Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια πως γινεται οταν μιλαμε να μην πατιουνται

τα κουμπια απο την touch screen?

κανονικα οταν μιλας σε μια κληση, η οθονη σβηνει μολις βαλεις το κινητο στο αυτι σου γιατι υπαρχει ο αισθητηρας ο οποιος μολις βγαλεις απο το αυτι σου τη συσκευη αναβει ξανα την οθονη.

δεν στο κανει αυτο ?

αν εχεις βαλει screen protector, βγαλτο και δοκιμασε ξανα να κανεις κληση.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν νομιζω πως υπαρχει λυση ειπα να ρωτησω.....χθες βραδυ εκλαπη το κινητο μου,υπαρχει τροπος να το εντοπισω???

Ευχαριστω...:(

Link to comment
Share on other sites

κανονικα οταν μιλας σε μια κληση, η οθονη σβηνει μολις βαλεις το κινητο στο αυτι σου γιατι υπαρχει ο αισθητηρας ο οποιος μολις βγαλεις απο το αυτι σου τη συσκευη αναβει ξανα την οθονη.

δεν στο κανει αυτο ?

αν εχεις βαλει screen protector, βγαλτο και δοκιμασε ξανα να κανεις κληση.

 

δεν εχω screen protector και η οθηνη σβηνει λογω του σενσορα

αλλα ισως μερικες φορες επειδη το απομακρινωαπο το αυτι μου

και μετα το ξαναβαζω πατιουνται τα κουμπια.

Link to comment
Share on other sites

παυουν μονο οταν εχεις την καμερα ανοιχτη. και μονο τοτε.

σε οποιαδηποτε αλλη στιγμη λειτουργουν κανονικα τα πληκτρα αυξησης / μειωσης εντασης.

βαλτο αφοβα. δουλευει μια χαρα και ειναι πολυ χρησιμο για μενα,

ενταξει αντωνη σ ευχαριστω! ειναι οντως πολυ χρησιμο και εκανα βλακεια που δεν το ειχα βαλει τοσο καιρο

 

δεν εχω screen protector και η οθηνη σβηνει λογω του σενσορα

αλλα ισως μερικες φορες επειδη το απομακρινωαπο το αυτι μου

και μετα το ξαναβαζω πατιουνται τα κουμπια.

μαλλον τα πατας πριν σβησει η οθονη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν εγκαταστησω το προγραμμα SciLorsLeoCameraAnyKeyv0.2.5,τα volyme keys παυουν να αυξομοιωνουν την ενταση του ηχου?

 

που μπορω να βρω κι εγω αυτο το προγραμμα; γιατι απ οτι καταλαβα μετατρεπει καποιο hardware button ως κουμπι καμερας. χρησιμο στην αυτοφωτογραφιση...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

που μπορω να βρω κι εγω αυτο το προγραμμα; γιατι απ οτι καταλαβα μετατρεπει καποιο hardware button ως κουμπι καμερας. χρησιμο στην αυτοφωτογραφιση...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=693433

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν και δεν νομιζω πως υπαρχει λυση ειπα να ρωτησω.....χθες βραδυ εκλαπη το κινητο μου,υπαρχει τροπος να το εντοπισω???

Ευχαριστω...:(

 

Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι να το εντοπίσεις εκτός και εάν είχες εγκαταστήσει κάποια από εκείνες τις εφαρμογές που κυκλοφορούν και στέλνουν sms με τις συντεταγμένες κλπ. Αλλά και για να σου δουλέψει αυτό, πρέπει να είσαι τυχερός.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τελικά έκανα hard reset και τα πρωτα που περασα ειναι το nodata και το cht 1.8.5 το τελευταίο δεν έχει το μικρό ρολόι στην πάνω αριστερή γωνία όπως το 1.5 ? δεν βρήκα στον cht editor τίποτα

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε επιτέλους η λύση από ένα ρώσο για ηχογράφηση δύο δρόμων, καλούντος και κληθέντα ομιλητή!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=765555

 

Τώρα το κινητό μας φυσάει ακόμη πιό πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε επιτέλους η λύση από ένα ρώσο για ηχογράφηση δύο δρόμων, καλούντος και κληθέντα ομιλητή!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=765555

 

Τώρα το κινητό μας φυσάει ακόμη πιό πολύ.

 

Το δοκίμασες; Δουλεύει; Υπάρχει και AutoCallRecord που δουλεύει σίγουρα.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασες; Δουλεύει; Υπάρχει και AutoCallRecord που δουλεύει σίγουρα.

 

Το δοκίμασα με vito audio notes αλλά πρέπει να δουλεύει με όλα.

Δουλεύει και μέσω bluetooth δηλαδή δουλεύει όπως θα έπρεπε.

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα .

χθες αγορασα ενα htc hd μεταχειρισμενο και αφου ειδα οτι η ελληνικη ρομ που ειχε πανω ηταν η παλια πηγα στο σιτε της htc να κατεβασω την καινουρια. οταν εβαζα σειριακο αριθμο μου ελεγε οτι το λογισμικο αυτο δεν ειναι για την συσκευη σας.

ενω μετα οταν πηγα να κατεβασω παλι την καινουρια αλλα σε ισπανικη/νορβιγικη εκδοση τον δεχτηκε τον σεριαλ.

για να μην μακρυγορο πολυ πηγα στο imobile που εχει παρει σχεδον ola ta updates απο την ace hellas κατεβασα απο εκει την ρομ την ελληνικη την τελευταια.

ολα καλα μεχρι που πηγα να την περασω , μου εβγαλε το εξης σφαλμα οταν πηγε να αρχησει η εγκατασταση στο κινητο μου. :

 

μου εγραψε οταν πηγε να κανει την εγκατασταση οτι το βοηθητικο προγραμα ενημερωσης δεν μπορει να χρησιμοποιηθει για το pda phone σας

Παρακαλουμε ελενξτε το βοηθητικο προγραμα ενημερωσης.

γνωριζει κανεις ρε παιδεια τι μπορει να συμβαινει? γιατι εχω χοντροξενερωσει βλεπωντας να μην παιρνει την ελληνικη official ρομ.

μια βοηθεια οποιος μπορει και γνωριζει τι γινεται .

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα με vito audio notes αλλά πρέπει να δουλεύει με όλα.

Δουλεύει και μέσω bluetooth δηλαδή δουλεύει όπως θα έπρεπε.

 

ακριβως ετσι!δουλευει τελεια και για 1η φορα εχουμε σωστη ηχογραφηση στο λεο μας της 2ης φωνης:D

 

rom energy aug 25 +vito audio notes 1.2(not freeware) + HD2InCallRecordingActivate.cab

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ακριβως ετσι!δουλευει τελεια και για 1η φορα εχουμε σωστη ηχογραφηση στο λεο μας της 2ης φωνης:D

 

rom energy aug 25 +vito audio notes 1.2(not freeware) + HD2InCallRecordingActivate.cab

 

τέλειο!! ακούγεται τέλεια η δεύτερη φωνή! :D

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσάς σας βγάζει κάτι κακάσχημα εικονίδια της Htc στην έναρξη,π.χ Htc footprints,Htc music,Htc calendar και Htc people;Προσπάθησα να τα σβήσω μέσα από το φάκελο windows/start menu/programs,σβήνουν αλλά μετά από επανεκκίνηση εμφανίζονται ξανά

 

Στο πρώτο post θα βρεις οδηγίες για το πως θα τα ξεφορτωθείς μια και καλή.

 

Καλημέρα σε όλους. Που ακριβώς είναι στο πρώτο post?Επίσης σκέφτομαι να περάσω το radio 2.12..Οι ερωτήσεις είναι πρώτον αν αξίζει και δεύτερον ποιο HSPL να βάλω το αρχικό ή το HSPL2? Το τηλέφωνο το έχω "μαμά" τελείως Rom 1.66 και Radio 2.06.51.07.Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας

Edited by gtpf_uk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσάς σας βγάζει κάτι κακάσχημα εικονίδια της Htc στην έναρξη,π.χ Htc footprints,Htc music,Htc calendar και Htc people;Προσπάθησα να τα σβήσω μέσα από το φάκελο windows/start menu/programs,σβήνουν αλλά μετά από επανεκκίνηση εμφανίζονται ξανά

 

 

 

Καλημέρα σε όλους. Που ακριβώς είναι στο πρώτο post?

 

Καλημέρα.Είναι η πρώτη σελίδα!!

Πήγαινε στο κάτω ή στο πάνω μέρος αυτής της σελίδας και πάτησε την επιλογή "πρώτη σελίδα".

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση για το λεο .

Στο πακετο του εχει και θηκη μεσα οπως ειναι στα βιντεο του unboxing η ισχυει για αλλες χωρες και οχι για την Ελλαδα ?

Και επισης τι προτεινετε να αγορασω θηκη η καρτα μνημης 8G ?

Και ρωταω γτ θηκη μπορει να εχει μεσα και καρτα μνημης εχω μια 4G απο το αρενα μου .

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση για το λεο .

Στο πακετο του εχει και θηκη μεσα οπως ειναι στα βιντεο του unboxing η ισχυει για αλλες χωρες και οχι για την Ελλαδα ?

Και επισης τι προτεινετε να αγορασω θηκη η καρτα μνημης 8G ?

Και ρωταω γτ θηκη μπορει να εχει μεσα και καρτα μνημης εχω μια 4G απο το αρενα μου .

καλημερα

δεν εχει θηκη μεσα στη συσκευασια.εχει μια καρτα 2 gb.κανονικα πρεπει να παρεις θηκη και μεγαλυτερη καρτα.απο θηκες σιλικονης θα βρεις στο ebay και πολυ φθηνα.απο καρτα βαλε μια 8 gb για να μην χρειαστει να την αλλαζεις αργοτερα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προφανώς η συσκευή που αγόρασες δεν είναι ελληνική και ελπίζω ο πωλητής να μην σου την πούλησε για τέτοια. Εν ολίγοις, θα χρειαστεί να κάνεις HSPL ή USPL στη συσκευή σου, δηλαδή να την ξεκλειδώσεις για να μπορέσεις να περάσεις την ελληνική rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά εσάς σας βγάζει κάτι κακάσχημα εικονίδια της Htc στην έναρξη,π.χ Htc footprints,Htc music,Htc calendar και Htc people;Προσπάθησα να τα σβήσω μέσα από το φάκελο windows/start menu/programs,σβήνουν αλλά μετά από επανεκκίνηση εμφανίζονται ξανά

 

Touch X Permanently Delete Reappearing HTC Icons.cab

 

Επίσης σκέφτομαι να περάσω το radio 2.12..Οι ερωτήσεις είναι πρώτον αν αξίζει και δεύτερον ποιο HSPL να βάλω το αρχικό ή το HSPL2? Το τηλέφωνο το έχω "μαμά" τελείως Rom 1.66 και Radio 2.06.51.07.Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας

 

Τρέχε το HSPL2 και από εκεί επέλεξε το 1.66.HSPL.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

δεν εχει θηκη μεσα στη συσκευασια.εχει μια καρτα 2 gb.κανονικα πρεπει να παρεις θηκη και μεγαλυτερη καρτα.απο θηκες σιλικονης θα βρεις στο ebay και πολυ φθηνα.απο καρτα βαλε μια 8 gb για να μην χρειαστει να την αλλαζεις αργοτερα

 

Μμμμ....Κριμα που δεν εχει θηκη.

Δεν θελω σιλικονης θηκη γτ δεν μου πολυ αρεσει . Δεν νομιζω να καταλαβες τετοια θηκη ? Εχω δει σε κατι unboxing βιντεο μια θηκη δερματινη η υφασματινη σε τετοιο στυλ

Η καρτα που εχω που ειναι 4GB δεν φτανει ? Αν και μαλλον θα παρω 8GB αλλα ενημερωτικα ρωταω.

 

EDIT :

Λεω για μια αυτες της 2 να παρω :

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=41674

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=43300

EDIT 2 :

Σας εχω πεθανει αλλα μηπως ξερει κανεις σε τι τιμη το εχουν τα media markt ?

Edited by DTse

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Θηκη εχει αλλα μαλλον κατι παιζει με καποιες εισαγωγες..Το δικο μου ειχε αυτην που λες απο την HTC ενας συναδερφος που το πηρε πριν μηνα απο eclick δεν ειχε.Ενας κολλητος που το πηρε προ διμηνου απο πλαισιο ειχε κανονικα.

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...