Jump to content

Τα πάντα για τα Καρτοσυμβόλαια


stathis334
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια και μενα με πηραν χθες και μου ειπαν πως ληγει το προγραμμα των 1500 λεπτων και κουφαθηκα!!! Ενω μεχρι προτινος ειχα 1500 λεπτα προς κοσμοτε και 40 ευρω καθε μηνα για οποιαδηποτε αλλη χρηση τωρα μου λενε πως θα εχω 1500 λεπτα προς κοσμοτε,60 λεπτα σε αλλα δικτυα και θα μου περισσευουν 9 ευρω(!!!!!!). Εννοειται πως δεν θα το δεχτω και το ερωτημα μου ειναι το εξης:σε ποια εταιρια με συμφερει να παω??

 

Υσ. Α! Ξεχασα να αναφερω πως μου μειωσαν και την επιδοτηση συγκριτικα με περσι με ολοιδια χρηση.

 

μην με τρομαζεις αδικα!!

μετα την ληξη του 12μηνου η πριν;;

ξηγησου καλυτερα.

 

επισης καποιος εδω λεει του εκοψαν τα 1500'

οτι ναναι κοβουν κατα βουληση!!

τις επιδοτησεις να τις κοψουν αλλα να μειωσουν τις τιμες προς ολους τουλαχιστον και ιδιαιτερα προς σταθερα

 

εαν τελικα ισχυουν αυτα και το γυρισω σε συμβολαιο,υπαρχει τροπος να μην ξεφυγω το ποσο που πληρωνω καθε μηνα.

να το κλειδωσω κατα καποιο τροπο δηλ.,διοτι καλυτερα συμφερει το συμβολαιο πλεον που δινει 50' προς ολους +30sms+100mb

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T15/xml/Personal__contractplans__contractplan_NEW_aperiorista_i_25/section/COSMOTE_Unlimited_Internet

 

προς το παρον ηρθαν κανονικα τα 1500'+τα 25€

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Τά 'παμε. Τα 1500 και τα λεφτά μαζί τέλος, ανάλογα με το πότε μπήκαν τελευταία φορά στον καθένα. Για εμένα 7 Μάη. Τους πήρα και τους είπα ότι είναι απαράδεκτοι και μου απάντησαν κάτι για τους 3 πρώτους μήνες 3 ώρες προς όλα τα δίκτυα σύνολο και για τους 3 μήνες. Αν νομίζουν ότι θα επιτύχουν να αλλάξω σε συμβόλαιο και από εκεί που δίνω 15 τώρα να δίνω τα διπλάσια τουλάχιστον κάνουν λάθος. Πάμε για καρτοκινητό 7 Μάη και μεταφορά σε αυτό τα 30 Ευρώ που μου'χουν μείνει. Και το πρώτο 10 Ευρω θα το δουν τον Αύγουστο (να'ναι καλά το 0.01 το λεπτό)
Link to comment
Share on other sites

μην με τρομαζεις αδικα!!

μετα την ληξη του 12μηνου η πριν;;

ξηγησου καλυτερα.

 

επισης καποιος εδω λεει του εκοψαν τα 1500'

οτι ναναι κοβουν κατα βουληση!!

τις επιδοτησεις να τις κοψουν αλλα να μειωσουν τις τιμες προς ολους τουλαχιστον και ιδιαιτερα προς σταθερα

 

εαν τελικα ισχυουν αυτα και το γυρισω σε συμβολαιο,υπαρχει τροπος να μην ξεφυγω το ποσο που πληρωνω καθε μηνα.

να το κλειδωσω κατα καποιο τροπο δηλ.,διοτι καλυτερα συμφερει το συμβολαιο πλεον που δινει 50' προς ολους +30sms+100mb

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T15/xml/Personal__contractplans__contractplan_NEW_aperiorista_i_25/section/COSMOTE_Unlimited_Internet

 

προς το παρον ηρθαν κανονικα τα 1500'+τα 25€

 

Το 12μηνο εληξε οσο για τα 1500 λεπτα προφανως επειδη εχω καρτοσυμβολαιο 35(μεγαλυτερο απο τα αλλα παιδια) ισχυουν αν και εφοσον δεχτω αυτη τη προσφορα. Παμε για αλλα λοιπον...

 

Edit:Τελικα κατοπιν μεγαλης ερευνας κατεληξα στο Cosmote Απεριοριστα 25 + Internet On the Phone Regular Pack οπου με τα ιδια λεφτα θα εχω:

1500

Δωρεάν λεπτά προς COSMOTE

50

Δωρεάν λεπτά προς υπόλοιπα Εθνικά Δίκτυα

1500

Δωρεάν SMS προς COSMOTE

30

Δωρεάν SMS προς υπόλοιπα Εθνικά Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας

100

Δωρεάν MB + 300 ΜΒ ενεργοποιωντας το Regular Pack συνολο 400 ΜΒ

και ολα αυτα με τα ιδια λεφτα που πληρωνα και πριν(35 €).

Edited by tsifsta
Link to comment
Share on other sites

Το 12μηνο εληξε

 

ουφ...ειπα και εγω

μεχρι του χρονου τοτε που θα ληξει το δικο μου, βλεποντας και κανοντας

Link to comment
Share on other sites

ουφ...ειπα και εγω

μεχρι του χρονου τοτε που θα ληξει το δικο μου, βλεποντας και κανοντας

Ετσι. Μέχρι το τέλος Φλεβάρη, ποιος ζει ποιος πεθαίνει...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το 12μηνο εληξε οσο για τα 1500 λεπτα προφανως επειδη εχω καρτοσυμβολαιο 35(μεγαλυτερο απο τα αλλα παιδια) ισχυουν αν και εφοσον δεχτω αυτη τη προσφορα. Παμε για αλλα λοιπον...

 

Edit:Τελικα κατοπιν μεγαλης ερευνας κατεληξα στο Cosmote Απεριοριστα 25 + Internet On the Phone Regular Pack οπου με τα ιδια λεφτα θα εχω:

1500

Δωρεάν λεπτά προς COSMOTE

50

Δωρεάν λεπτά προς υπόλοιπα Εθνικά Δίκτυα

1500

Δωρεάν SMS προς COSMOTE

30

Δωρεάν SMS προς υπόλοιπα Εθνικά Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας

100

Δωρεάν MB + 300 ΜΒ ενεργοποιωντας το Regular Pack συνολο 400 ΜΒ

και ολα αυτα με τα ιδια λεφτα που πληρωνα και πριν(35 €).

 

Καλά όλα αυτά, αλλά για μας με το 15άρι δε γίνεται τίποτα. Απο τα 1500' και 50' προς όλους, στα 1500' και 20' προς όλους! Χώρια που αν θες τα 3€ για το ιντερνετ κάθε μήνα, μένουν 10' για χρήση. Ληστεία...

 

Σκέφτομαι σοβαρά να κοιτάξω προς WIND μεριά, μια και τέλειωσε η δέσμευσή μου. Καμιά άλλη πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

Εχώ θα σου έλεγα να βάλεις q. Είναι πολύ καλή, πολύ φθηνή, πολύ αξιόπιστη και έχει ολοκληρωμένο πακέτα με ομιλία, sms και internet. Α, και χωρίς δέσμευση!!
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Εχώ θα σου έλεγα να βάλεις q. Είναι πολύ καλή, πολύ φθηνή, πολύ αξιόπιστη και έχει ολοκληρωμένο πακέτα με ομιλία, sms και internet. Α, και χωρίς δέσμευση!!

 

ρε παιδια πως θα βαλουμε q οταν οι επαφες μας ειναι cosmo;

νομιζετε οτι δεν το ξερουν εκει στα ψηλα;;

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ανανεωθηκαν οι μοναδες...και χωρις να μη τρεχει τιποτα μου μπηκαν κανονικα και τα 1500 λεπτα!! Τι να πω? Αββυσσος η ψυχη της Cosmote...
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ανανεωθηκαν οι μοναδες...και χωρις να μη τρεχει τιποτα μου μπηκαν κανονικα και τα 1500 λεπτα!! Τι να πω? Αββυσσος η ψυχη της Cosmote...

 

Το νέο καρτοσυμβόλαιο θα εφαρμοστεί αν λήξει ενα έτος από όταν γράφτηκες στην προσφορά για τα 1500. Τότε θα πρέπει να επιλέξεις αν θα πας εκεί ή θα χάσεις τα 1500

Link to comment
Share on other sites

Το νέο καρτοσυμβόλαιο θα εφαρμοστεί αν λήξει ενα έτος από όταν γράφτηκες στην προσφορά για τα 1500. Τότε θα πρέπει να επιλέξεις αν θα πας εκεί ή θα χάσεις τα 1500

 

Μα εληξε! Και μαλιστα με πηραν 2 φορες να μου προτεινουν να αλλαξω προγραμμα και αρνηθηκα...

Link to comment
Share on other sites

Μα εληξε! Και μαλιστα με πηραν 2 φορες να μου προτεινουν να αλλαξω προγραμμα και αρνηθηκα...

 

το εχεις κανει περυσι; αν εχει περασει ενα χρονος οντως εληξε.. αν εκανες νεο καρτοσυμβολαιο το χειμωνα δηλ. ιανουαριο-φεβρουαριο η προσφορα θα ισχυει μεχρι τον χειμωνα του επομενου ετους... γιατι στους ορους το ελεγε οτι θα κρατησει ενα χρονο....

Edited by stathis123
add text

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Το καρτοσυμβολαιο το χω πανω απο 2 χρονια και την προσφορα την ειχα ενεργοποιησει περσι τετοιο καιρο. Πριν καμια βδομαδα μου χε ερθει και μηνυμα πως η προσφορα ληγει 11/04. Τι να πω,ισως να πηρε παραταση.
Link to comment
Share on other sites

Για ρίξτε μια ματιά στο site της Cosmote στα Καρτοσυμβόλαια...Εχει και τα παλιά και τα καινούρια...

 

Ακυρο: Λείπουν τα 1500'

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μολις πληροφορηθηκα οτι κοβονται σε λιγες μερες τα 1500' και να τηλεφωνησω στην εξυπηρετηση... θα παρω αυριο να τους τα χωσω και θα τους πω οτι θα παω q...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

μολις πληροφορηθηκα οτι κοβονται σε λιγες μερες τα 1500' και να τηλεφωνησω στην εξυπηρετηση... θα παρω αυριο να τους τα χωσω και θα τους πω οτι θα παω q...

 

Ακόμη και σε αυτούς που είχαμε πάρει τα 1500' για ένα χρόνο; Είναι δυνατόν;

Link to comment
Share on other sites

μολις πληροφορηθηκα οτι κοβονται σε λιγες μερες τα 1500' και να τηλεφωνησω στην εξυπηρετηση... θα παρω αυριο να τους τα χωσω και θα τους πω οτι θα παω q...

 

Σε φίλο μου που τα 1500 λεπτά του καρτοσυμβολαίου του λείγουν 21/5 ,τον πήρανε τηλ απο την cosmote και του πρότειναν να πάει στο νεο καρτοσυμβόλαιο που δίνει και αυτό τα 1500 και 150 λεπτά πρός όλους για 3 μήνες + τα 10 min που δίνει το συγκεκριμένο πακέτο.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν βλέπω κλήση από την Cosmote να μην το σηκώνω;

 

μηνυμα ηταν... εσυ πρεπει να παρεις....

αν "απειλησω" να φυγω δεν θα κανουν καμια προσφορα? με χει βολεψει γιατι με τα 25 € στελνω τα μηνυματα, εχω ιντερνετ και αγοραζω και απο ονι... με το νεο νομιζω θα μου μενουν 6 € ε?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα και απο εμενα!

απο σημερα εχω το καρτοσυμβολαιο 20 ΔΧΟ (=με δωρεαν χρονο ομιλιας). Το προβλημα ειναι οτι οταν εστειλα ΥΠ στο 1314 στο μηνυμα που μου ηρθε ελεγε μονο το υπολοιπο που εχω σε Ευρω. Ουτε τα λεπτα ομιλιας προς κοσμοτε, ουτε τα λεπτα ομιλιας προς τους υπολοιπους εμαθα :wacko: η υπαλληλος περα απο το 1314 δεν θυμοταν καποιο αλλο νουμερο στο οποιο μπορω να ενημερωθω για τα παραπανω. Μηπως γνωριζει καποιος κατι περισσοτερο;

Ευχαριστω εκ των προτερων :D

Link to comment
Share on other sites

Σε Cosmote καρτοσυμβόλαιο (των 15 ευρώ) που είμαι, μπορώ να βάλω και κάποιο χρόνο δωρεάν πλοήγηση στο ίντερνετ με κάποια έξτρα ευρώ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...