Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια και έξω..:) αν και πολλοί στο τόπικ λένε ότι αραιά και που το επαναλαμβάνουν...νομίζω όμως ότι είναι υπερβολικό...δες πως θα πάει και αναλόγως πράττεις..;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε θα έρθει από vodafone και άλλους, οπότε οκ... Ωραία θα ήταν να σταματήσει εντελώς η πώληση για να αποκτήσουν και συλλεκτική αξία οι συσκευές μας χεχε
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε εδώ http://www.mediafire.com/?xk22j41w1mq

Κατέβασε το αρχείο και βάλτο χύμα στην κάρτα μνήμης του κινητού.

Στη συνέχεια κλείσε το κινητό και ανοιξέ το πατώντας μαζί το trackball και το power. Επέλεξε Bootloader και μετά recovery. Όταν μπείς σε recovery επέλεξε Flash zip from sdcard και επέλεξε το αρχείο που κατέβασες πριν. Μόλις τελειώσει η διαδικασία θα έχεις το froyo radio

 

Ευχαριστω πολυ

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

τελικά το κολπάκι για την μπαταρία πιάνει και μάλιστα πολύ καλά...:) από χτες το απόγευμα μέχρι σήμερα η μπαταρία με τη συνηθισμένη χρήση είναι ακόμα στο 75%...πράγμα που σημαίνει ότι από 36 ώρες συνολική διάρκεια που είχα εώς τώρα , το βλέπω χαλαρά για καμιά 60αριά...:up:

 

48 ώρες μετά και είμαι στο 45%, οπότε λογικά θα τερματίσει αύριο, 3η ημέρα...not bad at all... (καλά είπαμε, δεν είναι και Ε55 που κράταγε μια βδομάδα..:O)

Link to comment
Share on other sites

Και μενα 24 ωρες μετα με αρκετο wifi και εγκαταστασεις apps .. στο 69%.

Στην επομενη φορτιση θελω να δω τι θα γινει :P

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

http://www.blindtype.com/index.html

 

BlindType

It is a revolutionary system that:

* Eliminates touch typing frustrations

* Allows for super sloppy typing

* Helps you type easier and faster

* Constantly adjusts to the user's "perceived" keyboard and typing style

* Just type the way you are used to - no gestures, nothing new to learn!

 

 

Να σημειωθεί ότι η παραπάνω τεχνολογία keyboard, είναι προϊόν από Έλληνες ! :D

Congrats, στους Kostas Eleftheriou και Panos Petropoulos !

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

http://www.blindtype.com/index.html

 

BlindType

 

 

 

Να σημειωθεί ότι η παραπάνω τεχνολογία keyboard, είναι προϊόν από Έλληνες ! :D

Congrats, στους Kostas Eleftheriou και Panos Petropoulos !

Απιστευτο :Ρ

Υποστήριξη για ελληνικά θα έχει;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
http://www.blindtype.com/index.html

 

BlindType

 

 

 

Να σημειωθεί ότι η παραπάνω τεχνολογία keyboard, είναι προϊόν από Έλληνες ! :D

Congrats, στους Kostas Eleftheriou και Panos Petropoulos !

 

Θα ήταν καλύτερα να τοποθετηθεί και εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=249301

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο :Ρ

Υποστήριξη για ελληνικά θα έχει;

 

Developed από Έλληνες δεν νομίζω να μην έχει :p

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αντιμετωπίζει κανείς άλλος προβλήματα, αλλά η CM 6 είναι σκέτο δράμα. Μπορεί να φταίει και ο ADW launcher βέβαια, αλλά όλο τρώει κολλήματα το κινητό, FCs, χάνει με κάθε επανεκίννηση διάφορες εφαρμογές, bugs κτλπ. Απελπισία.

 

Εκτός αυτού, δεν μπορώ να βάλω καμιά rom του Modaco. Την φλασάρω κανονικά από recovery, αλλά το κινητό κολλάει ώρες στη διαδικασία της splash screen και δεν ανοίγει ποτέ. Any ideas;;

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε σίγουρα ADW.

Καποια κολληματα σιγουρα εχει, by default διαφορα restart απο bugs της καμερας, αλλα γενικα τρεχει smooth.

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αυτού, δεν μπορώ να βάλω καμιά rom του Modaco. Την φλασάρω κανονικά από recovery, αλλά το κινητό κολλάει ώρες στη διαδικασία της splash screen και δεν ανοίγει ποτέ. Any ideas;;

 

Wipe έκανες;

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Wipe έκανες;

 

Ισα με 750332. Εχω δοκιμάσει r14, r15, r19, r21 και όλες το ίδιο πράγμα. Φορτώνει αέναα η splash screen, αλλά δεν ανοίγει ποτέ. Μέχρι και 2 ώρες το έχω αφήσει. :(

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολουσ...γιατι οταν προσπαθω να μπω σε recovery mode μου βγαζει το ρομποτακι και ενα τριγωνο με ενα θαυμαστικο μεσα;;;; προσπαθω να βαλω τη cm6 αλλα αυτο το προβλημα δεν μου το επειτρεπει...πωσ μπορω να το λυσω..το τηλεφωνο ειναι ξεκλειδτο και εχω φλασαρει και την τελευταια recovery κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

οταν βγαλει το ρομποτακι πατα το κουμπι που κλεινει το κιν και μετα η μαζι πατα και το κουμπι τησ εντασεισ επανο..
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Καλή περίπτωση φαίνεται. Από την άλλη βέβαια στα ίδια χρήματα αγοράζεις το Desire ολοκαίνουργιο. Η απόφαση δική σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έκανα το τρικ για τη μπαταρία και έχω την εντύπωση πως ειναι λιγο χειροτερα τωρα... Την 1η φορα που το φορτιζουμε ανοιχτο, πρέπει να το αφησουμε να φορτισει μεχρι να βγαλει fully charged ή απλα μεχρι να γινει πρασινο το φωτακι (που σημαινει οτι το κιν εχει φορτισει μεχρι το 90% περιπου)....???
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έκανα και δεν είδα καμιά διαφορά. Την πρώτη φορά το έβαλα να φορτίζει ανοικτό μέχρι απλά να ανάψει πράσινο το led.

 

By the way, δοκίμασα την απλή r21 του Modaco χωρίς το app2sd και επιτέλους άνοιξε. Απλά δεν υποστηρίζει app2sd τώρα (εκτός των εφαρμογών που το υποστηρίζουν μόνες τους).

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Απο Ελλάδα μπορούμε να το βρούμε κάπου σε λογική τιμή?Οι εκδόσεις AT&T που βρίσκω στο e-bay τι διαφορά ε΄χουν απο το απλό?Γιατί κάποιοι πωλητές λένε οτι ειναι unlocked?Τι ενοούν?
Link to comment
Share on other sites

οταν βγαλει το ρομποτακι πατα το κουμπι που κλεινει το κιν και μετα η μαζι πατα και το κουμπι τησ εντασεισ επανο..

 

το εχω κανει αυτο αλλα δεν διαβαζει τα αρχεια ποy εχο μεσα στην καρτα για να βαλω την cm6...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απο Ελλάδα μπορούμε να το βρούμε κάπου σε λογική τιμή?Οι εκδόσεις AT&T που βρίσκω στο e-bay τι διαφορά ε΄χουν απο το απλό?Γιατί κάποιοι πωλητές λένε οτι ειναι unlocked?Τι ενοούν?

 

Η παραπάνω περίπτωση δεν σου φαίνεται αξιόλογη;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...