Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα σε ολουσ,,,, παιδια εχει δει ποτε κανενασ το σημα του 3g;;;;γιατι εγω δεν το εχω δει ποτε,εχω την 2.2 :!:

το 3G θα επρεπε να το βλεπεις, το H του HSDPA ομως οχι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί η απλή κάρτα της cosmote δεν είναι 3G. Πρέπει να πας να σου την αλλάξουν. 10 ευρώ νομίζω πληρώνεις...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό είναι πολύ καλό,άπειρες εφαρμογές , αν και μου λείπουν κάτι πραγματάκια απο το symbian (λογικό ως πιο ώριμο λειτουργικό λόγω χρόνου εξέλιξης)

Ερωτησούλες:

1) Που μπορώ να δω την διάρκεια εισερχομένων-εξερχομένων-συνολικών κλήσεων?? Για τα data βολεύτηκα αρκετά με το 3g watchdog και το APNDroid…

2) Ενώ βάζω widget στην ‘’επιφάνεια εργασίας’ ‘ το ημερολόγιο, στο εικονίδιό του μου γράφει πάνω πάνω την σημερινή ημερομηνία και από κάτω στο λευκό πλαίσιο τα γεγονότα που έρχονται τις αμέσως επόμενες μέρες...πώς θα γίνει να μου δείχνει τα γεγονότα της σημερινής μέρας? Πχ. Σήμερα που έχει γεννέθλια ένας φίλος δε το λέει καν...θα πρέπει να μπω στο calendar για να το δω...με λίγα λόγια θέλω widget που να δείχνει (αν υπάρχει) τα σημερινά γεγονότα

3) Κατέβασα το handcent sms αλλά με χαλάνε τα εξής: βγαίνει προεπισκόπηση του εισερχόμενου κατευθείαν στην οθόνη (πολύ κακό) και πλέον στο notification bar έχω διπλές ειδοποιήσεις (μία για την μαμά εφαρμογή και μια για το handcent)…το έβγαλα και προς το παρόν βολεύομαι με το μαμά messaging…

4) Άλλο manager εκτός από τον astro έχουμε...λίγο μπέρδεμα μου φάνηκε..:O

 

Σε λίγο κι’άλλες ερωτήσεις..:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό είναι πολύ καλό,άπειρες εφαρμογές , αν και μου λείπουν κάτι πραγματάκια απο το symbian (λογικό ως πιο ώριμο λειτουργικό λόγω χρόνου εξέλιξης)

Ερωτησούλες:

1) Που μπορώ να δω την διάρκεια εισερχομένων-εξερχομένων-συνολικών κλήσεων?? Για τα data βολεύτηκα αρκετά με το 3g watchdog και το APNDroid…

2) Ενώ βάζω widget στην ‘’επιφάνεια εργασίας’ ‘ το ημερολόγιο, στο εικονίδιό του μου γράφει πάνω πάνω την σημερινή ημερομηνία και από κάτω στο λευκό πλαίσιο τα γεγονότα που έρχονται τις αμέσως επόμενες μέρες...πώς θα γίνει να μου δείχνει τα γεγονότα της σημερινής μέρας? Πχ. Σήμερα που έχει γεννέθλια ένας φίλος δε το λέει καν...θα πρέπει να μπω στο calendar για να το δω...με λίγα λόγια θέλω widget που να δείχνει (αν υπάρχει) τα σημερινά γεγονότα

3) Κατέβασα το handcent sms αλλά με χαλάνε τα εξής: βγαίνει προεπισκόπηση του εισερχόμενου κατευθείαν στην οθόνη (πολύ κακό) και πλέον στο notification bar έχω διπλές ειδοποιήσεις (μία για την μαμά εφαρμογή και μια για το handcent)…το έβγαλα και προς το παρόν βολεύομαι με το μαμά messaging…

4) Άλλο manager εκτός από τον astro έχουμε...λίγο μπέρδεμα μου φάνηκε..:O

 

Σε λίγο κι’άλλες ερωτήσεις..:)

 

 

 

1. Call meter ng μαλλον σου κάνει.

2. smooth calendar ή agenda widget. Εγώ έχω και τα 2 το smooth την κεντρική και το agenda στην ακριανή που είναι 4χ4 και δείχνει αρκετές μπροστά.

3. Απενεργοποιείς τις ειδοποιήσεις από το μαμά ΄"μηνύματα" και το popup από το handset.

4. linda manager.

 

 

 

Ελπίζω να σε κάλυψα :happy:

Link to comment
Share on other sites

οταν ομοσ βαζω την καρτα στο htc hd2 το 3g εμφανιζετε,γιατι οχι στο nexus;;;:([/quote

 

 

θελει καποια ρυθμιση;;;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

nomedor χίλια thanks...τα κατέβασα όλα και δείχνουν να κάνουν καλή δουλειά..:up:

κάτι για προφίλ έχουμε..?? :O

Link to comment
Share on other sites

Έχεις internet αλλά όχι 3g δηλαδή; Άν ναι τότε έχει ρύθμιση που ξεκλικάρεις για να παίζει το 3g.

Άν δεν έχεις καθόλου internet από τον provider τότε είναι γιατί πρέπει να σετάρεις τα apn γιατί το nexus μιας και δεν ήταν να έρθει ελλάδα δεν τα έχει από μόνο του για να τα βάλει αυτόματα. Οι custom roms βέβαια τα έχουν αλλά άμα είσαι στη μαμά ρομ πρέπει να τα φτιάξεις εσύ.

 

Νίκο τι εννοείς για προφίλ;

Link to comment
Share on other sites

τι πρεπει να κανω για να σετάρω το apn ;;εχεισ καποιεσ ρυθμισεισ;;εχω βαλει για ιντερνετ και για μμσ,τι αλλο πρεπει να προσθεσω;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Τότε ή δεν έχεις βάλει τα σωστά ή κάποιο άλλο πρόβλημα υπάρχει.

Πάντως αν είναι σωστές οι ρυθμίσεις παίζει αμέσως το Inttrnet και μάλιστα για να το κλείσεις για να αποφεύγεις χρεώσεις πρέπει να βάλεις πρόγραμμα :p

Link to comment
Share on other sites

παντοσ το σημα του 3g δεν το εχω δει ποτε ,παρα μονο οταν στελνω φοτο,αν μπορει να δοσει καποιοσ μια απαντηση ,και επιλυση του προβληματοσ να μου πει,:!:
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως με wind, τα apn παίζουν κανονικά...και mms πήρα πριν λίγο χωρίς να χρειαστεί να κάνω κάτι και το wind internet έχει βρει και συνδέεται αν θέλω...περίεργο δε, το wind gprs(gwap) δε φαίνεται στη λίστα, αλλά δε με χαλάει και καθόλου μιας και δε χρησιμοποιείται πια..

για τα προφίλ θέλαω εφαρμογή για να δημιουργεί προφίλ και να τα αλλάζω κατά βούληση, πχ. νυχτερινό με μειωμέμη ένταση ήχου, εξωτερικού χώρου με δόνηση κτλ κτλ..;)

btw, το linda manager το θεωρώ πολύ πιο χρήσιμο και ξεκούραστο στο μάτι..

Link to comment
Share on other sites

για τα προφίλ θέλαω εφαρμογή για να δημιουργεί προφίλ και να τα αλλάζω κατά βούληση, πχ. νυχτερινό με μειωμέμη ένταση ήχου, εξωτερικού χώρου με δόνηση κτλ κτλ..;)

 

Settings Profiles, δεν είναι free όμως θαρρώ...

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

............... για τα προφίλ θέλω εφαρμογή για να δημιουργεί προφίλ και να τα αλλάζω κατά βούληση, πχ. νυχτερινό με μειωμέμη ένταση ήχου, εξωτερικού χώρου με δόνηση κτλ κτλ..;).........

 

Settings Profiles 1.0.17.1F και δεν ειναι ουτε αυτο free ;)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

εχει κανενασ προβλημα με τον καιρο στο news and weather;;οταν κανεισ refresh λεει

sorry,weather currently unavailable.εισα στο φορουμ του nexus one οτι εχουν και αλλοι προβμηματα με τον καιρο στο 2,2 φρογιο..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους.. προσπαθώ να εγκατάσταση την cyanogen και όταν πατώ τo recovery moy βγάζει το σήμα το ρπμποτακι και ένα τρίγωνο με ένα θαυμαστικό και κολλάει εκει.. τη κάνω λαθοσ;... το τηλ ειναι ξεκλειδώτο..
Link to comment
Share on other sites

ο καιρός τελικά έχει φάει τρελό κόλημα...σήμερα όλη μέρα βγάζει το unavailable...:worry:
Link to comment
Share on other sites

Και σε CyanogenMod 5.0.5 το ιδιο προβλημα παιζει με τον καιρο, οποτε δεν ειναι θεμα της εκδοσης 6.

 

Λογικα παιζει προβλημα με τους σερβερ της GOOGLE.

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

cosmote mms for nenus one,,

name.Cosmote MMS

APN,mms

proxy. kaino

port.kaino

username.kaino

password.kaino

server.kaino

MMSC.http://mmsc.cosmote.gr:8002

MMSC.proxy:010.010.010.020

MMSport:8080

MCC:202

NMC:01

APN.kaino

 

αφτεσ ειναι η για κοσμοτε με καρτα,:):):)

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...