Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Ένα κλικ πριν το όνειρο...

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, η τιμή του σε UK, Singapore και Hong Kong θα είναι $530;

Αν ναι, η τιμή του δε θα πρέπει να αποκλίνει και πολύ όταν έρθει και εδώ.

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα από ebay. Από εβδομάδα θα μου έρθει. 500 ευρώ αλλά τι να κάνουμε;

Επίσης στο site της google διάβασα ότι στην Αγγλία θα έχει επιπλέον και ΦΠΑ 17%...Αν κατάλαβα καλά και τι διάβαζα βέβαια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα από ebay. Από εβδομάδα θα μου έρθει. 500 ευρώ αλλά τι να κάνουμε;

Επίσης στο site της google διάβασα ότι στην Αγγλία θα έχει επιπλέον και ΦΠΑ 17%...Αν κατάλαβα καλά και τι διάβαζα βέβαια!!!!

 

έτσι είναι, στην ευρώπη θα μπορεί να το πάρει κάποιος μόνο μέσω αγγλίας αλλά θα πρέπει να πληρώσει 17.5 VAT. Αναλυτικά

Nexus One Phone $529.99

AC Adaptor $19.99

Shipping (DHL International) $29.65

και επιπρόσθετα 17.5 VAT

Στο σύνολο περίπου 680 δολλάρια που είναι περίπου 470 ευρώ

 

εάν κάποιος λοιπόν το θέλει άμεσα υπάρχουν δύο τρόποι ή το παίρνει μέσω αγγλίας ή από ebay αλλά εκεί το ίσως το πληρώσει λίγο ακριβότερα

Link to comment
Share on other sites

έτσι είναι, στην ευρώπη θα μπορεί να το πάρει κάποιος μόνο μέσω αγγλίας αλλά θα πρέπει να πληρώσει 17.5 VAT. Αναλυτικά

Nexus One Phone $529.99

AC Adaptor $19.99

Shipping (DHL International) $29.65

και επιπρόσθετα 17.5 VAT

Στο σύνολο περίπου 680 δολλάρια που είναι περίπου 470 ευρώ

 

εάν κάποιος λοιπόν το θέλει άμεσα υπάρχουν δύο τρόποι ή το παίρνει μέσω αγγλίας ή από ebay αλλά εκεί το ίσως το πληρώσει λίγο ακριβότερα

 

Άρα καλά το πήρα 500 ευρώ. Αγγλικό ebay το δίνουν 600+ ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όσοι το αγοράσατε από ebay και η συσκευή θα έρθει από Αμερική, έχετε συνυπολογίσει το ενδεχόμενο να πληρώσετε και τελωνείο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κριμα, οι χρονοι αναμονης ειναι απογοητευτικοι

περιμενα κατι καλυτερο με 1400mAh μπαταρια

 

http://www.google.com/phone/static/en_US-nexusone_tech_specs.html

Link to comment
Share on other sites

Με τέτοιο feauture list και τέτοιες δυνατότητες (hardware & software), τι περίμενες ;

Δείξε μου ένα κινητό που προορίζεται για αντίστοιχη χρήση με παραπλήσια (έστω) χαρακτηριστικά ΚΑΙ ΕΧΕΙ αισθητά καλύτερη αυτονομία.

Όλες οι συσκευές αυτής της κατηγορίας (μεγάλες οθόνες αφής>3'', γρήγοροι CPU>500Mhz) που προορίζονται για αυτή τη χρήση (Internet access), την ίδια αυτονομία έχουν πάνω κάτω.

Εγώ σε iPhone 3GS τουλάχιστον, την ίδια κατάσταση βιώνω όταν χρησιμοποιώ Internet κ.τ.λ. και δεν περίμενα και τίποτα διαφορετικό ...

Αν θέλεις Internet capable συσκευή ξέχνα τις αυτονομίες των παλιών "καλών"(???) καιρών :p και άρχισε να συνηθίζεις στην ιδέα ότι κουβαλάς μαζί σου ένα μικρό υπολογιστή, με ότι θετικό και αρνητικό συνεπάγεται αυτού του είδους η χρήση ...

Link to comment
Share on other sites

Πόσο περίμενες δηλαδή;

Για 2g δίκτυα λέει 290 ώρες...δηλαδή 12 μέρες..lol αυτό απλά δεν ισχύει(και δεν καταλαβαίνω γιατί βάζουν τόσο μεγάλους χρόνους αναμονής στα specs αφού δεν ισχύουν αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση...).

Κάπου στις 2 μέρες υπολογίζω να κρατάει με μέση χρήση, μία μέρα με πολύ χρήση.

Αλλά καλύτερα να περιμένουμε να βγούν 2-3 reviews που θα λένε περισσότερα..

Link to comment
Share on other sites

Έχουν ήδη "βγεί"

 

... We haven't had a lot of time to spend with the phone just yet (you may have heard, it's been a bit hard to get ahold of), but from what we've seen, the battery performs admirably ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το είχα δει απλά λέει πιο κάτω οτι θα την εξετάσουν περετέρω την απόδοση της μπαταρίας και θα επανέλθουν σε μερικές μέρες με τα συμπεράσματά τους..

Btw υπάρχει και αυτή η μπαταρία και σε λίγο θα βγάλει και η seidio δικές της που θα είναι (λογικα) καλύτερες...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η Cosmote GSM δίκτυο έχει έτσι; Και γενικά δε νομίζω να υπάρχει κάτι άλλο στην Ελλάδα...

Το 3G θα δουλεύει εδώ γιατί διάβαζα κάτι περίεργα ότι θα δουλεύει μόνο με EDGE στην T-mobile; (άμα έλεγε για άλλη εταιρία και κάνω παραπληροφόρηση διορθώστε με)

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το αγοράσατε από ebay και η συσκευή θα έρθει από Αμερική, έχετε συνυπολογίσει το ενδεχόμενο να πληρώσετε και τελωνείο;

 

αμα σου δηλωσει 50 δολλαρια σαν αξια δεν πληρωνεις δεκαρα! ααα... ερχετε με USPS οχι με Fedex κλπ...:D

Link to comment
Share on other sites

εγώ το έχει βρει 615 δολάρια στο ebay μαζί με μεταφορικά αλλα δεν το τσίμπησα είχε 2 κομμάτια και σε ένα 10 λεπτό είχε ξεπουλήσει τώρα η φτηνότερη τιμή είναι 650 πάντως αυτή που πουλάν nexus one μέσο ebay βγάζουν τρελα κέρδη ελπίζω να πέσουν σε 1-2 βδομάδες η τιμές στο ebay
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η Cosmote GSM δίκτυο έχει έτσι; Και γενικά δε νομίζω να υπάρχει κάτι άλλο στην Ελλάδα...

 

Το 3G θα δουλεύει εδώ γιατί διάβαζα κάτι περίεργα ότι θα δουλεύει μόνο με EDGE στην T-mobile; (άμα έλεγε για άλλη εταιρία και κάνω παραπληροφόρηση διορθώστε με)

 

 

 

Σε EDGE θα δουλεύει στο δίκτυο της ΑΤ&Τ (όχι της T-mobile), απλά γιατί η ΑΤ&Τ για το 3G είναι στις μπάντες των 850Mhz και 1900MHz, ενώ η συσκευή, 3G υποστηρίζει στις μπάντες των 900Mhz, 1700Mhz και των 2100MHz (που χρησιμοποιείται μόνον στην Ευρώπη).

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα παιζει κανονικα στην Ελλαδα 3G.

 

Quad-band GSM/GPRS/EDGE:

 

* 850/900/1800/1900 MHz

*http://www.htc.com/uk/product/nexusone/specification.html

 

Το παράγγειλα και εγω τωρα!:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

ebay?ποσο το βρήκες μαζί με έξοδα μεταφοράς κτλ

 

ναι, μου πηγε ολο μαζι 530 ευρω. Not bad!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...