Jump to content

[Επίσημο] HTC Trophy


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά 2 σύντομες ερωτήσεις: Το κινητό από ποιότητα κατασκευής πως τα πάει; Η μπαταρία του είναι καλή;

 

Ποιότητα κατασκευης πολύ καλή (HTC :cool:), η μπαταρία θα μπορουσε να ήταν καλύτερη ανάλογα με την χρήση 1-2,5 ημερες.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Ποιότητα κατασκευης πολύ καλή (HTC :cool:), η μπαταρία θα μπορουσε να ήταν καλύτερη ανάλογα με την χρήση 1-2,5 ημερες.

 

Συνήθως μιλάω γύρω στο μισάωρο την ημέρα και "παίζω" με τι κινητό για μία ώρα. Internet μόνο όταν χρειάζομαι. Πιστεύεις κρατάει 2 μέρες; Έχει σημασία και ρωτάω!

 

Edit: Δεν ξέρω αν είναι οφτοπικ, αλλά αφού το ξεκλειδώσω, τι επιπλέον δυνατότητες θα έχω; Ξέρω θα μπορούσα να το ψάξω αλλά μου φαίνεται χαοτικό!

Edited by XL_31
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως μιλάω γύρω στο μισάωρο την ημέρα και "παίζω" με τι κινητό για μία ώρα. Internet μόνο όταν χρειάζομαι. Πιστεύεις κρατάει 2 μέρες; Έχει σημασία και ρωτάω!

 

Edit: Δεν ξέρω αν είναι οφτοπικ, αλλά αφού το ξεκλειδώσω, τι επιπλέον δυνατότητες θα έχω; Ξέρω θα μπορούσα να το ψάξω αλλά μου φαίνεται χαοτικό!

 

Ωριακα θα της βγαζει.μπορεις να περνας εφαρμογες απο μαγαζακια,να εχεις ελληνικο πληκτρολογιο,να εχεις δικα σου ringtone και εικονιδια.αυτα πανω κατω

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εκτος του οτι δεν μπορω να το ξεκλειδωσω...απο χθες το απογευμα δεν με βαζει στο zune kai to market!...εχει προβλημα το market η το κινητο μου? :)

τελικα με ενα restart λυθηκε το προβλημα, αλλα πρεπει να με ανησυχει το γεγονος οτι χρειαστηκε ρεσταρτ?....

Edited by Kwnstantinoc
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!!

ηθελα να ρωτησω αν γινετε με καποιο τροπο να διγραψουμε τα windows και να βαλουμε android.... :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εκτος του οτι δεν μπορω να το ξεκλειδωσω...απο χθες το απογευμα δεν με βαζει στο zune kai to market!...εχει προβλημα το market η το κινητο μου? :)

τελικα με ενα restart λυθηκε το προβλημα, αλλα πρεπει να με ανησυχει το γεγονος οτι χρειαστηκε ρεσταρτ?....

 

παιδια μετα απο λιγο το ιδιο προβλημα...δεν μπαινει στο μαρκετ και το ζουν...θα θελει ρεσταρτ παλι...μου φαινεται αυριο θα παω να μου το αλλαξουν...α...και κολλησε και στο μαρκετ οταν πηγε να ανοιξει μια εφαρμογη!...

Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα απο λιγο το ιδιο προβλημα...δεν μπαινει στο μαρκετ και το ζουν...θα θελει ρεσταρτ παλι...μου φαινεται αυριο θα παω να μου το αλλαξουν...α...και κολλησε και στο μαρκετ οταν πηγε να ανοιξει μια εφαρμογη!...

 

κανε ενα hard reset δηλαδη να επαναφερεις εργοστασιακες ρυθμησεις! ισως στρωσει μετα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ειχα και εγω το ιδιο προβλημα σημερα... δεν εμπαινε στο μαρκετ πλεις, μου εβγαζε εναν κωδικο λαθους (σορυ, δε τον θυμαμαι να τον γραψω τωρα). Μπηκα στα φορουμ της μικροσοφτ, η λυση ηταν να συνδεσω το κινητο με το ζουν μεσω υπολογιστη για να κανει συνκ, και μετα ενα κλεισιμο και επανεκινηση του τηλ. Δουλεψε, ελπιζω να μη χρειαζεται αυτη η δουλεια συνεχεια, ή ακομα χειροτερα να επαναφερουμε εργοστασιακες ρυθμισεις. Θα το ξανακοιταξω αφου φορτισει και θα σας ενημερωσω. :)

Απ οτι ειδα παντως, αρκετοι χρηστες σε ολο τον κοσμο ειχαν τετοιο προβλημα , με ιδιο κωδικο σφαλματος, αυτο μπορει να σημαινει οτι επειδη το συστημα ειναι ακομα καινουριο η μικροσοφτ προσπαθει ακομα να λυσει ορισμενα μπαγκσ, σε αυτην την περιπτωση δεν προβλεπω να παραμεινει γαι πολυ το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! παιδια θελω την βοηθεια σας!

εχω το htc trophy. οταν το αγορασα το ειχα ξεκλειδωσει κανονικα με το chevron και του ειχα περασει το nature keyboard,και καποιες αλλες εφαρμογουλες. τον απριλιο το αναβαθμησα με το nodo και οπως ειναι λογικο ξανακλειδωθηκε. θελω να ρωτησω.. μπωρο να το ξαναξεκλειδωσω παλι,; το nature keyboard με τα ελληνικα και καποια χρωματα στα theme που του ειχα περασει μου εχουν παραμεινει παντως. αν καποιος φιλος ξερει,ας μου απαντησει.

προσπαθησα να το ξαναξεκλειδωσω απλα με το chevron και δεν μου το ξεκλειδωνει.

My Phones:

Sony Z1,Z5,Z7,J7,Ericsson T28s,T39m,Nokia 6110,lumia 800Siemens sl42,sl45,Motorola RAZR V3,Sony Ericsson P910,P990,P1i,XperiaX1-X2,Satio,Mio A501,A701,HTC P3750,kaiser,Diamond,HD2,Magic,Iphone3GS,BB 9800,storm2,LG optimus 7,Sony Xperia S

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ξεκλειδωνει,πρεπει να φλασαρεις την αρχικη ρομ να ξεκλειδωσει,να κανεις μια απλη διαδικασια για να μην κλειδωσει παλι και μετα τα update

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ξεκλειδωνει,πρεπει να φλασαρεις την αρχικη ρομ να ξεκλειδωσει,να κανεις μια απλη διαδικασια για να μην κλειδωσει παλι και μετα τα update

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου για την αμεση απαντηση!

ειπαρχει καπου το θεμα μεσα στο σαιτ για να βρω και να κατεβασω την αρχικη του ρομ για να το φλασαρω??

ευχαριστω κ παλι!

My Phones:

Sony Z1,Z5,Z7,J7,Ericsson T28s,T39m,Nokia 6110,lumia 800Siemens sl42,sl45,Motorola RAZR V3,Sony Ericsson P910,P990,P1i,XperiaX1-X2,Satio,Mio A501,A701,HTC P3750,kaiser,Diamond,HD2,Magic,Iphone3GS,BB 9800,storm2,LG optimus 7,Sony Xperia S

Link to comment
Share on other sites

Kαι στο λινκ στη υπογραφη μου εχει αναλυτικες οδηγιες στο 3ο ποστ Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ επιτέλους...και πλεόν μετά απο λίγο ψαχούλεμα(SIM δεν εχω βάλει ακόμα...αφού κάνω το 1ο 8ωρο φόρτιση) πέρασα όλες τις επαφές που ήθελα(χειροκίνητα) και μετα έκανα set up account για windowslive id και πέρασα 1 hotmail[dot]com και πάτησα synchronise.Με αυτό οι επαφές όλες δεν περάστηκαν μέσα στο e-mail μ??

 

Μετά απο αυτό πέρασα και facebook account και εμφανίστηκαν όλοι friends που έχω στις επαφές και αφού έκανα τα απαράιτητα link θέλω τωρα να μην μου εμφανίζονται μερικά(πολλά βασικα...) απο τα profiles φίλων απο facebook που δεν έχω τα τηλέφωνα...Πως το κάνω αυτο???:confused:

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο αυτό πέρασα και facebook account και εμφανίστηκαν όλοι friends που έχω στις επαφές και αφού έκανα τα απαράιτητα link θέλω τωρα να μην μου εμφανίζονται μερικά(πολλά βασικα...) απο τα profiles φίλων απο facebook που δεν έχω τα τηλέφωνα...Πως το κάνω αυτο???:confused:

 

Πηγαινε settings/application/people και τσεκαρε Add only existing contacts

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον σύντομα θα αποκτήσω και γω το Trophy, έχω μπερδευτεί λίγο στο πως συμπεριφέρονται τα WP7 στις επαφές. Απότι έχω καταλάβει το κινητό θέλει καταρχήν έναν λογαριασμό mail της MS, είτε αυτό είναι windowslive, είτε hotmail κτλ... σωστά? Όταν θέσεις λοιπόν το mail αυτό, τότε το κινητό περνάει αυτόματα τις επαφές από εκεί στο contact list του τηλεφώνου? Δηλαδή αν εγώ έχω 500 επαφές στο mail μου, αυτές θα περαστούν μέσα στο κινητό σαν επαφές? Υπάρχει τρόπος να εξαιρέσεις κάποιες από αυτές ή θα πρέπει να διαγραφούν από το hotmail? Έχω δηλαδή κάποια mail τα οποία όμως δεν αντιστοιχούν σε φυσικά πρόσωπα. Δεν θέλω ούτε να τα σβήσω, αλλά ούτε να βγαίνουν στις επαφές στο κινητό. Υπάρχει τρόπος εκτός από το να δημιουργώ για ααααλλη μια φορά ένα καινούριο λογαριασμό mail?
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Τώρα εγώ αμα πάω και επιλέξω το windowslive κα πατήσω synchronise τοτε θα αποθηκευτούν οι επαφές και τα λινκ με τα facebook profiles στο hotmail?

 

Επειδή μάλλον σύντομα θα αποκτήσω και γω το Trophy, έχω μπερδευτεί λίγο στο πως συμπεριφέρονται τα WP7 στις επαφές. Απότι έχω καταλάβει το κινητό θέλει καταρχήν έναν λογαριασμό mail της MS, είτε αυτό είναι windowslive, είτε hotmail κτλ... σωστά? Όταν θέσεις λοιπόν το mail αυτό, τότε το κινητό περνάει αυτόματα τις επαφές από εκεί στο contact list του τηλεφώνου? Δηλαδή αν εγώ έχω 500 επαφές στο mail μου, αυτές θα περαστούν μέσα στο κινητό σαν επαφές? Υπάρχει τρόπος να εξαιρέσεις κάποιες από αυτές ή θα πρέπει να διαγραφούν από το hotmail? Έχω δηλαδή κάποια mail τα οποία όμως δεν αντιστοιχούν σε φυσικά πρόσωπα. Δεν θέλω ούτε να τα σβήσω, αλλά ούτε να βγαίνουν στις επαφές στο κινητό. Υπάρχει τρόπος εκτός από το να δημιουργώ για ααααλλη μια φορά ένα καινούριο λογαριασμό mail?

 

Aυτο ακριβώς ρώτησα και εγώ.Η απάντηση είναι αυτη που έδωσε ο collosus πιο πάνω

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Aυτο ακριβώς ρώτησα και εγώ.Η απάντηση είναι αυτη που έδωσε ο collosus πιο πάνω

 

O collosus απάντησε σχετικά με το Facebook. Εμένα με ενδιαφέρει τι γίνεται με τo mail που θέτεις στην συσκευή σαν default ώστε να συνδέεσαι στο Zune κτλ κτλ κτλ. Αν το κινητό μου βάλει στην λίστα επαφών όλα τα mail που έχω, θα γεμίσει το κινητό με άχρηστες επαφές. Αυτό με απασχολεί.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ το ξεκλείδωμα και γενικα οτι έπρεπε για να μην ξανακλειδώσει και έκανα και το update.Τωρα στο about μου γράφει os version 7.0.7008.0.Αυτή είναι η τελευταία έκδοση ή πρεπει να κάνω κάτι άλλο?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ το ξεκλείδωμα και γενικα οτι έπρεπε για να μην ξανακλειδώσει και έκανα και το update.Τωρα στο about μου γράφει os version 7.0.7008.0.Αυτή είναι η τελευταία έκδοση ή πρεπει να κάνω κάτι άλλο?

 

η τελευταία είναι η 7.0.7392.0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...