Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά. Αποτι κατάλαβα δεν πρόκειται να έρθει Ελλάδα το κινητό. Επειδή έχω ένα ξαδερφο Αμερική ξέρετε από που να το πάρει κ πόσο κάνει; Αλλιως πόσο κάνει στην Ιταλία ; Ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

Παιδιά καλησπέρα. Επειδή ένας Ξαδερφος είναι Αμερική από που μπορεί να πάρει το κινητό κ πόσο θα κοστίσει; Αλλιως συμφέρει καλύτερα από Ιταλία; Ποσο κοστίζει εκεί; Ευχαριστω προκαταβολικά.

Edited by vman
Συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση, για να προσθέσεις σε υπάρχον μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η επίσημη αναβάθμιση σε Froyo για το Nexus. Μπορείτε να την κατεβάσετε από εδώ. Για να δουλέψει, θα πρέπει να έχετε πάνω την FRF50 ή την FRF72.

via

 

Ένας τρόπος για να ξεγελάσετε το OTA, είναι να βάλετε την ημερομηνία του τηλεφώνου σας ένα χρόνο μπροστά. Κατά πάσα πιθανότητα θα σας έρθει άμεσα η σχετική ειδοποίηση για ύπαρξη αναβάθμισης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ERE27 και stock rom.Μπορώ να κάνω κάπως update χωρίς να το κανω root;

 

Ούτως ή άλλως οι επίσημες αναβαθμίσεις αναφέρονται σε όσους δεν έχουν κάνει root το κινητό τους. Απλά η συγκεκριμένη δε θα σου δουλέψει, γιατί, όπως έγραψα και παραπάνω, θα πρέπει να έχεις ήδη τουλάχιστον την FRF50. Δε σου είχε έρθει ειδοποίηση γι' αυτήν;

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μου εχει έρθει ενημέρωση.Πως μπορώ να την κάνω(την FRF50 ή την FRF72)

 

Για όποιον έχει το ίδιο πρόβλημα

 

http://androidforums.com/nexus-one/83231-how-manually-update-nexus-one-android-2-2-frf83-6-23-2010-a.html

Edited by leukonas
Link to comment
Share on other sites

Official Froyo Release!

FRF83

 

http://www.android.com

 

enjoy that, to your N1 :D:D

 

htp://android.modaco.com/content/google-nexus-one-nexusone-modaco-com/311896/24-jun-frf83-stock-rooted-deodex-superboot-repacks/

Link to comment
Share on other sites

όπως πιθανόν πολλοί να είδαν στους διαξιφισμούς, το τηλέφωνο είναι ήδη στα χέρια του φίλου μου στην Αμερική και το περιμένω μεταξύ 4-11 Ιουλίου, που θα επιστρέψει...

ρωτάω το εξής: στην σελίδα http://www.google.com/phone/ (που παρεπιπτόντως δηλώνει ότι η συσκευή δε διατίθεται και υποστηρίζεται στην περιοχή μας) υπάρχει ένα λινκ για ''activate my phone''...χρειάζεται συγκεκριμένη διαδικασία για να γίνει αυτό?? γιατί αν ναι, φαντάζομαι ότι πρέπει να γίνει στην Αμερική τώρα, μιας και εδώ γιοκ...ή απλά μόλις έρθει βάζω sim και είμαι κομπλέ?

thanks..:)

Link to comment
Share on other sites

όπως πιθανόν πολλοί να είδαν στους διαξιφισμούς, το τηλέφωνο είναι ήδη στα χέρια του φίλου μου στην Αμερική και το περιμένω μεταξύ 4-11 Ιουλίου, που θα επιστρέψει...

ρωτάω το εξής: στην σελίδα http://www.google.com/phone/ (που παρεπιπτόντως δηλώνει ότι η συσκευή δε διατίθεται και υποστηρίζεται στην περιοχή μας) υπάρχει ένα λινκ για ''activate my phone''...χρειάζεται συγκεκριμένη διαδικασία για να γίνει αυτό?? γιατί αν ναι, φαντάζομαι ότι πρέπει να γίνει στην Αμερική τώρα, μιας και εδώ γιοκ...ή απλά μόλις έρθει βάζω sim και είμαι κομπλέ?

thanks..:)

 

βαζεις την καρτα μεσα και παιζεις αμεσως Νικο. Δεν ειναι iPhone αυτο!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι σε stock 2,1 update 1 και δεν έχω λάβει τπτ ακόμα... Από ό,τι έχω δει παντού δεν υπάρχει κάτι επίσημο ακόμα από τη γουγλ για αναβάθμιση από 2.1 σε 2.2 ... Όλοι πάνε και βάζουν μόνοι τους το leak update! Οπότε περιμένουμε :)
Link to comment
Share on other sites

βαζεις την καρτα μεσα και παιζεις αμεσως Νικο. Δεν ειναι iPhone αυτο!:lol::lol:

 

thanks mate...από την μία έχω λυσάξει γιατί το τηλέφωνο κάθεται σε ένα συρτάρι στο Vermont και αναμένεται στις 10 Ιουλίου, από την άλλη, θέλω να δω πως θα μοιραστεί το update σε ''μαμά'' συσκευές...

BTW, αν δε βαριέσαι στείλε και κανά pm με τα must see sites-links...;)

 

...και αν κάποιος έχει να προτείνει καλή θήκη-screen protector..:)

thaaanks

Link to comment
Share on other sites

thanks mate...από την μία έχω λυσάξει γιατί το τηλέφωνο κάθεται σε ένα συρτάρι στο Vermont και αναμένεται στις 10 Ιουλίου, από την άλλη, θέλω να δω πως θα μοιραστεί το update σε ''μαμά'' συσκευές...

thaaanks

 

Εγώ που όταν το πήρα είχε μόλις βγει το update1 με το που έπιασε internet στο wifi μου κατέβασε αυτόματα το update και με ρώτησε για να το κάνει. Πάτησα οκ και σε λίγα λεπτάκια το είχε κάνει.

 

Από ότι ξέρω αυτόματα το froyo δεν πρέπει να έχει έρθει. Τώρα το βάζουν χειροκίνητα. Δεν χρειάζεται το επίσημο froyo να κάνεις root για να το περάσεις, αυτό είναι μόνο για τις custom roms. Άσε που από ότι διάβασα μπορείς να rootάρεις το τηλέφωνο χωρίς να ξεκλειδώσεις τον bootloader, δηλαδή δεν χάνεις εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

thanks mate...από την μία έχω λυσάξει γιατί το τηλέφωνο κάθεται σε ένα συρτάρι στο Vermont και αναμένεται στις 10 Ιουλίου, από την άλλη, θέλω να δω πως θα μοιραστεί το update σε ''μαμά'' συσκευές...

BTW, αν δε βαριέσαι στείλε και κανά pm με τα must see sites-links...;)

 

...και αν κάποιος έχει να προτείνει καλή θήκη-screen protector..:)

thaaanks

 

Υπομονη! θα σου ερθει και θα τρελαθεις. Εγω, λογο δουλειας πηρα ενα 3GS πριν απο 1 εβδομαδα... σημερα, πριν απο μερικες ωρες εβγαλα τη SIM και την ξαναεβαλα στο N1 μου... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΤΡΟ ΣΥΓΚΡΙΣΗΣ!! Δεν ξερω το iPhone 4 τι θα λεει... αλλα για την ωρα το N1 δεν το αλλαζω με τιποτα.

Μολις περασα και την R19 του Modaco με την Official Froyo releace και παει σφαιρα!

Σου στελνω PM με διαφορα sites... Αντε και καλοριζικο!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε αυτό το update μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές στην SD. Υπάρχει τρόπος να το ενεργοποιήσω?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Ούτε σε αυτό το update μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές στην SD. Υπάρχει τρόπος να το ενεργοποιήσω?

 

Οι τελευταίες εφαρμογές που ανανεώνονται έχουν πλεον επιλογή για μεταφορά στην SD στο froyo!

:)

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες έχει βάλει κανείς την FRF72 ή την FRF83? τη μ@λ@κια γίνεται με τη γραμματοσειρα και βγάζει τα ελληνικά με κενα όπου βρίσκει τόνο? ξέρει κανείς πως διορθώνεται?

 

 

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με FRF 83 είμαι δεν βλέπω το πρόβλημα που λες για τα ελληνικα όλα δουλεύουν πολύ καλά ακόμη και η μπαταρία κρατεί περισσότερο σασ το σημαντικό είναι ότι η. ταχύτητα στο ίντερνετ έχει ανεβεί πολυυυυυυ και πολύ σταθερή δεν εχω φάει κανένα κώλυμα

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα 2 διαφορετικές custom roms και παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα. στα ελληνικά κείμενα αφήνει κενα μετά τα τονισμενα γράμματα και στον browser και στις Google εφαρμογές. σίγουρα ειναι θέμα γραμματοσειρας αλλά δεν ξέρω αν ειναι ζήτημα του developer.δεν παρατηρήσατε αλλαγή στη γραμματοσειρα και στο μενού ακομα?

 

 

 

δυστυχώς δεν μπορώ να ανεβάσω φωτό να δείξω τι ακριβώς εννοώ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο...

...όλα είναι τέλειαααα :)

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...