Jump to content

Ενσύρματα ακουστικά (Hands free)


greek_aeras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο ο,τι βλεπω,γραφει each,οπότε,μήπως εννοει οτι η τιμη ειναι 2Χ το 5,17€ που αναφερει,ήτοι συνολικά,10.34€;

Βεβαια,και παλι,ειναι τα μισά λεφτα,αλλα ψαξτο.:confused:

Edit.

Koίταξα εγω,και σου βαζω ενα λινκ να δεις.Οπως φαινεται,υπαρχουν και μετρια reviews,αλλα και προειδοποιήσεις οτι ειναι απατεωνες.

https://www.google.gr/search?q=tinydeal+review&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=do6VVLG3DcztaOnpgsAI

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 577
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τι εννοεις each? για το καθε ακουστικο; Δε μπορεί... Τα παρήγγειλα πάντως. Παντού αναφερει orginal και original...εμενα αυτό με ενδιαφερει. Ετσι μου'ρχεται να το τσιμπησω σε ολα τα χρωματα. Και αν δεν ειναι original, dispute στα καπακια

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις each? για το καθε ακουστικο; Δε μπορεί... Τα παρήγγειλα πάντως. Παντού αναφερει orginal και original...εμενα αυτό με ενδιαφερει. Ετσι μου'ρχεται να το τσιμπησω σε ολα τα χρωματα. Και αν δεν ειναι original, dispute στα καπακια

Δεν ξερω δεν απαντώ,αλλα κοιτωντας το βαρος τους,βλέπω οτι γράφουν 10g,ενω απο ο,τι ξερω,τα original,ειναι 12g.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις each? για το καθε ακουστικο; Δε μπορεί... Τα παρήγγειλα πάντως. Παντού αναφερει orginal και original...εμενα αυτό με ενδιαφερει. Ετσι μου'ρχεται να το τσιμπησω σε ολα τα χρωματα. Και αν δεν ειναι original, dispute στα καπακια

Δεν ξερω δεν απαντώ,αλλα κοιτωντας το βαρος τους,βλέπω οτι γράφουν 10g,ενω απο ο,τι ξερω,τα original,ειναι 12g.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Προλαβα και πηρα αλλο ενα ζευγάρι pistons πριν ανεβει η τιμη. Αν ειναι fake ουτε τα πρωτα θα ειναι, ουτε τα τελευταία..

Τελικα το Tinydeal σε τρεις παραγγελίες μια χαρα ειναι, στελνει συντομα..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Προλαβα και πηρα αλλο ενα ζευγάρι pistons πριν ανεβει η τιμη. Αν ειναι fake ουτε τα πρωτα θα ειναι, ουτε τα τελευταία..

Τελικα το Tinydeal σε τρεις παραγγελίες μια χαρα ειναι, στελνει συντομα..

 

Καλό είναι αυτό. Bookmarked!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για Samsung έχω πάρει 2 φορές για 2 συσκευές μου από e-bay αυτά εδώ σε καλή τιμή:

 

http://www.ebay.com/itm/Brand-New-Original-OEM-SAMSUNG-Galaxy-S5-i9600-Note3-STEREO-Headset-Earphone-/271513439633?pt=Bluetooth_Wireless_Products&hash=item3f37764d91

 

και μου έχουνε βγει πολύ καλά! :)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ακουστικα για τρεξιμο, γυμναστηριο για το nexus 5

 

ειδα αυτα εδω

αποκλειεται να ειναι αυθεντικα αλλα για 10 ευρω αν κανουν τη δουλεια τους, γιατι οχι;

 

και μετα ειδα κι αυτα:

1. sony

2. puro

 

 

@Roid_rage καλα τα χρωματιστα pistons;

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια στα 15 με 20 ευρώ αξιοπρεπή ακουστικά με καλή αντοχή από Ελλάδα τι θα διάλεγατε; λέω από Ελλάδα γιατί δεν θέλω να περιμένω μήνα σε αυτή τη φάση για pistons. Ιδανικά να μη χρειάζονται ανταπτορακι.. Ξέρω πως ζητάω πολλά :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ψαχνω ακουστικα για το LG L7ii και δε μπορω να βρω καποια συμβατα. Μιλαω για διπλα ακουστικα και μικροφωνο. Αν εχετε κατι υπ'οψιν σας θα το εκτιμουσα.
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα απο tinydeal τα pistons τα φτηνα (αυτα με 6.13$), δεν ξερω αν ειναι αυθεντικα, η θηκη ειναι η χαρακτηριστικη της Xiaomi, η ποιοτητα δε μοιαζει ακριβως με τα κανονικα pistons.. ( το πλαστικο με το ενα μοναδικο κουμπι δειχνειφτηνο), η ενταση ειναι αρκετα δυνατη, αλλα τα μπασα αρκετα ελλειπη.. Το μικροφωνο απροβληματιστο. Θα ελεγα οτι κανει για κλησεις και οχι τοσο για μουσικη

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τι ακουστικά μπορώ να βάλω στο sbh52 που να είναι για τρέξιμο; Θέλω αυτά που αγκαλιάζουν το αυτί. Δυστυχώς ότι και να φορέσω μου πέφτει. Και φοβάμαι να σφηνωσω βαθιά στο αυτί μου τα ακουστικά. Έχω δοκιμάσει όλα τα μεγέθη αλλά κανένα δεν μου κάθετε καλά. Έχω βρει διάφορα μοντέλα αλλά κάποια είναι πολύ φτηνά με κακές κριτικές και άλλα πανάκριβα. Θέλω γύρω στα 30€.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ. Ψάχνω για ακουστικά για iPhone και μετα απο μικρή έρευνα κατέληξα στα sennheizer mm70 και τα ajays four. Εχει καποιος να προτείνει κάτι καλό στα περίπου 50€. Ίσως και κάτι παραπάνω αν αξίζει.Αν υπαρχει κάποιο σχετικό θέμα ένα Λίνκ απο τους mods. Ευχαριστω!!
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα! Ψαχνομαι για ακουστικά για s3 mini μέχρι 20 ευρώ. Μέχρι τώρα έχω καταλειξει σε xiaomi piston ή Sony mh1. Δεν πολύ ψηνομαι όμως να παραγγειλω απο Κίνα, ουτε να συνδεω ανταπτορες. Έχετε καμια αλλη πρόταση?
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ανάμεσα σε αυτά τα δυο ποιο προτεινετε? Αν πάρω το mh1 μπορω να αλλάξω το φις για να γλιτωσω τον ανταπτορα χωρίς όμως να χρειαστεί να αλλάξω όλο το καλώδιο?
Link to comment
Share on other sites

Χαζη ερωτηση, αλλα θα την κανω (μιας και κατι noname ανταπτορες δεν εκαναν σωστη δουλεια):

Σε αυτον εδω εδω τον sony

http://i58.tinypic.com/214b1mq.jpg

μπορω να συνδεσω εκτος απο omtp, και ctia handsfree; (δηλαδη χρηση του καλωδιου ως επεκταση Γ και οχι για 'μετατροπη)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή οι OEM ανταπτορες δεν θα κανουν δουλειά? Αλλοιώνεται ο ήχος? Μονο ο Σόνυ είναι καλός?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή οι OEM ανταπτορες δεν θα κανουν δουλειά? Αλλοιώνεται ο ήχος? Μονο ο Σόνυ είναι καλός?

 

Παραπονιουνται σχεδον ολοι οτι δεν με ακουνε καλα, και αναγκαζομαι να τον βγαλω. Και δεν ειναι καν ανταπτορας που να αλλαζει πρωτοκολλο, ειναι απλα επεκταση, απλα ειναι σε γωνια Γ (L-shape), και τον θελω μονο και μονο γι'αυτο, γιατι ολα σχεδον τα ενσυρματα handsfree βγαινουν πανω ορθια-σε καρφακι, και φοβαμαι μη χαλασω τη θυρα του κινητου σε καμια τσεπη.

 

Αν παρω sony, μιας και εχω ενσυρματα handsfree και των 2 πρωτοκολλων (αναθεμα τις αλλαγες τους!), θα μπορω να συνδεσω τα μεν και τα δε, ή αναγκαστικα μονο omtp?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δείχνεις είναι ανταπτορας ctia σε omtp και αντίστροφα. Μπορεις να συνδέσεις μονο τα ακουστικά που έχουν αντίθετο πρωτοκολλο απο αυτό του κινητού σου. Π.χ αν το κινητό σου είναι omtp , μπορείς να συνδέσεις μονο ctia με τον ανταπτορα. Omtp θα μπορούσες να συνδέσεις μόνο χωρίς ανταπτορα. Αντίστοιχα ισχύουν αν το κινητό είναι ctia.
Link to comment
Share on other sites

Χαζη ερωτηση, αλλα θα την κανω (μιας και κατι noname ανταπτορες δεν εκαναν σωστη δουλεια):

Σε αυτον εδω εδω τον sony

http://i58.tinypic.com/214b1mq.jpg

μπορω να συνδεσω εκτος απο omtp, και ctia handsfree; (δηλαδη χρηση του καλωδιου ως επεκταση Γ και οχι για 'μετατροπη)

 

Αφού θες καλώδιο μόνο για επέκταση και με καρφί σε L διάταξη, κοίταξε σε ακουστικά για υπολογιστή. Πρόσφατα πήρα κάποια ακουστικά, όχι in ear, και μέσα στη συσκευασία είχαν όχι μία, αλλά 2 τουλάχιστον επεκτάσεις. Κοίταξε στα full size headsets.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αφού θες καλώδιο μόνο για επέκταση και με καρφί σε L διάταξη, κοίταξε σε ακουστικά για υπολογιστή. Πρόσφατα πήρα κάποια ακουστικά, όχι in ear, και μέσα στη συσκευασία είχαν όχι μία, αλλά 2 τουλάχιστον επεκτάσεις. Κοίταξε στα full size headsets.

 

Επειδη δεν ξερω πως να ψαξω, παροτι μου λες, δηλαδη νιωθω να ψαχνω στον ωκεανο (να ψαχνω ακουστικα που να τυχαινει να εχουν και επεκταση σε σχημα L), μηπως μπορουσες να μου δωσεις ενα λινκ πχ σε ebay?

Ή εστω καπως πιο στοχευμενα τι να αναζητησω;

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν ξερω πως να ψαξω, παροτι μου λες, δηλαδη νιωθω να ψαχνω στον ωκεανο (να ψαχνω ακουστικα που να τυχαινει να εχουν και επεκταση σε σχημα L), μηπως μπορουσες να μου δωσεις ενα λινκ πχ σε ebay?

Ή εστω καπως πιο στοχευμενα τι να αναζητησω;

 

Τώρα τελευταία πήρα τα συγκεκριμένα ακουστικά http://steelseries.com/products/audio/steelseries-siberia-v3

Αυτά έχουν διπλό καλώδιο. Ένα για τα ακουστικά, ένα για το μικρόφωνο. Και έχουν 2 ή 3 επεκτάσεις. Αλλά δεν είναι με επέκταση τύπου L, αλλά με κάθετο καρφί. Είμαι σίγουρος ότι σε κάποιο από τα παρόμοιου τύπου ακουστικά, θα έχει και επέκταση L. Κοίταξε σε κάποιο κατάστημα public ή πλαίσιο και μετά αγοράζεις από όπου θες. Κι από ebay.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα παιδιά. Πριν λίγο μου χάλασαν τα xiaomi piston v2 και θέλω να τα αντικατάσταση. Προτάσεις μέχρι 20 ευρώ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...