Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να το δεi το PC (winxp) σαν usb drive, χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο? Την πρώτη φορά που το συνέδεσα, το αναγνώρισε μιά χαρά (android) και μπορούσα να δω την SD card. Μετά όταν ξαναπροσπάθησα μου βγάζουν τα XP ένα μύνημα "USB Devise not Recognized"

Ξέρει κανείς τίποτα για αυτό?

 

*eclair non rooted (yet)

 

Συγνώμη που επανέρχομαι, αλλά μήπως ξέρει κάποιος να απαντήσει σε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε όσα pc το έχω δοκιμάσει το βλέπει μια χαρά άρα ή μιλάμε για harware πρόβλημα του N1 ή για software πρόβλημα των windows άρα δοκίμασε και σε άλλο pc.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που επανέρχομαι, αλλά μήπως ξέρει κάποιος να απαντήσει σε αυτό?

 

Επίσης δοκίμασε κάποια άλλη θύρα usb πιο κοντά στη μητρική (αυτές που είναι πίσω από το κουτί) γιατί μερικές φορές οι μπροστινές είναι ελλατωματικές και δουλεύουν όποτε θέλουν με ότι θέλουν.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δοκίμασε κάποια άλλη θύρα usb πιο κοντά στη μητρική (αυτές που είναι πίσω από το κουτί) γιατί μερικές φορές οι μπροστινές είναι ελλατωματικές και δουλεύουν όποτε θέλουν με ότι θέλουν.

 

Καλημέρα, αν και τα έχω δοκιμάσει όλα, άλλο καλώδιο, άλλο πισι, τα πάντα, βγάζει το ίδιο. υποψιάζομαι ότι κάποια εφαρμογή κάνει την δουλειά. Σε κάποια πισι μου, όταν κάνω την σύνδεση, το τηλέφωνο βγάζει στην μπάρα επάνω (alerts) ένα USB και έχει ένα option to stop USB connect. Υπάρχει κάπου στα settings ρύθμιση για USB?

Link to comment
Share on other sites

τελικά όσο κι αν προσπάθησα να "χωνεψω" το froyo δεν τα κατάφερα και γύρισα πίσω στη 2.1 και τον cyanogen. και οι λόγοι είναι αρκετοί και σοβαροί:

1)bandwidth. είναι αδιανόητο να καταναλώνει 20-25 ΜΒ μέσα σε ένα βράδυ σε κατάσταση standby! και δεν είμαι σε WiFi...

2) ο περιβόητος flash player είναι πρακτικά τουλάχιστον προβληματικός αν όχι άχρηστος μιας και με τη χρησιμοποίηση του αναιρείται η οποία βελτίωση της ταχύτητας του browser τον οποίο καθιστά δυσκίνητο και φορτώνει υπέρογκα την cache. σε 2 μέρες χρήση έπιασε 45 ΜΒ!μέχρι που έβγαλε "low disk space"!ήμαρτον....

3) το APP2SD επίσης είναι δυσλειτουργικο μιας και, αν το ενεργοποιησεις, μεταφέροντας τις εφαρμογές, εξαφανίζονται τα αντίστοιχα widgets, αν όχι όλη η εφαρμογή. επίσης επειδή μεταφέρονται στο fat32 partition (όχι στο ext) δεν μπορείς να τις χρησιμοποιησεις όταν συνδέεις το τηλέφωνο με το pc!

συμπερασμα? περιμένουμε τον cyan να κάνει το θαύμα του. όχι τίποτα άλλο για το JIT ρε ****το...

 

 

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τελικά όσο κι αν προσπάθησα να "χωνεψω" το froyo δεν τα κατάφερα και γύρισα πίσω στη 2.1 και τον cyanogen. και οι λόγοι είναι αρκετοί και σοβαροί:

1)bandwidth. είναι αδιανόητο να καταναλώνει 20-25 ΜΒ μέσα σε ένα βράδυ σε κατάσταση standby! και δεν είμαι σε WiFi...

2) ο περιβόητος flash player είναι πρακτικά τουλάχιστον προβληματικός αν όχι άχρηστος μιας και με τη χρησιμοποίηση του αναιρείται η οποία βελτίωση της ταχύτητας του browser τον οποίο καθιστά δυσκίνητο και φορτώνει υπέρογκα την cache. σε 2 μέρες χρήση έπιασε 45 ΜΒ!μέχρι που έβγαλε "low disk space"!ήμαρτον....

3) το APP2SD επίσης είναι δυσλειτουργικο μιας και, αν το ενεργοποιησεις, μεταφέροντας τις εφαρμογές, εξαφανίζονται τα αντίστοιχα widgets, αν όχι όλη η εφαρμογή. επίσης επειδή μεταφέρονται στο fat32 partition (όχι στο ext) δεν μπορείς να τις χρησιμοποιησεις όταν συνδέεις το τηλέφωνο με το pc!

συμπερασμα? περιμένουμε τον cyan να κάνει το θαύμα του. όχι τίποτα άλλο για το JIT ρε ****το...

 

 

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

 

Δυστυχώς συμφωνώ απόλυτα με ΟΛΑ όσα λες. Περιμένουμε την google να βγάλει την επίσημη έκδοση ελπίζοντας οτι αυτά τα προβλήματα θα εξαφανιστούν.

 

 

@tiborakos: wipe κάνεις από recovery.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες ξέρω οτι είναι λίγο άσχετο αλλά μπορείτε να μου δώσετε κάποιο λινκ για να ρυθμίσω το internet - 3g στη vodafone για Nexus one φυσικά.

 

Προσπάθησα να το βρώ απο το ψαχτήρι αλλά τίποτα.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες ξέρω οτι είναι λίγο άσχετο αλλά μπορείτε να μου δώσετε κάποιο λινκ για να ρυθμίσω το internet - 3g στη vodafone για Nexus one φυσικά.

 

Προσπάθησα να το βρώ απο το ψαχτήρι αλλά τίποτα.

 

ευχαριστώ

http://magic-tips.blogspot.com/search/label/%CF%81%CF%85%CE%B8%CE%BC%CE%AF%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82%20internet

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
τελικά όσο κι αν προσπάθησα να "χωνεψω" το froyo δεν τα κατάφερα και γύρισα πίσω στη 2.1 και τον cyanogen. και οι λόγοι είναι αρκετοί και σοβαροί:

1)bandwidth. είναι αδιανόητο να καταναλώνει 20-25 ΜΒ μέσα σε ένα βράδυ σε κατάσταση standby! και δεν είμαι σε WiFi...

2) ο περιβόητος flash player είναι πρακτικά τουλάχιστον προβληματικός αν όχι άχρηστος μιας και με τη χρησιμοποίηση του αναιρείται η οποία βελτίωση της ταχύτητας του browser τον οποίο καθιστά δυσκίνητο και φορτώνει υπέρογκα την cache. σε 2 μέρες χρήση έπιασε 45 ΜΒ!μέχρι που έβγαλε "low disk space"!ήμαρτον....

3) το APP2SD επίσης είναι δυσλειτουργικο μιας και, αν το ενεργοποιησεις, μεταφέροντας τις εφαρμογές, εξαφανίζονται τα αντίστοιχα widgets, αν όχι όλη η εφαρμογή. επίσης επειδή μεταφέρονται στο fat32 partition (όχι στο ext) δεν μπορείς να τις χρησιμοποιησεις όταν συνδέεις το τηλέφωνο με το pc!

συμπερασμα? περιμένουμε τον cyan να κάνει το θαύμα του. όχι τίποτα άλλο για το JIT ρε ****το...

 

 

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

 

Το Flash plugin και γω το εξαφάνισα πλεον από τα apps μου!

 

Τα υπόλοιπα τα αντέχω για την ώρα! Δεν θέλω να γυρίσω στη 2.1 οπότε ελπίζω σύντομα να δούμε επίσημη έκδοση από την Google για το Nexus ή να τους προλάβει ο Cyan!

:)

Link to comment
Share on other sites

όσοι το πήρατε-φέρατε από Αμερική, εκτός του αμερικάνικου βύζματος στο φορτιστή (που φαντάζομαι αυτό έχει το κουτί by default) μήπως είχε μέσα και το ανταπτοράκι για ευρωπαϊκές πρίζες..?
Link to comment
Share on other sites

όσοι το πήρατε-φέρατε από Αμερική, εκτός του αμερικάνικου βύζματος στο φορτιστή (που φαντάζομαι αυτό έχει το κουτί by default) μήπως είχε μέσα και το ανταπτοράκι για ευρωπαϊκές πρίζες..?

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.751349 :)

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

όσοι το πήρατε-φέρατε από Αμερική, εκτός του αμερικάνικου βύζματος στο φορτιστή (που φαντάζομαι αυτό έχει το κουτί by default) μήπως είχε μέσα και το ανταπτοράκι για ευρωπαϊκές πρίζες..?

 

Οχι. 1€ έχει σε όλα τα μαγαζιά με ηλεκτρονικά είδη το ανταπτοράκι αυτό.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πάτησα με το EBAY γιατί είχαν hackαρει το account του πωλητή και περιμένω από μέρα σε μέρα να μου επιστραφούν τα χρήματα από το ίδιο το EBAY. Λέω να βάλω κανένα γνωστό να μου το πάρει από την Vodafone στην Ιταλία. 500 ευρώ έχει. Εκεί τι πρίζα έχουν? Ξέρει κανείς γιατί εγώ δεν θυμάμαι. :(
Nokia 3310 (RIP από τον πατέρα μου) > Nokia 3650 (εχάθη σε παραλία) > Nokia 6600 (εχάθη σε μπαρ) > Nokia N93 (εκλάπη σε λεοφωρείο) > Nokia N95 (εκλάπη από αυτοκίνητο) > Nokia 5800 (ακόμα ζωντανό) > HTC Decire (εδώθη) > Motorola RAZR (RULES!)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πάτησα με το EBAY γιατί είχαν hackαρει το account του πωλητή και περιμένω από μέρα σε μέρα να μου επιστραφούν τα χρήματα από το ίδιο το EBAY. Λέω να βάλω κανένα γνωστό να μου το πάρει από την Vodafone στην Ιταλία. 500 ευρώ έχει. Εκεί τι πρίζα έχουν? Ξέρει κανείς γιατί εγώ δεν θυμάμαι. :(

 

την ιδια με εδω...

Link to comment
Share on other sites

τώρα που το ανέφερες, κανά ηλεκτρονικό κατάστημα στην Ιταλία να στέλνει εδώ γνωρίζει κανείς..? γιατί αν βρω με 500 από τη γειτονιά, να μην υποχρεωθώ σε γνωστό στο Αμέρικα..
Link to comment
Share on other sites

τώρα που το ανέφερες, κανά ηλεκτρονικό κατάστημα στην Ιταλία να στέλνει εδώ γνωρίζει κανείς..? γιατί αν βρω με 500 από τη γειτονιά, να μην υποχρεωθώ σε γνωστό στο Αμέρικα..

 

Ρε παιδια εμενα το πιασε τι ματι μου 400 στο buy and sell εδω .. κριμα να δωσετε 500..

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Από ebay αν είναι εκτός Ευρώπης ο αποστολέας δεν είσαι σίγουρος αν θα γλυτώσεις τελωνείο.
Nokia 3310 (RIP από τον πατέρα μου) > Nokia 3650 (εχάθη σε παραλία) > Nokia 6600 (εχάθη σε μπαρ) > Nokia N93 (εκλάπη σε λεοφωρείο) > Nokia N95 (εκλάπη από αυτοκίνητο) > Nokia 5800 (ακόμα ζωντανό) > HTC Decire (εδώθη) > Motorola RAZR (RULES!)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τώρα διάβαζα το review του samsung galaxy s και έλεγε οτι παίζει κανονικά divx και μάλιστα και σε HD φορματ.Με το δικό μας divx τι θα γίνει;Θα υποστηριχτεί ποτέ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...