Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια σημερα μου εγινε αναβαθμηση στο kies και επισης αναβαθμηση σε bada 2.0!! (bada 2.01201051942LISS8500XXLA1 λεει στην εκδοση)

 

Φιλε μας δουλευεις ή μας επεξεργαζεσαι????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε ευχαριστω.Θα περιμενω να δω πως θα περπατησει η 2! Edited by panvar
απαντηση στον tolis 29
Link to comment
Share on other sites

Τι product code έχεις? γιατί το δικό μου 8500 με το ελληνικό EUR δεν βγάζει αναβάθμιση σε 2.0

Για να δεις το product code πηγαινε στο KIES και δες τι γράφει η παρένθεση δίπλα στην έκδοση του firmware....

 

Φιλε μας δουλευεις ή μας επεξεργαζεσαι????

 

sorry παιδιά δεν μπορούσα να μπω στο ιντερνέτ όλη μέρα αφού αναβάθμισα (μου πήρε και 1+ ώρα η αναβάθμιση).

η αλήθεια είναι ότι το κινητό είναι αγορασμένο από αγγλια και του είχα βάλει την JL2 με installer και μετά έκανα αναβάθμιση σε KF3 από Kies.

δίπλα στο firmware γράφει FOP, το είχα βάλει θυμάμαι για να έχω social hub premium..

Στο Kies σαν έκδοση λέει S8500XXLA1/S8500XCLA2..

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ..... Οποιος εχει βάλει BADA 2 μπορει να μου πει αν εχει εκτροπή κλησεων ????? στο 8530 μου δεν εχει στο μενου που ήταν με την 1,2 . αντιθετα υπαρχει η '' προωθηση φωνητικων κλησεων '' αλλα μου ζηταει να βαλω εναν αριθμο τηλεφωνου χωρις να μου ζηταει σε ποιες περιπτωσεις να γινετε η προωθηση.

Ξερει κανεις κατι????????????

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ..... Οποιος εχει βάλει BADA 2 μπορει να μου πει αν εχει εκτροπή κλησεων ????? στο 8530 μου δεν εχει στο μενου που ήταν με την 1,2 . αντιθετα υπαρχει η '' προωθηση φωνητικων κλησεων '' αλλα μου ζηταει να βαλω εναν αριθμο τηλεφωνου χωρις να μου ζηταει σε ποιες περιπτωσεις να γινετε η προωθηση.

Ξερει κανεις κατι????????????

 

Απ΄ότι βλέπω δεν υπάρχει. Μόνο στην εταιρεία κινητής που έχεις αν μπεις, και ψάξεις πώς γίνονται οι εκτροπές και προωθήσεις. Εγώ το είχα κάνει κάποια στιγμή αυτό και πάταγα κατι *#.... και αριθμό. Να σε ρωτήσω δοκίμασες κωδικό κλειδώματος τηλεφώνου? Εμένα δεν λειτουργεί. Όταν πατάω για ξεκλείδωμα πατάω τον κωδικό και μετά μαυρίζει η οθόνη χωρίς να ανοίγει. Επίσης και το Pattern lock δεν δουλεύει. Αν πατήσεις παρατεταμένα το ξεκλείδωμα ανοίγει το τηλ. Αυτά έπρεπε να λειτουργούν.

Υποτίθεται όταν αγοράζεις κινητό πρέπει πρώτα να λειτουργεί και σαν κινητό όχι να ψάχνουμε πατέντες. Αυτό το λέω και στον φίλο ipred που είπε κάτι πιο πάνω ποστ σωστά μεν, αλλά βλέπω ότι ούτε σαν κινητό δουλεύει κάποιες φορές.

Link to comment
Share on other sites

βρηκα τροπο να γινετε εκτροπη ΧΩΡΙΣ τις ρυθμισεις του τηλεφωνου . κατευθειαν απο το δικτυο. απο αυτη την σελιδα : http://www.cellular.co.za/gsm_hash_code.htm περνατε τους κωδικους και ενεργοπιήτε η καθε εκτροπη. εμενα σε vodafone δουλεψε μια χαρα ....:):):):):)

επισης θελω κια μια μικρη βοηθεια. καθε φορα που ανοιγω το κινητο μου βγαζει ενα μνμ να ενεργοποιήσω την χρηση δεδομενων κλπ κλπ κλπ . Τικαρω το κουτακι να μην εμφανιστει ξανα αλλα αυτο εμφανιζεται . καιμια ιδεα?????

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΘΕς εχω την XXJL2 μαζι με το OXCJL1 μαζι με το αρχειο FOTA . Πως μπορω να σου το δωσω ????

 

Φιλε αν εχεις το λινκ διαθεσιμο θα ημουν ευγνωμων

Link to comment
Share on other sites

επισης θελω κια μια μικρη βοηθεια. καθε φορα που ανοιγω το κινητο μου βγαζει ενα μνμ να ενεργοποιήσω την χρηση δεδομενων κλπ κλπ κλπ . Τικαρω το κουτακι να μην εμφανιστει ξανα αλλα αυτο εμφανιζεται . καιμια ιδεα?????

 

Μπα χρόνια η ίδια ιστορία γίνεται.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπα χρόνια η ίδια ιστορία γίνεται.

 

Εγω παιδια μετα απο περιπου 2 χρονια με το κινητακι, λεω να το "σκοτωσω" για καποιο πιο μετριο μεταχειρισμενο android. Λυπάμαι αλλά ποτε δεν εξελιχθηκε οπως το περιμενα το bada. ενα gps της προκοπης δωρεαν δε βρισκω/ βρηκα ακομα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν ήδη το Bada 2.0 έχει βγεί καλή εφαρμογή για backup, δοκιμαστική δωρεάν για λίγο καιρό: http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00003715341

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια μετα απο περιπου 2 χρονια με το κινητακι, λεω να το "σκοτωσω" για καποιο πιο μετριο μεταχειρισμενο android. Λυπάμαι αλλά ποτε δεν εξελιχθηκε οπως το περιμενα το bada. ενα gps της προκοπης δωρεαν δε βρισκω/ βρηκα ακομα.

 

Ούτε στο android έχει κάτι δωρεάν και της προκοπής. Μόνο ovi maps είναι δωρεάν και δεν είναι και της προκοπής. Της προκοπής θέλουν και πληρωμή. Και για gps προτιμώ να πάρω ένα destinator που έχει μακράν τους καλύτερους χάρτες, δωρεάν αναβαθμίσεις και δακτύλιο για Αθήνα.

 

Η εφαρμογή αυτή είναι άχρηστη πιστεύω, γιατί από το Kies κάνεις ότι θέλεις back up μέχρι και τα apps. Και επιπλέον η 2.0 σου δίνει τη δυνατότητα να κάνεις back up τις επαφές, ημερ/γιο κτλ στην κάρτα μνήμης. Αν θέλουν να βγάλουν κάτι καλό ας βγάλουν ένα app να κάνει encryption την κάρτα μνήμης και όχι back up στο cloud...

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

ακόμα και οι τιμές όμως είναι καλύτερες στο android για gps γιατί υπάρχει αρκετός ανταγωνισμός...

και μην ξεχνάμε ότι η MLS βγάζει το Destinator πλέον και για android,iOS,Windows phone....

τώρα, εντάξει, μην συγκρίνουμε πορτοκάλια με πατάτες, δεν βγαίνει άκρη...

η αλήθεια είναι ότι ο καθένας έχεις τις απαιτήσεις και τις ανάγκες του, για κάποιους το Bada είναι αρκετό, για άλλους όχι...

είναι ανάλογα τι θέλει ο καθένας από το κινητό του...

η κοροϊδία της σαμσουνγκ είναι ότι υποσχόταν πολλά με τα Wave και το Βaba, και δεν έκανε ούτε τα μισά...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

ακόμα και οι τιμές όμως είναι καλύτερες στο android για gps γιατί υπάρχει αρκετός ανταγωνισμός...

και μην ξεχνάμε ότι η MLS βγάζει το Destinator πλέον και για android,iOS,Windows phone....

τώρα, εντάξει, μην συγκρίνουμε πορτοκάλια με πατάτες, δεν βγαίνει άκρη...

η αλήθεια είναι ότι ο καθένας έχεις τις απαιτήσεις και τις ανάγκες του, για κάποιους το Bada είναι αρκετό, για άλλους όχι...

είναι ανάλογα τι θέλει ο καθένας από το κινητό του...

η κοροϊδία της σαμσουνγκ είναι ότι υποσχόταν πολλά με τα Wave και το Βaba, και δεν έκανε ούτε τα μισά...

 

η τελευταια σου γραμμη τα λεει ολα. Ακριβως αυτο εννοω.

Ας πουμε, προχθς πηρα ενα μεταχειρισμενο απλό Alcatel αφης παμφηνο, και σε 10 λεπτακια του ειχα περασει 3 με 4 διαφορετικα προγραμματα GPS δωρεαν (royte66 και μερικα ακομα).

Στο bada και το wave, που ακομα τελικα το εχω, απλά περιμενουμε και ευελπιστούμε να βγει κατι της προκοπης. Μακαρι αυτο που λενε για συγχωνευση bada με tizen να ειναι προς οφελος μας...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την απόψη μου ..... Για εμενα δεν νομιζω οτι οι 3,3 ή 3,5 ιντσες ειναι ικανες για ενα GPS χωρις να κινδυνευεις να τρακαρεις . Προσωπικά το θεωρω επικήνδυνο . Υπάρχουν πολλες εφαρμογες που ειναι εφαμιλλες αν οχι καλλυτερες στο BADA απο οτι στο ANDROID δωρεαν αλλα και με χρεωση . Το Android ειναι στη εκδοση 4 και το ΒΑΔΑ στην εκδοση 2 αλλά παρολα αυτα πρωσωπικα μου αρεσει καλυτερα το ΒΑΔΑ 2 (σχεδον ομοια και τα 2 ) ... Τα 8500 - 8530 ακομα και σημερα θεωρουνται απο τα κορυφαια σε ποιοτητα / hardware κινητα και μονο τωρα βγαινουν 2/3/4/5/6/7/8 πυρηνα μοντελα ΧΩΡΙΣ όμως να πλησιαζουν στο ελαχιστο την ποιοτητα κατασκευης των 8500-8530 και με τιμες ..... μνημονιακου μισθου....... :):) ΕΛΕΟΣ πια με καθε εταιρεια που βγαζει καθε μηνα μοντελα με το τσουβαλι , πλαστικα με το ιδιο λειτουργικο (android 3 ή πιο πίσω) ΧΩΡΙΣ να αναβαθμιζονται εκτος απο μερικα που κανουν 400€ και ανω με μπαταρια ΜΙΑΣ ημερας και με μαρκετινιστικα κολπα μας πειθουν οτι το ΚΟΡΥΦΑΙΟ κινητο που εχουμε ήδη δεν μας κανει πια.... Αυτο συμβαινει με όλα αλλα με τα κινητα παραγινεται το κακο .......
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την απόψη μου ..... Για εμενα δεν νομιζω οτι οι 3,3 ή 3,5 ιντσες ειναι ικανες για ενα GPS χωρις να κινδυνευεις να τρακαρεις . Προσωπικά το θεωρω επικήνδυνο . Υπάρχουν πολλες εφαρμογες που ειναι εφαμιλλες αν οχι καλλυτερες στο BADA απο οτι στο ANDROID δωρεαν αλλα και με χρεωση . Το Android ειναι στη εκδοση 4 και το ΒΑΔΑ στην εκδοση 2 αλλά παρολα αυτα πρωσωπικα μου αρεσει καλυτερα το ΒΑΔΑ 2 (σχεδον ομοια και τα 2 ) ... Τα 8500 - 8530 ακομα και σημερα θεωρουνται απο τα κορυφαια σε ποιοτητα / hardware κινητα και μονο τωρα βγαινουν 2/3/4/5/6/7/8 πυρηνα μοντελα ΧΩΡΙΣ όμως να πλησιαζουν στο ελαχιστο την ποιοτητα κατασκευης των 8500-8530 και με τιμες ..... μνημονιακου μισθου....... :):) ΕΛΕΟΣ πια με καθε εταιρεια που βγαζει καθε μηνα μοντελα με το τσουβαλι , πλαστικα με το ιδιο λειτουργικο (android 3 ή πιο πίσω) ΧΩΡΙΣ να αναβαθμιζονται εκτος απο μερικα που κανουν 400€ και ανω με μπαταρια ΜΙΑΣ ημερας και με μαρκετινιστικα κολπα μας πειθουν οτι το ΚΟΡΥΦΑΙΟ κινητο που εχουμε ήδη δεν μας κανει πια.... Αυτο συμβαινει με όλα αλλα με τα κινητα παραγινεται το κακο .......

 

Σωστά εν μέρει αυτά που αναφέρεις, και συμφωνώ σε αρκετά...

συμφωνώ ότι τα Wave κατασκευαστικά είναι πολύ ανώτερα από πολλά και ακριβότερα σημερινά μοντέλα κινητών.

Μέχρι και το Galaxy S2, δεν είχα δει άλλη καλύτερη οθόνη από το Wave μου... Επίσης ποιότητα κατασκευής, μπαταρία, gorilla glass, όλα τελεια...

άλλα για τις εφαρμογές δεν συμφωνώ καθόλου. Αιώνες πίσω το bada, για να μην πω εκατομύρια έτη φωτός...

έλαχιστες οι εφαρμογές... και επίσης κάποιες που βρίσκεις σε αφθονία στο android τζάμπα, στο bada πρέπει να πληρώσεις αρκετά...

ρε παιδια, καλές οι μπαταρίες, οι οθόνες, κτλ, αλλά το Wave μας το πουλήσανε για smartphone!!!!

ξέρετε τι είναι το smartphone? ξέρετε ποια είναι η βασική του δύναμη από τα απλά κινητά?

το ίντερνετ... πάρτε λοιπόν το Bada, με τον ενοχλητικό και ανεπαρκή browser, ο οποίος έχει μείνει ο ίδιος από την πρώτη έκδοση.

Και ερωτώ δημοσίως, υπάρχει αυτή την στιγμή στο Samsung apps, ένας!! λέω ένας, εναλλακτικός browser που να κάνει δουλειά? ΚΑΝΕΝΑΣ!!

Κάποτε έγινε μια προσπάθεια με τον UCWeb, αλλά τον αφαίρεσαν...

και μην μου πείτε για java browsers που δεν υποστηρίζουν ούτε multi-touch, πόσο μάλλον flash,html5 και τα ρέστα...

τα ίδια σκ@τ@ και με τα gps, στην αρχή είχαμε 2-3, τώρα είναι μόνο το Route66 και να το παρακαλάμε...

Καλά λοιπόν τα κατασκευαστικά, αλλά εμένα η Samsung μου πούλησε smartphone τότε, και smartphone δεν έγινε ποτέ...

Και μην έχετε καμία βλέψη με το Tizen. Άλλο open-source και άλλο Bada... Μια βρώμα ήτανε και πάει... διαψεύστηκε...

Γνώμη μου είναι η εξής: η σαμμυ θα κρατήσει το bada για τα low end κινητά, όπως κατάντησε πλέον το Symbian, και με το Tizen θα βγάλει ένα-δυο ωραία κινητά και αυτό ήτανε... ότι έκανε και η Νόκια με το Meego...

σόρρυ για το ύφος, αλλά με όλα αυτά που έχουνε γίνει και με την απαράδεχτη αναμονή τις τελευταίες εβδομάδες με την 2.0, νιώθω σαν με παίρνει από τον κwlo η βρωμο-σαμσουγκ και δεν την παλεύω...

Edited by ptmax13

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

καταρχην σας νιωθω ολους για τη τρελη αναμονη που εχουμε ριξει!!!και εγω ενας σκασμενος χρηστης του wave ειμαι!!!το κινητο συμφωνω εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης..το κρατας και το ευχαριστιεσαι!!δεν μου πηγε η καρδια να το πουλησω και περιμενω ενα εξαμηνο να δω το bada 2.0!!...oσον αφορα το gps εγω εχω το route66 και οπου εχω παει στην ελλαδα ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!!δεν νομιζω οτι παιζει τοσο ρολο η οθονη...τισ οδηγιες ακους κυριως σε ενα gps!!..ο παραπανω φιλος ειπε για τον Brtowser ...εγω εχω τον UCBROWSER και ειναι πολυ καλοσ!!δεν ξερω γτ τον αφαιρεσαν!!...ελπιζω να ερθει συντομα το bada 2.0 ....μας εχει σκασει!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

καταρχην σας νιωθω ολους για τη τρελη αναμονη που εχουμε ριξει!!!και εγω ενας σκασμενος χρηστης του wave ειμαι!!!το κινητο συμφωνω εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης..το κρατας και το ευχαριστιεσαι!!δεν μου πηγε η καρδια να το πουλησω και περιμενω ενα εξαμηνο να δω το bada 2.0!!...oσον αφορα το gps εγω εχω το route66 και οπου εχω παει στην ελλαδα ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!!δεν νομιζω οτι παιζει τοσο ρολο η οθονη...τισ οδηγιες ακους κυριως σε ενα gps!!..ο παραπανω φιλος ειπε για τον Brtowser ...εγω εχω τον UCBROWSER και ειναι πολυ καλοσ!!δεν ξερω γτ τον αφαιρεσαν!!...ελπιζω να ερθει συντομα το bada 2.0 ....μας εχει σκασει!!!!!!!!!!

 

μεγάλε, και γω πρόλαβα να τσιμπήσω τον UCbrowser, αλλά όποιος πρόλαβε τον Κύριο είδε... τώρα πέταξε...

και όταν θα πάρουμε την 2.0 ξέρεις τι θα γίνει? θα χαρούμε με το νέο UI για καμιά ώρα, και μετά θα συνηδητοποιήσουμε ότι πάει και ο UCbrowser, οπότε μείναμε με τον Dolphin...

πάει και το Sygic που αγόρασα, πάει και το FruitNinja που αγόρασα (εκεί έγινε χοντρή μλκια... βγάλανε το 1.0, το αγοράσαμε, και μετα βγαλανε νέα έκδοση και δεν ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΗΚΑΜΕ!!! πρεπει να την ξαναγοράσουμε....), πάνε και καμιά δεκαριά άλλες εφαρμογές που αγόρασα και δεν είναι συμβατές με την 2.0... και δεν θα αναβαθμιστούν ποτές...

ΤΙ ΛΕ ΡΕ ΣΑΜΣΟΥΝΓΚ????

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

καταρχην σας νιωθω ολους για τη τρελη αναμονη που εχουμε ριξει!!!και εγω ενας σκασμενος χρηστης του wave ειμαι!!!το κινητο συμφωνω εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης..το κρατας και το ευχαριστιεσαι!!δεν μου πηγε η καρδια να το πουλησω και περιμενω ενα εξαμηνο να δω το bada 2.0!!...oσον αφορα το gps εγω εχω το route66 και οπου εχω παει στην ελλαδα ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!!δεν νομιζω οτι παιζει τοσο ρολο η οθονη...τισ οδηγιες ακους κυριως σε ενα gps!!..ο παραπανω φιλος ειπε για τον Brtowser ...εγω εχω τον UCBROWSER και ειναι πολυ καλοσ!!δεν ξερω γτ τον αφαιρεσαν!!...ελπιζω να ερθει συντομα το bada 2.0 ....μας εχει σκασει!!!!!!!!!!

 

ετσι και εμένα , δε μου πάει η καρδια να το δωσω. Ειδικα χωρις τη θηκη, ειναι ιδιαιτερα ωραιο να το κρατας.

Σχετικα με το GPS, επειδη τωρα ψαχνω να του περασω καποιο προγραμμα, το Route66 πως το εχετε περασει ? Στο samsungapps δε μου το βγαζει ουτε καν με πληρωμη, πόσο μαλλον δωρεάν. Ουτε και το Sygic που σε αλλο topic λενε καποια παιδια οτι το χρησιμοποιούσανε ικανοποιητικά.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

ετσι και εμένα , δε μου πάει η καρδια να το δωσω. Ειδικα χωρις τη θηκη, ειναι ιδιαιτερα ωραιο να το κρατας.

Σχετικα με το GPS, επειδη τωρα ψαχνω να του περασω καποιο προγραμμα, το Route66 πως το εχετε περασει ? Στο samsungapps δε μου το βγαζει ουτε καν με πληρωμη, πόσο μαλλον δωρεάν. Ουτε και το Sygic που σε αλλο topic λενε καποια παιδια οτι το χρησιμοποιούσανε ικανοποιητικά.

 

To sygic ψώφησε, το Route66 είναι αυτό που έχει από μονο του το bada, πλοηγήσε από τα μενού του και αγοράζεις την άδεια που χρειάζεσαι... εννοείτε δεν είναι δωρεάν...

κάποτε είχε και δυνατότητα να το αγοράσεις από το site του αλλά τώρα δεν ξέρω...

το Sygic έιχε καλούς χάρτες, αλλά σαν πρόγραμμα κολλούσε και κράσαρε συχνά. Το Route66 έχει άθλιους χάρτες για μένα, που το χρησιμοποιώ Κρήτη, για άλλα μέρη μπορεί να είναι αλλιώς τα πράγματα....

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

ετσι και εμένα , δε μου πάει η καρδια να το δωσω. Ειδικα χωρις τη θηκη, ειναι ιδιαιτερα ωραιο να το κρατας.

Σχετικα με το GPS, επειδη τωρα ψαχνω να του περασω καποιο προγραμμα, το Route66 πως το εχετε περασει ? Στο samsungapps δε μου το βγαζει ουτε καν με πληρωμη, πόσο μαλλον δωρεάν. Ουτε και το Sygic που σε αλλο topic λενε καποια παιδια οτι το χρησιμοποιούσανε ικανοποιητικά.

 

Μπες στο 66.com διάβασε τις οδηγίες, κατέβασε το route66 sync, σύνδεσέ το με το τηλ. σου και φτιάξε ένα λογαριασμό. Ή μπες από το κινητό σου από την πλοήγηση με wi-fi σύνδεση και κατέβασε τις άδειες από κει....

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο 66.com διάβασε τις οδηγίες, κατέβασε το route66 sync, σύνδεσέ το με το τηλ. σου και φτιάξε ένα λογαριασμό. Ή μπες από το κινητό σου από την πλοήγηση με wi-fi σύνδεση και κατέβασε τις άδειες από κει....

 

ευχαριστω για την αναλυτικη απαντηση. Δεν εχω προχειρο καλωδιο συνδεσης και με wifi δε μπορεσα να βρω την κατηγορια για το bada. η τιμη του να αγορασω την εφαρμογη γνωριζεις ποσο ειναι ? Και αν μπορω μεσω χρεωστικής πιστωτικής κάρτας να πληρώσω ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αναλυτικη απαντηση. Δεν εχω προχειρο καλωδιο συνδεσης και με wifi δε μπορεσα να βρω την κατηγορια για το bada. η τιμη του να αγορασω την εφαρμογη γνωριζεις ποσο ειναι ? Και αν μπορω μεσω χρεωστικής πιστωτικής κάρτας να πληρώσω ?

 

Δεν θα μπεις από το SamsungApps του κινητού. Από την εφαρμογή που λέει περιήγηση θα πας και μέσω wi-fi θα μπεις κάπου που λέει για άδειες από τα περιεχόμενα αν θυμάμαι.. Για Ευρώπη τώρα που είχα δει έχει 50 ευρώ. Για Ελλάδα δεν θυμάμαι.. Εγώ με prepaid έχω αγοράσει apps. Για χρεωστική δεν ξέρω, δοκίμασε αν θες.

 

Τα μόνα ενοχλητικά που βρήκα στη 2.0 είναι το ξεκλείδωμα του κινητού, και δεν δουλεύει ο κωδικός ξεκλειδώματος τηλ. γιατί μετά κολλάει και επίσης κάποια apps που είναι για Bada 2.0 (παιχνίδια κυρίως) πετάει μνμ μνήμης και δεν τα τρέχει εκτός κι αν κάνεις restart. Με τον browser μέχρι στιγμής όλα καλά.

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...