Jump to content

[Maemo 5] Εφαρμογές πλοήγησης


karlesg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χρειάζεται να κλαις για τίποτα:). Αρχικά δοκίμασε ένα πλήρες uninstall(σβήσιμο των φακέλων drive, res, maps απ το Ν900 και απ τον application manager απεγκατάσταση) και πέρασμα απ την αρχή. Βεβαιώσου απ το official site ότι κάνεις τη διαδικασία σωστά. Κάνε το 2-3 φορές και επανέρχεσαι εδώ αν δεν λυθεί το πρόβλημα.

 

Το έκανα και δούλεψε. Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 191
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δείτε το παρακάτω υπέροχο βιντεο.Μακάρι σύντομα να το δούμε και στις συσκευές μας!!

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα κι εγώ το sygic 10. Καμία σχέση με το προηγούμενο.. και πολύ εύκολο στην εγκατάσταση ;)
Link to comment
Share on other sites

Το βαλα και γω μετά από λίγες περιπέτειες.

Οντως πολύ καλύτερο από το 9.

Ενδιαφέρον έχει με τα POI, πλέον μπορείς να τα καλέσεις απευθείας

:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω απεγκατεστησα το 9,εσβησα τον φακελο maps και παω να το εγκαταστησω και μου γραφει unable to install mobile maps 10 - Application.

Κανενας καμια ιδεα?:(

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε map, res και drive και δοκίμασαι πάλι....

Θα δουλέψει!

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε map, res και drive και δοκίμασαι πάλι....

Θα δουλέψει!

 

ναι,το εκανα και δουλεψε...μολις πηγα να το ποσταρω!

Σ'ευχαριστω πολυ!!:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως κανατε την ενεργοποιηση;

Με το κολπο που λεει στο μαγαζακι;

Γιατι εμενα δεν δουλευει....

 

 

ΑΚΥΡΟ ειχα κανει λαλακια εγω.... Ολα καλα...

Edited by gnkgr

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που έχω εγκαταστήσει τους χάρτες στο diskcache, κάθε φορά που ανοίγω το maps αντί να φορτώσει τους αποθηκευμένους ψάχνει δίκτυο για να κατεβάσει. Έτσι είναι αδύνατο να έχω φορτωμένους χάρτες όταν είμαι offline. Αν γνωρίζει κανείς κάτι σχετικά θα με υποχρέωνε.

Ευχαριστώ

 

εχω ακριβως το ιδιο προβλημα. Συγκεκριμένα θέλει οπωσδηποτε στην αρχη δικτυο και μετα ομως και να κλεισω το δικτυο συνεχίζει να δουλευει (μεχρι την επομενη φορα που θα μπει standby)

βρηκες μηπως λυση στο προβλημα φιλε?

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινώντας την εφαρμογή από το τερματικό μέσα από τον κατάλογο MyDocs φόρτωνε τους χάρτες κανονικά. Ωστόσο δεν κατάφερα να το κάνω να λειτουργήσει από το shortcut. Διάβασε εδώ: http://talk.maemo.org/showthread.php?t=42497&page=2

Οριστική λύση ήρθε αυτόματα με την αναβάθμιση του maemo στην τελευταία έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξερει κανεις ρε παιδια πως μπορουμε να απενεργοποιησουμε το παραθυρακι (επιλογη δικτυου) που πεταει το Sygic καθε φορα οταν το ανοιγουμαι?? Πολυ σπαστικο :mad:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω αγορασμένη την τελευταία έκδοση, όμως εκεί που έχω ανοίξει το πρόγραμμα και το χρησιμοποιώ, ξαφνικά με πετάει έξω και μετά είναι αδύνατο να το ξανανοίξω. Περίεργο;
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγορασμένη την τελευταία έκδοση, όμως εκεί που έχω ανοίξει το πρόγραμμα και το χρησιμοποιώ, ξαφνικά με πετάει έξω και μετά είναι αδύνατο να το ξανανοίξω. Περίεργο;

 

εβαλες μηπως το τελευταιο firm απο πανω......?

αν ναι μαλλον θα πρεπει να το σβησεις και να το ξαναπερασεις απο την αρχη....

φανταζομαι αν το αγορασεις κανονικα μπορεις να το κανεις ανετα αυτο ετσι.....?

και μενα(εγω βεβαια το εχω ραγισμενο) μετα απο ολικο φορματ οταν εβαλα το τελευταιο φιρμ το κινητο δεν αναγνώρισε το sygic οταν εκανα επαναφορα αρχειων...προγραμματων κτλ...

το ξαναεβαλα "χειροκίνητα".....

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγορασμένη την τελευταία έκδοση, όμως εκεί που έχω ανοίξει το πρόγραμμα και το χρησιμοποιώ, ξαφνικά με πετάει έξω και μετά είναι αδύνατο να το ξανανοίξω. Περίεργο;

 

uninstall και install απο τν αρχη :) εγω ετσι εκανα και δουλεψε κανονικα αλλα στα σπασμενα :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους σας,

μολις περασα κ την 8.16 εκδοση κ μεχρι στιγμης απο εντυπωσεις εχω μεινει κατευχαριστημενος. με a-gps (υποβοηθηση μεσω δικτυου-ειτε wap ειτε wireless internet) πιανω σημα μεσα στο σπιτι μου εντος κυριολεκτικα κατω απο 10" .. χωρις υποβοηθηση (κ διπλα σε παραθυρο) το σημα παλι ηρθε σε κατω απο 10". για τυχον αποριες εγαταστασης ειμαι στη διαθεση σας. να σημειωσω οτι εχω την εκδοση αυτην απο το γνωστο μαγαζακι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
καλησπερα σε ολους σας,

μολις περασα κ την 8.16 εκδοση κ μεχρι στιγμης απο εντυπωσεις εχω μεινει κατευχαριστημενος. με a-gps (υποβοηθηση μεσω δικτυου-ειτε wap ειτε wireless internet) πιανω σημα μεσα στο σπιτι μου εντος κυριολεκτικα κατω απο 10" .. χωρις υποβοηθηση (κ διπλα σε παραθυρο) το σημα παλι ηρθε σε κατω απο 10". για τυχον αποριες εγαταστασης ειμαι στη διαθεση σας. να σημειωσω οτι εχω την εκδοση αυτην απο το γνωστο μαγαζακι.

 

 

ερωτησουλα... γινεται μολις ανοιγει το προγραμμα να μην ρωταει καθε φορα με ποια συνδεση να συνδεθω? μου την δινει... ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ερωτησουλα... γινεται μολις ανοιγει το προγραμμα να μην ρωταει καθε φορα με ποια συνδεση να συνδεθω? μου την δινει... ευχαριστω

settings > location > network potioning ( disable )

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ασχολήθηκα επιτέλους κ το φόρεσα κι εγώ.

Μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις.

Το μόνο που με χάλασε είναι οτι η Δέσποινα ακούγεται πολύ χαμηλά....

Link to comment
Share on other sites

Ασχολήθηκα επιτέλους κ το φόρεσα κι εγώ.

Μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις.

Το μόνο που με χάλασε είναι οτι η Δέσποινα ακούγεται πολύ χαμηλά....

 

φίλε αν το χρησιμοποιείς στο αμάξι που είναι το πιό λογικό φαντάζομαι θα έχεις cd player.Αν συμβιβάζεσαι με το να μην ακούς μουσική πάρε ένα καλώδιο 3,5 χιλιοστά σε 3,5 πάλι χιλιοστά το οποίο πρέπει να κοστίζει 1-2 ευρώ και βάλτο απο το κινητό στο cd player.Βάλε το cd player στην επιλογή aux και θα έχεις όση ένταση θές.Εγώ τουλάχιστον που το χρησιμοποιώ λίγο λόγω σπάνιων ταξιδιών με βολεύει πολύ.

 

Βρήκε κανένας καμμία καλή θήκη για να είναι σαν GPS?καλύτερα κάποια απο αυτές που μπαίνουν στους αεραγωγούς?αλλά και απο τις άλλες θα ήθελα να ακούσω

Link to comment
Share on other sites

φίλε αν το χρησιμοποιείς στο αμάξι που είναι το πιό λογικό φαντάζομαι θα έχεις cd player.Αν συμβιβάζεσαι με το να μην ακούς μουσική πάρε ένα καλώδιο 3,5 χιλιοστά σε 3,5 πάλι χιλιοστά το οποίο πρέπει να κοστίζει 1-2 ευρώ και βάλτο απο το κινητό στο cd player.Βάλε το cd player στην επιλογή aux και θα έχεις όση ένταση θές.Εγώ τουλάχιστον που το χρησιμοποιώ λίγο λόγω σπάνιων ταξιδιών με βολεύει πολύ.

 

Βρήκε κανένας καμμία καλή θήκη για να είναι σαν GPS?καλύτερα κάποια απο αυτές που μπαίνουν στους αεραγωγούς?αλλά και απο τις άλλες θα ήθελα να ακούσω

 

Πολύ καλή η ιδέα σου, αλλά δεν έχω aux :(

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η ιδέα σου, αλλά δεν έχω aux :(

 

Τοτε ενεργοποιησε το "Πομπος FM" απο τις ρυθμίσεις και συντονισε το ραδιοφωνο σου στη συχνοτητα που εκπεμπει το N900 και θα το ακους απο το ηχοσυστημα του αυτοκινητου......

 

Απλο και ευκολο....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Τοτε ενεργοποιησε το "Πομπος FM" απο τις ρυθμίσεις και συντονισε το ραδιοφωνο σου στη συχνοτητα που εκπεμπει το N900 και θα το ακους απο το ηχοσυστημα του αυτοκινητου......

 

Απλο και ευκολο....

 

πώς μπορούμε να το κάνουμε το πομπός fm ? που βρίσκεται σε ποιες ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το sygic φόρτωσα το mobile 10 έγραψα την εντολή στο xterminal

αλλα όταν βάζο τον map grc στο n900 και μετά ανοίγω το πρόγραμμα μου λέει ότι δεν έχω map μέσα στην μνήμη help :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...