Jump to content

Τα πάντα για τα Καρτοσυμβόλαια


stathis334
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aυτό που λεει ο Vasileios είναι..

Το ίδιο ισχύει και στα συμβόλαια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει πλέον αυτό . Είναι υποχρεωμένοι δια νόμου να λένε την τελική τιμή.

Αυτό που συμβαίνει είναι ότι ο πρωτος λογαριασμός είναι για πάνω απο 30 ημέρες.

 

Vasileios, εσυ λες το τι ισχυει τυπικα, συμφωνα με τις οδηγιες που δινουν απο τα κεντρικα.

Εγώ αυτό που λέω είναι η πραγματικοτητα. Στην evalue με τον τροπο που περιεγραψα λειτουργουν. Αυτή ειναι η τακτικη τους σημερα.

Τωρα, το θυμα στις περιπτωσεις αυτες ειναι ο πελατης που κατα καποιο τροπο "εξαπατάται". Δυστυχως ετσι ειναι τα πράγματα.

Ψαξε τους λιντερς των ομαδων που δουλευουν P2P και ρωτα τους να δεις τι θα σου πουν...Επίσης μπορεις να ρωτησεις και τους supervisors για το τι οδηγιες δινουν στο προσωπικο.

Απλα να το πω, αν πεις καποιου που τωρα δινει 12 ευρω για καρτα ανανεωσης χρονου, να πληρωσει 17 ευρω τελικη τιμη για καρτοσυμβολαιο, θα σου το κλεισει στα μουτρα. Οποτε λενε "περιπου στα ιδια λεφτα, 12 ευρω θα πληρωνετε", ετσι ωστε να δελεασουν το συνδρομητη και να το κανει. Αν το κανει ολοι οφελουνται απο το μπονους. Η ιστορια ετσι παει. Τωρα, πολλοι συνδρομητες καρτοκινητου ειναι πονηρεμενοι και ρωτανε την τελικη τιμη. Τοτε λοιπον ο εκπροσωπος θα πει την τελικη τιμη αφου ειναι υποχρεωμενος, εκει λοιπον αντιο πωληση...

Στην κοσμοτε το μονο αρνητικο στα τελευταια εξαμηνα ειναι τα συμβολαια κινητης. Κάνουν οτι μπορουν για να ανατραπει το αρνητικο προσημο. Πιστευω το γνωριζεις.

Edited by vaskor
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Vasileios, εσυ λες το τι ισχυει τυπικα, συμφωνα με τις οδηγιες που δινουν απο τα κεντρικα.

Εγώ αυτό που λέω είναι η πραγματικοτητα. Στην evalue με τον τροπο που περιεγραψα λειτουργουν. Αυτή ειναι η τακτικη τους σημερα.

Τωρα, το θυμα στις περιπτωσεις αυτες ειναι ο πελατης που κατα καποιο τροπο "εξαπατάται". Δυστυχως ετσι ειναι τα πράγματα.

Ψαξε τους λιντερς των ομαδων που δουλευουν P2P και ρωτα τους να δεις τι θα σου πουν...Επίσης μπορεις να ρωτησεις και τους supervisors για το τι οδηγιες δινουν στο προσωπικο.

Απλα να το πω, αν πεις καποιου που τωρα δινει 12 ευρω για καρτα ανανεωσης χρονου, να πληρωσει 17 ευρω τελικη τιμη για καρτοσυμβολαιο, θα σου το κλεισει στα μουτρα. Οποτε λενε "περιπου στα ιδια λεφτα, 12 ευρω θα πληρωνετε", ετσι ωστε να δελεασουν το συνδρομητη και να το κανει. Αν το κανει ολοι οφελουνται απο το μπονους. Η ιστορια ετσι παει. Τωρα, πολλοι συνδρομητες καρτοκινητου ειναι πονηρεμενοι και ρωτανε την τελικη τιμη. Τοτε λοιπον ο εκπροσωπος θα πει την τελικη τιμη αφου ειναι υποχρεωμενος, εκει λοιπον αντιο πωληση...

Στην κοσμοτε το μονο αρνητικο στα τελευταια εξαμηνα ειναι τα συμβολαια κινητης. Κάνουν οτι μπορουν για να ανατραπει το αρνητικο προσημο. Πιστευω το γνωριζεις.

Επιβεβαιώνω και σε μένα είπαν περίπου δώδεκα και αφού περίμενα πόση ώρα για να μου πουν τελική τιμή ,τους ρώτησα και μου απάντησαν "μόλις θα σας έλεγα την τελική τιμή" . Θέλει προσοχή και επιβεβαίωση για την τιμή στο καρτοσυμβολαιο.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...Στις 20/12 λήγει το φοιτητικό καρτοσυμβολαιο που έχω κάνει.Επειδή πρώτη φορά κάνω συμβόλαιο και φτάνει στο τέλος,πότε πρέπει να κάνω αίτηση για να γυρίσει σε καρτα χωρίς να έχω έξτρα χρεώσεις?
Link to comment
Share on other sites

Στις 20/11 κάλεσε το τμήμα διακοπών.

 

Η ίδια ημερομηνία ισχύει και για αίτηση σε άλλη εταιρία;

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Οχι, για φορητότητα κανεις αίτηση την ημέρα που λήγει το συμβόλαιό σου, ή 10 μέρες πριν αλλά ζητώντας από την εταιρία να ενεργοποιηθεί μετά τη λήξη του συμβολαίου σου.
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν και εμένα χθές...Τσάμπα χάλαγε το χρόνο της η κοπελίτσα. Προσπαθούσε να με πείσει οτι με 17,8€, έχοντας 200 πρός όλους, 900 προς κοσμοτέ και 2gb interner (+1 για μια βδομάδα κάθε φορά που θα πληρώνω μέσω net τον λογαριασμό), είναι καλύτερα απο τα 150 πρός όλους που έχω, 300 προς whats up, 2.2gb net αλλά και 5gb net για social και όλα αυτά με 12€ το μήνα χωρις δέσμευση. Μάταια προσπαθούσα να της εξηγήσω οτι για να δεσμευτεί κάποιος να πληρώνει κάθε μήνα ένα ποσό σίγουρα, πρέπει η προσφορά που θα του κάνουν σε παροχές οχι να είναι χειρότερη, όχι να συγκρίνεται με την κάρτα, αλλά να είναι πολύ καλύτερη. Παθών φυσικά 5 χρόνια με καρτοσυμβόλαιο που κάθε φορά μετά τη λήξη ανέβαινε το κόστος αντί να επιβραβεύσουν τον πελάτη που συνεχίζει. Την αλήθεια την ξέρουν φυσικά, αλλά ο μόνος λόγος που χάλασα 20 λεπτά απο τη ζωή μου είναι για να καταλάβουν οτι δεν είναι όλοι άσχετοι,

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Προσπαθώ εδω και 2 μέρες να επικοινωνήσω μαζί τους για διακοπή του καρτοσυμβολαιου που λήγει 20/12 και δεν απαντάνε ούτε στα Social media ούτε στο 13888 αλλά ούτε και στο Chat της εφαρμογής.Υπαρχει κάποιος άλλος άμεσος τρόπος?
Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις το 13888 και αναγκαστικά περιμένεις να σε συνδέσει με εκπρόσωπο, ώστε να κάνει αίτημα να σε καλέσουν από το τμήμα διακοπών.

Το τμήμα διακοπών δεν είναι φορτωμένο, θα σε καλέσουν σχετικά άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις το 13888 και αναγκαστικά περιμένεις να σε συνδέσει με εκπρόσωπο, ώστε να κάνει αίτημα να σε καλέσουν από το τμήμα διακοπών.

Το τμήμα διακοπών δεν είναι φορτωμένο, θα σε καλέσουν σχετικά άμεσα.

 

Αυτό προσπαθούσα χθες και μου έλεγε ότι είναι απασχολημένοι να καλέσω αργότερα και μου το έκλεινε..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό προσπαθούσα χθες και μου έλεγε ότι είναι απασχολημένοι να καλέσω αργότερα και μου το έκλεινε..

 

Καλησπέρα,

 

Προσπάθησε και εδώ φίλε μου 2106513888.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Προσπάθησε και εδώ φίλε μου 2106513888.

 

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο κέντρο θα σε βγάλει, δεν έχει διαφορά.

 

Τουλάχιστον το παιδί θα χρεώνεται σε λεπτά ομιλίας.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα την άκρη παιδιά έπρεπε να πω διακοπή συμβολαίου στο ηχογραφημένο(εγω ζητούσα υπάλληλο να το πω) και έτσι πηραν το αίτημα μου και θα με καλέσουν μέσα σε 3 εργάσιμες μέρες.Σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
καπου διαβασα οτι απο τον Ιουνιο σταματανε οι μεταφορες υπολοιπων στα καρτοκινητα της cosmote ισχυει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα οτι απο τον Ιουνιο σταματανε οι μεταφορες υπολοιπων στα καρτοκινητα της cosmote ισχυει?

Δώσε λινκ εαν θελεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι, αλλά κατά πάσα πιθανότητα καλώντας το 1314 και πατώντας 0 θα στο δώσει.

 

Το βρήκα, GB στο 1330. Αυτό που λες εσυ ειναι αγορα εβδομαδιαίου πακετου κόστους 3 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε λινκ εαν θελεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βασικα ειναι λιγο μπερδεμενο μιλαει για τα καρτοσυμβολαια δεν εβγαλα και πολυ ακρη καποιος που ξερει ας πει τι εννοει ο ποιητης

https://techmaniacs.gr/cosmote-kartosymvolaio-oi-allages-me-to-chrimatiko-ypoloipo-se-ola-ta-kartosymvolaia-amp-cosmote-business-mobile-cost-control/?fbclid=IwAR3suzwBa5j32e14szeqajDZafLEIVi0Ha_vtZyMkqVfc2HHsH890qwz0zY

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση με τα καρτοκινητά. Για το καρτοσυμβόλαιο λέει και το υπόλοιπο που βάζουν κάθε μήνα.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση με τα καρτοκινητά, αλλά ανησυχητικό η αλλαγή το ότι ανάλογα με ποσο μεγάλο είναι το ποσο παει και η ημερομηνία λήξης του ποσου. Ελπίζω να μην τον εφαρμόσουν και στα καρτοκινητά, όπως νομίζω κάνουν σε κάποιες άλλες χώρες.
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να το εφαρμόσουν πάλι αυτό. Μια χαρά ήταν που για ένα διάστημα αν έβαζες 12€ το ποσό κρατούσε 3 μήνες και η φραγή έμπαινε στους 4 μήνες αντί των 10€ που ήταν όπως τώρα. Προσωπικά δε θα με ενοχλούσε να βάζω πχ 15€ και να ξέρω ότι το ποσό κρατάει 6 μήνες και αντίστοιχα και η φραγή
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε εταιρικά που έχουν μαζέψει μερικές χιλιάδες ευρώ, προφανώς και δεν τους παίρνει να κάνουν κάτι τέτοιο. Γι' αυτό φτάνουν να λήγουν μέχρι 2024...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...