Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σίγουρα ένας εύκολος σχετικά τρόπος είναι να βρεις τον φάκελο που είναι το παιχνίδι και να αντιγράψεις το save στο computer σου.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπόρεσε κανείς να συνδέσει το τηλέφωνο με το Kies air? Και αν ναι αν γίνεται να μας δώσει τα φώτα....;)
Link to comment
Share on other sites

Mα έχω βάλη ήδη την 2.0 τι να κάνω τώρα?

 

Ή ξαναβάζεις την 1,2 με Multiloader ή δοκιμάζεις να κάνεις κανά Hard reset μήπως και στρώσει.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να το κανω το Hard ρεσετ? κai πως μπορώ να βάλω πίσω την 1.2 ?

 

Hard reset *2767*3855# και για την 1.2 με multiloader

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να το κανω το Hard ρεσετ? κai πως μπορώ να βάλω πίσω την 1.2 ?

 

Αν θες να ξαναβάλεις την 1.2 στείλε μου pm

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μου αρέσει που πλέον μπορώ εύκολα να φτιάχνω playlists κάνοντας προσθήκη ολόκληρους τους φακέλους που έχω στην κάρτα μνήμης:) Ο τρόπος με τον οποίο γινόταν αυτό στην έκδοση 1 ήταν σπαστικός.

 

Επίσης μου αρέσει το γεγονός ( αν και σε εμένα προσωπικά προκάλεσε οικονομική απώλεια ) ότι τα κυριότερα widgets που φτιάχναμε κάποιοι για την έκδοση 1 ( καιρός,ημερολόγια,ρολόι,ποσοστό μπαταρίας,speeddial,applaunchers ) είναι πλέον ενταγμένα by default.:)

 

Όπως είχα πει και σε παλιότερο post είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος από τη 2.0 με εξαίρεση το internet ( με πετάει έξω ο doplhin ορισμένες φορές ) και το πρόβλημα αποθήκευσης μεγάλων παιχνιδιών λόγω λάθους χειρισμού της μνήμης ( πιστεύω θα διορθωθεί στην αμέσως επόμενο update )

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μου αρέσει που πλέον μπορώ εύκολα να φτιάχνω playlists κάνοντας προσθήκη ολόκληρους τους φακέλους που έχω στην κάρτα μνήμης:) Ο τρόπος με τον οποίο γινόταν αυτό στην έκδοση 1 ήταν σπαστικός.

 

Επίσης μου αρέσει το γεγονός ( αν και σε εμένα προσωπικά προκάλεσε οικονομική απώλεια ) ότι τα κυριότερα widgets που φτιάχναμε κάποιοι για την έκδοση 1 ( καιρός,ημερολόγια,ρολόι,ποσοστό μπαταρίας,speeddial,applaunchers ) είναι πλέον ενταγμένα by default.:)

 

Όπως είχα πει και σε παλιότερο post είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος από τη 2.0 με εξαίρεση το internet ( με πετάει έξω ο doplhin ορισμένες φορές ) και το πρόβλημα αποθήκευσης μεγάλων παιχνιδιών λόγω λάθους χειρισμού της μνήμης ( πιστεύω θα διορθωθεί στην αμέσως επόμενο update )

 

Να δούμε αν θα πάρουμε και κανά update ή μείνουμε με την 2.0 στο τέλος. Εμένα δεν μ'αρέσει που λείπει η μετονομασία αρχείων και φακέλων.

Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι απαισιόδοξος :) Είναι άλλο πράγμα μια μεγάλη αναβάθμιση και άλλο το φιξάρισμα κάποιων bugs:) Εγώ πιστεύω πως θα έρθει σε λίγους μήνες το φιξάρισμα:)
Link to comment
Share on other sites

Να δούμε αν θα πάρουμε και κανά update ή μείνουμε με την 2.0 στο τέλος. Εμένα δεν μ'αρέσει που λείπει η μετονομασία αρχείων και φακέλων.

 

Γιατί λέτε τέτοιες ανακρίβειες ρε παιδιά? Σύρε το δάχτυλο σου αριστερά ή δεξιά στο αρχείο/φάκελο που θες και είσαι έτοιμος...

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γιατί λέτε τέτοιες ανακρίβειες ρε παιδιά? Σύρε το δάχτυλο σου αριστερά ή δεξιά στο αρχείο/φάκελο που θες και είσαι έτοιμος...

 

Τι φωνάζεις καλέ? Δεν το ήξερα. Να'σαι καλά πάντως.....:D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως μπορω να αλλαξω το product code που εχω απο FOP σε EUR?

 

Πληκτρολόγησε *#5239870*# και να εισάγεις μετά τον κωδικό *#27236*# και επιλέγεις EUR για Ελλάδα.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγησε *#5239870*# και να εισάγεις μετά τον κωδικό *#27236*# και επιλέγεις EUR για Ελλάδα.

 

ευχαριστω ;)

αξίζει λες να το αλλάξω η δεν θα έχει διαφορά??

Edited by john_shadow
Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από 2 βδομάδες ψάχνοντας να βρω ndrive για εγκατάσταση και μη βρίσκοντας τίποτα, έχω βάλει την 2.0 έχω κάνει τις περισσότερες ρυθμίσεις μου και είμαι οκ. Κατάφερα να περάσω και όλες τις επαφές μου και είμαι μια χαρά τώρα. Όλα βαίνουν ρολόι για την ώρα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από 2 βδομάδες ψάχνοντας να βρω ndrive για εγκατάσταση και μη βρίσκοντας τίποτα, έχω βάλει την 2.0 έχω κάνει τις περισσότερες ρυθμίσεις μου και είμαι οκ. Κατάφερα να περάσω και όλες τις επαφές μου και είμαι μια χαρά τώρα. Όλα βαίνουν ρολόι για την ώρα.

 

Δεν το είχες κάνει back up στην αναβάθμιση??

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο 3 ημερες χωρις κανενα widget (ουτε καν αυτα που εχει απο μονο του το κινητο) παει πολυ καλα. Μου εχει κρασαρει μονο σε 1-2 παιχνιδια (το asalt 6 τρεχει μια χαρα), και μερικες φορες το facebook. Δοκιμαστε το πραγματικα ειναι πολυ καλυτερο κινητο τωρα
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εμενα με το bada2 σέρνεται το τηλ. Είναι σε όλους έτσι ή πρέπει να κάνω κάτι??

 

κανε hard reset και καλύτερα να μην κάνεις back up μέσω kies!

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

κανε hard reset και καλύτερα να μην κάνεις back up μέσω kies!

 

Όχι να μην κάνει backup, να κάνει... απλά να μην πάρει τις ρυθμίσεις και τα ringtones, να πάρει επαφές, μνμ, κτλ, απλά όχι ρυθμίσεις...

Φίλε και μένα σερνόταν το κινητό στην αρχή αλλά του έκανα 2 hard reset και μόνο στο δεύτερο που δεν επανέφερα τις ρυθμίσεις ένιωσε...

Επίσης, όπως έχει πει ένας φίλος πιο πίσω, στην αρχή που θα την περάσεις διαβάζει τις εικόνες κτλ από την κάρτα μνήμης για αρκετές ώρες και μπορεί να είναι αυτό.... άστο ένα βράδυ και το πρωί θα είναι σε καλύτερη φάση... ή κάνε την μαγκιά με τα hard reset...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

κανε hard reset και καλύτερα να μην κάνεις back up μέσω kies!

ΔΕΝ θα τα χάσω όλα? μετά πώς κάνω back up? επίσης, κάνς log in στο samsung apps και μου λέει ο λογαριασμός δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σ αυτή τη χώρα....πριν γιατί μπορούσε??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...