Jump to content

Ενσύρματα ακουστικά (Hands free)


greek_aeras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα sbh52 δεν αποθηκεύουν σταθμούς παιδιά

 

Είναι σίγουρο αυτό? Το εχεις χρησιμοποίησει προσωπικά? Γιατί εμένα μου λένε πως το 50 δεν αποθηκεύει ενω το 52 είναι εντάξει...κ μάλλον εαυτό θα καταληξω γιατί δεν βλέπω αλλη λυση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 577
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πολύ ωραία φαίνονται. Περιμένω να δω κανένα review Και αν είναι όπως λένε θα τα τσίμπησω.

oneplus.net/oneplus-silver-bullet-earphones

Link to comment
Share on other sites

Sony. Stereo Headset MH410c

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ κάπου διάβασα ότι αποθηκεύει μόνο ένα σταθμό!'You can save one radio station by pressing and holding both the skip forward and skip backwards keys at the same time'.

 

Το ραδιόφωνο θα δουλεύει και χωρίς να είναι συνδεδεμένο με το κινητό.

 

Εδώ είναι το manual, θα σου πρότεινα να το διαβασεις πριν το αγορασεις.

 

Ok ευχαριστώ... Όπως κ να έχειδεν βλεπω να υπάρχει αλλη λύση ...

Link to comment
Share on other sites

Του one plus είναι στην ουσία ίδια με του oppo...Δεν έχει ακουστικά στην συσκευασία το one plus

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία φαίνονται. Περιμένω να δω κανένα review Και αν είναι όπως λένε θα τα τσίμπησω.

oneplus.net/oneplus-silver-bullet-earphones

 

Δεν ξέρω αν εγώ κάνω κάτι λάθος αλλά όποτε έχω δοκιμάσει τέτιου είδους ακουστικά πάντα μου πέφτουν σε μερικά δευτερόλεπτα.. σε εσάς στέκονται κανονικά? προφανώ

Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι δυνατον να πεφτουν; Αφου μπαινουν μεσα και οχι μονο στεκονται, προσφερουν και καταπληκτικη ηχομονωση, 2 σε 1, ωτοασπιδες και ακουστικα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν εγώ κάνω κάτι λάθος αλλά όποτε έχω δοκιμάσει τέτιου είδους ακουστικά πάντα μου πέφτουν σε μερικά δευτερόλεπτα.. σε εσάς στέκονται κανονικά? προφανώ

Αν σου πέφτουν τα in-ear κάνεις κάτι λάθος. Ίσως να βάζεις μεγαλύτερα buds από το μέγεθος του αυτιού σου με αποτέλεσμα να μην εφαρμόζουν καλά και να φεύγουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν εγώ κάνω κάτι λάθος αλλά όποτε έχω δοκιμάσει τέτιου είδους ακουστικά πάντα μου πέφτουν σε μερικά δευτερόλεπτα.. σε εσάς στέκονται κανονικά? προφανώ

 

Ε κι εγω το ιδιο λεω. Περαν του οτι μου 'μπουκωνουν' την ακοη.

Μου πεφτουν σε δευτερολεπτα.

Τι στην ευχη, θα τα χωσω μεσα μεχρι το τυμπανο, ή λες και δεν εχω νορμαλ αυτια κι ειμαι ο shrek?

Μεγαλη π@@@@ρια τα βρισκω αυτα του τυπου τα ακουστικα.

 

Anyway, οτι βολευεται βεβαια ο καθενας.

Link to comment
Share on other sites

Ε κι εγω το ιδιο λεω. Περαν του οτι μου 'μπουκωνουν' την ακοη.

Μου πεφτουν σε δευτερολεπτα.

Τι στην ευχη, θα τα χωσω μεσα μεχρι το τυμπανο, ή λες και δεν εχω νορμαλ αυτια κι ειμαι ο shrek?

Μεγαλη π@@@@ρια τα βρισκω αυτα του τυπου τα ακουστικα.

 

Anyway, οτι βολευεται βεβαια ο καθενας.

Μα,αμα κλεινεις καλα τ αυτια σου,τι θες να γινει δηλαδη,δεν θα μπουκωσουν;

Οσον αφορα στο οτι πεφτουν,δειτε αν βρειτε ακουστικα του τυπου των JVC, που εχω βαλει κατω απο το σχολιο μου.Ειναι σε γωνια οι προεξοχες που μπαινουν στ αυτια,και στεκονται μια χαρά.Δειτε καμια φωτογραφια να καταλαβετε τι λεω.

Τα πηρα 16€.

http://www.trustedreviews.com/jvc-hafx1x-review

Και ενα βιντεακι,που νομιζω οτι τα δειχνει καλυτερα.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Να ναι καλα ο συμφορουμιτης που μου προτεινε τα ακουστικα της sony, τα παρηγγειλα, τα περιμενω.

Κλασικα, διαχρονικα, ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Από που τα παρήγγειλες και πόσο?

 

ebay, εχει αρκετες επιλογες, βγαινει γυρω στο 6ευρω με μεταφορικα!

Link to comment
Share on other sites

Να ναι καλα ο συμφορουμιτης που μου προτεινε τα ακουστικα της sony, τα παρηγγειλα, τα περιμενω.

Κλασικα, διαχρονικα, ακουστικά.

 

Την αναζήτηση που έκανες την είχα κάνει πιο παλιά, οπότε ήξερα και τις απαντήσεις.

Η Σόνυ σε πολλά κινητά της βάζει το βύσμα των ακουστικών στο πλάι, οπότε έχει ακουστικά που το βύσμα σχηματίζει το Γάμα, γιατί αλλιώς θα ήταν πολύ άβολο να μπει στη τσέπη. Επίσης είχα κινητό xperia του 2011 και έμαθα τα δύο διαφορετικά πρότυπα.

Μάλιστα, τα ακουστικά της συσκευασίας έχουν εγγύηση ένα έτος (το ξέρατε; ) και επειδή χάλασαν επικοινώνησα με τη Σόνυ και μου έστειλαν καινούργια. Αλλά με λάθος πρότυπο! Η ίδια η Σόνυ μπερδεύτηκε..

 

Το είδος του ακουστικού είναι υποκειμενικό. Με πολύ έντονο αθλητικό τρόπο ζωής, τα ακουστικά που μπαίνουν μέσα είναι πολύ βολικά, ξεκουραστα. προσωπικά τα βρίσκω τέλεια ανακάλυψη, γιατί τα έχω 'κολλημένα' στο κινητό μου, για μουσική και κλήσεις

Μια φίλη μου και η αδερφή μου τα βρίσκουν άβολα, πολύ ενοχλητικά σα να έχει μπει μέσα στο αυτί, μπουκωνει το άτομο από κάθε εξωτερικό ήχο, γλυστρανε κτλ. και αγοράζουν μόνο το άλλο είδος.

 

Παρόμοια με αυτά που σου πρότεινα είναι και τα Sth30 της Σόνυ. Μοιάζουν με τα καινούργια ακουστικά της Apple, και αυτά δεν μπαίνουν μέσα στο αυτί.

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα κι εγω τα πιστονς.Μου τα εφερε στο σπιτι ο τσχυδρομος συστημενα.Και επαθα την πλακα μου απο την ποιοτητα του ηχου,αλλα και απο την ενταση που μπορουν και δινουν.(Ειναι τα χρυσά).

Απο δω και περα,απορω γιατι να δινει κανείς περισσοτερα λεφτα για ακουστικά.Εμου συμπεριλαμβανομενου.:p

Και μια ερωτηση.Πως ξεχωριζουμε το δεξι-αριστερο καναλι;

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα κι εγω τα πιστονς.Μου τα εφερε στο σπιτι ο τσχυδρομος συστημενα.Και επαθα την πλακα μου απο την ποιοτητα του ηχου,αλλα και απο την ενταση που μπορουν και δινουν.(Ειναι τα χρυσά).

Απο δω και περα,απορω γιατι να δινει κανείς περισσοτερα λεφτα για ακουστικά.Εμου συμπεριλαμβανομενου.:p

Και μια ερωτηση.Πως ξεχωριζουμε το δεξι-αριστερο καναλι;

σήμερα παρέλαβα κ γω από coolicool

έχει πάνω στο ακουστικό L [για το αριστερό] κ R συν ενα μικρό ''εξωγκομένο κύκλο'' στο δεξί

Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρέλαβα κ γω από coolicool

έχει πάνω στο ακουστικό L [για το αριστερό] κ R συν ενα μικρό ''εξωγκομένο κύκλο'' στο δεξί

Εμενα,εχει εντυπα το R,L,πανω στα πλαστικα που συνδεουν τα καλωδια δεξι-αριστερο,με τα ακουστικα.Το τελευταιο τμημα του καλωδιου δηλαδη,που ειναι πλαστικο και χοντρο.

Λες να ειναι μαιμου;Τα δικα μου εννοω.:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα,εχει εντυπα το R,L,πανω στα πλαστικα που συνδεουν τα καλωδια δεξι-αριστερο,με τα ακουστικα.Το τελευταιο τμημα του καλωδιου δηλαδη,που ειναι πλαστικο και χοντρο.

Λες να ειναι μαιμου;Τα δικα μου εννοω.:confused:

δυστηχώς δεν μπορώ να ξέρω,αλλά υποθέτω ότι είναι η έκδοση 2 κ όχι η 2.1 [αν είναι έτσι μικρό το κακό],δες στο ανάλογο θέμα της παρουσίασης,στην αρχή αναφέρει κάποιες διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Ψαχνω να βρω hands free gia iphone 5 στα οποια να μην μπλεκεται το καλωδιο τους. Οσα εχω βρει ειναι χρωματιστα...(ροζ,πρασινα πορτοκαλι) ενω θα προτιμουσα ασπρα ή μαυρα....

Μηπως καποιος γνωριζει που μπορω να βρω;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγραψα πριν απο λιγο,στη JVC,και ρωτησα για τα ΗΑ-FX3X,και τη σχεση τους με τα HA-FX1X,που ηδη εχω,με το σκοπό,αν ειναι καλυτερα,να τα παρω για να ακουω και το φοβερο μπασο που εχουν.

Ε,οι ανθρωποι ειναι φοβεροι,μεσα σε σκαρτη μια ωρα,μου απηντησαν,και μαλιστα η απαντηση που δωσνε,ειναι πολυ εντιμη,που δεν τη δινουν ευκολα αλλοι.

 

Hello,

The HA-FX3Xs are basically the replacements for the ones you have. The performance is very similar, and if yours are working well, there is no need to change them.

Αρα,κραταω τα παλια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εγραψα πριν απο λιγο,στη JVC,και ρωτησα για τα ΗΑ-FX3X,και τη σχεση τους με τα HA-FX1X,που ηδη εχω,με το σκοπό,αν ειναι καλυτερα,να τα παρω για να ακουω και το φοβερο μπασο που εχουν.

Ε,οι ανθρωποι ειναι φοβεροι,μεσα σε σκαρτη μια ωρα,μου απηντησαν,και μαλιστα η απαντηση που δωσνε,ειναι πολυ εντιμη,που δεν τη δινουν ευκολα αλλοι.

 

Hello,

The HA-FX3Xs are basically the replacements for the ones you have. The performance is very similar, and if yours are working well, there is no need to change them.

Αρα,κραταω τα παλια.

 

Κι επίσης μπράβο τους, που δε σου λένε ότι πρέπει να αλλάξεις τα δικά σου με τα καινούρια.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους σας,

 

Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια, περιμένω να πάρω μέσα στην εβδομάδα το OnePlus One και θέλω να αγοράσω Hands free, έχει μήπως κάποιος να μου προτείνει κάποια που έχει δοκιμάσει ο ίδιος ή απλά γνωρίζει πως είναι αρκετά καλά προτίθεμαι να δώσω μέχρι το πολύ 30 € Ευχαριστώ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και πως τα παραγγέλνεις? θέλω να πω από Κίνα Ελλάδα?

οπως πηρες το κινητο...ιδια ιστορια.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...