αξίας 20€"

αυτό πόσα GBs είναι??

Δεν βρήκα κάπου που να το λέει.

(και φαντάζομαι δεν έχει χρονικό περιορισμό για το πότε θα τα ξοδέψεις)

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω.

Αυτό εδω το Full Pack (29€)

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/HCP/xml/Personal__contractplans__contractplan_IOTG_me_KartaFullPack_prs/section/IOTG_onRequest_prs

 

που λέει "ΔΩΡΕΑΝ Internet συνολικής αξίας 20€"

αυτό πόσα GBs είναι??

Δεν βρήκα κάπου που να το λέει.

(και φαντάζομαι δεν έχει χρονικό περιορισμό για το πότε θα τα ξοδέψεις)

 

Γράφει τα πακέτα στο κάτω μέρος της σελίδας.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω.

Αυτό εδω το Full Pack (29€)

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/HCP/xml/Personal__contractplans__contractplan_IOTG_me_KartaFullPack_prs/section/IOTG_onRequest_prs

 

που λέει "ΔΩΡΕΑΝ Internet συνολικής αξίας 20€"

αυτό πόσα GBs είναι??

Δεν βρήκα κάπου που να το λέει.

(και φαντάζομαι δεν έχει χρονικό περιορισμό για το πότε θα τα ξοδέψεις)

 

Με το πακετο αυτό σου δίνει-πιστώνει 20 ευρό που έχεις δυνατότητα να τα ξοδέψεις όπως θες. Να πάρεις πχ 2 φορές το πάσο για πέντε ήμερες (με δεδομενα 2 GB + 2 GB Δώρο) ή να πάρεις το πάσο για 15 ημέρες (με δεδομένα 3 GB + 3 GB Δώρο) και να σου μείνουν και 2 ευρώ στο λογαριασμό. Εναλλακτικά μπορείς να πιστώσεις το λογαριασμό άλλο ενα 10ευρω κ να αγοράσεις κατευθείαν το πάσο για 30 ημέρες με δεδομένα 5 GB + 5 GB Δώρο

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

(Aναφέρομαι στο καρτοκινητό on the go). Έπρεπε με 30€ να σου δίνει 20gb τουλάχιστον μην σου πω 30gb.

 

Αλλά τι να το κάνεις που εάν δώσουν μπόλικα gb έτσι όπως ειναι στημένο το δίκτυο θα σέρνεται....:mad:

 

 

 

---Από Ομάδα Διαχείρισης---

Ασκούμε κριτική σε ιδέες και όχι σε ανθρώπους

Edited by impreza_sti

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά την διάρκεια ,

Αυτή είναι μέχρι την ημερομηνία λήξης που βρίσκεται έξω από το πακέτο.

Όταν όμως γίνει η πρώτη χρήση , τυχόν υπόλοιπο λήγει 90 ημέρες μετά.

Link to comment
Share on other sites

Ποιον αριθμό αποθηκεύω για να μπορώ να έχω αποστολή μηνυμάτων από το στικακι?

θέλω να στείλω την προσφορά 1000 στο 1256.

Ευχαριστώ και καλό καλοκαίρι.

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Ποιον αριθμό αποθηκεύω για να μπορώ να έχω αποστολή μηνυμάτων από το στικακι?

θέλω να στείλω την προσφορά 1000 στο 1256.

Ευχαριστώ και καλό καλοκαίρι.

Αν κατάλαβα καλά το ερώτημα σου, αν χρησιμοποιήσεις το Textra σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις από ποια SIM θα στείλεις μήνυμα. Δηλαδή αν έχεις ένα απλό internet on the go Any Way μόνο ως υπηρεσία, επιλέγεις τη SIM που την έχεις και το στέλνεις.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160806/797390d96bed42e781fd3daac9835e4d.jpg

 

"V" for V10

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απάντηση σου,

αλλά ζητάω τον αριθμό της cosmote που δεν υπαρχή στο στικακι.

(δεν μπορούσα να στείλω μήνυμα και είδα οτι δεν υπαρχή αριθμός στα τηλεφώνα εγκαθιστάτε μόνος του)

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Έχω συμβόλαιο που λήγει τον Σεπτέμβριο αλλά δεν το χρειάζομαι άλλο. Μπορώ να το μετατρέψω σε Internet on the go με καρτα?

Και αν ναι τι πακέτα παίζουν?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κέντρο μηνυμάτων

 

παντός σέρνεταιιιιιιιιι το ιντερνετ στην Παρο

 

Το 4G ή το 3G;

 

Εγώ κατά βάση είχα ενεργοποιημένο μόνο το 3G αλλά ανάλογα αν ήθελα να κατεβάσω τίποτα μεγάλο ή αν έκανα το κινητό μου hotspot για τους φίλους τότε έβαζα 4G για να είμαι σίγουρος και δεν είχα κανένα πρόβλημα και μάλιστα έμεινα 8 μέρες και κάθε μέρα πήγαινα και σε άλλη παραλία από όλες τις πλευρές του νησιού. Όπως και Αντίπαρο. Με λίγα λόγια αν κάπου δεν έπιανε το 3G έβαζα 4G.

 

Το μόνο πρόβλημα που είχα ήταν εκείνο το βράδυ που δημιουργήθηκε πρόβλημα γενικά στο δίκτυο της Cosmote που πήρα τηλέφωνο και τους ξέχεσα αλλά τελικά οκ.

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να σας ρωτήσω, τι γίνεται με το Cosmote on the Go στο εξωτερικό;

Έψαξα σε αυτό thread και δεν βρήκα πως γίνεται. Και δεν πολυκατάλαβα κι από δω http://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T59/section/Internet_roaming_prs (ή είμαι πολύ κουρασμένη!!)

 

Πήρα το 3G USB Stick ZTE και το χρηιμοποιώ με Laptop Windows.

 

Πες πάω Ιταλία. Πατάω σύνδεση και συνδέεται στο ξένο δίκτυο;

Και, πες είχα μέσα 2 μέρες ακόμα και 1500ΜΒ, ισχύουν και στην Ιταλία;

Και αν πάω να κάνω ανανέωση θα βγάλει να επιλέξω τα ίδια πακέτα για αγορά; π.χ. 5 ημέρες/2Gb για 10 ευρώ; Δεν το κατάλαβα....sorry..

Edited by AnnaPodi
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω, τι γίνεται με το Cosmote on the Go στο εξωτερικό;

Έψαξα σε αυτό thread και δεν βρήκα πως γίνεται. Και δεν πολυκατάλαβα κι από δω http://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T59/section/Internet_roaming_prs (ή είμαι πολύ κουρασμένη!!)

 

Πήρα το 3G USB Stick ZTE και το χρηιμοποιώ με Laptop Windows.

 

Πες πάω Ιταλία. Πατάω σύνδεση και συνδέεται στο ξένο δίκτυο;

Και, πες είχα μέσα 2 μέρες ακόμα και 1500ΜΒ, ισχύουν και στην Ιταλία;

Και αν πάω να κάνω ανανέωση θα βγάλει να επιλέξω τα ίδια πακέτα για αγορά; π.χ. 5 ημέρες/2Gb για 10 ευρώ; Δεν το κατάλαβα....sorry..

 

δεν πρέπει να δουλεύει στο εξωτερικό. καλύτερα πάρε σημ από την intertelecom έχει πακέτα ίντερνετ ξέρω ότι είναι ακριβά άλλα μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον όγκο σε πολλές χώρες.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το συμβόλαιο που έχω λήγει τώρα . Θα μου κάνουν καμία προσφορά ή ίσως πρέπει να κάνω κανένα τηλέφωνο εγώ?

Επίσης που παίρνω να το διακοψω για να μην μπλεκω με άσχετους

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το συμβόλαιο που έχω λήγει τώρα . Θα μου κάνουν καμία προσφορά ή ίσως πρέπει να κάνω κανένα τηλέφωνο εγώ?

Επίσης που παίρνω να το διακοψω για να μην μπλεκω με άσχετους

 

Παιρνεις τηλ στο 13888 για να σου δωσουν εναν κωδικο

Πριν παρεις κωδικο σου κανουν προσφορα για να το κρατησεις απο το τμημα ακυρωσεων

Link to comment
Share on other sites

Παιρνεις τηλ στο 13888 για να σου δωσουν εναν κωδικο

Πριν παρεις κωδικο σου κανουν προσφορα για να το κρατησεις απο το τμημα ακυρωσεων

 

Το εκανα σήμερα τελικά και πήρα τον κωδικό αλλά προσφορά δεν μου κάνανε. Στην ίδια τιμή μόνο

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα σήμερα τελικά και πήρα τον κωδικό αλλά προσφορά δεν μου κάνανε. Στην ίδια τιμή μόνο

 

Ε προσφορα κανουν σε σχεση με την αρχικη τιμη και οχι σε σχεση με αυτη που εχεις

Link to comment
Share on other sites

Ε προσφορα κανουν σε σχεση με την αρχικη τιμη και οχι σε σχεση με αυτη που εχεις

 

Με τις ώρες τους είναι :lol:

Περισυ τέτοιο καιρό περίπου ήταν να πάω σε ένα ιεκ και τους πήρα να δω αν ισχύει το φοιτητικό και μου έκανε μόνη της αυτή που μίλησα μια προσφορά στα 10 ευρώ αλλά δεν τη δέχτηκα

Τελικά πήγα στο ιεκ και έφυγα σε μια μέρα (δημόσιο ;))

Και τα έχασα όλα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παίδες προσπαθώ να μπω από το πρωί στο

http://ciotgprepaid.cosmote.gr/

για να κάνω ανανέωση υπολοίπου και δεν μπορώ.

Έχω Cosmote Mobile Internet με κάρτα Full Pack 3G 21,1Mbps.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...