Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια πειτε μου πως περναμε νεο radio στο n1 μας

SOSOSOSOSOSOSOSOSOSOS

 

Είναι unlocked το κινητό? Τι radio και τι firmware φοράς?

Link to comment
Share on other sites

το κόψανε κι από εκεί. τους έβαλε χέρι το skype

 

Κι αναρωτιόμουν γιατί δε συνδέομαι στον λογαριασμό μου...

Link to comment
Share on other sites

Εκδοση firmware 2.1 modaco custom rom desire port r22.1

ειναι ξεκληδωτο

και radio 4.04.00.03_2

θελω να βαλω 2,2 modaco η Cyanogenmod 6 rc1

προτινεται καποια αλλη ελληνικη 2,2

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Εκδοση firmware 2.1 modaco custom rom desire port r22.1

ειναι ξεκληδωτο

και radio 4.04.00.03_2

θελω να βαλω 2,2 modaco η Cyanogenmod 6 rc1

προτινεται καποια αλλη ελληνικη 2,2

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=722798

Εδώ θα βρεις οδηγίες και τα απαραίτητα αρχεία για αναβάθμιση

Για να περάσεις το ράδιο συνδέεις το κινητο στον υπολογιστη σε fastmode και γράφεις σε ένα comand line: fastboot flash radio και το όνομα του image που θα κατεβάσεις από το link που σου έδωσα πιο πάνω

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιοσ που του δουλευει το 3g ,να γραψει αυτο και να μου πει τι ρυθμισεισ εχει;;;;;;1.Goto dialer and dial *#*#4636#*#*

 

 

:thanks

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιοσ που του δουλευει το 3g ,να γραψει αυτο και να μου πει τι ρυθμισεισ εχει;;;;;;1.Goto dialer and dial *#*#4636#*#*

 

 

:thanks

 

Ποιές επιλογές θέλεις ακριβώς;

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

αυτεσ που βλεπεισ οταν πατασ αυτον τον νουμερο,,phone informasion.

 

 

 

to 3g σε εμενα εμφανιζετε μονο οταν στελνω mms,ετσι ειναι και σε εσενα΄΄;;;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

to 3g σε εμενα εμφανιζετε μονο οταν στελνω mms,ετσι ειναι και σε εσενα΄΄;;;

 

Eγώ το έχω στο GSM only, 2G δηλαδή σχεδόν πάντα. Μόνο όταν θέλω internet έξω το γυρνάω σε 3G. Αν βάλεις WCDMA only πρέπει να σου δείχνει το εικονίδιο του 3G όπου υπάρχει κάλυψη. Στην stock rom αν θυμάμαι καλά δεν το δείχνει όμως.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

να σε καλα φιλε μου,, καλα στην μαμα ρομ δεν το δειχνει;; αυτο ειναι πατατα τησ google μαλλον γιατι δεν το εχω δει ποτε στο τηλεφ μου,και με την 2,1 αλλα και με την 2,2.. τι να πω,,,,,,
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Από ΕΔΩ. Είναι η stock απλά rooted.

 

Μπορείς όμως να βάλεις είτε του CM είτε του Paul. Οποια από τις 3 και να βάλεις κάνε πρώτα ένα backup και ένα full wipe τα πάντα.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

φιλε να εισαι καλα,, αλλα αν ηξερα και καλα αγγλικα θα το εκανα,, αλλα,,,το βλεπω δυσκολο,,,,:O
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

φιλε αυτεσ η ρομ τρεχουν απροβληματιστα ετσι;;δεν εχουν προβληματα;; τα προγραμματα που κανεισ εγκατασταση μετα τα αποθυκευει στην καρτα μνμ ,η στην μνμ του τηλ;;, για να το κανεισ ρουτ βαζεισ μονο το ζιπ που εχει ο νοχ ;;αν εχεισ χρονο θα μπορουσεσ να κανεισ εναν οδυγο για να κανουμε ευκολα ρουτ το nexous one,,(για αυτουσ που δεν τα πολυ καταφερνουν )για εμενα,,:D εννοω τα αρχεια που χρειαζονται και την σειρα που πρεπει για να κανεισ το nexus rout,και να μπορεισ μετα να βαζεισ οποια ρομ θεσ,, ευχαριστω πολυ,

 

 

(παιδια αν μπορειτε μην γραψετε απλοσ ενα link,,αλλα δωστε ενα πληρη οδυγω στα ελλινικα για να κανουμε ρουτ το nexus one)για να μπορουμε μετα να βαλουμε μια ρομ σαν του CyanogenMod-6,ευχαριστω και καλη μερα σε ολα τα παιδια,,

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=722798

Εδώ θα βρεις οδηγίες και τα απαραίτητα αρχεία για αναβάθμιση

Για να περάσεις το ράδιο συνδέεις το κινητο στον υπολογιστη σε fastmode και γράφεις σε ένα comand line: fastboot flash radio και το όνομα του image που θα κατεβάσεις από το link που σου έδωσα πιο πάνω

 

Σ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ

δεν εχω ξανακανει τισ λυτουργειεσ που μου λεσ και δεν καταλαβα τι ακριβωσ πρεπει να κανω, πες μου με λεπτομερειες

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Σ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ

δεν εχω ξανακανει τισ λυτουργειεσ που μου λεσ και δεν καταλαβα τι ακριβωσ πρεπει να κανω, πες μου με λεπτομερειες

 

Πήγαινε εδώ http://www.mediafire.com/?xk22j41w1mq

Κατέβασε το αρχείο και βάλτο χύμα στην κάρτα μνήμης του κινητού.

Στη συνέχεια κλείσε το κινητό και ανοιξέ το πατώντας μαζί το trackball και το power. Επέλεξε Bootloader και μετά recovery. Όταν μπείς σε recovery επέλεξε Flash zip from sdcard και επέλεξε το αρχείο που κατέβασες πριν. Μόλις τελειώσει η διαδικασία θα έχεις το froyo radio

Link to comment
Share on other sites

τελικά το κολπάκι για την μπαταρία :

The following steps should significantly extend the battery life on your phone. Please connect the phone to the charger with the phone powered on, and allow the phone to charge until the notification LED is green, indicating the device is fully charged. Disconnect the phone from the charger, and power it off. Reconnect the phone to the charger with the phone powered off, and allow the phone to charge until the notification LED is green. Disconnect the phone from the charger and power it on. Once the phone is powered completely on, power it off again and reconnect it to the charger until the notification LED is green. Disconnect the phone, power it on, and use it. You need to use this sequence only once

πιάνει και μάλιστα πολύ καλά...:) από χτες το απόγευμα μέχρι σήμερα η μπαταρία με τη συνηθισμένη χρήση είναι ακόμα στο 75%...πράγμα που σημαίνει ότι από 36 ώρες συνολική διάρκεια που είχα εώς τώρα , το βλέπω χαλαρά για καμιά 60αριά...:up:

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο tip για την μπαταρία πού το βρήκες? Και πάνω σε τι στηρίζεται η αποτελεσματικότητά του?
Link to comment
Share on other sites

το τι και πως θα σε γελάσω...αναφέρθηκε στο τόπικ του desire και είδα ότι το ''κόλπο'' ουσιαστικά αναφερόταν στο nexus...το δοκίμασαν αρκετοί στο desire και δούλεψε και χτες το έκανα στο nexus, όπου αυτή την στιγμή είναι στο 73% από χτες το απόγευμα..:)

 

edit: με ένα γκουγκλάρισμα βρήκα αυτό, που σημαίνει ότι η απάντηση ήρθε από το HTC customer service ;)

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

!! :D :D :D !!

Το δοκιμάζω τώρα στο Nexus One!!

Αύριο τα αποτελέσματα :P

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειθή δεν ξέρω και πολύ καλά αγγλικά αυτό που λέει You need to use this sequence only once σημαίνει οτι το κολπάκι πρέπει να το κάνουμε μόνο μια φορά ή κάθε φορα που θέλουμε εκτεταμένη διάρκεια στην μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...