Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνω κάτι με αυτά τα πλήκτρα (Home,back,search)?Δεν ανταποκρίνονται καθόλου καλά
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνω κάτι με αυτά τα πλήκτρα (Home,back,search)?Δεν ανταποκρίνονται καθόλου καλά

Δοκίμασε να κρατάς το τηλέφωνο όταν τα πατάς, και να χρησιμοποιείς δάκτυλο από το ίδιο χέρι που το κρατάς για να πατήσεις το επιθυμητό κουμπί.

Προσωπικά, όταν είναι σε τραπέζι π.χ. και θέλω να πατήσω ένα από τα κουμπιά αυτά, χρησιμοποιώ ένα δάκτυλο (ή δύο,, αντίχειρα και παράμεσο π.χ.) για να ακουμπάω το πλαίσιο του τηλεφώνου και άλλο για να πατάω το κουμπί.

 

Πάντως το ότι η ανταπόκριση δεν είναι εξίσου καλή με τα σημεία της οθόνης που ακουμπάς, είναι αλήθεια. Ωστόσο, με τον παραπάνω τρόπο, αντιμετώπισα το πρόβλημα χωρίς να νιώθω ότι μου στοιχίζει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Right now, Korean telecom KT confirmed the display switch for Google Nexus One’s produced from July.

 

http://www.unwiredview.com/2010/06/26/pissed-at-samsung-htc-ditches-amoled-in-favor-of-sonys-sclcd-displays/

Link to comment
Share on other sites

Right now, Korean telecom KT confirmed the display switch for Google Nexus One’s produced from July.

 

http://www.unwiredview.com/2010/06/26/pissed-at-samsung-htc-ditches-amoled-in-favor-of-sonys-sclcd-displays/

και της sony λογικα δε θα ειναι ασχημη. sony ειναι αυτη. μενει να το δουμε απο κοντα.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ.

 

Φίλε εμένα τα mms δεν μου λειτουργούν ενώ το internet κανονικά..

Μου λέει οτι στο MCC και στο MNC πρέπει απαραίτητα να έχεις κάτι..τι να βάλω;

Επίσης μόλις το αποθηκεύω(με MCC=202 ΜNC=01) δεν μου βγάζει πράσινο κυκλάκι δίπλα όπως στις ρυθμίσεις του internet.Τι κάνω λάθος;Θέλει κανένα restart;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει συναντήσει κανείς παρόμιο πρόβλημα με το δικό μου;

Όποτε πάω να πέρασω κάτι μέσα στο κινητό μέσω fastboot μου γυρνάει αυτό... http://yfrog.com/41fastbootdj

Ενώ άμα τρέξω την εντολή adb devices όταν είναι κανονικά ανοιχτό σε debugging mode μου επιστρέφει σωστά το serial του κινητού..

Με το κινητό δεν έχω ασχοληθεί εδώ και μήνες αλλά την τελευταια φορά δούλευε κανονικά..

Edited by FxEr
Link to comment
Share on other sites

παιδια μμσ δεν μπαινουν με τιποτα,τα νευρα μου,,,,,,,,,,,,,:mad:

 

φιλε δοκιμασε με τις ιδιες ρυθμισεις να στειλεις mms μεσω του handcent sms και οχι μεσω της εφαρμογης μηνυματων,σε εμενα για καποιο περιεργο λογο δουλευει

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

μεσω αυτου προσπαθω αλλα,, δεν ξερω τι φταιει,,

 

φιλε μου αν μπορεισ και θεσ ,μπορεισ να γραψεισ με την σειρα και αναλιτικα τησ ρυθμ σου΄; αν εχεισ χρονο, θα βοηθησεισ αρκετουσ ,,, να σε καλα, :)

 

φιλε μου αν μπορεισ και θεσ ,μπορεισ να γραψεισ με την σειρα και αναλιτικα τησ ρυθμ σου΄; αν εχεισ χρονο, θα βοηθησεισ αρκετουσ ,,, να σε καλα, :)[/quote

 

η καποιοσ που να εχει το nexus one, γιατι εχει διαφορετικεσ ρυθμ,

Edited by vman
Συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση μηνύματος, για να προσθέεις σε υπάρχον μήνυμα.
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν μπορεισ και θεσ ,μπορεισ να γραψεισ με την σειρα και αναλιτικα τησ ρυθμ σου΄; αν εχεισ χρονο, θα βοηθησεισ αρκετουσ ,,, να σε καλα, :)[/quote

 

η καποιοσ που να εχει το nexus one, γιατι εχει διαφορετικεσ ρυθμ,

 

δε νομιζω να ειναι διαφορετικες αφου και το δικο μου τηλεφωνο εχει eclair rom, παντως οι ρυθμισεις που εβαλα ηταν απο το blog του vman που εχει κανει σχολιο πιο πανω(μιλαω για ρυθμισεις wind)

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εμένα τα mms δεν λένε να παίξουν με τίποτα..υπάρχει κάποιος που να έχει nexus one και να έχει στείλει/λάβει mms;

 

 

Εδιτ:Έβαλα και το handcent sms αλλά τώρα δεν υπάρχει καθόλου δόνηση στα μυνήματα!!

Έχει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

Εδιτ2:ενταξει μαγκες με reinstall εφτιαξε το handcent...τα μμς τωρα να δουμε πως θα φτιαξουν....

Edited by F_i_L
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως αλλάζουμε τη γραμματοσειρα (του μενού των Google εφαρμογών κλπ) στο 2.2?

 

 

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιος θέλει froyo με πλήρες ελληνικό μενού? Οποίος το θέλει μπορεί να το βρει εδώ

 

Να πω μόνο ότι είναι η επίσημη AOSP 2.2 FRF83 έκδοση οπότε δεν έχει extra και μπιχλιμπιδια που έχουν οι custom rom

Link to comment
Share on other sites

εν τέλει το froyo δεν το έχουν πάρει επίσημα όλα τα nexus...ο φίλος στην Αμερική άνοιξε πριν λίγο το nexus μου, του έβγαλε έκδοση 2.1 update 1 και δε βρήκε κάποιο update..:(

 

πάντως είχε πλάκα, όπως τον άκουγα, καθότι παρόλο κάτοχος iphone, ενθουσιάστηκε με την οθόνη, το μενού, την οθόνη αφής κτλ κτλ...:p

Link to comment
Share on other sites

λογικά θα χρειάζεται root αλλά δεν παίρνω και όρκο. πάντως και root να μην έχεις δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις. το πολύ πολύ να μην το παρει

 

 

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε τηλέφωνα που δεν έχουν root πρέπει να μετονομαστει σε update.zip. αλλά η διαίσθηση μου λέει ότι δεν θα μπαίνει γιατί δεν είχε ενσωματωμένο το radio που είναι απαραίτητο για τη μετάβαση από το 2.1 στο 2.2. όσοι έχουν root το βάζουν με τη γνωστή διαδικασία που ακολουθείται με όλες τις rom

 

 

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και ναι , είναι πλέον επίσημο...:)

από σήμερα το απόγευμα και μέχρι το τέλος της εβδομάδας, θα μοιραστεί στα nexus η επίσημη έκδοση froyo 2.2 (FRF85B) :up:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...