Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά τώρα διάβαζα το review του samsung galaxy s και έλεγε οτι παίζει κανονικά divx και μάλιστα και σε HD φορματ.Με το δικό μας divx τι θα γίνει;Θα υποστηριχτεί ποτέ;

 

Αν και είμαστε off topic, υπάρχει η εφαρμογή Rockplayerbase για Android 2.1 η οποία παίζει AVI, MKV, DIVX και RMVB. Σε αυτή τη φάση είναι σε κλειστή beta, οπότε μόνο με επίμονη αναζήτηση θα τη βρείτε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και είμαστε off topic, υπάρχει η εφαρμογή Rockplayerbase για Android 2.1 η οποία παίζει AVI, MKV, DIVX και RMVB. Σε αυτή τη φάση είναι σε κλειστή beta, οπότε μόνο με επίμονη αναζήτηση θα τη βρείτε.

 

αυτο το βιντεακι παντως το επαιζε καρεδατο (5-6 fps). Ο μαμα player το επαιζε σχεδον αψεγαδιαστο, ισα που καταλαβαινες κατι. το βιντεο ειναι 720p με high bitrate. sorry για το οφφ τοπικ.

Edited by vman
Αφαίρεση link προς λογισμικό άγνωστης άδειας
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι... Τώρα που έρχεται και το καλοκαιράκι, έχετε καμιά πρόταση για θήκη (ίσως κ αδιάβροχη) για την παραλία?

 

Αν κ στην τελική με βλέπω να μην το παίρνω στην παραλία...Δεν είναι κ κινητό να το βάζεις σε κινδύνους :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι και μετά από τόσο καιρό πουλάει ακόμη και ας έχουν βγει ένα σωρό μετά από αυτό.. το εχω από us από την πρώτη μέρα ;-)
Link to comment
Share on other sites

Από το mobile-review...ενδιαφέρον...

 

Some rather interesting news is coming out about Android today, interesting in itself, and for its implications. Michael Arrington of TechCrunch fame is saying that the big G's Android team are hard at work on a refresh of Android's UI. The idea behind the work is twofold; the most obvious objective being to provide a better user experience for Android users, but there is another goal here too. Google are apparently looking to provide a good enough user experience for Android on their own so that handset manufacturers like HTC will be discouraged from putting their own customised UIs on top of Android.

 

It's certainly true that such custom UIs have proven very popular amongst customers, one only has to look at HTC's SENSE UI to see that, however, all those custom UIs are a bit of a headache for both Google and Android customers in the long term. Google has been releasing updates to its Android OS at a breakneck speed and even with some analysts predicting that the pace of change will gradually slow the presence of custom UIs means that there is more fragmentation in the OS as manufacturers have to play catch-up in getting new versions of Android ready to work with their UI. Sony Ericsson, for example, has come in for criticism from customers after its X10 flagship launched with Android 1.6 and a custom UI that means an update to 2.1 (Eclair) won't be any sooner than Q3 of this year. Let's hope then that the Android team are successful and that customers can look forward to faster updates.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

 

2mb μόνο είναι το αρχείο! Και πρέπει νoμίζω να έχεις stock rom καθώς και stock recovery image!

:)

Edited by BillDanos
Link to comment
Share on other sites

First, that special set of Nexus One users that got the FRF50 update automatically pushed to their phones recently got an update to that update: FRF72. At less than 2MB this update probably isn't the "final Froyo" either, and is reported to contain a handful of updates geared toward the Browser app

 

Next, enter the new Froyo (stock) recovery:

1. Hold the Volume Down button and the Power button simultaneously until the white HBOOT screen comes up with the three little Android skateboarders

2. Push the Volume Down button to highlight recovery

3. Push the Power button to select recovery

4. Now you should see a caution sign and a little Android

5. Push and hold both the Volume Up and Power Button

6. The phone should now enter the new Froyo recovery mode (make sure the battery power is at least 50%)

 

http://pocketnow.com/tech-news/android-froyo-updates

Link to comment
Share on other sites

2mb μόνο είναι το αρχείο! Και πρέπει νoμίζω να έχεις stock rom καθώς και stock recovery image!

:)

 

λογικα ειναι καποια fixes που γινανε leaked... δεν ειναι το final version!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... ΘΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ !!

 

Έχω nexus one χωρίς να έχω κάνει root με 2.2 και την τελευταία FRF72 που βγήκε σήμερα.

Σαν attachment σε mail δεν μου παίζει ούτε βίντεο αρχεία MOV αλλά ούτε και αρχεία WMV... μου γράφει "Sorry this video cannot be played"

 

Παίζοντας σήμερα και με ενα X-10 Xperia που έχω ανακάλυψα ότι τα mail που είχα με βιντεάκια που μου είχαν στείλει από iPhone ( αρχεία .MOV ) και από PC ( αρχεία .WMV) τα παίζει όλα κανονικά !!!!!!!!!

 

Είναι δυνατόν ?? Εσάς το nexus παίζει wmv και mov αρχεία ?? κάνω κάτι λάθος ή το UI της Sony Ericsson είναι πιο advanced και τα παίζει όλα ( έστω και με android 1.6...)??

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... ΘΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ !!

 

Έχω nexus one χωρίς να έχω κάνει root με 2.2 και την τελευταία FRF72 που βγήκε σήμερα.

Σαν attachment σε mail δεν μου παίζει ούτε βίντεο αρχεία MOV αλλά ούτε και αρχεία WMV... μου γράφει "Sorry this video cannot be played"

 

Παίζοντας σήμερα και με ενα X-10 Xperia που έχω ανακάλυψα ότι τα mail που είχα με βιντεάκια που μου είχαν στείλει από iPhone ( αρχεία .MOV ) και από PC ( αρχεία .WMV) τα παίζει όλα κανονικά !!!!!!!!!

 

Είναι δυνατόν ?? Εσάς το nexus παίζει wmv και mov αρχεία ?? κάνω κάτι λάθος ή το UI της Sony Ericsson είναι πιο advanced και τα παίζει όλα ( έστω και με android 1.6...)??

 

Το Android από μόνο του δεν παίζει mov και wav αρχεία. Προφανώς η SE έχει προσθέσει αυτή τη δυνατότητα. Όπως η HTC έχει προσθέσει από την έκδοση 1.5 του Android τη δυνατότητα μερικής απεικόνισης flash στο internet.

Link to comment
Share on other sites

Πώς σας φαίνεται αυτή η αδιάβροχη θήκη? Από ό,τι κατάλαβα πρέπει να χωράει και το nexus one... Έχει κανείς εμπειρία από τέτοια θήκη?
Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι η θήκη....αλλά θέλει προσοχή στο κλείσιμο....εγώ πάντος δεν θα το έβαζα εκεί μέσα.

 

Γιατί δεν θα το έβαζες? Για την οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί απο λάθος χάλασε ένα φίλος ένας φίλος ένα nokia n95...και επειδή δεν μου περισεύουν 500ε....ανάλογα βέβαια γιατί χρήση τη θέλεις...αν απλά θα κάθεσε με το κιν στην παραλία μια χαρά είναι....αλλά αν θα βουτάς στη θάλασσα με αυτή τότε δεν στην προτείνω...
Link to comment
Share on other sites

lol Σε καμία περίπτωση δεν πρόκειται να βάλω κινητό 600€ στη θάλασσα!!! Σκεφτόμουν να την έχω για έξω στην παραλία για να μη γεμίσει με άμμο και για να μη χαλάσω την οθόνη αν σηκώσω κάποιο τηλεφώνημα με τα χέρια ακόμα νοτερά!
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το cyanogen 5.0.8 που όμως χρειάζεται radio του froyo είναι εξαιρετικό και υποστηρίζει 720p video recording!!!!

 

Τα ρέστα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλο το άρθρο αλλά δεν πολυ κατάλαβα...και δεν βρήκα και τα αρχεία που χρειάζετε....αν κάποιος καταλαβαίνει καλύτερα Αγγλικά ας βοηθήσει την κατάσταση. Edited by leukonas
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλο το άρθρο αλλά δεν πολυ κατάλαβα...και δεν βρήκα και τα αρχεία που χρειάζετε....αν κάποιος καταλαβαίνει καλύτερα Αγγλικά ας βοηθήσει την κατάσταση.

δεν τα εχει ανεβασει ακομα..θελει να κοιμηθει λιγο πρωτα λεει και μετα θα ανεβασει τα αρχεια και τις οδηγιες. :p

βασικα κανει root τη συσκευη χωρις να ξεκλιεδωνει τον bootloader, ωστε να μπορεις να το στειλεις και για εγγυηση αν χρειαστει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...