Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αυτό κάνει... αλλά στο "προτείνει" πιο πριν, δεν το κάνει αυτόματα...

 

Το δικό μου βρίσκετε στο windsor της Αγγλίας, και σήμερα στέλνετε στο Ελλάντα....

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για όσους ενδιαφέρονται:

Root your Nexus One

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Και εγω στα Αγγλικα τους εχω γραμμένους!:lol::lol::lol:

Καπου για να κανεις sync επαφες με FB ? πχ στις ρυθμίσεις ? (οπως το hero) ?

Το Maps παιζει σωστα? Με GPS λεω.

Google Voice Dialer ?

 

Δεν παίζει καλά μόνο με αγγλικά δουλεύουν οι voice commans. Σε λίγο που θα βγώ έξω θα δοκιμάσω το gps. Δεν είναι σα το hero δεν έχει επιλογή για συγχρονισμό με επαφές fb μέσω αντιστοίχησης. Ή έχω στραβομάρα και δε το έχω βρει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει καλά μόνο με αγγλικά δουλεύουν οι voice commans. Σε λίγο που θα βγώ έξω θα δοκιμάσω το gps. Δεν είναι σα το hero δεν έχει επιλογή για συγχρονισμό με επαφές fb μέσω αντιστοίχησης. Ή έχω στραβομάρα και δε το έχω βρει ακόμα

 

Στο Accounts & Sync δεν εχει επιλογη για FB ?

Link to comment
Share on other sites

Στο Accounts & Sync δεν εχει επιλογη για FB ?

Δεν εχει απο οτι εχω δει και στα video.

Μπορεις να το δεις (μετα το 2.13) και στο 1ο video που εχω βάλει πιο κάτω.

 

Δείτε αυτα τα 2 βίντεο για να καταλαβετε διαφορες στο θεμα software,

μεταξύ Hero και Nexus One.

 

1) 5 things the HTC Hero does better than the Nexus One

http://www.youtube.com/watch?v=y-vKYmA4cOY

 

2) 5 things the Nexus One does better than the HTC Hero

http://www.youtube.com/watch?v=DAFwhR1nBSs

Edited by BlopERdroM

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν google maps με gps άψογο...Αλλά ετοιμαστείτε για το καλύτερο....

Δεν είχε αναφερθεί ξανα νομίζω....Το κινητό στέλνει και λαμβάνει αρχεία με bluetooth ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ. Μόλις έκανα πειράματα με ένα Nokia Series 40

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν google maps με gps άψογο...Αλλά ετοιμαστείτε για το καλύτερο....

Δεν είχε αναφερθεί ξανα νομίζω....Το κινητό στέλνει και λαμβάνει αρχεία με bluetooth ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ. Μόλις έκανα πειράματα με ένα Nokia Series 40

 

Ναι, παιζει. Το εχω ακουσει αυτο. Ειναι πλεον ανοιχτο το BT transfer με την εκδοση 2.0 :D

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μολις τωρα μου ηρθε.

φορτιζει ;).

εχω μεγαλες απαιτησεις.

ειμαι απο iphone 3gs , και θα δοκιμασω google/android ωσπου να βγει το

iphone 4g.

εχετε καποιο link για app reviews , και how to για τις εφαρμογες που βρηκα στα torrent sites?

αποτι ειδα για μερικες εφαρμογες θελει root access.

Link to comment
Share on other sites

Σε ολους ηρθε εκτός απο μενα...:cry::cry::cry::cry:

Αντε ρε παιδια.. βαλτε καμια φωτογραφία και πειτε τπτ να φτιαχνομαστε!!

Link to comment
Share on other sites

Gsmeros:

Θα θελα να ακούσω την άποψη σου με ενα μινι review, οταν ασχοληθεις με το κινητακι λίγο παραπανω.

Ιδιαίτερα το πως σου φάνηκε η αίσθηση μετάβασης απο iphone 3gs σε nexus one (αισθηση αφης, πλοήγησης .. κτλπ).

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Θα σε στεναχωρήσω... και εγω το πήρα το πρωί, πρέπει να αγοράσω αντάπτορα για τον φορτιστή. μικρό το κακό.

 

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μολις τωρα μου ηρθε.

φορτιζει ;).

εχω μεγαλες απαιτησεις.

ειμαι απο iphone 3gs , και θα δοκιμασω google/android ωσπου να βγει το

iphone 4g.

εχετε καποιο link για app reviews , και how to για τις εφαρμογες που βρηκα στα torrent sites?

αποτι ειδα για μερικες εφαρμογες θελει root access.

 

Χα

Ξεκίνα σιγά σιγά απο xda-developers.com.....

Εγω είμαι απο G1, Magic, Hero & τώρα Nexus ....... το iphone to έχω δώσει στην μικρή μου κόρη και το έχει κάνει ιpod...!

 

Πες και τιποτα αλλο!!!!:lol::lol::lol::lol:

 

Δεν σου περιγράφω με λόγια πρέπει να το δεις . καμια σχέση με τα υπόλοιπα ! Η htc έχει κάνει πολύ καλή δουλειά επάνω στο nexus . Δεν το λες τηλέφωνο για να σου πω για αρχή..... μάλλον computer. Εγώ ευτυχώς έχω αντάπτορα για usb.... ;)

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Με εχετε ψήσει απιστευτα να το αγοράσω.

Μήπως υπάρχει κανα πρόχειρο link from ebay ή something like that ???

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως υπάρχει κανα πρόχειρο link from ebay ή something like that ???

 

Πολλά... http://phones.shop.ebay.co.uk/Mobile-Phones-/3312/i.html?LH_PrefLoc=2&_nkw=nexus+one&_catref=1&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m282

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω να σου αντιστρέψω αυτά που ρωτάς και να σε ρωτήσω τι απο όλα όσα ρώτησες έχει το Iphone?

 

* κάμερα ? Δεν νομίζω

* ταχύτητα ? Με το σύνολο των εφαρμογών κρασάρει (το εχω διαπιστώσει)

* εφαρμογές (εφαρμογές έχει να φάνε και οι κότες αλλά όλες επι πληρωμη)

* μουσικές δυνατότητες (Μέτριες)

* διάρκεια μπαταρίας (ενα ερωτηματικό ακομα)

* πληκτρολόγιο (Ας είμασε δικαιοι εχει πολύ καλο)

(βέβαια περιμένουμε και το καινούργιο αν και το Nexus και γενικά τα Android ανέβασαν ψηλά τον πήχη).

 

Το ipod αν επιτρέπετε τι το θες? είσαι φαντάρος ή πας ? ή είσαι φανατικός με την γυμναστική και το τζοκινγκ όπως ο προθυπουργός μας?

 

E72? Δεν είναι πολύ άσχημο? Σαν τα blackberry, με το που τα βλέπω μου θυμίζουν ταινίες όπως CSI maiami, Dexter, LAPD (Lekanopedio Attikis Polish Department).

 

Επίσης το λειτουργικό Symbian OS 9.3, Series 60 v3.2 UI τι να πω.. καιρός είναι να πάμε μπροστά , όπως επίσης και με τα windows (στον κάλαθο...)

 

όλα αυτά φιλικά μην παρεξηγηθω..

μα για αυτό ψάχνω κάτι καινούργιο!

λοιπόν συγνώμη αν ήμουν off topic,θα ανοίξω θέμα στους διαξιφισμούς για περισσότερες πληροφορίες..

Link to comment
Share on other sites

το εχω 2 ωρες στο usb , αλλα δεν εχει γινει πρασινο το λαμπακι.

κανονικα ποσες ωρες θελει?

 

Το USB charge θελει πιο πολυ ωρα απο το κανονικο ρευμα. Ασε το μεχρι να γινει πρασινο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ρύθμιση για το χρώμα του trackball. Προς το παρόν δεν μπορείς να αλλάξεις το default χρώμα. Επίσης δεν μπορώ να βρω gestures. Τις κατάργησαν?

Επίσης πέρασα και 2 ταινίες στη κάρτα και η ποιότητα αναπαραγωγής όσο και η οθόνη είναι σούπερ. Τα μετέτρεψα σε mp4 .h264 και σε ανάλυση 480*320. Τα βίντεο παίζουν χωρίς να χρειάζετε εξωτερικός player. Το greek ime όταν γράφεις sms δεν έχει autocorrection και κάνεις πολλά λάθη. Το πληκτρολόγιο του hero είναι MUST.

 

ps....AVATAR??????

Edited by gpou
Link to comment
Share on other sites

:wacko: Αύριο μάλλον δίνω το Hero και βάζω παραγγελία το nexus, το iphone θα το έχω στην άλλη τσέπη να δω μήπως δεν με βγάλει ασπροπρόσωπο το nexus :lol:

 

Πάντως νομίζω πως θα έχω της 2 κορυφαίες συσκευές. :dance:

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

θελω ακομα πολυ χρονο για να εχω γνωμη για το κινητο.

η αληθεια ειναι οτι στο scoll down , σαν πρωτη εντυπωση , δεν ειναι οσο smooth ηταν το iphone.

 

το προβλημα που εχω ειναι οτι εχω iMac , και δε μπορω με τιποτα να κανω mount.

δε μου αναγνωριζει το κινητο σαν εξωτερικο δισκο.

Link to comment
Share on other sites

καλουτσικο φαινεται, αν εχει κ flash player! μοναδικη παραφωνια η καμερα, ακους εκει 20fps..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θελω ακομα πολυ χρονο για να εχω γνωμη για το κινητο.

η αληθεια ειναι οτι στο scoll down , σαν πρωτη εντυπωση , δεν ειναι οσο smooth ηταν το iphone.

 

το προβλημα που εχω ειναι οτι εχω iMac , και δε μπορω με τιποτα να κανω mount.

δε μου αναγνωριζει το κινητο σαν εξωτερικο δισκο.

 

και εγω mac εχω:D. Θα το συνδεσεις με το usb και μετα θα σειρεις το πανω μερος της οθονης προς τα κατω - και θα επιλεξεις USB Connected (Select to copy files to/from your computer):D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...