Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Το σημαντικότερο θέμα δεν είναι αν θα εξαπατηθείς μιας και πλέον αυτό το ενδεχόμενο έχει μηδενιστεί πλέον με τον συνδυασμό ebay και paypal.

 

Το σημαντικό για εμένα είναι τι θα γίνει εάν η συσκευή έρθει προβληματική, για παράδειγμα με καμμένο/καμμένα pixel. Εκεί σε καμία περίπτωση δεν φταίει ο πωλητής εάν σου στείλει σφραγισμένη συσκευή. Δεν τολμώ να σκεφτώ το ενδεχόμενο επιστροφής και ότι θα ακολουθήσει αυτού.

 

Δυστυχώς το θέμα ειδικά με τα καμμένα pixel είναι πολύ σημαντικό μιας και έχουν περάσει πολλές συσκευές του είδους από τα χέρια μου (windows mobile και android) και ένα αξιοσημείωτο ποσοστό αυτών έχει επιστραφεί είτε σε τοπικό κατάστημα, είτε σε καταστήματα τύπου expansys, clove, κτλ. Αλλά για Αμερική... :cry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν τολμώ να σκεφτώ το ενδεχόμενο επιστροφής και ότι θα ακολουθήσει αυτού.

 

Και σωστα πραττεις.Εχω γνωστο που αγορασε netbook,το οποιο εμφανισε προβληματακια μεταξυ αυτων και καμμενα pixels,o πωλητης δεχτηκε μεν την επιτροφη για service αλλα αυτο εγινε 2-3 φορες και η διαφορα στο κοστος,σε σχεση με αγορα απο Ελλαδα εξανεμιστηκε λογω μεταφορικων.

 

Οχι οτι θα υποστεις μικροτερη ταλαιπωρια αν αγορασεις κατι απο Ελλαδα κι εμφανισει προβληματα...

 

η μονη λυση ειναι αναμονη ή καποιο petition στη Google

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Να συνεχίσω λιγο ακομα το off topic για να σας πω οτι αν αγοράζετε επωνυμα προϊόντα απο κάποια χωρα της Ευρώπης, τοτε το οποιοδήποτε πρόβλημα έχετε το αντιμετωπίζει η εδώ αντιπροσωπεία.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά οποιος θελει να το αγορασει απο τη google και δεν μπορει λογω ip μπορει να κανει εγγραφη στο site αυτο και να κανει απομακρυσμένη συνδεση με ip απο usa .... επισης λεει available from vodafone on europe spring 2010
Link to comment
Share on other sites

...μόνο στην περίπτωση που η εν λόγω συσκευή έχει εισέλθει στην χώρα μας.

 

τι εννοείς έχει εισέλθει στην χώρα μας?

Link to comment
Share on other sites

Εννοει οτι εισαγεται και υποστηριζεται (service) επισημα στη χωρα μας.Αν δεν εισαγεται επισημα σε μια χωρα,τοτε δεν υπαρχουν καταλληλα εκπαιδευμενοι υπαλληλοι ή συμφωνιες για να προωθουνται οι συσκευες σε επισκευαστικα κεντρα.
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Εννοει οτι εισαγεται και υποστηριζεται (service) επισημα στη χωρα μας.Αν δεν εισαγεται επισημα σε μια χωρα,τοτε δεν υπαρχουν καταλληλα εκπαιδευμενοι υπαλληλοι ή συμφωνιες για να προωθουνται οι συσκευες σε επισκευαστικα κεντρα.

 

 

Λάθος εγω ενα DELL που εχω φέρει απο Αγγλια και δεν υπάρχει εδω ούτε εχει εισαχθεί ποτέ, οταν εντός εγγύησης κάηκε η motherboard μου την άλλαξαν στο σπίτι την επόμενη μέρα χωρίς κόστος.

 

..και μάλιστα το παιδι που ήρθε μου ειπε: Διάβαζα ολη μέρα πως ανοίγει ο υπολογιστής γιατί δεν τον εχω ξαναδεί ποτέ χαχααα

Edited by nikos_kallithea
Link to comment
Share on other sites

Λάθος εγω ενα DELL που εχω φέρει απο Αγγλια και δεν υπάρχει εδω ούτε εχει εισαχθεί ποτέ, οταν εντός εγγύησης κάηκε η motherboard μου την άλλαξαν στο σπίτι την επόμενη μέρα χωρίς κόστος.

 

..και μάλιστα το παιδι που ήρθε μου ειπε: Διάβαζα ολη μέρα πως ανοίγει ο υπολογιστής γιατί δεν τον εχω ξαναδεί ποτέ χαχααα

 

Το service της DELL είναι ίσως το καλύτερο με πολύ μεγάλη διαφορά, ωστόσο αν το προϊόν δεν έχει γίνει εισαγωγή στην Ελλάδα αλλά έχει εγγύηση (ευρωπαϊκή ή παγκόσμια) μπορείς να το πας στο service και να το στείλουν αυτοί έξω απλά θα κάνει πολύ περισσότερο χρόνο από το αν το επισκεύαζαν στην Ελλάδα.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα για προβλήματα στο 3G του Nexus. Περισσότερα.

 

http://lifehacker.com/5445366/nexus-one-3g-problems-are-not-your-imagination

Link to comment
Share on other sites

Λάθος εγω ενα DELL που εχω φέρει απο Αγγλια και δεν υπάρχει εδω ούτε εχει εισαχθεί ποτέ, οταν εντός εγγύησης κάηκε η motherboard μου την άλλαξαν στο σπίτι την επόμενη μέρα χωρίς κόστος.

 

..και μάλιστα το παιδι που ήρθε μου ειπε: Διάβαζα ολη μέρα πως ανοίγει ο υπολογιστής γιατί δεν τον εχω ξαναδεί ποτέ χαχααα

 

Με καλυψε ο gbil.Η πολιτικη της dell ειναι ιδιαιτερη και μαλλον αποτελει ευχαριστο αντιπαραδειγμα.

 

Αλλιως κι εγω εχω γνωστο που ειχε παρει 7650 απο τη Γερμανια και αρνουνταν να του το επισκευασουν ενω ηταν εντος εγγυησης.Αντιστοιχα προβληματα υπηρχαν και με παραεισαγομενες παρτιδες του Ν95.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Με καλυψε ο gbil.Η πολιτικη της dell ειναι ιδιαιτερη και μαλλον αποτελει ευχαριστο αντιπαραδειγμα.

 

Αλλιως κι εγω εχω γνωστο που ειχε παρει 7650 απο τη Γερμανια και αρνουνταν να του το επισκευασουν ενω ηταν εντος εγγυησης.Αντιστοιχα προβληματα υπηρχαν και με παραεισαγομενες παρτιδες του Ν95.

 

Καλα γενικα οι εταιρειες κινητων, εδω που τα λεμε ειναι ολες απαραδεκτες.

Link to comment
Share on other sites

Google Nexus One Vs. iPhone 3GS

 

 

 

μια 18λεπτη αντιπαραβολη σε υψηλη αναλυση

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρω κάποια έγκυρη πληροφορία για την ποιότητα του ήχου από τα ακουστικά κατά την αναπαραγωγή μουσικής.

Πήρε το μάτι σας τίποτα;

Λέτε να έχει γίνει καμιά προσπάθεια από την HTC στο συγκεκριμένο θέμα;

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε πότε θα έρθει στα sites (expasys, clove, κλπ...) και πότε θα έρθει στα ελληνικά καταστήματα? (cosmote, wind, e-shop, κλπ...)

Η τιμή του πόσο περίπου υπολογίζετε να είναι? Θα ξεπερνάει τα 500€?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε πότε θα έρθει στα sites (expasys, clove, κλπ...) και πότε θα έρθει στα ελληνικά καταστήματα? (cosmote, wind, e-shop, κλπ...)

Η τιμή του πόσο περίπου υπολογίζετε να είναι? Θα ξεπερνάει τα 500€?

 

Μεχρι την ανοιξη θα εχει ερθει. Τιμη γυρω στα 500 - 550 :D

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρω κάποια έγκυρη πληροφορία για την ποιότητα του ήχου από τα ακουστικά κατά την αναπαραγωγή μουσικής.

Πήρε το μάτι σας τίποτα;

Λέτε να έχει γίνει καμιά προσπάθεια από την HTC στο συγκεκριμένο θέμα;

κατα την αναπαραγωγη μουσικης δεν ξερω ...αλλα γενικα διαβασα αυτο http://gizmodo.com/5445610/why-calls-sound-so-good-on-nexus-one-the-audience-a1026-voice-processor και σιγουρα ειναι ενα πολυ θετικο στοιχειο.

ακομα δεν το παρελαβε κανεις? :D

Link to comment
Share on other sites

κατα την αναπαραγωγη μουσικης δεν ξερω ...αλλα γενικα διαβασα αυτο http://gizmodo.com/5445610/why-calls-sound-so-good-on-nexus-one-the-audience-a1026-voice-processor και σιγουρα ειναι ενα πολυ θετικο στοιχειο.

ακομα δεν το παρελαβε κανεις? :D

 

Αν οχι τελος της εβδομαδας, σιγουρα την επομενη!:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με την Flurry (http://www.flurry.com/) οι εκτιμησεις των πωλησεων του Nexus την πρωτη βδομαδα της διαθεσης του το φερνουν σε αρκετα χαμηλη θεση και αν αναλογιστουμε το hype που ειχε δημιουργηθει απο τα ΜΜΕ, τα πρωτα αποτελεσματα ειναι απογοητευτικοτατα.

 

Οπως φαινεται απο την παρακαταω εικονα, μολις 20000 συσκευες πουληθηκαν τη στιγμη που το Milestone/Droid πουλησε 250000 ενω η τριτη γενια του Iphone πουλησε μεσα στην πρωτη βδομαδα πανω απο εναμιση εκατομμυριο κομματια. Οι αναλυτες αποδιδουν το ασχημο λανσαρισμα του τοσο στην πολιτικη της Google να το διαθεσει αποκλειστικα μεσω του site της και στην επιλογη της περιοδου (αμεσως μετα τις γιορτες) που παραδοσιακα ειναι "ρηχη" περιοδος για τις πωλησεις.

 

Πηγη: http://www.thisandroidlife.com/

 

http://4.bp.blogspot.com/_lYNvkh3Y0K0/S02i2U6_KcI/AAAAAAAAAlc/YNFf_8MlR7w/s1600/flurry-nexus-one.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο θα το εχω μαλλον την Τριτη. Υπομονη... τι να κανουμε.:X

Εαν ειχε φυγει απο την Αμερικη στην ωρα του, θα το είχα αύριο. Έφυγε χθες με USPS οπότε μεσα στο ΣΚ θα είναι Ελλάδα και την Τρίτη στα χέρια μου...:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...