Jump to content

Ενσύρματα ακουστικά (Hands free)


greek_aeras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου προτεινω αυτα, ειναι xiaomi, φτηνα και αξιοπιστα συν οτι τα στελνει το geekbuying δωρεαν.

http://www.geekbuying.com/item/New-Original-Xiaomi-Piston-III-Youth-Edition-3-5mm-In-ear-Stereo-Earbud-Headphone-For-Xiaomi-Android-iPhone---Black-345070.html

 

απο 30 ευρω, μονο 8? αξιζουν λες? πληρωμη μεσω Paypal?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 577
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

επειδη τωρα ξεσκιζω το ebay. Απλα φτιαξε εναν 2ο λογαριασμο στο paypal, ζητα λεφτα απο τον 1ον ή οπου εχεις συνδεδεμενη την πιστωτικη και αυτο θα στα παρει και θα στα παει στον 2ο. Συνεδεσε ομως μια αλλη καρτα στον 2ο, εστω αναληψης και κανε τις αγορες με τον 2ο. Θα επιλεξεις την καρτα αλλα θα σου τραβαει απο τα λεφτα που εχεις στειλει , ειναι αστεια διαδικασια και δουλευει.

 

Παιδες, απορια:Επειδη θελω να παρω ακουστικα με πλακε καλωδιο για να μην μπερδευονται, οχι τοσο για μουσικη οσο για κλησεις, βλεπω πολλα που δεν ξερω τι μαρκα ειναι κτλ, τι θα προτεινατε? για τα sony MH1 που δεν εχουν συμβατοτητα τι λετε? ισχυει οντως?

αυτο βλεπω εδω:

http://www.inearmatters.net/2012/10/review-sony-mh1-best-kept-secret.html

 

Για κατι τετοιο επισης?

http://www.skroutz.gr/s/7500323/Forever-Swing-Lace-Headset.html

Μιας και μιλας για το MH1,μπορείς να μου πεις,με τι τηλέφωνο το έχεις,και με ποιά εκδοχή του Android;Το λέω γιατί εγώ το έβγαλα στη συνταξη,όταν άλλαξε το Android aπό το 4.0.1.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλας για το MH1,μπορείς να μου πεις,με τι τηλέφωνο το έχεις,και με ποιά εκδοχή του Android;Το λέω γιατί εγώ το έβγαλα στη συνταξη,όταν άλλαξε το Android aπό το 4.0.1.

 

Μα δεν το εχω, ρωταω αν δουλευει να τα παρω, αλλα τωρα παρηγγειλα τα xiaomi Και ελπιζω να αξιζουν.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

απο 30 ευρω, μονο 8? αξιζουν λες? πληρωμη μεσω Paypal?

 

Μην κοιτάς την αρχική τιμή. Γύρω στα 8 κοστίζουν σε όλους απλα σου βάζει και καλά υψηλή αρχική. Γενικά τα Piston είναι αρκετά καλα΄, έχω τα Piston 2 και τα μεταλλικά και τα πλαστικά και δουλεουν μια χαρά και με πολύ καλή απόδοση. Ψάχνω να πάρω τα 3 αλλά CC...

Link to comment
Share on other sites

Μην κοιτάς την αρχική τιμή. Γύρω στα 8 κοστίζουν σε όλους απλα σου βάζει και καλά υψηλή αρχική. Γενικά τα Piston είναι αρκετά καλα΄, έχω τα Piston 2 και τα μεταλλικά και τα πλαστικά και δουλεουν μια χαρά και με πολύ καλή απόδοση. Ψάχνω να πάρω τα 3 αλλά CC...

 

υπαρχουν και καλυτερα δηλαδη? σε κοντινη τιμη? οσο για το CC δεν υπαρχει θεμα, ανοιγεις εναν ακομα λογαριασμο στο paypal, καταχωρεις μια καρτα εκει (πχ αναληψης) και πας και ζητας απο τον παλιο σου λεφτα. ο παλιος θα τραβηξει απο την καρτα που εχεις καταχωρησει εκει κανονικα τα λεφτα και θα τα στειλει στον νεο. Ειναι 5 λεπτα δουλεια. Μπορεις να τα κανεις και αναποδα, να καταχωρησεις στον νεο την καρτα που θες να χρεωθει, και να πας στο παλιο Paypal να ζητησεις λεφτα. θα πανε κανονικα. και μετα πληρωνεις με το paypal Που εχει λεφτα, ακομα και στο ebay που ζηταει πιστωτικη μεσω Paypal θα πληρωθει γιατι υπαρχει υπολοιπο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν και καλυτερα δηλαδη? σε κοντινη τιμη? οσο για το CC δεν υπαρχει θεμα, ανοιγεις εναν ακομα λογαριασμο στο paypal, καταχωρεις μια καρτα εκει (πχ αναληψης) και πας και ζητας απο τον παλιο σου λεφτα. ο παλιος θα τραβηξει απο την καρτα που εχεις καταχωρησει εκει κανονικα τα λεφτα και θα τα στειλει στον νεο. Ειναι 5 λεπτα δουλεια. Μπορεις να τα κανεις και αναποδα, να καταχωρησεις στον νεο την καρτα που θες να χρεωθει, και να πας στο παλιο Paypal να ζητησεις λεφτα. θα πανε κανονικα. και μετα πληρωνεις με το paypal Που εχει λεφτα, ακομα και στο ebay που ζηταει πιστωτικη μεσω Paypal θα πληρωθει γιατι υπαρχει υπολοιπο.

Ο συμφορουμιτης σου έδειξε τα Piston 3 Youth Edition. Υπάρχουν και τα Piston 3 τα κανονικά τα οποία τα βρίσκεις από 13-18 US. Έχουν καλύτερη ποιότητα κατασκευής και ίσως καλύτερο ήχο. Θα μου πεις αναφέρομαι σε 50-100% αύξηση τιμής αλλά κουβέντα να γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Ο συμφορουμιτης σου έδειξε τα Piston 3 Youth Edition. Υπάρχουν και τα Piston 3 τα κανονικά τα οποία τα βρίσκεις από 13-18 US. Έχουν καλύτερη ποιότητα κατασκευής και ίσως καλύτερο ήχο. Θα μου πεις αναφέρομαι σε 50-100% αύξηση τιμής αλλά κουβέντα να γίνεται...

 

Η αληθεια ειναι οτι επειδη τα ψιλοβιαζομαι δεν το πολυ εψαξα, μαρεσαν (εμφανισακα :p:lol: ) και τον εμπιστευτηκα..οποτε ειναι στο δρομο.

Πηρα 2 ζευγαρια, ενα για μενα και ενα για την κοπελα μου. Βεβαια εχω αλλα 4-5 ακουστικα, ενα απο το edge, ενα απο το Tab s, και 2 απο τα Ζ3c-Z1c τα οποια δεν χρησιμοποιω, διοτι τα 2 τελευταια δεν ειναι πλακε και μπερδευονται (το ενα ειναι και σφραγισμενο αφου ειναι ιδια) ενω τα samsung δε με βολεψαν αν και ψιλοπλακε. Αν δε με βολεψουν τα xiaomi θα τα βγαλω για πουλημα, το ενα δηλαδη γιατι το αλλο θα το κρατησει η κοπελα μου σιγουρα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν και καλυτερα δηλαδη? σε κοντινη τιμη? οσο για το CC δεν υπαρχει θεμα, ανοιγεις εναν ακομα λογαριασμο στο paypal, καταχωρεις μια καρτα εκει (πχ αναληψης) και πας και ζητας απο τον παλιο σου λεφτα. ο παλιος θα τραβηξει απο την καρτα που εχεις καταχωρησει εκει κανονικα τα λεφτα και θα τα στειλει στον νεο. Ειναι 5 λεπτα δουλεια. Μπορεις να τα κανεις και αναποδα, να καταχωρησεις στον νεο την καρτα που θες να χρεωθει, και να πας στο παλιο Paypal να ζητησεις λεφτα. θα πανε κανονικα. και μετα πληρωνεις με το paypal Που εχει λεφτα, ακομα και στο ebay που ζηταει πιστωτικη μεσω Paypal θα πληρωθει γιατι υπαρχει υπολοιπο.

Να ξέρεις ότι η Xiaomi,έβγαλε και νέα ακουστικά,αυτά,http://www.mi.com/en/headphones3/,και αυτά,http://www.honorbuy.com/572-original-xiaomi-high-definition-dual-dynamic-driver-in-ear-headphones.html, με δύο drivers,που πρέπει να παίζουν καλύτερα.Δεν τα ξέρω,αλλά μιας και γράφετε για Xiaomi,το έβαλα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις ότι η Xiaomi,έβγαλε και νέα ακουστικά,αυτά,http://www.mi.com/en/headphones3/,και αυτά,http://www.honorbuy.com/572-original-xiaomi-high-definition-dual-dynamic-driver-in-ear-headphones.html, με δύο drivers,που πρέπει να παίζουν καλύτερα.Δεν τα ξέρω,αλλά μιας και γράφετε για Xiaomi,το έβαλα.

 

το 1ο λινκ δε λειτουργει, αλλα ηθελα και πλακε καλωδιο να μην μπερδευεται..

Αυτο ηταν το κριτηριο μου και οχι τοσο ο ηχος καθως τα θελω για κλησεις κυριως οπου η ποιοτητα δε με νοιαζει και τοσο,σπανια ακουω μουσικη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

απο 30 ευρω, μονο 8? αξιζουν λες? πληρωμη μεσω Paypal?

 

Για τα 8 ευρω που θα δωσεις, δεν θα το μετανιωσεις.Ειναι κορυφαια για τα λεφτα τους.

Επισης υπαρχουν κι αυτα, τα οποια σκοπευω να τα αγορασω

http://www.geekbuying.com/item/Original-Xiaomi-Piston-III-Dazzle-Edition-Earphones-With-Mellow-Bass-Remote-Mic-For-Android-iOS---Black-355067.html

 

Και τα piston 3,

http://www.geekbuying.com/item/New-Original-Xiaomi-Smartphone-Piston-II-In-Ear-Earphones-Wire-Control-Mic-for-iPhone-iPod-Android---Black-343327.html

 

Και το καλο με το geekbuying, ειναι οτι εχει free delivery με απλο ταχυδρομειο.

Edited by vanbono
Link to comment
Share on other sites

Τα 3.

..........

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι επειδη τα ψιλοβιαζομαι δεν το πολυ εψαξα, μαρεσαν (εμφανισακα :p:lol: ) και τον εμπιστευτηκα..οποτε ειναι στο δρομο.

Πηρα 2 ζευγαρια, ενα για μενα και ενα για την κοπελα μου. Βεβαια εχω αλλα 4-5 ακουστικα, ενα απο το edge, ενα απο το Tab s, και 2 απο τα Ζ3c-Z1c τα οποια δεν χρησιμοποιω, διοτι τα 2 τελευταια δεν ειναι πλακε και μπερδευονται (το ενα ειναι και σφραγισμενο αφου ειναι ιδια) ενω τα samsung δε με βολεψαν αν και ψιλοπλακε. Αν δε με βολεψουν τα xiaomi θα τα βγαλω για πουλημα, το ενα δηλαδη γιατι το αλλο θα το κρατησει η κοπελα μου σιγουρα.

 

Αν βρεις τα Youth Edition σε ροζοφούξια αγόρασέ τα για την κοπέλα σου. Trust me θα σε λατρέψει!!! Αλλιώς έχουν βγάλει τα 2 σε πλαστικό με διάφορα χρωματάκια ( εκεί σίγουρα έχει ένα ροζοφούξια ). Τώρα που είδα οτι βγήκαν νέα, θα περιμένω εγώ να τσιμπήσω τα καινούργια!!

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις τα Youth Edition σε ροζοφούξια αγόρασέ τα για την κοπέλα σου. Trust me θα σε λατρέψει!!! Αλλιώς έχουν βγάλει τα 2 σε πλαστικό με διάφορα χρωματάκια ( εκεί σίγουρα έχει ένα ροζοφούξια ). Τώρα που είδα οτι βγήκαν νέα, θα περιμένω εγώ να τσιμπήσω τα καινούργια!!

 

τωρα κοντευουν να φτασουν. πηρα τα πρωτα που βρηκα μπροστα μου, απο το λινκ το αρχικο. ευχαριστω παντως!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έγραψα και στο thread για bluetooth αλλά ουδείς απάντησε οπότε σήμερα είδα αυτο το θέμα και σκέφτηκα ότι μάλλον ταιριάζει εδώ καλύτερα οπότε:

Ερώτηση,έχω πάρει το sony sbh 52 μεταχειρισμένο,αλλά το ακουστικό του δεν έχει πολύ καλό ήχο,δοκίμασα κι έβαλα ένα σετ ακουστικά που είχα για mp3 player sony και ήταν άψογα,αλλά αυτά πάλι έχουν μακρύ καλώδιο,που θα βρω και πως θα το ψάξω για να βρω ακουστικά το πάνω μέρος(η sony(λογικά και κάποιες άλλες εταιρίες δεν ξέρω) έβγαζε handsfree διαιρούμενα) από κανένα καλό σετ ακουστικά.

Εννοείται πως θα αγοράσω ολόκληρο το handsfree set

Edited by Kimnag
Link to comment
Share on other sites

Το bangood δεχεται μονο καρτα και οχι paypal.ενω το vikcmall δεχεται paypal.πηρα και απο τα δυο .σημερα παρελαβα τα pistons 3 απο banggood..καταπληκτικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το συγκεκριμενο μαγαζι δεχεται paypal??

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άποψη για τα παρακάτω; Σε τι διαφέρουν (εκτός των πλήκτρων και της τιμής) κι αν κάποιο υπερτερεί στο ήχο.

 

http://www.geekbuying.com/item/Original-Xiaomi-Piston-III-Dazzle-Edition-Earphones-With-Mellow-Bass-Remote-Mic-For-Android-iOS---Black-355067.html

 

http://www.geekbuying.com/item/New-Original-Xiaomi-Piston-III-Youth-Edition-3-5mm-In-ear-Stereo-Earbud-Headphone-For-Xiaomi-Android-iPhone---Black-345070.html

Edited by sarevag
Link to comment
Share on other sites

Σου προτεινω αυτα, ειναι xiaomi, φτηνα και αξιοπιστα συν οτι τα στελνει το geekbuying δωρεαν.

http://www.geekbuying.com/item/New-Original-Xiaomi-Piston-III-Youth-Edition-3-5mm-In-ear-Stereo-Earbud-Headphone-For-Xiaomi-Android-iPhone---Black-345070.html

 

καλημερα σας! ειχα παραγγειλει αυτα τα ακουστικα αλλα δεν μου τα εχουν στειλει ακομα, λενε οτι εχουν ξεμεινει και να περιμενω..επειδη βαρεθηκα να περιμενω ομως, θα μπορουσε κανεις να μου προτεινει καποια αλλα?

Να τονισω οτι κριτηριο μου ηταν ναναι πλακε το καλωδιο για να μην μπερδευεται, εχω βαρεθει να ξεμπερδευω κομπους. Κατα τα αλλα δε θελω κατι ακριβο, απλα ναναι κατι ποιοτικο στον ηχο χωρις να με τρελαινει κιολας καθως μονο για ομιλια τα θελω, μουσικη δεν ακουω σχεδον ποτε.

Υπαρχει κατι παρομοιο λοιπον περιπου στα ιδια λεφτα και πλακε?Αν ειναι και απο το ιδιο μαγαζι θα βολευε να μην με πιστωνουν και μενουν τα λεφτα στο paypal

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει κάποιος άποψη για τα παρακάτω; Σε τι διαφέρουν (εκτός των πλήκτρων και της τιμής) κι αν κάποιο υπερτερεί στο ήχο.

 

http://www.geekbuying.com/item/Original-Xiaomi-Piston-III-Dazzle-Edition-Earphones-With-Mellow-Bass-Remote-Mic-For-Android-iOS---Black-355067.html

 

http://www.geekbuying.com/item/New-Original-Xiaomi-Piston-III-Youth-Edition-3-5mm-In-ear-Stereo-Earbud-Headphone-For-Xiaomi-Android-iPhone---Black-345070.html

δες απο πανω τι γραφω, το 2ο σετ που γραφεις το περιμενω σχεδον 1 μηνα και δεν εχουν φυγει ακομα.Δεν το εχουν λενε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...