Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανοντας την αναβάθμιση, αποσύνδεσα το τηλέφωνο και (μετά από reboot) τώρα έχει κολλήσει σε ένα σηματάκι που δείχνει ένα τηλέφωνο και ένα PC να τα χωρίζει ένα θαυμαστικό. Το τηλέφωνο δεν ανοίγει, από Kies Λέει reboot αλλά τίποτα. Καμμιά ιδέα????

 

ok διορθώθηκε ...

Edited by johnywh
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από αυτούς που κάναν εγκατάσταση το bada 2.0 μπορεί κάποιος να μας πει αν ισχύει κάτι από τα παρακάτω?

 

1) Τα εγκατεστημένα παιχνίδια και οι εφαρμογές του Bada 1.2 (NDrive, Kint Messenger, Asphalt5, Fruit Ninja, Control Tower, Parcel Panic κτλ) παίζουν κανονικά?

 

2) Οι εφαρμογές που υπάρχουν στο ιστορικό λήψεων του Kies μπορούν να ξαναγίνουν install?

το fruit ninja δεν μου το εμφανησε εμενα στο ιστορικό λήψεων του Kies!!ενω το parcel panic το ξαναεγκαταστησα μεσω kies(ιστορικό λήψεων) κομπλε!

Link to comment
Share on other sites

το fruit ninja δεν μου το εμφανησε εμενα στο ιστορικό λήψεων του Kies!!ενω το parcel panic το ξαναεγκαταστησα μεσω kies(ιστορικό λήψεων) κομπλε!

 

θα έχεις αγοράσει και συ την παλιά έκδοση, όπως εμένα...

το αγόρασες παλιά? όταν πρωτοβγήκε?

εγώ έτσι έκανα και μετά που βγήκε νέα έκδοση σταμάτησε να μου το βγάζει στο KIES, ούτε αναβάθμιση έγινε στην νέα...

τον ήπια δλδ με λίγα λόγια....

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Από αυτούς που κάναν εγκατάσταση το bada 2.0 μπορεί κάποιος να μας πει αν ισχύει κάτι από τα παρακάτω?

 

1) Τα εγκατεστημένα παιχνίδια και οι εφαρμογές του Bada 1.2 (NDrive, Kint Messenger, Asphalt5, Fruit Ninja, Control Tower, Parcel Panic κτλ) παίζουν κανονικά?

 

2) Οι εφαρμογές που υπάρχουν στο ιστορικό λήψεων του Kies μπορούν να ξαναγίνουν install?

 

 

και το ndrive που εχω εγω παιζει κανονικοτατα φιλε μου. Δεν το σβηνει απλα το κανει backup και μετα παιζει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει αυτό εδώ το καλώδιο ( http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=30198 ) από το συγκεκριμενο καταστημα στα 8€, ενώ στο πλαίσιο το είχαν 35 €:wacko: και παίζει μια χαρά στη tv με σχετικά καλή εικόνα. Όσο για micro usb σε hdmi δεν γνωρίζω κάτι.

 

 

Εγώ έχω αυτό εδώ 1 1/2 χρόνο και δουλεύει μια χαρά και πολύ καλή εικόνα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από αυτούς που κάναν εγκατάσταση το bada 2.0 μπορεί κάποιος να μας πει αν ισχύει κάτι από τα παρακάτω?

 

1) Τα εγκατεστημένα παιχνίδια και οι εφαρμογές του Bada 1.2 (NDrive, Kint Messenger, Asphalt5, Fruit Ninja, Control Tower, Parcel Panic κτλ) παίζουν κανονικά?

 

2) Οι εφαρμογές που υπάρχουν στο ιστορικό λήψεων του Kies μπορούν να ξαναγίνουν install?

 

έκανα και εγώ την αναβάθμιση όλα κομπλέ ότι είχα πριν υπάρχει και τώρα και λειτουργεί κανονικά.

Θα μου πει κάποιος πως σβήνουν τα ''παράθυρα'' στην αρχή της οθόνης; μόνο να προσθέσω μπορώ. παλιά γύριζες το τηλ και σου έβγαζε το σηματάκι της αφαίρεσης τώρα δεν το βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

έκανα και εγώ την αναβάθμιση όλα κομπλέ ότι είχα πριν υπάρχει και τώρα και λειτουργεί κανονικά.

Θα μου πει κάποιος πως σβήνουν τα ''παράθυρα'' στην αρχή της οθόνης; μόνο να προσθέσω μπορώ. παλιά γύριζες το τηλ και σου έβγαζε το σηματάκι της αφαίρεσης τώρα δεν το βγάζει.

 

Απλά κάνε pinch zoom δηλαδή κάνε πως κλείνεις τα δυο σου δάχτυλα στην οθόνη...

:ninja:

...γιατι μερικοι δεν θελουν να πληρωνουν για να τους παρακολουθουν...

...Για αυτους υπαρχει το Linux και η κοινοτητα του δωρεαν λογισμικου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγώ έχω το εξής πρόβλημα ενώ ξεκινάει να κάνει το update μου χάνει τη σύνδεση.Δε μπορώ να βρω πως να το φτιάξω,κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.Παρεμπιπτόντως έχω κάνει re-install το kies και hard reset το κινητό και πάλι τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

2 παρατηρησεις

1ον το ξυπνητηρι δουλευει κανονικα και

2ον οι εφαρμογες που μπορεις να αποθηκευσεις στο κινητο τωρα ειναι περισσοτερες

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και πόση ώρα να κάνω backup και όλο χάνει τη σύνδεση. Μ'εχει σκάσει. Καμιά ιδέα πως θα ξεφύγω από αυτή την κατάσταση?

 

Κανοντας την αναβάθμιση, αποσύνδεσα το τηλέφωνο και (μετά από reboot) τώρα έχει κολλήσει σε ένα σηματάκι που δείχνει ένα τηλέφωνο και ένα PC να τα χωρίζει ένα θαυμαστικό. Το τηλέφωνο δεν ανοίγει, από Kies Λέει reboot αλλά τίποτα. Καμμιά ιδέα????

 

ok διορθώθηκε ...

 

Πως διορθώθηκε?

 

Και καταστράφηκα. Την πέρασα την 2,0 αλλά έχασα ότι είχα. Ούτε gps τώρα ούτε τίποτα. Μας γ....ε η Samsung για άλλη μιια φορά. Υπάρχει περίπτωση να ξαναγυρίσω στην 1.2 που είχα για να βάλω ότι είχα πριν και να ξανακάνω την αναβάθμιση από την αρχή αφού πρώτα κάνω backup όλες τις εφαρμογές που είχα?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

θα έχεις αγοράσει και συ την παλιά έκδοση, όπως εμένα...

το αγόρασες παλιά? όταν πρωτοβγήκε?

εγώ έτσι έκανα και μετά που βγήκε νέα έκδοση σταμάτησε να μου το βγάζει στο KIES, ούτε αναβάθμιση έγινε στην νέα...

τον ήπια δλδ με λίγα λόγια....

τοχα κατεβασει οταν τοχαν τζαμπα ενα διαστημα.. το καλυτερο game και τωρα πρεπει να το πλερωσω(ζηλευω τον φιλο μου πουχει 'σπασμενο' android και εχει ξεκωλοθει να κατεβαζει τζαμπα πραμα..)

Link to comment
Share on other sites

Απλά κάνε pinch zoom δηλαδή κάνε πως κλείνεις τα δυο σου δάχτυλα στην οθόνη...

 

thank's αλλά πάλι μου μένει μία οθόνη η οποία δεν αφαιρείτε. για πιο λόγο?? κάνω μήπως κάτι λάθος??

Link to comment
Share on other sites

Πως διορθώθηκε?

 

Και καταστράφηκα. Την πέρασα την 2,0 αλλά έχασα ότι είχα. Ούτε gps τώρα ούτε τίποτα. Μας γ....ε η Samsung για άλλη μιια φορά. Υπάρχει περίπτωση να ξαναγυρίσω στην 1.2 που είχα για να βάλω ότι είχα πριν και να ξανακάνω την αναβάθμιση από την αρχή αφού πρώτα κάνω backup όλες τις εφαρμογές που είχα?

 

με το multiloader θα ξαναπερασεις την 1,2 θα περασεις τις εφαρμογες σου και μετα θα σου κανει το ΚΙΕΣ την αναβαθμιση σε 2 . το εχω κανει στο wave 2 και δουλεψε μια χαρα.

 

thank's αλλά πάλι μου μένει μία οθόνη η οποία δεν αφαιρείτε. για πιο λόγο?? κάνω μήπως κάτι λάθος??

 

παντα θα σου μεινουν 2 οθονες . η μια με τα wigtets που θες εσυ και η αλλη προς τα αριστερα με τις εφαρμογες (καιρος , αναζητηση , εφημεριδες) που ειναι μονιμη και δεν αφαιρειτε. για αυτο αν δεις στην δικια σου οθονη πανω πανω εχει ενα μικρο τετραγωνακι και μια κουκιδα αν εχεις 1 εξτρα οθονη , 2 αν βαλεις 2η κοκ. :):)

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εβαλα χτες την 2.0 κα ολα ΟΚ,εκτος απο ενα πραγμα : Η μπαταρια πεφτει με τρελο ρυθμο, ειμαι σε AP UART και κλειστες ολες τις εφαρμογες βλεπω τη cpu να χορευει ασκοπα, απο 1% σε 44%, μετα σε 22%, σε 8%, σε 50% κ.ο.κ.Καμια ιδεα ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εβαλα χτες την 2.0 κα ολα ΟΚ,εκτος απο ενα πραγμα : Η μπαταρια πεφτει με τρελο ρυθμο, ειμαι σε AP UART και κλειστες ολες τις εφαρμογες βλεπω τη cpu να χορευει ασκοπα, απο 1% σε 44%, μετα σε 22%, σε 8%, σε 50% κ.ο.κ.Καμια ιδεα ?

 

επειδη την εχω περασει καιρο στο 8530 που εχω βλεπω και εγω οτι η CPU τα κανει αυτα αλλα δεν μου κραταει λιγοτερο απο οτι με την 1.2 ... αυτο με τον χορο της CPU σχεδον σιγουρα ωφειλετε στο εξης: οταν εισαι στην οθονη που δειχνει την χρηση της cpu , πανω πανω κυλαει μια μπαρα που λεει ''πληροφοριες σχετικα με το τηλεφωνο '' η κυληση ΑΥΤΗΣ της μπαρας ευθυνεται για τον χορο της CPU . παρατηρησε να δεις οτι καθε φορα που σταματαει για λιγο στην θεση της η CPU παει στο 1% . επισης οταν κατεβασεις την μπαρα για το WIFI , παλι παει στο 1% γιατι σταματαει να τρεχει απο πισω η άλλη . Ειμαι σιγουρος οτι αυτο φταιει ..

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου θυμήσει κάποιος που βρίσκονται οι οδηγίες για να περάσω την έκδοση 1.2 με multiloader και που μπορω να βρω την 1,2?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χθες την περασα και γω την 2.0 και ολα τωρα ειναι αψογα,το τηλ τρεχει πολυ γρηγορα.Ειδα ενα παιδι πιο πανω που ειπε οτι εχει πρβ με τον browser που κανει επανεκκινησεις,αυτο το προβλημα το ειχα και γω χτες που εκανα την αναβαθμιση και το ελυσα με τον εξης απλο τροπο....εκανα hard reset.Mετα το hard reset ο browser σταματησε τα μηνυματα περι μεγαλου μεγεθους ιστοσελιδας κτλ κτλ και δουλευει αψογα.Οποιος θελει ας το δοκιμασει
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα ολα δουλευουν ρολοι παιδια, μια επανεκκινηση μονο εκανα μετα την αναβαθμιση για κατι κρασαρασματα κι ολα τελεια τωρα. Δεν υποτίθεται οτι το bada 2.0 θα είχε wi-fi direct? Μήπως εγώ δε το βρίσκω?

http://www.youtube.com/watch?v=EsFK3izDnds σε αυτο το βιντεο υπαρχει επιλογη "wifi direct" δίπλα απο το "κουμπι wps" στην κατηγορια wi-fi των ρυθμισεων..εμας μας το αφαίρεσαν;;

Edited by mitsosply
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω την full 1,2 για να την περάσω με multiloader?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα ολα δουλευουν ρολοι παιδια, μια επανεκκινηση μονο εκανα μετα την αναβαθμιση για κατι κρασαρασματα κι ολα τελεια τωρα. Δεν υποτίθεται οτι το bada 2.0 θα είχε wi-fi direct? Μήπως εγώ δε το βρίσκω?

http://www.youtube.com/watch?v=EsFK3izDnds σε αυτο το βιντεο υπαρχει επιλογη "wifi direct" δίπλα απο το "κουμπι wps" στην κατηγορια wi-fi των ρυθμισεων..εμας μας το αφαίρεσαν;;

 

Έχω την εντύπωση ότι το wifi direct δεν υποστηρίζεται από το hardware. Με λίγα λόγια, μόνο για wave3,y,m, κλπ.

 

 

Εγώ έχω βρει μόνο 2 προβληματάκια που δεν έχω καταφέρει να λύσω, ακόμα και μετά απο hard reset. Το ένα είναι ότι το ΚΙΕΣ του κινητού όταν βλέπω αρκετή ώρα εφαρμογές και εγκαθιστώ, κλείνει μόνο του. Δεν έχω ελέγξει αν διορθώθηκε με το hard reset. Το δεύτερο που δεν διορθώθηκε σίγουρα είναι ότι δεν μπορώ να εγκαταστήσω θέματα bada 2.0. Από το ΚΙΕΣ του pc μου βγάζει corrupted, από το ΚΙΕΣ του κιν. μου βγάζει error και μου αφήνει μόνο να διαγράψω το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το bada 2.0 θέλει πολύ δουλειά ακόμα. Αφαίρεσαν πράγματα από τις beta εκδόσεις. Ακόμα πιστεύω ότι έγινε με προχειρότητα για τα παλιά Wave.

Τα θέματα λειτουργούν μόνο στην μνήμη του τηλ. Αντίγραψέ τα από το Kies στο φάκελο άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το bada 2.0 θέλει πολύ δουλειά ακόμα. Αφαίρεσαν πράγματα από τις beta εκδόσεις. Ακόμα πιστεύω ότι έγινε με προχειρότητα για τα παλιά Wave.

Τα θέματα λειτουργούν μόνο στην μνήμη του τηλ. Αντίγραψέ τα από το Kies στο φάκελο άλλα.

 

Τραγικό. Ευχαριστώ για την πληροφορία. Προχειροδουλειά πάλι δλδ. Άντε με το καλό η 2.2 του χρόνου.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη μολις γυρισω Ελλαδα θα κανω την αναβαθμιση στην 2.0 και απλα θελω να σας ρωτησω καποια πραγματακια.

 

1)Αυτο που λετε για το backup θα γινει αυτοματα ή πρεπει να το κανω εγω χειροκινητα οταν θα το συνδεσω στο Kies?

2)Το backup που κανει ειναι full κανει τα παντα ολα και μετα τα επαναφερει μονο του αφου τελειωσει?

3)Πρεπει να κανω hard reset και μετα να κανω restore ή δεν μπορει να γινει?

 

Ευχαριστω πολυ!! :)

Link to comment
Share on other sites

Να επιχειρήσω να κάνω την αναβάθμιση μέσω ενός netbook Acer eeepc ή είναι μικρό από άποψη επιδόσεων και θα μου δημιουργήσει πρόβλημα; Ο υπολογιστής μου έχει κάψει την κάρτα γραφικών και την οθόνη και τα περιμένω για να τον ξαναλειτουργήσω. Να περιμένω καλύτερα να τα κάνω στον υπολογιστή;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

ως τωρα εγω δεν θεωρω οτι εχει γινει προχειροδουλεια...αυτα που ειδα ως τωρα ειναι τα εξης: ειναι πολυ γρηγορο...ειναι πιο ομορφο...μας δινει τη δυνατοτητα φακελων..εχει μερικες προσθηκες οπως chaton,musichub,caster,φωνητικες εντολες,αναβαθμισμενο allshare και εχει και μερικες αλλαγες που μαλλον θελουν συνηθεια να τις ξεπερασεις...οπως οτι σχεδον ολες οι ρυθμισεις ειναι πλεον στο μενου ρυθμισεις και οχι στη καθε εφαρμογη ξεχωριστα..πχ στη μουσικη οι επιλογες εμφανισης...λειπει η επεξεργασια εικονας...(καποιος να παραθεσει το αντιστιχο προγραμμα να το κατεβασουμε), η δημιουργια ταινιας (δεν γνωριζω καποιο αντιστοιχο προγραμμα)...ισως ειναι λογικο τα παντα να μην λειτουργουν οπως το wave 3 αφου υπαρχουν διαφορες στο hardware...εξαλλου στο android υπαρχει ακομα πιο προχειρη και σκληρη αντιμετωπιση στο θεμα αυτο στις συσκευες...θελετε να αναφερουμε ποσες συσκευες και μαλιστα ακριβες φορανε ακομα κατι ξεπερασμενες εκδοσεις και ουτε θα δουνε και καινουριες?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...