Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
οποτε μου ειπαν μ....... στο καταστημα που το πηρα...:O:O

 

Αυτό σημαίνει ότι θα αναλάβουν αυτοί τώρα στην περίπτωση που χρειαστεί service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάποιοι αναφέρουν ότι στο Χ10 παίζει άρα δεν είναι hoax.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

και ναι..είμαι ένας superuser..:up:

η εφαρμογή παίζει και μάλιστα παίζει καλάαα...:)

rooted τηλέφωνο, με κλειδωμένο bootloader και δυματότητα να περνάς custom ROM's..:)

 

2 ερωτήσεις:

 

1) ενώ βλέπω κανονικά το superuser, δε μου βγάζει στο market τις πληρωμένες εφαρμογές και δε βρίσκω το market enabler...

2) έχω θεματάκι με το airplane mode (και πριν το root το είχα) ....συγκεκριμένα την περασμένη εβδομάδα που ταξίδεψα με αεροπλάνο, το έβλα σε airplane mode και όταν κατέβηκα και το γύρισα, απλά δε γύριζε...σήμα έδειχνε αλλά έβγαζε δίπλα σηματάκι της sim με θαυμαστικό...αναγκάστηκα να κάνω restart το τηλέφωνο....τα ίδια κα πριν λίγο που το δοκίμασα...αργεί πολύ, και τελικά το κάνω επανεκκίνηση..

να είναι θέμα sim το ψιλοαποκλείω, μιας και είναι τελευταίας κοπής :O (2 μηνών)...

anyone..??

thaaanks..:)

 

edit 1 : το μαρκετ οκ...:) marketaccess did the job..;)

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει βάλει κανείς την R21 του Modaco; Αντιμετωπίζει πρόβλημα με το bluetooth; Γιατί δεν μου δουλεύει, ούτε βρίσκει άλλες συσκευές, ούτε είναι ανιχνεύσιμο το κινητό, παρόλο που το επιλέγω και από το μενού του android και από το Bluetooth File Transfer.
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

αν θέλει κάποιος, ας τσεκάρει το airplane mode να μου πει αν δουλεύει κανονικά (αν δηλαδή επανέρχεται σε κανονική λειτουργία σε λογικό χρόνο 2-10 δευτερολέπτων)

thanks..

Link to comment
Share on other sites

και ναι..είμαι ένας superuser..:up:

η εφαρμογή παίζει και μάλιστα παίζει καλάαα...:)

rooted τηλέφωνο, με κλειδωμένο bootloader και δυματότητα να περνάς custom ROM's..:)

 

2 ερωτήσεις:

 

1) ενώ βλέπω κανονικά το superuser, δε μου βγάζει στο market τις πληρωμένες εφαρμογές και δε βρίσκω το market enabler...

2) έχω θεματάκι με το airplane mode (και πριν το root το είχα) ....συγκεκριμένα την περασμένη εβδομάδα που ταξίδεψα με αεροπλάνο, το έβλα σε airplane mode και όταν κατέβηκα και το γύρισα, απλά δε γύριζε...σήμα έδειχνε αλλά έβγαζε δίπλα σηματάκι της sim με θαυμαστικό...αναγκάστηκα να κάνω restart το τηλέφωνο....τα ίδια κα πριν λίγο που το δοκίμασα...αργεί πολύ, και τελικά το κάνω επανεκκίνηση..

να είναι θέμα sim το ψιλοαποκλείω, μιας και είναι τελευταίας κοπής :O (2 μηνών)...

anyone..??

thaaanks..:)

 

edit 1 : το μαρκετ οκ...:) marketaccess did the job..;)

 

Δηλαδή το τηλέφωνο φαίνεται σαν να μην έχει γίνει rooted και μπορείς και βάζεις άλλες roms?Το προγραμματάκι που το βρήκες?

Link to comment
Share on other sites

αν θέλει κάποιος, ας τσεκάρει το airplane mode να μου πει αν δουλεύει κανονικά (αν δηλαδή επανέρχεται σε κανονική λειτουργία σε λογικό χρόνο 2-10 δευτερολέπτων)

thanks..

 

Σε μένα επανέρχεται κανονικά.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το τηλέφωνο φαίνεται σαν να μην έχει γίνει rooted και μπορείς και βάζεις άλλες roms?Το προγραμματάκι που το βρήκες?

ακριβώς...έχει μάλιστα και επιλογή unroot..:up:

κάνε ένα γοογλάρισμα για τον τίτλο που αναφέρω 3-4 ποστς πιο πάνω..;)

Σε μένα επανέρχεται κανονικά.

χχμμ...περίεργο..όχι ότι με χαλάει και πολύ, μιας και συνήθως το κλείνω εντελώς στο αεροπλάνο, αλλά είναι λίγο κουλό..

 

κατά τ'άλλα. πέρασα ClockWorkMod Recovery, πήρα backup την υπάρχουσα μαμά ROM και οσονούπω πάω για custom ROM, most likely Cyanogen..:) αργά και σταθερά βήματα λέμε..:O

Link to comment
Share on other sites

:superman::superman:καλημερα,.,, παιδια βαλτε αυτη την ρομ,ειναι απιστευτα καλη,,και εχει και 720p video..... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=614427

 

 

[ROM] Enomther's TheOfficial Nexus1 - [ManupThemeOption] - v2.11.3 - 8/10/2010 ........................

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτό θα μπορούμε να δεχόμαστε OTA αναβαθμίσεις???

 

Τελικά ρε παιδιά μπορούμε να δεχτούμε ΟΤΑ αναβαθμίσεις αν είμαστε root?

Link to comment
Share on other sites

κατά τ'άλλα. πέρασα ClockWorkMod Recovery, πήρα backup την υπάρχουσα μαμά ROM και οσονούπω πάω για custom ROM, most likely Cyanogen..:) αργά και σταθερά βήματα λέμε..:O

:superman::superman:καλημερα,.,, παιδια βαλτε αυτη την ρομ,ειναι απιστευτα καλη,,και εχει και 720p video..... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=614427

[ROM] Enomther's TheOfficial Nexus1 - [ManupThemeOption] - v2.11.3 - 8/10/2010 ........................

 

χχμμ...ακόμα δεν έχω περάσει custom, γιατί έλεγα να περιμένω την final του cyanogen, μιας και έχουν ακόμα κάποια θεματάκια με την RC2..

λες να ξεκινήσω με τον Enomther ? τον παρακολουθώ και βλέπω ότι βγάζει πολύ καλή δουλειά...;)

Link to comment
Share on other sites

Καλό Δεκαπενταύγουστο σε όλους!!!

 

Μόλις βγήκε :)

 

CyanogenMod-6 for Nexus One: Full of AWESOME! V6.0.0-RC3 (08/15/2010)

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

το είδα...έτσι όπως πάει δε θα φλασάρω ποτέ άλλη ROM..:p

εν αναμονή για final εκδόσεις..:O

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα με το ROM manager και το clockworkmod…επιλέγοντας από το πρόγραμμα να μπεις σε recovery mode απλά δε μπαίνει και πετάει το τριγωνάκι με το θαυμαστικό και το ανδροειδές...

Δοκίμασα όπως λένε και κατέβασα προηγούμενη έκδοση του clockworkmod (2.5.0.0) και όντως μπήκε την πρώτη φορά σε recovery, όχι όμως και δεύτερη....με λίγα λόγια, δείχνει ότι και με παλιά έκδοση και με την τελευταία (2.5.0.1) μπαίνει σε recovery μόνο την πρώτη φορά...το θέμα είναι ότι αν φλασάρω κατευθείαν την πρώτη φορά οκ , αλλά σε περίπτωση που θέλω να γυρίσω στην παλιά rom , θα παίξει το recovery? :worry:

 

Επιπλέον, είδα ότι στη νέα έκδοση του cyanogen, πρέπει καπάκι να περάσεις και το gapps.zip για να έχεις τις εφαρμογές της google, όπως gmail, market κτλ...

Αν γυρίσω σε παλιά rom, το φλασάρισμα αυτό των εφαρμογών διαγράφεται ή παραμένει και ίσως δημιουργεί πρόβλημα?

 

p.s: στο titanium backup τι προτιμάται γενικά? να πάρω τα user apps και system data ή μόνο τα user apps ? ..για να μην έχω πρόβλημα όταν γυρίσω το backup στη νέα rom...:O

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω το αρχείο που χρειάζεται για να κάνω recovery.Έχω unrooted nexus με android 2.2 frf91.

 

Επίσης κάτι ακόμα.Το κουμπί με το οποίο ξεκλειδώνουμε το τηλέφωνο έχει σταματήσει να ανταποκρίνεται.Πρέπει να το πατήσω αρκετές φορές για να ξεκλειδώσει(για αυτό θέλω να κάνω recovery)Εχει κανείς άλλος το συγκεκριμένο πρόβλημα?Που να ρωτήσω?

Edited by leukonas
Link to comment
Share on other sites

@laukonas εμένα κανονικά λειτουργεί..

 

Παδιά σκέφτομαι να βάλω μια κάρτα μνήμης 16gb ή 32gb(αυτές ειχανε πει παλιά οτι είχανε μερικά προβληματάκια..) ξέρει κανείς να μου προτείνει καμία;Κατα προτίμηση από τις καλύτερες;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παδιά σκέφτομαι να βάλω μια κάρτα μνήμης 16gb ή 32gb(αυτές ειχανε πει παλιά οτι είχανε μερικά προβληματάκια..) ξέρει κανείς να μου προτείνει καμία;Κατα προτίμηση από τις καλύτερες;)

 

Kingston 16GB MicroSDHC Class 10

 

http://androidcommunity.com/forums/f46/kingston-16gb-microsdhc-class-10-yes-class-10-a-32461/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω το αρχείο που χρειάζεται για να κάνω recovery.Έχω unrooted nexus με android 2.2 frf91.

 

Επίσης κάτι ακόμα.Το κουμπί με το οποίο ξεκλειδώνουμε το τηλέφωνο έχει σταματήσει να ανταποκρίνεται.Πρέπει να το πατήσω αρκετές φορές για να ξεκλειδώσει(για αυτό θέλω να κάνω recovery)Εχει κανείς άλλος το συγκεκριμένο πρόβλημα?Που να ρωτήσω?

 

 

βαλε την rom manager premium v2.0.2.0 και μετα πατα flash alternate recovery..

 

βαλε την rom manager premium v2.0.2.0 και μετα πατα flash alternate recovery..

 

δεσ εδω, τα εχει ολα,

http://theunlockr.com/2009/10/06/how-to-set-up-adb-usb-drivers-for-android-devices/

 

Υπάρχει πρόβλημα με το ROM manager και το clockworkmod…επιλέγοντας από το πρόγραμμα να μπεις σε recovery mode απλά δε μπαίνει και πετάει το τριγωνάκι με το θαυμαστικό και το ανδροειδές...

Δοκίμασα όπως λένε και κατέβασα προηγούμενη έκδοση του clockworkmod (2.5.0.0) και όντως μπήκε την πρώτη φορά σε recovery, όχι όμως και δεύτερη....με λίγα λόγια, δείχνει ότι και με παλιά έκδοση και με την τελευταία (2.5.0.1) μπαίνει σε recovery μόνο την πρώτη φορά...το θέμα είναι ότι αν φλασάρω κατευθείαν την πρώτη φορά οκ , αλλά σε περίπτωση που θέλω να γυρίσω στην παλιά rom , θα παίξει το recovery? :worry:

 

Επιπλέον, είδα ότι στη νέα έκδοση του cyanogen, πρέπει καπάκι να περάσεις και το gapps.zip για να έχεις τις εφαρμογές της google, όπως gmail, market κτλ...

Αν γυρίσω σε παλιά rom, το φλασάρισμα αυτό των εφαρμογών διαγράφεται ή παραμένει και ίσως δημιουργεί πρόβλημα?

 

p.s: στο titanium backup τι προτιμάται γενικά? να πάρω τα user apps και system data ή μόνο τα user apps ? ..για να μην έχω πρόβλημα όταν γυρίσω το backup στη νέα rom...:O

 

βαλε την rom manager premium v,2.0.2.0 :google: ;)

Edited by Nikos_s3
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...