Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλημερα.εχω μαμα ρομ 1.66.χθεςτο βραδυ 1.30 η μπαταρια ηταν στο 65%.σημερα το πρωι 9.30 ειχε πεσει στο 5%.πρωτη φορα εχω παρατηρηση τοσο μεγαλη απωλεια της μπαταριας.ειναι φισιολογικο:!:καπου ειχα διαβασει οτι υπαρχει ενα προγραμματακι που κλεινει ολες τις εφαρμογες με το χ να μην τρεχουν στο backround μπορει καποιος να μου πει που ακριβως υπαρχει:!:στο πρωτο ποστ δεν βρηκα κατι.ευχαριστω.

 

ετσι ακριβώς ειναι μαλλον θα ετρεχε απο ¨πίσω¨ καποια η καποιες εφαρμογές(οτι εχει σχεση με task manager κανει αυτη την δουλειά.δες στο πρωτο post(X2 Taskmanager)

Link to comment
Share on other sites

ποιο προγραμμα gps εχεις?

για το δευτερο βρηκα αυτο Touch X reset and wifi.cab(http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=584415)

 

 

 

σε οτι εκδοση του destinator που δοκιμασα πεταει μηνυμα για το bluetooth

επισης igo8 που βρηκα δε τρεχει καν...ζηταει κατι για original cd...

Edited by sokeris
Link to comment
Share on other sites

ποιο απ'ολα να κατεβασω ρε δυναμιτης???εχει πολλα αυτο το λινκ!

 

σε οτι εκδοση του destinator που δοκιμασα πεταει μηνυμα για το bluetooth

επισης igo8 που βρηκα δε τρεχει καν...ζηταει κατι για original cd...

 

σου έγραψα ποιο να κατεβάσεις(Touch X reset and wifi.cab) υπάρχουν και στο πρώτο ποστ(για ποιο ευκολία)

καποιο προβλημα εχεις με τις version που βαζεις(ψαξε για hd2)

Link to comment
Share on other sites

γιατι οταν παω να τρεξω ενα gps προγραμμα μου εμφανιζει συνεχεια στην οθονη οτι δεν εχει συνδεθει το bluetooth????pls help!!!!

 

και 2ο και κυριοτερο υπαρχει καποιο software soft reset σαν αυτο που εγκαθστα το spb mobile shell ουτως ωστε να μην ανοιγοκλεινουμε το καπακι καθε λιγο...???

 

Για το 1ο: Δοκίμασες να επιλέξεις από τις ρυθμίσεις του GPS Θύρα Com 4 ?

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο με τη θυρα το ελεγξα ειναι σωστα στη com4

προφανως κατεβασα λαθος εκδοσεις...

αν θελει καποιος ας δωσει κανα λινκ για destinator-igo8-miomap.

thanks!!!!

 

και για να ειμαι πιο συγκεκριμενος στο igo8 με το που το ξεκιναω μου βγαζει το εξης μηνυμα :

"program application database cannot be found please insert original application sd card"

Edited by sokeris
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

SPL είναι το original.

 

HSPL είναι "ξεκλειδωμένο" SPL για να παίρνει και μη official ROMs.

 

Απλά καλό είναι να έχεις το HSPL αντίστοιχο της ROM στην οποία είναι βασισμένη η ROM που βάζεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο software soft reset σαν αυτο που εγκαθστα το spb mobile shell ουτως ωστε να μην ανοιγοκλεινουμε το καπακι καθε λιγο...???

Απλά κρατάς πατημένο το κουμπί Power (το δεξιότερο απ' τα κουμπιά του Leo) για 1-2 δευτερόλεπτα και στο μενού που θα εμφανιστεί επιλέγεις Power Off. Μόλις σβήσει ξαναπατάς το Power και το ανοίγεις. Αυτό ισοδυναμεί με soft reset.

 

Το κουμπάκι κάτω απ' το καπάκι είναι για τις περιπτώσεις που έχει κολλήσει τελείως το λειτουργικό και δεν μπορεί να βγει το παραπάνω μενού ή όταν μπεις στον boot loader, όπου τότε το s/w που ζητάς πάλι δεν μπορεί να βοηθήσει. Πάντως εγώ το καπάκι στο Leo μου δεν το έχω ανοιγοκλείσει πάνω από 3 φορές στους 2 μήνες που το έχω.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λες είναι. Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο.

 

athanaso η το 1.66 ειναι η το 2.08?δεν υπαρχει περιπτωση να βαλουμε κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Οι ROMs που χρησιμοποιούμε εμείς βασίζονται σε δύο, την 1.66 και την 2.10.

 

Ανάλογα με το ποια rom θέλεις να φορτώσεις στη συσκευή σου, βάζεις ή το HSPL 1.66 ή το HSPL 2.08 αντίστοιχα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενδεχομένως ναι, αλλά και πάλι με το 1.66.HSPL μπορείς να φλασάρεις οποιαδήποτε rom based on 1.72/1.73 αλλά όχι με τη μέθοδο της κάρτας μνήμης γιατί θα σου περάσει το stock 1.72.0000 SPL και μετά δεν θα μπορείς να φύγεις από εκεί μέχρι να βγει το 1.72.HSPL.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δειτε μια πολυ ενδιαφερουσα εφαρμογη.

Μπορουμε να ενημερωθουμε για τις νεες κθκλοφοριες ταινιων και να δουμε το trailer και αλλα ενδιαφεροντα.

Την βρηκα στο 1800pocketpc.com

http://img.skitch.com/20100327-x2gcuby4t1ei7ht4msxtuhrhh7.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Exoυμε κανενα νεο με την 1.72 oficial rom?

Βγηκε η wwe εκδοση η ακομα?

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο με τη θυρα το ελεγξα ειναι σωστα στη com4

προφανως κατεβασα λαθος εκδοσεις...

αν θελει καποιος ας δωσει κανα λινκ για destinator-igo8-miomap.

thanks!!!!

 

και για να ειμαι πιο συγκεκριμενος στο igo8 με το που το ξεκιναω μου βγαζει το εξης μηνυμα :

"program application database cannot be found please insert original application sd card"

 

Γιά το igo8 έχει κάνει καλή δουλειά ο φίλος zaharakis (ναναι καλά ο άνθρωπος) ψάξε εδώ να βρείς οδηγίες από πού και πώς, το ρίχνεις κατευθείαν στην κάρτα και τρέχει μια χαρά!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δειτε μια πολυ ενδιαφερουσα εφαρμογη.

Μπορουμε να ενημερωθουμε για τις νεες κθκλοφοριες ταινιων και να δουμε το trailer και αλλα ενδιαφεροντα.

Την βρηκα στο 1800pocketpc.com

http://img.skitch.com/20100327-x2gcuby4t1ei7ht4msxtuhrhh7.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

 

Κώστα για αυτά υπάρχει ειδικό thread... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=55776

 

(Επίσης δεν μας είπες ποια είναι αυτή η εφαρμογή)

 

Γιά το igo8 έχει κάνει καλή δουλειά ο φίλος zaharakis (ναναι καλά ο άνθρωπος) ψάξε εδώ να βρείς οδηγίες από πού και πώς, το ρίχνεις κατευθείαν στην κάρτα και τρέχει μια χαρά!!

 

Ας είμαστε πιο διακριτικοί όταν συζητάμε για παράνομο λογισμικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αφορά τους κατόχους Ελληνικής Συσκευής που όπως είναι γνωστό, περιέχει το NDrive: Σήμερα, 26-3-2010, έγινε αναβάθμιση του NDrive Agent Updater που είχε ως αποτέλεσμα να εξαλειφθεί το πρόβλημα εγκατάστασης ενημερώσεων που είχαν οι χρήστες του NDrive λόγω της μετονομασίας της ''Storage Card'' σε ''Κάρτα αποθήκευσης'' από τη ROM 1.66.482.1. Έτσι, όσοι δεν είχαν ήδη αντιμετωπίσει το πρόβλημα χρησιμοποιώντας το cab μετονομασίας της κάρτας σε ''Storage Card'' που δημοσιεύτηκε στο forum και είχαν αφήσει την κάρτα με την Ελληνική ονομασία της, μπορούν πλέον να χρησιμοποιούν χωρίς πρόβλημα, το NDrive Agent Updater για αναβαθμίσεις του NDrive.

 

και τι πρέπει να κάνω για να έχω την αναβάθμιση? Γίνεται αυτόματ από το τηλ μου?

Μπορείς να μας πεις περισσότερα για την αναβάθμιση του Ndrive στο HD2???

Κανένα site eidik;o me to Ndrive??

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τέτοιες δοκιμές, καλύτερα να κάνεις ένα hard reset και να στήσεις τη συσκευή από την αρχή. Δεν θα έχεις τα προβλήματα που αναφέρεις.

 

Εκανα αυτο που μου ειπες και ολα ΟΚ οσο αφορα το κλειδωμα της οθονης. Οσο αφορα την εμφανιση του νουμερου μου σ' αυτον που καλω δεν εγινε τιποτα συνεχιζει να μην εμφανιζεται ασχετα που ειναι τσεκαρισμένο το ''ΟΛΟΥΣ''. Εμφανιζει τον νουμερό μου μόνο οταν ειναι τσεκαρισμενο ''ΕΠΑΦΕΣ''. ΚΑι εχω και ενα αλλο προβλημα τωρα, ενεργοποιείται το GPRS και συνδέεται στο INTERNET απο μόνο του και ήδη θα πρεπει να εχω χρεωθει κανενα 3ωρο. Πριν το hard reset δεν ειχα τετοιο προβλημα, κοιταω να το απενεργοποιήσω αλλα δεν κανω τιποτα. Τι να κανω?

Σε ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αυτο που μου ειπες και ολα ΟΚ οσο αφορα το κλειδωμα της οθονης. Οσο αφορα την εμφανιση του νουμερου μου σ' αυτον που καλω δεν εγινε τιποτα συνεχιζει να μην εμφανιζεται ασχετα που ειναι τσεκαρισμένο το ''ΟΛΟΥΣ''. Εμφανιζει τον νουμερό μου μόνο οταν ειναι τσεκαρισμενο ''ΕΠΑΦΕΣ''. ΚΑι εχω και ενα αλλο προβλημα τωρα, ενεργοποιείται το GPRS και συνδέεται στο INTERNET απο μόνο του και ήδη θα πρεπει να εχω χρεωθει κανενα 3ωρο. Πριν το hard reset δεν ειχα τετοιο προβλημα, κοιταω να το απενεργοποιήσω αλλα δεν κανω τιποτα. Τι να κανω?

Σε ευχαριστω πολυ.

για δοκιμασε να βαλεις την σιμ σου σε αλλη συσκευη

μου μυριζει οτι ειναι θεμα του παροχου σου

Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε να βαλεις την σιμ σου σε αλλη συσκευη

μου μυριζει οτι ειναι θεμα του παροχου σου

 

Αν εννοεις για τον αριθμο στο ΕΤΕΝ Χ500 που την ειχα του τσεκαριζες και εκει ''ΟΛΟΥΣ'' και ολα ΟΚ.

Αν εννοεισ για το GPRS δεν ειχαποτε τετοιο προβλημα δεν ανοιγε ποτε απο μονο του. Αλλα και ουτε πριν απο το HARD RESET ειχα.

Παροχος: cosmote

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν εννοεις για τον αριθμο στο ΕΤΕΝ Χ500 που την ειχα του τσεκαριζες και εκει ''ΟΛΟΥΣ'' και ολα ΟΚ.

 

Για αυτό εννοεί.

 

Μας λες λίγο ακριβώς που πας και τι ρυθμίσεις κάνεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό εννοεί.

 

Μας λες λίγο ακριβώς που πας και τι ρυθμίσεις κάνεις;

 

ή

τηλεφωνο-μενου-επιλογες-αριθμος καλουντος-ΟΛΟΥΣ

ή

τηλεφωνο-μενου-επιλογες-μενου-επιλογη δικτυου-υπηρεσιες GSM/UMTS - αριθμος καλουντος- ληψη ρυθμισεων-εμφανιση αριθμού μου σε: ΟΛΟΥΣ

 

με το GPRS τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Έχω αρκετές μέρες να μπω στο forum και δεν ξέρω αν έχει γραφτεί κάτι σχετικό

Με τα τελευταία hot fixes που βγήκαν επίσημα από τη σελίδα της HTC.

Εδώ υπάρχει και το εξής παράδοξο. Αν πας στην σελίδα και κάνεις ότι πάντα δεν εμφανίζονται τα δύο νέα fixes.

Αν όμως στο κυλιόμενο μενού επιλογής αντί του “ALL” επιλέξεις το “ Update” θα εμφανιστούν τα δύο νέα fixes που βγήκαν στις 25-03-2010.

Και αφορούν :

1. Update for HTC HD2 Facebook Albums

2. Update for HTC HD2 Java Message Pop up

 

Έψαξα στην πρώτη σελίδα και λίγο στις τελευταίες και δεν είδα να τα αναφέρει κάποιος ,,, αν κάνω λάθος γράψτε λάθος.

Όσο για το «κολπάκι» στην σελίδα των support της Htc τι να πω …. Μεγάλη επιτυχία πάλι.

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...