Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα BADA 2.0 στο Wave της ξαδέλφης μου και πολλά κολλήματα... Δε παλεύεται...

μας δουλεύουν εκεί στη Samsung;:wacko:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Προσπάθησα να βάλω την 1.2 και αφού έγιναν όλα οκ! δεν έκανε boot και μου έβγαλε μια θαλασσή οθόνη.

Υπάρχει κάποια λύση;

 

εβαλες το τηλ σε download mode?????

βαλε το τηλ σε download mode και ξαναπερασε το .

αν θες οδηγιες πεσ δωσε μου μαιλ να σου στειλω ενα PDF -οδηγο για βημα βημα εγκατασταση .

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

εβαλες το τηλ σε download mode?????

Ναι βέβαια και μάλιστα στο τέλος μου έβγαλε all files complete.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Ναι βέβαια και μάλιστα στο τέλος μου έβγαλε all files complete.

 

τι να σου πω. ξαναπερασε την ... μου κανει εντυπωση γιατι δεν εχει ξαναπαρουσιαστει προβλημα.

πρεπει να το αφησεις συνδεδεμενο να κανει επανεκκινηση και τοτε το αποσυνδεεις απο τον HY .

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω. ξαναπερασε την ... μου κανει εντυπωση γιατι δεν εχει ξαναπαρουσιαστει προβλημα.

πρεπει να το αφησεις συνδεδεμενο να κανει επανεκκινηση και τοτε το αποσυνδεεις απο τον HY .

 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Τελικά έβαλα πάλι τη 2.0 αλλά τώρα όταν συνδέεται με το kies μου βγάζει ότι τρέχουσα έκδοση λογισμικού:S8500XXLA1/S8500OXCLA2(DBT) και δεν υποστηρίζει αναβάθμιση μέσω kies.

Αυτό μήπως γνωρίζεις πως μπορώ να το διορθώσω;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα με το kies, μου λεει οτι για να χρησιμοποιησω το samsung apps πρεπει να κανω update του samsung apps plugin, αλλα δε μου βγαζει κανενα update..καμια λύση?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Τελικά έβαλα πάλι τη 2.0 αλλά τώρα όταν συνδέεται με το kies μου βγάζει ότι τρέχουσα έκδοση λογισμικού:S8500XXLA1/S8500OXCLA2(DBT) και δεν υποστηρίζει αναβάθμιση μέσω kies.

Αυτό μήπως γνωρίζεις πως μπορώ να το διορθώσω;

 

Δες post #8983 σελίδα 599

Link to comment
Share on other sites

Μια σειρά αποριών κι από μένα:

-> πως δηλώνουμε πιο από τα πολλά τηλέφωνα μιας επαφής έχει προτεραιότητα?

-> υπάρχει τρόπος να βλέπω τα SMS με χρονική σειρά? (να αλλάξει το "conversation" σε ξερωγωτι)

-> πως να δήλωνα να κάνει retrieve τα e-mail κάθε μια ώρα??? Νομίζω τώρα τα κάνει όποτε μπω μέσα

Στο route66 φαίνεται να αφήνει να κατεβάσεις οποιοδήποτε χάρτη θες (?!) Επίσης βγάζει διαδρομή - δεν ξέρω για φωνητικό κάπου κόλαγε - αν και δεν έχω πάρει άδεια, μήπως να ξαναισχύει μήνας??

 

 

1.......Στην επαφη πατας ενα απο τους αριθμους παρατεταμενα και σου βγαζει επιλογη

2.......Μαλλον οχι,το εψαχνα και γω και δεν βρηκα τπτ

3......Πας ρυθμισεις-λογαριασμοι και επιλεγεις τον λογαριασμο που σε ενδιαφερει,τον διαλεγεις και σου βγαζει επιλογη ποτε να ανανεωνει

Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανεις καποια λυση για τα flash θεματα? ειτε τα βαζω στην εσωτερικη ειτε στην εξωτερικη μνημη..ειτε μεσω Kies η αμεσως download απο το κινητο αυτα βγαζουν σφαλμα...και ειναι το μονο αγκαθι που εχω αυτη τη στιμγη σε ολα τα αλλα ειμαι κομπλε...

 

Δοκίμασε αυτό που έκανα και εγώ : Κράτα manually backup ότι θες και μετά hard reset, και ΜΗΝ κάνεις χρήση του backup που κάνει το Kies (Επαναφορά). Μόνο έτσι κατάφερε να μου παίξει ...

Link to comment
Share on other sites

αλλαξε απο το preconfiguration κωδικό σε EUR . λογικα θα τον εχει .

Ευχαριστώ.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα BADA 2.0 στο Wave της ξαδέλφης μου και πολλά κολλήματα... Δε παλεύεται...

μας δουλεύουν εκεί στη Samsung;:wacko:

 

κατι εκανες λαθος, εμενα μου πηγαν όλα ρολοι...κανενα προβλημα, ακομα κ το ndrvive κ πολλά παιχνίδια που ειχα σποοφάρει στο 1.2 μια χαρά τρεχουν...κ να φανταστεις οτι σκεφτομουν να μη το αναβαθμίσω διαβαζοντας διάφορα ποστ σαν το δικό σου... μια χαρά ειναι το bada 2.0 το συνιστω σε όλους, καινούργιο κινητό....το μόνο που μας λείπει ειναι εφαρμογές οπως skype, viber k whatsapp... Το μοναδικό προβλημα που αντιμετωπίζω είναι κατεβασμα και εγκατασταση θεμάτων απτο samsung apps..

Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανεις καποια λυση για τα flash θεματα? ειτε τα βαζω στην εσωτερικη ειτε στην εξωτερικη μνημη..ειτε μεσω Kies η αμεσως download απο το κινητο αυτα βγαζουν σφαλμα...και ειναι το μονο αγκαθι που εχω αυτη τη στιμγη σε ολα τα αλλα ειμαι κομπλε...

 

Πολλά κολλήματα και λαγκ έχουνε φύγει, αν και δεν έχω προλάβει να το "παίξω" για μια μέρα ολόκληρη για να συγκρίνω....

Το μόνο διαφορετικό που έκανα αυτή τη φορά, είναι στο restore απο το backup, ΔΕΝ διάλεξα να επαναφέρει το "Preferences and ringtones" (έχω το KIES στα αγγλικά, είναι η τέταρτη επιλογή από το τέλος για όποιον ενδιαφέρεται) και φαίνεται ότι αυτός ήταν ο υπαίτιος. Αν και όπως είχα πει, μετά το πρώτο Hard reset, χωρίς να επαναφέρω το backup, πάλι μου έκανε κολλήματα.

 

Αν και μου παίξανε όλα χωρίς hard reset, δεν μπορούσα να βάλω θέματα με live wallpaper.

 

Πήρα φρέσκο full backup, έκανα 2 hard reset, και μετά πέρασα το backup χωρίς την επιλογή "Preferences and ringtones" που αναφέρει ο φίλος

και χωρίς τα apps, και το wave έπαιξε live wallpaper μετά από εγκατάσταση flash θεμάτων στην κάρτα μνήμης.

 

Αν χρειαστεί να επαναφέρω κανένα app από το backup, θα φάει ξανά κόλλημα ? Θα δείξει...:rolleyes:

 

Update:

Μόλις πέρασα το ndrive από το αρχικό backup και παίζει κανονικά όπως και τα live wallpaper.

Πέρασα και δυο ακόμη flash θέματα και εγκαταστάθηκαν κανονικά. Πιθανόν το πρόβλημα

να δημιουργείται μετά από επαναφορά θεμάτων από το αρχικό backup της αναβάθμισης.

Edited by jaggelo
Update
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όντως η έκδοση 2.0 είναι πολύ καλή.

Θα ήθελα να ρωτήσω τώρα αν θέλουμε να βγάλουμε μία κενή οθόνη λόγω κατάργησης ενός widget πως μπορεί να γίνει;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Για το προβλημα με την αυξανομενη ενταση του ηχου κλησης, βρηκε κανεις λυση;

 

Ή μήπως έτσι λειτουργούσε και στην 1.2 και απλά δεν το θυμάμαι;

Edited by nkar72
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όντως η έκδοση 2.0 είναι πολύ καλή.

Θα ήθελα να ρωτήσω τώρα αν θέλουμε να βγάλουμε μία κενή οθόνη λόγω κατάργησης ενός widget πως μπορεί να γίνει;

 

ξεζουμαρε με τα 2 σου δαχτυλα και αφαιρεσε οποια οθονη δεν θες.

 

εβαλα wallpaper και τα εγκατεστησα στη καρτα μνημης. οσο προσπαθουσα στη μνημη τηλεφωνου μου πεταγε error. whatever, αφου δουλευει δν πειραζω τιποτα. :lol:

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όντως η έκδοση 2.0 είναι πολύ καλή.

Θα ήθελα να ρωτήσω τώρα αν θέλουμε να βγάλουμε μία κενή οθόνη λόγω κατάργησης ενός widget πως μπορεί να γίνει;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4013850#post4013850

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εξηγήστε μου κάποιος. Αυτό που έχει στην παρένθεση δίπλα από το firmware version είναι ο κωδικός χώρας? Εμένα έχει (CYO). Είναι επειδή το πήρα από Κύπρο? Γι αυτό δεν μου έχει βγάλει αναβάθμιση ακόμη?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εξηγήστε μου κάποιος. Αυτό που έχει στην παρένθεση δίπλα από το firmware version είναι ο κωδικός χώρας? Εμένα έχει (CYO). Είναι επειδή το πήρα από Κύπρο? Γι αυτό δεν μου έχει βγάλει αναβάθμιση ακόμη?

 

ναι για αυτο.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα ενα καθαρο hard-reset χωρις sim & memory card δεν κρατησα τιποτα στο τηλεφωνο...και τωρα ολα λειτουργουν κανονικα και με τα live themes!
Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε πολύ καλή σελίδα, αλλά ενώ έχω κάνει εγγραφή, δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτε!!!!!!!!

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος ενώ είναι κλειδωμένο το κινητό να φωτίζει η οθόνη με οποιοδήποτε πλήκτρο και οχι μόνο με το πλήκτρο του κλειδώματος?(bada 2.0)
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...