Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας πήρα το wave πρίν δύο βδομάδες και προσπάθησα να του κάνω αναβάθμηση

Δοκίμασα με ένα netbook με ΧΡ αλλά στο ΚΙΕς έλεγε παρακαλώ περιμένετε.... ακόμα και μετά από 20 λεπτά.

Άρα μετά το δοκίμασα με άλλο PC με windows 7. Εκεί συνδέονταν αλλά όταν πατούσα να το κάνω αναβάθμηση την ώρα που έλεγε ¨λήψη δυαδικών αρχείων" μου βγάζει πρόβλημα.

Έτσι αποφάσισα να Πάω σε Net μήπως και γίνει. Σε υπολογιστή με ΧΡ εγκατέστησα το ΚΙΕς βρήκε την συσκευή αλλά στο σημείο που μου έβγαζε πρόβλημα στα 7 δλδ όταν έλεγε "λήψη δυαδικών αρχείων" εκεί έκλεινε το παράθυρο χωρίς να μου βγάλει τίποτα ούτε μήνυμα για πρόβλημα.

Δεν ξέρω τι φταίει... μήπως κάποιος από εσάς μπορεί να με βοηθήσει?? Θέλω να κάνω αναβάθμιση μήπως και παίζει τα flash videos..

Ευχαριστώ πολύ

 

Παιδια για εδω εχετε τπτ? pls

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δυστυχώς υπάρχει μικρό θεματάκι με αυτό... δες κι εδώ: http://www.samsungwaveforum.com/samsung-wave-troubleshooting/samsung-apps-download-problem-on-mobile/

 

thanx φιλε mariosx. απ'ότι βλέπω είναι γενικό το θέμα, άρα περιμένουμε να διορθωθεί με αναβάθμιση ε?

Link to comment
Share on other sites

thanx φιλε mariosx. απ'ότι βλέπω είναι γενικό το θέμα, άρα περιμένουμε να διορθωθεί με αναβάθμιση ε?

 

Ναι... δεν θυμάμαι πότε το έπαθε αυτό. Νομίζω μετά από ένα hard reset. Οπότε μπορεί μετά από ένα άλλο hard reset να φτιάξει.. προς το παρών δεν με απασχολεί πάντως. Αφού δουλεύουν όλα μέσω Kies

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οι χαρτες της ndrive ποτε θα ειναι διαθεσιμοι? Προσωπικα δεν εχω διαβασει και τα καλυτερα για το route66. Οι ndrive χαρτες ομως ειναι καλοι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Σκέφτομαι να τσιμπήσω το Wave οσονούπω (αν και ακόμα σκέφτομαι διάφορες συσκευές) και θέλω να ρωτήσω 2 πραγματάκια:

 

1) Πως τα πάει με την μπαταρία (έχω ήδη για 1η το Desire που με το ζόρι βγάζει μέρα μην πάρω και δεύτερη συσκευή με τέτοιο θέμα!)

2) Έχει το Bada κάποιο αξιοσημείωτο θέμα που να με κάνει να το ξανασκεφτώ?? Είναι εντελώς καινούριο λειτουργικό και θαμε ενδιέφερε να ξέρω τις όποιες ελλείψεις του θεωρείτε εσείς που το χρησιμοποιείται σημαντικές.

3) Με Outlook συγχρονίζει??

 

Αυτά προς το παρόν! Ευχαριστώ!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Έχω φάει τον κόσμο να βρω πως συνδέω μια επαφή με το αντίστοιχό της σε facebook και twiter, μήπως έχει βρει κανείς πως γίνεται αυτό ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για εδω εχετε τπτ? pls

Με την αναβάθμιση δεν παρατήρησα βελτίωση στον flash player.

 

Το τηλέφωνό σου λειτουργεί αυτήν την στιγμή?

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Έχω φάει τον κόσμο να βρω πως συνδέω μια επαφή με το αντίστοιχό της σε facebook και twiter, μήπως έχει βρει κανείς πως γίνεται αυτό ?

 

Ευχαριστώ

 

Δύο τρόποι:

1. Mπαίνεις μέσα στην επαφή, κατεβαίνεις πιο κάτω στο Contact Source (δεν ξέρω το πεδίο στα Ελληνικά), το πατάς και στην επόμενη οθόνη πατάς Add Link και διαλέγεις τη 2η επαφή.

1. Mπαίνεις μέσα στην επαφή, πατάς τις 3 τελίτσες κάτω στο κέντρο, επιλέγεις Link Contact και ψάχνεις να βρεις τη 2η επαφή.

Εννοείται ότι πρώτα θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει το contact sync για το facebook και να το έχεις τρέξει μία φορά.

Link to comment
Share on other sites

Δύο τρόποι:

1. Mπαίνεις μέσα στην επαφή, κατεβαίνεις πιο κάτω στο Contact Source (δεν ξέρω το πεδίο στα Ελληνικά), το πατάς και στην επόμενη οθόνη πατάς Add Link και διαλέγεις τη 2η επαφή.

1. Mπαίνεις μέσα στην επαφή, πατάς τις 3 τελίτσες κάτω στο κέντρο, επιλέγεις Link Contact και ψάχνεις να βρεις τη 2η επαφή.

Εννοείται ότι πρώτα θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει το contact sync για το facebook και να το έχεις τρέξει μία φορά.

 

Εντύπωση μου κάνει, αλλά δεν δε βλέπω τις επιλογές που αναφέρεις, ούτε στο 1 κάτι σχετικό με Προέλευση Επαφής ούτε στο 2 την επιλογή Σύνδεση Επαφής (ή κάτι τέτοιο) στις επιλογές που έχουν οι 3 τελίτσες

Link to comment
Share on other sites

Skype???

 

Μόλις έμαθα, πως η "3" (εταιρία κινητής στην Αγγλία), δίνει το wave, με ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΟ skype ! Κανονικό skype. όχι lite.

 

link: http://www.three.co.uk/3_Business/Devices/Specification?content_aid=1220461817770

 

Και σκέφτομαι... δεν θα βρεθεί κάποιος Χριστιανός developer στην Αγγλία, να κάνει extract το skype και να το δώσει και σε μας τους καημένους που δεν είμαστεν Εγγλέζοι ? :p

 

Το σημαντικό είναι, πως δυνατότητα υπάρχει για voip ! φτάνει να δούμε πότε (επιτέλους) θα μας το δώσουν ....

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Skype???

 

Μόλις έμαθα, πως η "3" (εταιρία κινητής στην Αγγλία), δίνει το wave, με ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΟ skype ! Κανονικό skype. όχι lite.

 

link: http://www.three.co.uk/3_Business/Devices/Specification?content_aid=1220461817770

 

Και σκέφτομαι... δεν θα βρεθεί κάποιος Χριστιανός developer στην Αγγλία, να κάνει extract το skype και να το δώσει και σε μας τους καημένους που δεν είμαστεν Εγγλέζοι ? :p

 

Το σημαντικό είναι, πως δυνατότητα υπάρχει για voip ! φτάνει να δούμε πότε (επιτέλους) θα μας το δώσουν ....

 

Μπα, να δεις που θα το εχει ενσωματωμενο και θα τρεχει και στο background. Που τετοια τυχη και σε εμας..... και οχι τιποτα αλλο αλλα και εγω 3 mobile εχω:(:mad::confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Μια απλή ερώτηση ήθελα να κάνω. Προχθές πήρα το Wave και απλά είμαι ευτυχισμένος. Λίγο πιο "σοβαρά" widget να φτιάξει η Samsung και θα είναι τέλειο.

 

Μαζί με το κινητό πήρα και μια θήκη Bodyglove εξαιρετική, μαύρου χρώματος και ανθεκτική. Το ερώτημά μου είναι το εξής: Η θήκη κλείνει με μαγνητάκι και όχι με scratch. Διάβασα τυχαία στο manual του Wave ότι να αποφεύγονται οι μαγνητισμοί κλπ.... Ρώτησα κάποιους συναδέλφους και μου'παν ότι στο παρελθόν είχαν και αυτοί θήκη με μαγνητάκι και δεν είχαν κανένα πρόβλημα!

 

Τί να κάνω? Είμαι μπερδεμένος....Να το αποθηκεύω εκεί, ή να αλλάξω θήκη?

Παρεπιπτόντως 4 μαγαζιά έψαχνα στο Mall, μόνο το Πλαίσιο είχε αυτή τη θήκη για το Wave. Θέλω να είναι με κλιπσάκι ζώνης, χωρίς παρδαλά χρώματα, μόνο μαύρο.

Τη πήρα 15€. Τυχόν προτάσεις σας θα με βοηθούσανε....

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Μπα, να δεις που θα το εχει ενσωματωμενο και θα τρεχει και στο background. Που τετοια τυχη και σε εμας..... και οχι τιποτα αλλο αλλα και εγω 3 mobile εχω:(:mad::confused:

 

μήπως να δοκίμαζες αυτό..... ? http://www.three.co.uk/_popup/Skype

 

εμένα δεν μπορεί να το στείλει (προφανώς) γιατί λέει Invalid number :whistle: (δεν είμαι Αγγλία :p)

 

Και ξέρεις, αν πετύχει δίνεις το Link :whistle:

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιο καλό παιδί και άξιο παληκάρι να μου ανεβάσει ( rapidshare ή άλλο ) τα αρχεία της κάρτας μνήμης που σχετίζονται με το Route66 ??? Θα ήμουν υπόχρεος.
Link to comment
Share on other sites

d

Παιδια για εδω εχετε τπτ? pls

 

pls ρε παιδια δεν υπαρχει καποιος που να ξερει τι πρεπει να κανω γοα να το αναβαθμησω?

Link to comment
Share on other sites

pls ρε παιδια δεν υπαρχει καποιος που να ξερει τι πρεπει να κανω γοα να το αναβαθμησω?

 

Δεν περιγράφεις τι έκδοση kies έχεις, ούτε τι έκδοση στο κινητό.

 

Στα Flash videos δεν θα δεις διαφορά όποια έκδοση κι αν βάλεις, οπότε αν θες να κάνεις αναβάθμιση για αυτό, μην σκοτίζεσαι.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Μια απλή ερώτηση ήθελα να κάνω. Προχθές πήρα το Wave και απλά είμαι ευτυχισμένος. Λίγο πιο "σοβαρά" widget να φτιάξει η Samsung και θα είναι τέλειο.

 

Μαζί με το κινητό πήρα και μια θήκη Bodyglove εξαιρετική, μαύρου χρώματος και ανθεκτική. Το ερώτημά μου είναι το εξής: Η θήκη κλείνει με μαγνητάκι και όχι με scratch. Διάβασα τυχαία στο manual του Wave ότι να αποφεύγονται οι μαγνητισμοί κλπ.... Ρώτησα κάποιους συναδέλφους και μου'παν ότι στο παρελθόν είχαν και αυτοί θήκη με μαγνητάκι και δεν είχαν κανένα πρόβλημα!

 

Τί να κάνω? Είμαι μπερδεμένος....Να το αποθηκεύω εκεί, ή να αλλάξω θήκη?

Παρεπιπτόντως 4 μαγαζιά έψαχνα στο Mall, μόνο το Πλαίσιο είχε αυτή τη θήκη για το Wave. Θέλω να είναι με κλιπσάκι ζώνης, χωρίς παρδαλά χρώματα, μόνο μαύρο.

Τη πήρα 15€. Τυχόν προτάσεις σας θα με βοηθούσανε....

 

Ευχαριστώ :)

 

Παιδιά plz δώστε μου μία απάντηση σύντομα.....μη με "γράφετε" :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε γράφουμε, αλλα αν δεν την εχει κανεις πως να σου απαντησει;

Προσωπικά θεωρώ ότι το μαγνητικό πεδίο που έχει το μαγνητακι της θηκης είναι τόσο μικρό που δεν υπάρχει περίπτωση να σου κάνει ζημιά.

Οι μαγνητισμοί πρέπει να αποφέυγονται σε όλα τα ηλεκτρονικά μηχανήματα γενικά γι αυτο το αναφέρει το manual.

Εγω σε όσα κινητα είχα χρησιμοποιήσει θήκη με μαγνήτη δεν είχα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν περιγράφεις τι έκδοση kies έχεις, ούτε τι έκδοση στο κινητό.

 

Στα Flash videos δεν θα δεις διαφορά όποια έκδοση κι αν βάλεις, οπότε αν θες να κάνεις αναβάθμιση για αυτό, μην σκοτίζεσαι.

 

καταρχας ευχαριστω για το ενδιαφερον λοιπον εχω το BADA TO 1.0 σε JF2 τελειωνει και το Kies_1.5.3.10093_31_1 οταν λες πως δεν αλλαζει τιποτα στο flash δλδ δεν εχει μες στην αναβαθμηση και αναβαθμηση για το flash? αλλα και χωρις αυτο θα ηθελα να το αναβαθμησω...... αρκει βεβαια να μην δημιουργηθουν προβληματα στο κινιτο. και παλι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα ενα mail στην N-Drive για το αν και ποτε θα δουμε ελληνικους χαρτες και η απαντηση ηταν

 

Please be advised that there is no provision in delivering on the map of Greece for the equipment.

 

 

Cumprimentos / Best Regards

 

NDrive Support

 

Οποτε μαλλον θα πρεπει να περιοριστουμε στο route66.

Link to comment
Share on other sites

έχει πάρει κανείς θήκη "ολόσωμή" από ebay για να μας πει αν αξίζει? π.χ. κάτι τέτοιο εννοώ...

http://cgi.ebay.co.uk/BLACK-LEATHER-CASE-POUCH-SAMSUNG-WAVE-S8500-FILM-/270639008612?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item3f03578b64

Link to comment
Share on other sites

έχει πάρει κανείς θήκη "ολόσωμή" από ebay για να μας πει αν αξίζει? π.χ. κάτι τέτοιο εννοώ...

http://cgi.ebay.co.uk/BLACK-LEATHER-CASE-POUCH-SAMSUNG-WAVE-S8500-FILM-/270639008612?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item3f03578b64

Εγώ αγόρασα τη παρακάτω:

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/Bodyglove-Case-Rubber-Black-BGLTHR2119.htm

 

είναι ανθεκτική, σοβαρή, κομψή, απλά με φοβίζει λίγο το γεγονός ότι κλείνει με μαγνητάκι και όχι με scratch. Παραπάνω ένας συνάδελφος είπε ότι το μαγνητάκι είναι τόσο αμελητέο, που δεν υπάρχει λόγος αναφοράς. Κουμπώνει και στη ζώνη.

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα ενα mail στην N-Drive για το αν και ποτε θα δουμε ελληνικους χαρτες και η απαντηση ηταν

 

Please be advised that there is no provision in delivering on the map of Greece for the equipment.

 

 

Cumprimentos / Best Regards

 

NDrive Support

 

Οποτε μαλλον θα πρεπει να περιοριστουμε στο route66.

 

bad news αυτά... μήπως να επικοινωνούσες και με sygic ?

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...