Jump to content

Ενσύρματα ακουστικά (Hands free)


greek_aeras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποιο ανθεκτικό μοντέλο ακουστικών σχετικά φθηνό υπάρχει? η κοπέλα μου κατάφερε και χάλασε και τα xiaomi basic που της πήρα μέσα σε 1 μήνα και γενικά φέτος έχει χαλάσει άλλα 2 ζευγάρια που πήρε από public αν θυμάμαι καλά. εγώ έχω τα piston 3 που τα θεωρώ πολύ αλλά μήπως υπάρχει κάτι ποιο ανθεκτικό.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 577
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γεια σας.Εχω ενα samsung galaxy A3 2016 και θα ηθελα γνωμες για ακουστικα με δυνατο stereo κρυσταλλινο ηχο και δυνατοτητα ρυθμισης volume και απαντηση κλησης.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Για να εχεις το μεγιστο δυνατο στο τομεα της μουσικης παιζουν ρολο και τα ακουστικα αλλα και το κινητο; Αν το κινητο εχει μετρια καρτα ηχου γινεται με ενα σετ πολυ καλων ακουστικων να αντισταθμισεις την κατασταση; Ή τα ακουστικα πανε μεχρι εκει που τους το επιτρεπει η αντιστοιχη καρτα ηχου; Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια καλη περιπτωση τα Sony mdr650ap ειχαν βγει τα καλυτερα in-ear ακουστικα το 2014 για μεχρι 200 ευρω.

Τωρα ειναι 30 ευρω Amazon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μετά από αρκετά χρόνια τα Nokia purity hd παρέδωσαν πνεύμα και είμαι σε αναζήτηση για κάτι παρόμοιο, βέβαια πλέον η τιμή τους έχει πέσει στα ~30€ οπότε αν έχει να προτείνει κάποιος κάτι σε αυτή την τιμή θα το εκτιμούσα! Δοκίμασα κάτι sony ενός φίλου αλλά δεν με ικανοποίησαν :D Edited by camoranesi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλημέρα, εγώ αγόρασα τα Xiaomi Hybrid Pro Graphene και είμαι πολύ ευχαριστημένος, τέλειο ήχο και έχεις την εντύπωση ότι δεν σπάνε (μεταλικά).

Βέβαια παλιότερα είχα και τα Xiaomi Piston Earphone Fresh Edition αγορασμένα από το DD4 στα 10 ευρώ, που στο gym τα έβρεξα.

http://www.dd4.com/index.php?app=goodsitem&goods_name=Original-Xiaomi-Piston-Earphone-Fresh-Edition-With-Wired-Control-&Mic_for_iPhone_Android_Phones=&id=94808

 

τα καλά μου

http://www.dd4.com/goods/Original-Xiaomi-Hybrid-Pro-Three-Drivers-Graphene-Earphone-Headphone-With-Mic-For-iPhone-Android_93976.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ αγόρασα τα Xiaomi Hybrid Pro Graphene και είμαι πολύ ευχαριστημένος, τέλειο ήχο και έχεις την εντύπωση ότι δεν σπάνε (μεταλικά).

Βέβαια παλιότερα είχα και τα Xiaomi Piston Earphone Fresh Edition αγορασμένα από το DD4 στα 10 ευρώ, που στο gym τα έβρεξα.

http://www.dd4.com/index.php?app=goodsitem&goods_name=Original-Xiaomi-Piston-Earphone-Fresh-Edition-With-Wired-Control-&Mic_for_iPhone_Android_Phones=&id=94808

 

τα καλά μου

http://www.dd4.com/goods/Original-Xiaomi-Hybrid-Pro-Three-Drivers-Graphene-Earphone-Headphone-With-Mic-For-iPhone-Android_93976.html

Από την Κίνα ήλθαν;

Και μία ερώτηση.Εχω ένα ΒΤ Sony SBH-50 που παίρνει διάφορα ακουστικά.Μπορεί αυτά που γράφεις να μπουν εκεί,θα δουλεύουν δηλαδή,μιάς και έχουν και χειριστήριο έντασης ήχου και διαχείρισης κλήσεων;

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Από την Κίνα ήλθαν;

Και μία ερώτηση.Εχω ένα ΒΤ Sony SBH-50 που παίρνει διάφορα ακουστικά.Μπορεί αυτά που γράφεις να μπουν εκεί,θα δουλεύουν δηλαδή,μιάς και έχουν και χειριστήριο έντασης ήχου και διαχείρισης κλήσεων;

 

Ναι έχω την εντύπωση ότι θα είναι οκ, γιατί γράφουν ότι και στα φθηνά ακουστικά δουλεύουν τα κουμπιά, πόσο μάλλον στα Xiaomi!

Link to comment
Share on other sites

Από την Κίνα ήλθαν;

Και μία ερώτηση.Εχω ένα ΒΤ Sony SBH-50 που παίρνει διάφορα ακουστικά.Μπορεί αυτά που γράφεις να μπουν εκεί,θα δουλεύουν δηλαδή,μιάς και έχουν και χειριστήριο έντασης ήχου και διαχείρισης κλήσεων;

Μπαίνουν φυσικά αλλά τα κουμπιά και το μικρόφωνο δε δουλεύουν, χρησιμοποιεις και πάλι του bt. Σαν να έχεις βάλει απλα ακουστικά ή όπως γίνεται με τα stock.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

【Dual Dynamic Drivers】S.Wear G2 In-ear 3.5mm Wired Control Earphone Headphone With Mic

https://banggood.app.link/TCklp8f3qC

 

Ξέρει κανείς κάτι για τα παραπάνω; φαίνονται αρκετά ενδιαφέρον

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω από ακουστικά με μικρόφωνο τα εξής:

ΚΖ-ΑΤΕ in ear με μονό driver: Αρκετό μπάσο και μεσαία, λίγο χαμηλά πρίμα, αλλά ευχάριστο και όχι τσιριχτό ήχο. Αν βάλεις EDM σκοτώνουν. Λίγο περίεργο πάτημα στο αυτί γιατί είναι μεγάλα και τα καλώδια βολεύουν μόνο πάνω από το κεφάλι με μικρό βαρίδιο από ορείχαλκο.

KZ-ZS3 in ear με μονό driver: Πολύ ισορροπημένος ήχος με αρκετά δυνατό μπάσο αλλά και σωστά μεσαία και πολύ καλά πρίμα. Καλύτερα από τα ATE, με γλυκό, ευχάριστο ήχο. Καλύτερο μικρόφωνο από τα παραπάνω. Λίγο δύσκολο στο βάλε - βγάλε λόγο του σκληρού καλωδίου - γάντζου που περνάει πάνω από το αυτί. Τα αποσπώμενα καλώδια είναι με πριζάκι 2 pin σε κάθε ακουστικό.

APPLE EARPODS: Κακή σχετικά ποιότητα συνδέσεων. Χρειάστηκε να αλλάξω το πρώτο ζευγάρι εντός 2 ημερών. Σταμάτησε να δουλεύει το αριστερό. Λίγο κουραστικό σε επίπεδο άνεσης στα αυτιά μου. Καλός καθαρός, ισορροπημένος ήχος χωρίς εξάρσεις. Καλή στερεοφωνική εικόνα.

ELEPHONE E1 in ear monitor: Όμορφο αλουμινένιο σώμα και καλό καλώδιο. Εντυπωσιακά μπάσα και τονισμένα μεσαία, αλλά λίγο αδύναμα πρίμα. Ευχάριστος ήχος. Χάνουν ελαφρώς σε λεπτομέρεια και στερεοφωνική εικόνα.

XIAOMI HYBRID PRO HD (τα τελευταία του 2017) με dual driver: Κόσμημα σχεδιασμού με πολύ καλά αλουμινένια χειριστήρια και βύσμα, έχουν το καλύτερο μικρόφωνο που έχω δει σε hands free. Στην ακρόαση είναι λίγο περίεργα. Πολύ βαθύ μπάσο. Χαμηλά μεσαία. Δυστυχώς τα πρίμα είναι τόσο τονισμένα που αρκετές φορές τσιρίζουν. Τα ανδρικά φωνητικά λεπταίνουν ενώ αν γυναίκα τραγουδίστρια έχει περίεργο "σ" σου παίρνει τα αυτιά. Έχουν μεγάλη λεπτομέρεια και πολύ καλή στερεοφωνική εικόνα. Τα στρώνω ακόμα και δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη, αλλά μάλλον θέλουν χρήση equalizer. Έχουν χαμηλότερη ευαισθησία γιατί παίζουν λίγο χαμηλότερα σε ένταση από τα άλλα. Για rock και ηλεκτρονική μουσική είναι πολύ καλά.

 

Για την συμβατότητα των χειριστηρίων μη με ρωτάτε. Δυστυχώς στο lumia 950 μου δεν δουλεύουν όλα καλά. Με όλα γίνεται pause - play, με μερικά ανεβοκατεβαίνει και η ένταση. Η απάντηση - απόρριψη κλήσης δεν παίζει.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω της Rock τα zircon, μόλις φτάσουν θα ενημερώσω αν αξίζουν

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρά πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, πολύ καλός ηχος, συγκριτικά με τα πρώτα piston ένα κλικ πάνω με πάρα πολύ καλά μπάσα 74b10146c927e133d00d1c6aefee8def.jpg56fc80dafef1b77c0698f5dd4dce1284.jpgc79e331090569eca83f99dc220b425e4.jpg0bf7ac6b236d04d346f38e31a5082fe3.jpg

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ενδιαφερομαι για ακουστικα και ειμαι αναμεσα στα ζιρκον και στα Xiaomi In-ear Hybrid Earphones Pro πιστευεται οτι αξιζει το 10αρικο παραπανω για τα pro? τα ζιρκον καθονται καλα στο αυτι? δεν θελω να φευγουν ευκολα οπως τα 'ψευτικα' της σαμσουνγκ..
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα τα zircon κάθονται τελεια, σφραγίζουν άψογα τους εξωτερικούς ήχους, δεν μπορώ ομωε να τα σύγκρινω με τα αλλ μιας κάι δεν τα έχω . Πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα τα zircon κάθονται τελεια, σφραγίζουν άψογα τους εξωτερικούς ήχους, δεν μπορώ ομωε να τα σύγκρινω με τα αλλ μιας κάι δεν τα έχω . Πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οκ φιλε σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Αν εχει κανει καποιος 'συγκρητικο' ας μας πει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.παρελαβα τα Xiaomi In-Ear Headphones Pro HD.Εχω μια ερώτηση για τα κουμπιά χειρισμού.πατώντας οποιοδήποτε κουμπί κάνει pause το κομμάτι και πατώντας δυο φορές αλλάζει κομμάτι αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάποιον συνδυασμό για να ανεβοκατεβαζω την ένταση.Υπάρχει κάποιος τρόπος για να ανεβοκατεβαίνει η ένταση η δουλεύουν τα κουμπάκια μονο με Xiaomi κινητά;

Σημείωση η συσκευή με την οποία τα χρησιμοποιώ είναι το Lenovo A806.

 

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είμαι μεταξύ αυτών των δύο Xiaomi ακουστικών: Α.http://www.gearbest.com/earphones/pp_261864.html?wid=21 και Β.http://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_566702.html?wid=21 και δεν ξέρω αν αξίζουν τα δεύτερα τα παραπάνω χρήματα η όχι.

Αν μπορούσε να βοηθήσει κάποιος φίλος που έχει ακουστική εμπειρία με κάποιο απ' αυτά θα με διευκόλυνε αρκετά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ αυτών των δύο Xiaomi ακουστικών: Α.http://www.gearbest.com/earphones/pp_261864.html?wid=21 και Β.http://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_566702.html?wid=21 και δεν ξέρω αν αξίζουν τα δεύτερα τα παραπάνω χρήματα η όχι.

Αν μπορούσε να βοηθήσει κάποιος φίλος που έχει ακουστική εμπειρία με κάποιο απ' αυτά θα με διευκόλυνε αρκετά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Εχω τα δευτερα και οπως γραφω και λιγο παραπανω, μου λειπουν τα μεσαια. Πολυ μπασο, τσιριχτα πριμα. Θελουν ισοσταθμιση. Εχουν υπεροχη κατασκευη παντως. Το καλωδιο θα μπορουσε να ειναι καλυτερο. Για παραπανω γνωμες στο head-fi.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

τα Original Xiaomi Piston Fresh Edition τι λένε?

έρχομαι από piston 3 αλλά έχουν χάσει πολύ απόδοση μετά από 2 χρόνια καθημερινής χρήσης και ίσα που ακούγονται...να πάω σε αυτά τα οικονομικά ή να κοιτάξω για τα hybrid?? δεν τρελαίνομαι για την ένταση αλλά θέλω να είναι ανθεκτικά όπως τα piston 3 γιατί τα παίρνω μαζί μου και στο τρέξιμο μερικές φορές...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγώ έχω εδώ και πολύ καιρό τα xiaomi hybrid HD pro τα είχα πάρει day one από το επισιμο store της xiaomi στο Aliexpress μέχρι αν δεν κάνω λάθος 28 είχα δώσει μέχρι τώρα είναι τα καλύτερα ακουστικά που έχω δοκιμάσει μέχρι 60 70 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...