Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρε ξαναδιάβασε τις απορίες μου...η αλήθεια δε δοκίμασα πάλι τα restart σε recovery με την 2.0.2.0 γιατί πολλά στο τέλος κατέληγαν σε βγάλε-βάλε μπαταρία και το εγκατέλειψα...αν έφτιαξε το recovery με την 2.0.2.0 οκ τότε..;)

για τα υπόλοιπα έχουμε κάτι..?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα(το οποίο να δουλέυει χωρίς root) με το οποίο μπορώ να ξεκλειδώνω το κινητό χωρίς να πατάω το κουμπι του power on-off(το οποίο μάλλον χάλασε).
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

Η Cyan 6 RC3 είναι ΑΨΟΓΗ! Κάτι fc κλπ που είχα με την 1 και τη 2 έχουν εξαφανιστεί! Επίσης έβαλαν επιτέλους ξεχωριστή επιλογή που έχει μαζεμένες όλες τις ρυθμίσεις για το LED (χρώμα, ρυθμός που αναβοσβήνει κλπ) για κάθε εφαρμογή, οπότε τέρμα τα ξεχωριστά apps για led notifications κλπ!

:)

 

Update: Και ξαφνικά πριν λίγο έσκασε μύτη ένα sms "Καλως ήρθατε στον τηλεφωνητή σας" και απο κει και μετά μπορώ πλεον να καλώ κανονικά το 122 για να ακούω τα μηνύματά μου! Μέχρι τώρα οποιαδήποτε προσπάθεια για κλήση 3ψήφιου αριθμού, καλούσε το 112! Σημείωση: χθες το βράδυ μετά το update στην rc3 δοκίμασα να καλεσω το 122 αλλά έβγαζε πάλι μήνυμα ότι γινόταν κλήση στο emergency number!

 

:)

Edited by BillDanos
Link to comment
Share on other sites

:superman::superman:καλημερα,.,, παιδια βαλτε αυτη την ρομ,ειναι απιστευτα καλη,,και εχει και 720p video..... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=614427

 

 

[ROM] Enomther's TheOfficial Nexus1 - [ManupThemeOption] - v2.11.3 - 8/10/2010 ........................

 

ΑΥΤΗ Η ΡΟΜ EINAI H MONH που δεν κρασαρει το κινητο ποτεεεεεεεεε!

 

με ολες τις υπολοιπες ρομ το κινητο μου οταν τραβουσα HD 720p video κολλουσε που και που και εκανε ρισταρτ.

με την συγκεκριμενη δεν εχει κρασαρει ουτε μια φορα εδω και 18 μερες αναμενο συνεχεια!\

την προτεινω με 1000 !

ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΣΤΑ FM ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ? ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ? ΥΠΑΡΧΕΙ?-->> :lol:http://mms://1045fm.live24.gr/1045fm/" max 600 users.
Link to comment
Share on other sites

με δεξί κλικ στο εισερχόμενο μήνυμα δείνει επιλογή για ''lock message''...το οποίο τι ακριβώς κάνει ? σιγουρα πάντως δε το κλειδώνει κάπως...:worry:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
ΑΥΤΗ Η ΡΟΜ EINAI H MONH που δεν κρασαρει το κινητο ποτεεεεεεεεε!

 

με ολες τις υπολοιπες ρομ το κινητο μου οταν τραβουσα HD 720p video κολλουσε που και που και εκανε ρισταρτ.

με την συγκεκριμενη δεν εχει κρασαρει ουτε μια φορα εδω και 18 μερες αναμενο συνεχεια!\

την προτεινω με 1000 !

 

Η επίσημη RC3 του cyanogen επίσης δεν μασάει πουθενά και έχει και HD video χωρίς κανένα κόλλημα!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

apo battery πως παει η Cyan RC3 παιδια γιατι στην RC1 που ημουνα το ξεζουμιζε ....

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
apo battery πως παει η Cyan RC3 παιδια γιατι στην RC1 που ημουνα το ξεζουμιζε ....

 

Η κατανάλωση μπαταρίας είναι εντυπωσιακή (με την καλή έννοια) στην RC3! Υπάρχει όμως πρόβλημα με το GPS που κάνει 3πλάσιο χρόνο για να κλειδώσει στους δορυφόρους!

:)

Link to comment
Share on other sites

Η κατανάλωση μπαταρίας είναι εντυπωσιακή (με την καλή έννοια) στην RC3! Υπάρχει όμως πρόβλημα με το GPS που κάνει 3πλάσιο χρόνο για να κλειδώσει στους δορυφόρους!

:)

 

Οντως είναι η πρώτη cyanogen rom που τα πάει πολύ καλά με την μπαταρία.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να βάλετε το kangorama που είναι στην ουσία η cyanogen rc3 μαζί με όλα τα καλούδια όπως το κλασσικό apps2sd.

 

Αλλά για να έχετε ελληνικά στον browser πριν φλασάρετε τη ROM ανοίξτε το zip της rom πχ με το winrar και στον φάκελο system/fonts αντικαταστήστε τα fonts με αυτά από την cyanogen.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=670317

Εγώ αυτή φοράω τώρα και είναι σταθερή, γρήγορη, πανέμορφη.

Edited by nomedor
Link to comment
Share on other sites

'Εχω απηυδήσει!!!

Προσπαθώ να περάσω την Cyanogenmod 6 και δεν μπορώ...

Έχω κάνει ένα σχετικό post στο forum του αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη..

Αν κάποιος έχει την όρεξη να το κοιτάξει μήπως καταλάβει τι παίζει, γιατί εγώ σηκώνω τα χέρια ψηλά...

το λινκ για το φόρουν εδώ

Link to comment
Share on other sites

από ένα ;aλλο ποστ που διάβασα στο xda, κάποιος περίμενε περίπου 10 λεπτά για να ξεκινήσει να μπουτάρει η συσκευή...μόλιw σε βγάλει στο Χ , άστο λίγη ώρα...;)

και προσπάθησε με την final 6.0.0 και τα νέα gapps..

Link to comment
Share on other sites

new rom ,,,,CyanogenMod-6 for Nexus One: FASTBOOTOEMUNLOCKPLS V6.0.0 (08/27/2010)

 

 

 

http://forum.cyanogenmod.com/topic/5285-cyanogenmod-6-for-nexus-one-fastbootoemunlockpls-v600-08272010/

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

από ένα ;aλλο ποστ που διάβασα στο xda, κάποιος περίμενε περίπου 10 λεπτά για να ξεκινήσει να μπουτάρει η συσκευή...μόλιw σε βγάλει στο Χ , άστο λίγη ώρα...;)

και προσπάθησε με την final 6.0.0 και τα νέα gapps..

Νίκο official έκδοση χρησιμοποίησα μαζί με τα τελευταία gapps. 35-40 λεπτά το άφησα εκει κολημμένο αλλά τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Νίκο official έκδοση χρησιμοποίησα μαζί με τα τελευταία gapps. 35-40 λεπτά το άφησα εκει κολημμένο αλλά τίποτα...

 

βαλε αυτη και με ελλ πλικτρολογιο...

CyanogenMod-6 for Nexus One: FASTBOOTOEMUNLOCKPLS V6.0.0 (08/27/2010)

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

βαλε αυτη και με ελλ πλικτρολογιο...

CyanogenMod-6 for Nexus One: FASTBOOTOEMUNLOCKPLS V6.0.0 (08/27/2010)

 

Βασικά αυτήν προσπαθώ να περάσω τώρα αλλά και πάλι τα ίδια μου κάνει...

Δοκίμασα και την CM 5.0.8 αλλά και με αυτήν είχα πρόβλημα.

Δεν μου κολούσε στο loading όπως με την 6 αλλά μόλις άνοιγε και μου ζητούσε κωδικό sims το κινητό έκλεινε....

Δοκίμασα επίσεις και κατέβασα το rom manager μαζί με το clockworkmod recovery και έκανα απο εκεί flashed την 6.0.0 αλλά και πάλι το ίδιο, κολάει στο Χ με το unlock εικονίδιο.

Ωστόσο, δεν ξέρω αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο αλλά όποτε έγραφα su σε ένα terminal window μου έλεγε permission denied. Έτσι με λίγο ψάξιμο βρήκα αυτές τις εντολές.

adb shell

mount /system

chmod +s /system/bin/su

umount -a

reboot

Όταν τις έτρεξα στην recovery όλα πηγανε κανονικά εκτός απο αυτήν umount -a που μου έβγαλε κάποια errors, πάντως μετά απο αυτό το πρόβλημα με τα permissions είχε λυθεί.

Οπότε υπάρχει το ενδεχόμενο να έχει συμβει τίποτα με το root του κινητόυ;;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτήν προσπαθώ να περάσω τώρα αλλά και πάλι τα ίδια μου κάνει...

Δοκίμασα και την CM 5.0.8 αλλά και με αυτήν είχα πρόβλημα.

Δεν μου κολούσε στο loading όπως με την 6 αλλά μόλις άνοιγε και μου ζητούσε κωδικό sims το κινητό έκλεινε....

Δοκίμασα επίσεις και κατέβασα το rom manager μαζί με το clockworkmod recovery και έκανα απο εκεί flashed την 6.0.0 αλλά και πάλι το ίδιο, κολάει στο Χ με το unlock εικονίδιο.

Ωστόσο, δεν ξέρω αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο αλλά όποτε έγραφα su σε ένα terminal window μου έλεγε permission denied. Έτσι με λίγο ψάξιμο βρήκα αυτές τις εντολές.

 

Όταν τις έτρεξα στην recovery όλα πηγανε κανονικά εκτός απο αυτήν umount -a που μου έβγαλε κάποια errors, πάντως μετά απο αυτό το πρόβλημα με τα permissions είχε λυθεί.

Οπότε υπάρχει το ενδεχόμενο να έχει συμβει τίποτα με το root του κινητόυ;;

εβαλεσ αυτη την Recovery] [30-May-2010] RA-nexus-v1.7.0.1 ΄

εκανεσ full wipe;;

εχεισ κανει Nandroid backup

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

εβαλεσ αυτη την Recovery] [30-May-2010] RA-nexus-v1.7.0.1 ΄

εκανεσ full wipe;;

εχεισ κανει Nandroid backup

Ναι από την 1.7.0.1.

full wipe data/factory cache και dalvic cache

Back up έχω κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε nomedor έκανα ακριβώς ότι μας συμβουλεύεις για να περάσουμε την Kang-o-rama αλλά την ώρα που πάω να την περάσω μου σταματάει και ζητάει την γραμματοσειρά την δική της απο ότι καταλαβαίνω ή κάτι λείπει από την cyanogen......Καμία άλλη βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

FxEr αν όντως έχασες το root, δοκίμασε το universalandroot 1.6.1 , ώστε με ένα κλικ να επανέλθει..

ζόρικο πάντως το πρόβλημά σου βλέπω...ακόμα και στο xda δε μπορούν να βρουν τι κολάει...:(

Link to comment
Share on other sites

Φίλε nomedor έκανα ακριβώς ότι μας συμβουλεύεις για να περάσουμε την Kang-o-rama αλλά την ώρα που πάω να την περάσω μου σταματάει και ζητάει την γραμματοσειρά την δική της απο ότι καταλαβαίνω ή κάτι λείπει από την cyanogen......Καμία άλλη βοήθεια.

 

Μήπως έσβησες τον φάκελο fonts και έβαλές μέσα τον άλλο της cyanogen αντί να περάσεις τα fonts της cyanogen μέσα στον φάκελο της kangorama και απλά να αντικαταστήσεις όσα χρειάζεται?

Εγώ 2 φορές αυτό έκανα και έπαιξε απροβλημάτιστα, μάλιστα το διάβασα από το xda ότι αυτός είναι ο τρόπος να δείξει ελληνικά.

 

Φυσικά και λογικό είναι να κάνεις wipe για να παίξει σωστά. Τι μήνυμα σου βγάζει αλήθεια?

 

Περιμένω να βγάλουν την final kangorama και θα ανεβάσω μια έτοιμη άμα είναι.

Edited by nomedor
Link to comment
Share on other sites

FxEr αν όντως έχασες το root, δοκίμασε το universalandroot 1.6.1 , ώστε με ένα κλικ να επανέλθει..

ζόρικο πάντως το πρόβλημά σου βλέπω...ακόμα και στο xda δε μπορούν να βρουν τι κολάει...:(

 

Πέρασα το universalandroot 1.6.1 ξανά rootara το κινητο αλλά τίποτα, με την CM6 το κινητό δεν βοοταρει πέρα απο το "Χ" εικονίδιο...

Κάτι που παρατηρησα. όταν flasharo κάτι στα logs γράφει "... installing update... "installing system.."

Αλλά όταν κάνω flash την CM 6 γράφει μόνο το "installing update..." και μετά "installation completed.", μήπως παίζει κάποιο ρόλο αυτό;

 

Επίσεις, πέρασα την Stock 2,2 froyo και δουλεύει κανονικότατα..

Μήπως πρέπει να κάνω κανένα kernel update. Αυτή την στιγμή έχω την version 2.6.32.9

Link to comment
Share on other sites

ώπα...μέχρι τώρα δεν είχες froyo πάνω του? γιατί αν όχι, θα έπρεπε πρώτα να φλασάρεις το νέο radio!! για τσέκαρε έχεις την έκδοση 4.06.00.12_7 ?

η CM6.0.0 απαιτεί το παραπάνω radio για να παίξει..;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...