Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν μπαινουμε την πρωτη φορα σε 7392 η σε Mango πρεπει να μην ειναι συνδεδεμενο το τηλ στο USb και ΠΡΙΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ να τρεξουμε το HTC connection setup..

Και να το αφησουμε να τελειωσει και να πει ΟΚ.

Το κανουμε αυτο ???

 

δεν εχω το κιν συνδεμενο στην usb. ισως να μπερδευω απο ποιο βημα να ξεκινησω. σε πρηζουμε κιολας sorry. απο τον οδηγο που εχεις εμεις που ειμαστε σε 7392 τι πρεπει να κανουμε. ευχαριστω !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οταν μπαινουμε την πρωτη φορα σε 7392 η σε Mango πρεπει να μην ειναι συνδεδεμενο το τηλ στο USb και ΠΡΙΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ να τρεξουμε το HTC connection setup..

Και να το αφησουμε να τελειωσει και να πει ΟΚ.

Το κανουμε αυτο ???

 

δεν εχω το κιν συνδεμενο στην usb. ισως να μπερδευω απο ποιο βημα να ξεκινησω. σε πρηζουμε κιολας sorry. απο τον οδηγο που εχεις εμεις που ειμαστε σε 7392 τι πρεπει να κανουμε. ευχαριστω !!!!

 

Αν εισαι ξεκλειδωτος τοτε το μονο που πρεπει να κανεις πριν ξεκινησεις ειναι να βαλεις το αρχειο provxml στον καταλογο των windows..

Kαι μετα moliw teleivsei το mango update βγαζεις το καλωδιο usb πριν κανει restart to κινητο (για να μην το δει το zune) και να τρεξεις αμεσως το connection setup ...

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι ξεκλειδωτος τοτε το μονο που πρεπει να κανεις πριν ξεκινησεις ειναι να βαλεις το αρχειο provxml στον καταλογο των windows..

Kαι μετα moliw teleivsei το mango update βγαζεις το καλωδιο usb πριν κανει restart to κινητο (για να μην το δει το zune) και να τρεξεις αμεσως το connection setup ...

 

δεν ειμαι ξεκλειδωτος εχω δοκιμασει να περαρω εφαρμογες απο το pc και δεν γινοταν. το αρχειο το εχω περασει γιατι νομιζα οτι ημουν ξεκλειδωτος αλλα αυτο που ισως εκανα λαθος ειναι οτι οταν εκανα μετονομασια το αρχειο και πατησα οκ μου ζητησε να γινει αντικατασταση με ενα ιδιο αρχειο που υπηρχε εκει. ηταν σωστο αυτο ? τωρα που εγω ειμαι κλειδωμενος πως θα ξεκλειδςσω ξανα ? ευχαριστω καλημερα !!!

Link to comment
Share on other sites

οκ τα έκανα σκ@τ@ :(

αυτή τη στιγμή έχω version 7.0.7392.0 κλειδωμένο

με bootloader version : 5.0.2250.1(130781)

Ειπα οκ θα τα κανω ολα απο την αρχη ,όταν ομως παω να βαλω την 1η ρομ(Γερμανικο) μου πεταει μυνημα Error 226 Flash Write και δεν περναει..

 

Εχεις κανεις καμοια ιδεα ???(το εχω κανει ειδη 2 φορες restore σε προ mango και τα αποτελεσματα ειναι τα ιδια)

Link to comment
Share on other sites

ok, βάλαμε και το mango...

με τους ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματα βγάλαμε καμιά άκρη ή μόνο μέχρι 60;

με το bluetooth έχουμε τίποτα νεότερο για ανταλλαγή αρχείων;

 

υ.γ. δεν έχω δοκιμάσει ελληνικό μενού, λειτουργεί κανονικά; κάπου είχα διαβάσει για bugs και άθλιες μεταφράσεις. τα καινούργια windows phone θα έχουν το ίδιο ελληνικό μενού με αυτό που θα έχω και εγώ στο lg μου αν πειράξω το registry;

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι ξεκλειδωτος εχω δοκιμασει να περαρω εφαρμογες απο το pc και δεν γινοταν. το αρχειο το εχω περασει γιατι νομιζα οτι ημουν ξεκλειδωτος αλλα αυτο που ισως εκανα λαθος ειναι οτι οταν εκανα μετονομασια το αρχειο και πατησα οκ μου ζητησε να γινει αντικατασταση με ενα ιδιο αρχειο που υπηρχε εκει. ηταν σωστο αυτο ? τωρα που εγω ειμαι κλειδωμενος πως θα ξεκλειδςσω ξανα ? ευχαριστω καλημερα !!!

 

αντικατασταση καλα εκανες δεν αλαζει κατι! σε πια rom εισαι τωρα? αν εισαι κλειδωμενος απο 7392 και πανω θελει απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

Και εκείνο 7720 είναι. Το firmware της htc διαφέρει, δηλαδή drivers και τα htc apps ενδεχομένως.

 

Άσχετο, αλλά είμαι ο μόνος που βλέπει οτι το μαύρο στο titan απεικονίζεται πολύ καλύτερα απο ότι στο trophy;

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλά αν είναι 7720 με τα ελληνικά ενεργοποιημένα, είναι καλύτερο από το δικό μου 7720 που τα έχει κλειδωμένα... :shifty:

όσοι έχουν ξεκλειδώσει τα ελληνικά με την αλλαγή στο registry, έχουν 160 ελληνικούς χαρακτήρες στα sms ή μόνο ελληνικό menu;

 

Και εκείνο 7720 είναι. Το firmware της htc διαφέρει, δηλαδή drivers και τα htc apps ενδεχομένως.

 

Πάντως, και τώρα εσύ έχεις τους drivers της HTC ενώ εγώ έχω τους drivers της LG, αλλά και οι δυο μας έχουμε την έκδοση 7.10.7720.68

Edited by malevolent
Link to comment
Share on other sites

Μου βρισκει το update αλλα στο τελος μου βγαζει ενα λαθος αφου τελειωσω...ενα 80κατι εαν δεν κανω λαθος.τι να κανω;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 70 χαρακτήρες.

Όλες οι νέες συσκευές, έρχονται με τις γλώσσες ενεργοποιημένες. Είναι σαν οι πρώτες να μην προορίζονταν για άλλες χώρες, άρα και η ms δεν έβαλε το αντίστοιχο key στο μητρώο.

Έτσι, ενώ το mango που είναι για όλες τις χώρες έχει μέσα το πακέτο, στις συσκευές μας δεν ενημερώθηκε το κλειδί, γιατί δεν προβλεπόταν κάτι τέτοιο. Είναι περισσότερο λάθος vodafone που δεν ενημέρωσε την ms.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 70 χαρακτήρες.

Όλες οι νέες συσκευές, έρχονται με τις γλώσσες ενεργοποιημένες. Είναι σαν οι πρώτες να μην προορίζονταν για άλλες χώρες, άρα και η ms δεν έβαλε το αντίστοιχο key στο μητρώο.

Έτσι, ενώ το mango που είναι για όλες τις χώρες έχει μέσα το πακέτο, στις συσκευές μας δεν ενημερώθηκε το κλειδί, γιατί δεν προβλεπόταν κάτι τέτοιο. Είναι περισσότερο λάθος vodafone που δεν ενημέρωσε την ms.

προκειται να δουμε ελληνικο μενου εμεις με τις "παλιες" συσκευες;εστω και αργοτερα;Η θα πρεπει να το σκαλισουμε παλι;

Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

Κι άλλες ευχάριστες εκπλήξεις στο mango! Τώρα στο Bluetooth ακουστικό φαίνεται ο τίτλος του τραγουδιού που παίζει! :) Edited by Stratilatis
Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ CUSTOM ROM FINAL MANGO 7720.68 -

Radio 5.69.09.05 [Touch-IT] - ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

 

Ανέβηκε ο οδηγος για την custom touch-it Μango ξεκλειδωτο με Ελληνικα και αναβαθμισιμο (κατα τον μαγειρα)

Link to comment
Share on other sites

αντικατασταση καλα εκανες δεν αλαζει κατι! σε πια rom εισαι τωρα? αν εισαι κλειδωμενος απο 7392 και πανω θελει απο την αρχη

 

7392.0 και κλειδωμενος . θελει φλασαρισμα και ολα απο την αρχη ????? :wacko: τι προνομια θα χασω αν παω σε mango κλειδωμενος ???

Link to comment
Share on other sites

οκ τα έκανα σκ@τ@ :(

αυτή τη στιγμή έχω version 7.0.7392.0 κλειδωμένο

με bootloader version : 5.0.2250.1(130781)

Ειπα οκ θα τα κανω ολα απο την αρχη ,όταν ομως παω να βαλω την 1η ρομ(Γερμανικο) μου πεταει μυνημα Error 226 Flash Write και δεν περναει..

 

Εχεις κανεις καμοια ιδεα ???(το εχω κανει ειδη 2 φορες restore σε προ mango και τα αποτελεσματα ειναι τα ιδια)

 

Το ERROR [226] : FILE WRITE στο RUU σημαίνει:

This could indicate that the downloaded image (.nbh file) is corrupt, re-download the image.

 

Δοκίμασε αυτό που λέει ο τύπος εδώ (με την σωστή rom βάσει των 3 τελευταίων ψηφίων της ήδη υπάρχουσας (πχ 7.0.7392.0.162)), μπας και καταφέρεις να του κατεβάσεις τον bootloader....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=17977646

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω ειχα το 7720rtm Και χθες εκανε ενα Update της htc

αυτο ηταν το mango official?

πως θα το καταλαβω?

δεν θυμαμαι τι ειχε πριν στο about αλλα τωρα λεει

7.10.7720.68

2250.21.40502.401

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δύο φίλοι μου που βρίσκονται σε NoDo κλειδωμένο (είχαν κάνει τότε κανονικά το update), δεν τους βγάζει το zune μήνυμα για update. Υπάρχει κάποιος λόγος για αυτό;
Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ CUSTOM ROM FINAL MANGO 7720.68 -

Radio 5.69.09.05 [Touch-IT] - ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

 

Ανέβηκε ο οδηγος για την custom touch-it Μango ξεκλειδωτο με Ελληνικα και αναβαθμισιμο (κατα τον μαγειρα)

 

DFT_HSPL_WP7FG1_INSTALL

DFT_RSPL_WP7FG1_LAUNCH

Έχω αυτή την rom μπορώ να βάλω αυτή που ανέβασες χωρείς πρόβλημα εχω το htc hd7

Link to comment
Share on other sites

εκανα update 7.10.7720.68

 

μπορω να βαλω τωρα ελληνικο μενου η οχι

 

το κινητο δεν το εχω πειραξει

Link to comment
Share on other sites

DFT_HSPL_WP7FG1_INSTALL

DFT_RSPL_WP7FG1_LAUNCH

Έχω αυτή την rom μπορώ να βάλω αυτή που ανέβασες χωρείς πρόβλημα εχω το htc hd7

 

Αυτα τα αρχεια ειναι το HSPL/RSPL δεν ειναι η ΡΟΜ...Διαβασε προσεκτικα τον οδηγο να το καταλαβεις πριν προχωρησεις και οτι αποριες γραψε εκει

εκανα update 7.10.7720.68

μπορω να βαλω τωρα ελληνικο μενου η οχι

το κινητο δεν το εχω πειραξει

 

Οχι τωρα ..Επρεπε πριν κανεις update. Αλλα αν δεν ειναι ξεκλειδωτο ουτε και τοτε θα μπορουσες ...

Δες τον νεο οδηγο που ανεβασα

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα αρχεια ειναι το HSPL/RSPL δεν ειναι η ΡΟΜ...Διαβασε προσεκτικα τον οδηγο να το καταλαβεις πριν προχωρησεις και οτι αποριες γραψε εκει

 

 

pd 29100 SS-BC (4K)

spl-1.54.2250.o(112696)

microp(led) 0X07

touch S1(v1.8,#1624)

sd sandisk 7580 MB class0

partition info-v211v413

οταν παω να κανω την εγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα αρχεια ειναι το HSPL/RSPL δεν ειναι η ΡΟΜ...Διαβασε προσεκτικα τον οδηγο να το καταλαβεις πριν προχωρησεις και οτι αποριες γραψε εκει

 

pd 29100 SS-BC (4K)

spl-1.54.2250.o(112696)

microp(led) 0X07

touch S1(v1.8,#1624)

sd sandisk 7580 MB class0

partition info-v211v413

οταν παω να κανω την εγκατασταση

 

Σου απαντησα στον αλλο θεμα...μην γραφεις το ιδιο σε πολλα σημεια

Link to comment
Share on other sites

7392.0 και κλειδωμενος . θελει φλασαρισμα και ολα απο την αρχη ????? :wacko: τι προνομια θα χασω αν παω σε mango κλειδωμενος ???

 

απλα δεν θα μπορεις να περνας εφαρμογες που δεν ειναι στο marketplace τπτ αλλο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...