Jump to content

Τα πάντα για τα Καρτοσυμβόλαια


stathis334
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω το δικαίωμα να το κάνω που μου αλλάξανε τους όρους;

επειδή έτσι που το έκαναν δεν με συμφέρει

 

Τα 'χουμε συζητήσει και σε προηγούμενες σελίδες. Οι αλλαγές στα καρτοσυμβόλαια πραγματοποιήθηκαν 1/7 ωστόσο τόσο στους λογαριασμούς που σας έρχονταν κάθε μήνα, όσο και στο site οι εν λόγω αλλαγές έχουν αναρτηθεί από 30/4. Συγκεκριμένα στην κατηγορία "επίκαιρα & ενδιαφέροντα". Όπως γράφει κι εκεί, οι συνδρομητές είχαν δικαίωμα να καταγγείλουν αζημίως τις συμβάσεις μέχρι και ένα μήνα από τη δημοσίευση των αλλαγών. Δηλαδή ως και 30/5. Τώρα δεν γίνεται χωρίς να υπάρξει επιβάρυνση.

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Τα 'χουμε συζητήσει και σε προηγούμενες σελίδες. Οι αλλαγές στα καρτοσυμβόλαια πραγματοποιήθηκαν 1/7 ωστόσο τόσο στους λογαριασμούς που σας έρχονταν κάθε μήνα, όσο και στο site οι εν λόγω αλλαγές έχουν αναρτηθεί από 30/4. Συγκεκριμένα στην κατηγορία "επίκαιρα & ενδιαφέροντα". Όπως γράφει κι εκεί, οι συνδρομητές είχαν δικαίωμα να καταγγείλουν αζημίως τις συμβάσεις μέχρι και ένα μήνα από τη δημοσίευση των αλλαγών. Δηλαδή ως και 30/5. Τώρα δεν γίνεται χωρίς να υπάρξει επιβάρυνση.

 

Δηλαδή ο καταναλωτής πρέπει να μπαίνει στο site τους και να ελέγχει μην του κάνουν καμιά κουτσουκέλα; αυτό το λέει πουθενά το συμβόλαιο που υπογράψαμε; Τι λένε οι παπάρες γ@μώ το σοβιέτ τους;

Όταν βγάλαν τις χαμηλωμένες τιμές για τα καρτοσυμβόλαια τους πήρα τηλέφωνο και τους ζήτησα να ισχύσουν και για μένα οι νέες χρεώσεις αλλά λέει πως δεν μπορεί ο παλιός πελάτης να πάρει νέα προσφορά. Τον παλιό να του όμως του μειώνεις το πακέτο, κατά πως σε συμφέρει, μπορείς...

 

:protest:άσπρα μούρα, μαύρα μούρα, είσαι μια παλιοχαμούρα Cosmote:protest:

 

Πάμε για μια ομαδική αποχώρηση από την Cosmote επειδή πολλοί υποτιμούν την νοημοσύνη μας!!!

Edited by tragopapas
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι γύφτος επειδή μου κόψαν 2 ευρώ... Αλλά... Αυτά τα 2 ευρώ... ΠΟΥ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ; Για 5' σε άλλα δίκτυα; Ρε μας δουλεύουν ****το;

 

Μπορεί κάποιος να μου θυμήσει γιατί έκανα το Whatup μου σε καρτοσυμβόλαιο; Βάζοντας τα κάτω, με 10-15 ευρώ κάρτα, μπορώ να έχω αυτά που προσφέρει το καρτοσυμβόλαιο... Πως το ακυρώνω αυτό το πράμα;

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι γύφτος επειδή μου κόψαν 2 ευρώ... Αλλά... Αυτά τα 2 ευρώ... ΠΟΥ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ; Για 5' σε άλλα δίκτυα; Ρε μας δουλεύουν ****το;

 

Μπορεί κάποιος να μου θυμήσει γιατί έκανα το Whatup μου σε καρτοσυμβόλαιο; Βάζοντας τα κάτω, με 10-15 ευρώ κάρτα, μπορώ να έχω αυτά που προσφέρει το καρτοσυμβόλαιο... Πως το ακυρώνω αυτό το πράμα;

 

Δεν είναι τα 2 ευρώ είναι, η κακομεταχείριση στον πελάτη. Αυτήν την στιγμή σας γράφω από το γραφείο και άμα φερθώ στους πελάτες όπως η Cosmote σε μας θα το κλείσουμε σε 3 μήνες.

 

+1 στο "πως το ακυρώνεις αυτό το πράγμα".

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τα 2 ευρώ είναι η κακομεταχείριση στον πελάτη.

 

Ναι αυτό εννοώ κι εγώ. 6 cents τη μέρα δεν είναι ζημιά σε κανέναν ιδιώτη... Αλλά με ψιλά γράμματα και χωρίς προειδοποίηση; Πιο πολύ με νευρίασε αυτό που έγραψες στο προ-προηγούμενο σου ποστ:

 

τους ζήτησα να ισχύσουν και για μένα οι νέες χρεώσεις αλλά λέει πως δεν μπορεί ο παλιός πελάτης να πάρει νέα προσφορά

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ο καταναλωτής πρέπει να μπαίνει στο site τους και να ελέγχει μην του κάνουν καμιά κουτσουκέλα; αυτό το λέει πουθενά το συμβόλαιο που υπογράψαμε; Τι λένε οι παπάρες γ@μώ το σοβιέτ τους;

Όταν βγάλαν τις χαμηλωμένες τιμές για τα καρτοσυμβόλαια τους πήρα τηλέφωνο και τους ζήτησα να ισχύσουν και για μένα οι νέες χρεώσεις αλλά λέει πως δεν μπορεί ο παλιός πελάτης να πάρει νέα προσφορά. Τον παλιό να του όμως του μειώνεις το πακέτο, κατά πως σε συμφέρει, μπορείς...

 

Έχεις ένα δίκιο αλλά επαναλαμβάνω. Από 30/4 το έγραφε και στους λογαριασμούς, όχι μόνο στη σελίδα. Το περισσότερο που θα μπορούσε να κάνει είναι να στείλει κι ένα ενημερωτικό sms, τίποτε άλλο.

 

 

Δεν είμαι γύφτος επειδή μου κόψαν 2 ευρώ... Αλλά... Αυτά τα 2 ευρώ... ΠΟΥ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ; Για 5' σε άλλα δίκτυα; Ρε μας δουλεύουν ****το;

 

Μπορεί κάποιος να μου θυμήσει γιατί έκανα το Whatup μου σε καρτοσυμβόλαιο; Βάζοντας τα κάτω, με 10-15 ευρώ κάρτα, μπορώ να έχω αυτά που προσφέρει το καρτοσυμβόλαιο... Πως το ακυρώνω αυτό το πράμα;

 

Η χρέωση στα καρτοσυμβόλαια είναι 0,0055€/δευτ. 0,33€/λεπτό. Τα 5' ομιλίας χρεώνονται 1,65€. Η απάντηση λοιπόν σε αυτό που ρωτάς είναι ναι. Για 5' σε άλλα δίκτυα. Στην ουσία λοιπόν, αφαίρεσαν διαθέσιμο υπόλοιπο αλλά το ισοφάρισαν με τα παραπάνω λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ένα δίκιο αλλά επαναλαμβάνω. Από 30/4 το έγραφε και στους λογαριασμούς, όχι μόνο στη σελίδα. Το περισσότερο που θα μπορούσε να κάνει είναι να στείλει κι ένα ενημερωτικό sms, τίποτε άλλο.

 

 

 

 

Η χρέωση στα καρτοσυμβόλαια είναι 0,0055€/δευτ. 0,33€/λεπτό. Τα 5' ομιλίας χρεώνονται 1,65€. Η απάντηση λοιπόν σε αυτό που ρωτάς είναι ναι. Για 5' σε άλλα δίκτυα. Στην ουσία λοιπόν, αφαίρεσαν διαθέσιμο υπόλοιπο αλλά το ισοφάρισαν με τα παραπάνω λεπτά.

 

εχει δικαιο ο φιλος κοστας 2619..ολο ******ες ειναι και οποτε θελουν τα αλλαζουν χωρις να υπαρχει ενημερωση..εμενα τελειωνει το σεπτεμβριο και θα παρον μπουλο παω στην vodafone

Link to comment
Share on other sites

εχει δικαιο ο φιλος κοστας 2619..ολο ******ες ειναι και οποτε θελουν τα αλλαζουν χωρις να υπαρχει ενημερωση..εμενα τελειωνει το σεπτεμβριο και θα παρον μπουλο παω στην vodafone

 

Κι εκεί τα ίδια ακριβώς "θέματα" θα αντιμετωπίσεις! Διότι τα θέματα δεν πηγάζουν από την cosmote και την κάθε cosmote αλλά από σενα. Κι από τη vodafone θα φύγεις μετά για wind, και στη wind τα ίδια "θέματα" θα έχεις και γενικότερα ποτέ δεν θα σε καλύψει καμία εταιρία κινητής τηλεφωνίας. :)

Link to comment
Share on other sites

Στα καρτοσυμβόλαια το διαθέσιμο ποσό που έχεις μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για να αγοράσεις τα πακέτα του whats up;

Ας πούμε να πάρεις τα 500mb με 5€ γίνετε;

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινοντας σημερα στον ΟΤΕ για να πληρωσω εναν λογαριασμο ρωτησα και για το καρτοσυμβολαιο κοσμοτε.Μου ειπε μια κοπελα οτι τα 1000' δωρο για 18μηνες ειναι για ενεργοποιηση μεχρι αυριο.Ξερετε αν ισχυει κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινοντας σημερα στον ΟΤΕ για να πληρωσω εναν λογαριασμο ρωτησα και για το καρτοσυμβολαιο κοσμοτε.Μου ειπε μια κοπελα οτι τα 1000' δωρο για 18μηνες ειναι για ενεργοποιηση μεχρι αυριο.Ξερετε αν ισχυει κατι τετοιο?

 

1000'προς ολους;

Γενικος κανονας, μακρια απο συμβολαια. Απο Σεμπτεμβρη ερχονται καταιγιδες προσφορων απ ολους.

18 μηνες δεσμευση ειναι πολυ.

Συμβολαιο συμφερει μονο επαγγελματιες γιατι εκπιπτουν οι φοροι.

Link to comment
Share on other sites

1000'προς ολους;

Γενικος κανονας, μακρια απο συμβολαια. Απο Σεμπτεμβρη ερχονται καταιγιδες προσφορων απ ολους.

18 μηνες δεσμευση ειναι πολυ.

Συμβολαιο συμφερει μονο επαγγελματιες γιατι εκπιπτουν οι φοροι.

 

Ναι σιγουρα απλως μου εκανε εντυπωση για τα 1000'.... φιλε τι εννοεις οτι ερχονται καταιγιδες προσφορων απο Σεπτεμβριο?Εμαθες κατι? :/

Link to comment
Share on other sites

Ναι σιγουρα απλως μου εκανε εντυπωση για τα 1000'.... φιλε τι εννοεις οτι ερχονται καταιγιδες προσφορων απο Σεπτεμβριο?Εμαθες κατι? :/

 

Οχι δεν ξερω κατι συγκεκριμενο, αλλα καθε φθινοπωρο με την επιστροφη απ τις διακοπες, ξεκινανε οι προσφορες παντου.

Αλλα γενικα, αν δεν δεσμευεσαι με συμβολαιο, διαλεγεις το καλυτερο καθε φορα.

Link to comment
Share on other sites

Στα καρτοσυμβόλαια το διαθέσιμο ποσό που έχεις μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για να αγοράσεις τα πακέτα του whats up;

Ας πούμε να πάρεις τα 500mb με 5€ γίνετε;

 

Όχι. Τα καρτοσυμβόλαια έχουν δικά τους πακέτα τα οποία μπορείς να βρεις στο site της κοσμοτε.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινοντας σημερα στον ΟΤΕ για να πληρωσω εναν λογαριασμο ρωτησα και για το καρτοσυμβολαιο κοσμοτε.Μου ειπε μια κοπελα οτι τα 1000' δωρο για 18μηνες ειναι για ενεργοποιηση μεχρι αυριο.Ξερετε αν ισχυει κατι τετοιο?

Βεβαίως ισχύει , όλες οι προσφορές λήγουν στο τέλος του μήνα , 30 μήνες τώρα , :-))))

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως ισχύει , όλες οι προσφορές λήγουν στο τέλος του μήνα , 30 μήνες τώρα , :-))))

 

Κατάλαβα.... ;) σ ευχαριστώ Βασίλη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σκέφτομαι να κανω μια σύνδεση κοσμοτε ή καρτοσυμβολαιο.χρειαζομαι χρονο ομιλίας προς αλλα δικτυα αλλα κ αρκετο ιντερνέτ οπωσδήποτε. Εχω βονταφον τώρα αλλα θα το κοψω.δεν θελω να πληρωνω πολλα.μπορω με το καρτοσυμβολαιο να εχω αυτα που σας ειπα παραπάνω?
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σκέφτομαι να κανω μια σύνδεση κοσμοτε ή καρτοσυμβολαιο.χρειαζομαι χρονο ομιλίας προς αλλα δικτυα αλλα κ αρκετο ιντερνέτ οπωσδήποτε. Εχω βονταφον τώρα αλλα θα το κοψω.δεν θελω να πληρωνω πολλα.μπορω με το καρτοσυμβολαιο να εχω αυτα που σας ειπα παραπάνω?

 

Καλησπέρα.Μπορείς να μας δώσεις κάποιες πληροφορίες αν θες?για παράδειγμα μέχρι πόσα θα ήθελες να δινεις στο καρτοσυμβολαιο η συνδεση?Επίσης ποσα λεπτά χρειάζεσαι περίπου προς αλλα δίκτυα το μήνα εκτός κοσμοτε?και τέλος οι επαφές σου είναι κυρίως what's up η σύνδεση κοσμοτε? :)

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις διακοπή καρτοσυμβολαιου και επιστροφή σε What's up τα χρήματα απο ανανεώσεις μπορείς να τα έχεις κανονικά η χάνονται?Ξέρω ότι από What's up σε καρτοσυμβολαιο δεν χάνονται αλλά τη γίνεται στην αντίθετη περίπτωση?
Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις διακοπή καρτοσυμβολαιου και επιστροφή σε What's up τα χρήματα απο ανανεώσεις μπορείς να τα έχεις κανονικά η χάνονται?Ξέρω ότι από What's up σε καρτοσυμβολαιο δεν χάνονται αλλά τη γίνεται στην αντίθετη περίπτωση?

 

Παραμενουν.

Link to comment
Share on other sites

Παραμενουν.

 

Eυχαριστω φιλε...παω αυριο για διακοπη.Τελικα ειχες πολυ δικιο.Και μονο στην ιδεα της 18μηνης δεσμευσης δεν αντεξα και μετα απο 3 μερες στο καρτοσυμβολαιο περιμενω να ξημερωσει αυριο να παω στον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω φιλε...παω αυριο για διακοπη.Τελικα ειχες πολυ δικιο.Και μονο στην ιδεα της 18μηνης δεσμευσης δεν αντεξα και μετα απο 3 μερες στο καρτοσυμβολαιο περιμενω να ξημερωσει αυριο να παω στον ΟΤΕ.

 

Ριξε μια ματια και κοσμοκαρτα γιατι δινει 2αριθμους κοσμοτε με 0,01€/1' και 200' προς ολους με 5€

Εκτος αν εχεις πολλους φιλους whatsup.

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια και κοσμοκαρτα γιατι δινει 2αριθμους κοσμοτε με 0,01€/1' και 200' προς ολους με 5€

Εκτος αν εχεις πολλους φιλους whatsup.

 

Nαι σχεδον ολοι εχουν Whats up αλλα για προς αλλους εχω το F2G.Πηγα να αγορασω την Πεμπτη μια Twin sim απο τον Γερμανο,μου λεει ποσο καρτα βαζεις λεω 15 ευρω και εχω 600 λεπτα και sms προς Whats up και 120 για αλλους...μου λεει εχεις καρτα ανεργιας λεω ναι και μου λεει θες με 17,50 ευρω να εχεις 1500 προς ολη την κοσμοτε 80 λεπτα για ολους και 3 ευρω καρτα και η Twin sim χωρις χρεωση?Ε μου φανηκε συμφερουσα προσφορα αλλα τωρα καταλαβα τι εστι δεσμευση...Τελος παντων πηρα στην εξυπηρετηση με ρωτησαν αν εγινε κατι που με δυσαρεστησε κλπ τους λεω ειναι οικονομικο το ζητημα για 18 μηνες και μου δωσαν ενα κωδικο.Το μόνο που θα μου λείψει είναι η πεντακάθαρη ομιλία κάτι που δεν έχω στο what's up.

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πρόβλημα για δυνατούς λύτες.

Θέλω να ακυρώσω το καρτοσυμβόλαιο 20 να το κάνω cosmoκαρτα.

Πάω να ακυρώσω. Με συνδεει η υπάλληλος με τις ακυρώσεις και μου λέει ο τύπος θα σε χρεώσουμε 44 ευρό την επιδότηση.

Το θεμα όμως είναι ότι εγώ δεν την χρησιμοποίησα , δεν πήρα κινητό. Το συμβόλαιο έγινε μέσο του eshop.

Πάω πάλι σήμερα με το συμβόλαιο. Στο οποίο και γράφει επιδότηση 44 ευρο αλλά στο είδος της συσκευής είναι κενό.

Μου λεει η υπαλληλος ότι είχα μείωση παγίου , της λέω όχι δεν είχα , κοιτάει στο συστημα και βλέπει όντως ότι δεν είχα.Πλήρωνα κανονικά 22.40.

Πέρνει τηλέφωνο μιλάει και μου το δίνει και μένα , εκεί η υπάλληλος μου λέει , για να βγαλω αριθμό ακύρωσης πρέπει να πληρώσεται την επιδότηση. Μα τις λέω δεν πήρα κινητό. Τότε μου λέει να κάνετε έγγραφο παράπονο αφού το αμφισβητείτε . Εσείς λέω το αμφισβητείτε όχι εγώ. Πείτε μου λέω τι κινητό πήρα . Δεν μπορώ λέει γιατί μερικές φορές ο πελάτης πέρνει κάποιο άλλο.

Η συζητηση τελείωσε λεγοντάς μου να απευθυνθώ στο eshop , αφού της είπα ότι εκεί έγινε το συμβόλαιο και αυτοί πρέπει να ξέρουν ότι δεν πήρα συσκευή.

 

Ρε παιδιά αυτοί στις ακυρώσεις τι αρμοδιότητες έχουν και ποιοι είναι τελος πάντων;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...