Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πατας ενω παιζει το βιντεο ενεργοποιηση υποτιτλων;;;

Πατάω αλλά τίποτα:(

Σιγουρα αναγνωριζει, ειχα δει παλιοτερα μια ταινια χωρις προβλημα, ειναι με το ιδιο ονομα υποτιτλοι και ταινια ετσι?

Είναι με το ίδιο όνομα, έβαλα όμως τώρα μια άλλη με srt υπότιτλους και τους αναγνώρισε κανονικά.:happy: Κάτι θα παίζει με την άλλη, τι να πω. :(

 

Λέτε να κάνω hard reset τώρα που έκανα την αναβάθμιση ή δεν είναι απαραίτητο;

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πατάω αλλά τίποτα:(

 

Είναι με το ίδιο όνομα, έβαλα όμως τώρα μια άλλη με srt υπότιτλους και τους αναγνώρισε κανονικά.:happy: Κάτι θα παίζει με την άλλη, τι να πω. :(

 

Λέτε να κάνω hard reset τώρα που έκανα την αναβάθμιση ή δεν είναι απαραίτητο;

 

εγώ ποτε δεν εκανα χαρντ ρησετ μετα απο αναβαθμιση αλλα ολες ηταν μεσω κιες...τωρα με τα μουλτιλοαντερ δεν ξερω τι γινεται και αν χρειαζεται...πως σου φαινεται το κινητο;; ο browser; το continuous input; αιντε να βγει και μεσω κιες να το παρουμε κ εμεις!

Link to comment
Share on other sites

Αφου το βρήκες παλι καλα. Υποψιαζεσαι καποιο προγραμμα? Καπου ειχα διαβάσει οτι η απεγκατασταση το NFS Shift εχει δημιουργησει σε μερικους προβλημα.

Τελικά δε λύθηκε το πρόβλημα. Γιατί μετά από το hard reset, εγκατέστησα βέβαια μια εφαρμογή, αλλά εξ ορισμού εγκαθιστά εφαρμογές στη μνήμη του τηλεφώνου. Με το που άλλαξα την επιλογή στην κάρτα μνήμης, πάλι μου έβγαλε ότι το τηλέφωνο αποσυνδέθηκε, δηλαδή συνεχίζει το ίδιο πρόβλημα.

Λέτε να έχει κάποιο πρόβλημα η κάρτα μνήμης; Αλλά, αν είναι έτσι, γιατί μέσω του κινητού, τις εγκαθιστά τις εφαρμογές;

Μήπως αν κάνω κανένα φορμάτ την κάρτα, λυθεί το πρόβλημα;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

εγώ ποτε δεν εκανα χαρντ ρησετ μετα απο αναβαθμιση αλλα ολες ηταν μεσω κιες...τωρα με τα μουλτιλοαντερ δεν ξερω τι γινεται και αν χρειαζεται...πως σου φαινεται το κινητο;; ο browser; το continuous input; αιντε να βγει και μεσω κιες να το παρουμε κ εμεις!

 

Κι εγω μέσω kies την έκανα.:rolleyes: Τώρα που κοίταξα το browser παρατήρησα πως τα γράμματα είναι πιο μικρά, ισα-ισα που ξεχωρίζω τι γράφει. Πρέπει δηλαδή να κάνω ζουμ, το οποίο έγινε πιο smooth :), αλλά όταν κάνω ξε-ζουμ φαίνεται ένα καρέ φόντο μέχρι να καλυφτεί από την σελίδα, κάτι που δεν το έβλεπα πριν.

 

Το κινητό το έχω ενάμιση μήνα τώρα και μου φαίνεται μια χαρά. :happy:

 

το "continuous input" τι είναι?:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω μέσω kies την έκανα.:rolleyes: Τώρα που κοίταξα το browser παρατήρησα πως τα γράμματα είναι πιο μικρά, ισα-ισα που ξεχωρίζω τι γράφει. Πρέπει δηλαδή να κάνω ζουμ, το οποίο έγινε πιο smooth :), αλλά όταν κάνω ξε-ζουμ φαίνεται ένα καρέ φόντο μέχρι να καλυφτεί από την σελίδα, κάτι που δεν το έβλεπα πριν.

 

Το κινητό το έχω ενάμιση μήνα τώρα και μου φαίνεται μια χαρά. :happy:

 

το "continuous input" τι είναι?:confused:

 

μισο λεπτο εννοεις πως εβαλες την jh3;; νομιζα την καινουργια μεσω μουλτιλοαντερ..

Γράψε λαθος!

Link to comment
Share on other sites

μισο λεπτο εννοεις πως εβαλες την jh3;; νομιζα την καινουργια μεσω μουλτιλοαντερ..

Γράψε λαθος!

 

Ναι αυτήν και το ψιλομετάνιωσα να σου πω. :( Αυτό με τα μικρότερα γράμματα στο browser είναι πολύ σπαστικό τελικά. :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω ποσο πιστευετε 8α αξιζει το κινητο μας σε ενα χρονο απο τωρα?8α εχει λετε αξια μεταπωλησης? Πχ περυσι ειχα παρει το jet και τωρα δεν πουλιετε ουτε 100 ευρω,,,αντι8ετα το Ν82 4ατιας σχεδον που εχω το πουλαω ευκολα 100+.Το wave ποσο λετε να αξιζει μεταχειρισμενο σε εναν χρονο?
Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω ποσο πιστευετε 8α αξιζει το κινητο μας σε ενα χρονο απο τωρα?8α εχει λετε αξια μεταπωλησης? Πχ περυσι ειχα παρει το jet και τωρα δεν πουλιετε ουτε 100 ευρω,,,αντι8ετα το Ν82 4ατιας σχεδον που εχω το πουλαω ευκολα 100+.Το wave ποσο λετε να αξιζει μεταχειρισμενο σε εναν χρονο?

 

Αυτό μόνο ένας ... μάγος μπορεί να το απαντήσει :p

 

Δεν συγκρίνεται η κλάση του WAVE με το JET. Και δεν μιλάω για τώρα. Μιλάω για το τι πρόσφερε το Jet στην εποχή του, και τι προσφέρει το Wave.

 

Δηλαδή, αυτό που θέλω να πω είναι πως το jet δεν ήταν top hardware phone όταν βγήκε, ενώ το Wave είναι.

 

Σίγουρα θα διατηρήσει περισσότερο την αξία του.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδέσω το κινητό με το kies (1.5.1.10074_2) και δεν το βρίσκει με τίποτα.

Τι μπορώ να κάνω?

 

Ειμαι ο μονος που μου συμβαινει αυτο? Δεν μπορει να βοηθησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μόνο ένας ... μάγος μπορεί να το απαντήσει :p

 

Δεν συγκρίνεται η κλάση του WAVE με το JET. Και δεν μιλάω για τώρα. Μιλάω για το τι πρόσφερε το Jet στην εποχή του, και τι προσφέρει το Wave.

 

Δηλαδή, αυτό που θέλω να πω είναι πως το jet δεν ήταν top hardware phone όταν βγήκε, ενώ το Wave είναι.

 

Σίγουρα θα διατηρήσει περισσότερο την αξία του.

 

Εδω πιστευω κανεις Φαουλ.Βασικα το Jet στην εποχη του ηταν απο τις δυνατες συσκευες(μαζι με Ν97 και Ομνια HD) αν και οχι smartphone.Δεν ειχαν πολλα κινητα 800αρι cpu με amoled O8ονη και αναλυση 800 x 480 .Τεσπα ειμαι λιγο Off topic oποτε δεν το συνεχιζω :X

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ο μονος που μου συμβαινει αυτο? Δεν μπορει να βοηθησει καποιος?

 

Ο υπολογιστής το βρίσκει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ο μονος που μου συμβαινει αυτο? Δεν μπορει να βοηθησει καποιος?

 

Eιχα βαλει το ΚΙΕS στο 15αρι λαπτοπ και σημερα πριν κανα 2ωρο το εγκατεστησα σε ενα 10αρι netbook.Κατεβασα την τελευταια εκδοση που βρηκα,την 1.5.3_80 και το συνδεσα χωρις κανενα πρβ,καντο install ως διαχειριστης.Προσεξα και τις 2 φορες οτι και τα windows κατεβαζουν καποιους drivers,περιμενε να κατεβουν και αυτοι με το κιν συνδεμενο στο kies.Μπορει να παρει κανα λεπτο να συνδεθει την πρωτη φορα και οσο περιμενεις ΜΗΝ πατησεις το κοκκινο κουμπι του κινητου.Καλη τυχη

Link to comment
Share on other sites

Eιχα βαλει το ΚΙΕS στο 15αρι λαπτοπ και σημερα πριν κανα 2ωρο το εγκατεστησα σε ενα 10αρι netbook.Κατεβασα την τελευταια εκδοση που βρηκα,την 1.5.3_80 και το συνδεσα χωρις κανενα πρβ,καντο install ως διαχειριστης.Προσεξα και τις 2 φορες οτι και τα windows κατεβαζουν καποιους drivers,περιμενε να κατεβουν και αυτοι με το κιν συνδεμενο στο kies.Μπορει να παρει κανα λεπτο να συνδεθει την πρωτη φορα και οσο περιμενεις ΜΗΝ πατησεις το κοκκινο κουμπι του κινητου.Καλη τυχη

 

 

 

Λειτουργούσε μια χαρα, και ξαφνικά...συνδέω το κινητο, επιλέγω απο την συσκευη το Kies, και δεν κάνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Φήμες στο Web αναφέρουν οτι σταμάτησε η παραγωγή των Wave/Galaxy με την SAmoled οθόνη..:worry:

http://www.unwiredview.com/2010/09/30/samsung-runs-out-of-amoleds-halts-galaxy-s-and-wave-production-all-super-amoled-displays-bought-by-apple/

Edited by saga
Link to comment
Share on other sites

Μπα στο galaxy θα συνεχίσει να βάζει s.amoled,αυτές που της έμειναν τουλάχιστον ενώ λογικά θα σταματήσει την παραγωγή του wave και θα πάει ξεκινήσει την παραγωγή του wave 2 το οποίο έχει s.clear lcd...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργούσε μια χαρα, και ξαφνικά...συνδέω το κινητο, επιλέγω απο την συσκευη το Kies, και δεν κάνει τίποτα.

 

Να το συνδεεις παντα στην ιδια θυρα usb και παντα να το τρεχεις ως διαχειριστης,απο οτι καταλαβα καταφερες και το συνδεσες μια φορα και μετα δεν δουλευε παλι?Περιεργο

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μου βγαζει καμια καινουρια εφαρμογη εδω και αρκετο καιρο στο Samsungapps? Πρεπει να κανω update το προγραμμα για να τις βλεπω η απλα δεν βγαινει τιποτα στα free?
Link to comment
Share on other sites

Να το συνδεεις παντα στην ιδια θυρα usb και παντα να το τρεχεις ως διαχειριστης,απο οτι καταλαβα καταφερες και το συνδεσες μια φορα και μετα δεν δουλευε παλι?Περιεργο

 

Δεν έκανα τίποτα διαφορετικό μέχρι τώρα. Στην ίδια θέση το είχα και το έχω. Όντως είναι πολύ περίεργο, και δεν ξέρω με ποιόν τρόπο να διαπιστώσω αν είναι πρόβλημα του υπολογιστή ή του κινητού μου. Εννοείται, οτι έχω κάνει αρκετά restart και στα δύο.

 

 

"Ξήλωσα" εχθές το kies και το ξαναπέρασα.......αλλά τίποτα. Μήπως να αλλάξω έκδοση? Έχετε κάποιο link?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μου βγαζει καμια καινουρια εφαρμογη εδω και αρκετο καιρο στο Samsungapps? Πρεπει να κανω update το προγραμμα για να τις βλεπω η απλα δεν βγαινει τιποτα στα free?

Καθημερινά φίλε μου βγαίνουν 5-6 free εφαρμογές, τώρα γιατι δεν μπορείς να τις δεις δεν ξέρω να σου πω, σου έχει κάνει κανένα update το apps καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

Σειρά μου να μου εμφανιστεί προβληματάκι :D

 

Αυτό παρουσιάστηκε μετά από hard reset που έκανα.

 

όταν πάω να κάνω εγκατάσταση εφαρμογή από το κινητό, την κάνει download, και εκεί που πρέπει να αρχίσει να λέει "installing" γίνεται "paused" και αυτό ήταν. Μένει εκεί η εγκατάσταση.

 

Από το kies όλα κανονικά.

 

Έτυχε σε κάποιον άλλον;

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να παρω το κινητο απο ενα καταστημα απο το skroutz το εχει σε προσφορα 328 αλλα εινα παραεισαγωγης απο γερμανια τι λετε να κανω την κινηση η θα εχω προβλημα ?
Link to comment
Share on other sites

Σειρά μου να μου εμφανιστεί προβληματάκι :D

 

Αυτό παρουσιάστηκε μετά από hard reset που έκανα.

 

όταν πάω να κάνω εγκατάσταση εφαρμογή από το κινητό, την κάνει download, και εκεί που πρέπει να αρχίσει να λέει "installing" γίνεται "paused" και αυτό ήταν. Μένει εκεί η εγκατάσταση.

 

Από το kies όλα κανονικά.

 

Έτυχε σε κάποιον άλλον;

 

Μου έχει τύχει και σε εμένα αρκετές φορές, δεν έδωσα σημασία όμως επειδή όταν πατάω την εφαρμογή που έχει παγώσει συνεχίζει και κάνει το install.

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει και σε εμένα αρκετές φορές, δεν έδωσα σημασία όμως επειδή όταν πατάω την εφαρμογή που έχει παγώσει συνεχίζει και κάνει το install.

 

Εμένα όμως δεν συνεχίζει :)

 

έκανα hard reset και format SD, αλλά το κάνει ακόμη (στο συγκεκριμένο widget !).

 

Έκανα install κάτι άλλο και έγινε... οπότε ίσως το πρόβλημα να είναι μεμονωμένο ! αλλά εντάξει αφού υπάρχει το kies θα φτιαχτεί στο άμεσο μέλλον πιστεύω ;)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα το μεσημερι ηρθε το κινητο που ειχα παραγκιλει απο πλαισιο,καλα μιλαμε σε ποιοτητα κατασκευης ειναι τρομερο! με το που ανοιγω την οθονη μενω με ανοιχτω το στομα :O, (με μια εκφραση οοοο) λες και ενας πρωτογονος ανακαλυψε την φωτια ημουν :p μπηκα λιγο στο μενου για ενα δυο λεπτα και μετα το εκλεισα για να το φορτισω!

btw, εβαλα το κινητο κατα τις 2 η ωρα το μεσημερι και τωρα εχει φορτισει στο φουλ,να το βγαλω ή να το αφησω? (πρωτη φορτισει)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...