Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ' ευχαριστώ για την προσπάθεια...

Μία διευκρίνιση όμως...

Όταν τελικα το pst αρχείο περάσει στο Outlook, δεν κάνει εισαγωγή των εορτών στο ίδιο το ημερολόγιο που ήδη χρησιμοποιώ -και έχω και άλλες καταχωρήσεις-, αλλά αντιθέτως δημιουργεί ένα νέο.

Εάν κάνεις φυσικά επικάλυψη των δύο ημερολογιών σε μία προβολή, τα βλέπεις στο Outlook, αλλά δεν τα καταχωρεί σαν συμβάντα στο HD2.

Προσπάθησα να κάνω merge τα δύο ημερολόγια σε ένα, αλλά αποτυγχάνω...

Δουλεύω με Outlook 2007....

Καμμιά υπόδειξη?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις με το πρόγραμμα PimBackup

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3122742#post3122742

Η διαδικασία είναι εύκολη και γρήγορη :):)

Αν έχεις πρόβλημα πες μου.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την προσπάθεια...

Μία διευκρίνιση όμως...

Όταν τελικα το pst αρχείο περάσει στο Outlook, δεν κάνει εισαγωγή των εορτών στο ίδιο το ημερολόγιο που ήδη χρησιμοποιώ -και έχω και άλλες καταχωρήσεις-, αλλά αντιθέτως δημιουργεί ένα νέο.

Εάν κάνεις φυσικά επικάλυψη των δύο ημερολογιών σε μία προβολή, τα βλέπεις στο Outlook, αλλά δεν τα καταχωρεί σαν συμβάντα στο HD2.

Προσπάθησα να κάνω merge τα δύο ημερολόγια σε ένα, αλλά αποτυγχάνω...

Δουλεύω με Outlook 2007....

Καμμιά υπόδειξη?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα και τελικά το έλυσα, αλλά δε θυμάμαι ακρινβώς πως. Υπάρχουν κάποιες επιλογές στην αριστερή στήλη του Outlook 2007. Παίξε λίγο με αυτές και θα το πετύχεις (από εκεί γίνεται σίγουρα). Sorry που δε θυμάμαι περισσότερα, πάντως γίνεται αυτό που θέλεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να έχει κάνει uninstall το Sprite Backup ?? Γιατί εγώ όσο και να προσπάθησα δεν μπορεί να το κάνει uninstall ....ακόμη και με ένα αρχείο που δίνει η εταιρεία που το πουλάει...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μία ερώτηση σας παρακαλώ:

 

Προσπαθώ να κάνω sync το HTC HD2 με το PC όπου έχω Outlook 2007 και κάθε φορά μου κάνει το Outlook 2007 χάλια (ενώ έχω επιλέξει οι αλλαγές να γίνονται μόνο στην συσκευή και ΟΧΙ στο PC) με αποτέλεσμα να μπυ σβήνει σημειώσεις μέσα από το Outlook 2007. Ξέρει κανείς τίποτε για αυτό το θέμα ή κάποιο άλλο πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να έχει κάνει uninstall το Sprite Backup ?? Γιατί εγώ όσο και να προσπάθησα δεν μπορεί να το κάνει uninstall ....ακόμη και με ένα αρχείο που δίνει η εταιρεία που το πουλάει...

 

Την βρήκα την λύση...πρέπει να μπω χειροκίνητα στην Registry και να σβήσω ότι υπάρχει για το Sprite Backup

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μία ερώτηση σας παρακαλώ:

 

Προσπαθώ να κάνω sync το HTC HD2 με το PC όπου έχω Outlook 2007 και κάθε φορά μου κάνει το Outlook 2007 χάλια (ενώ έχω επιλέξει οι αλλαγές να γίνονται μόνο στην συσκευή και ΟΧΙ στο PC) με αποτέλεσμα να μπυ σβήνει σημειώσεις μέσα από το Outlook 2007. Ξέρει κανείς τίποτε για αυτό το θέμα ή κάποιο άλλο πρόγραμμα?

 

Τι λειτουργικό έχεις στον υπολογιστή σου;

Φαντάζομαι προσπαθείς να συγχρονίσεις μέσω ActiveSync 4.5;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την πατησα χοντρα πριν λιγο.

Την ωρα που εβγαινα απο το αμαξι μου επεσε το leo και εσπασε η οθονη, τωρα αναβει αλλα εχει μαυριλες και απο τις ρωγμες δεν φαινεται καλα. Και το εχω μολις 20 μερες!!!

Εχει κανεις υποψην ποσο παει το μαλλι? Το βλεπω να ακουω κανα 350αρι και να τρελαινομαι...

http://www.slang.gr/media/img/200804/e3c7f6fd7cd882190bfed167b9b5a61e_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τι λειτουργικό έχεις στον υπολογιστή σου;

Φαντάζομαι προσπαθείς να συγχρονίσεις μέσω ActiveSync 4.5;

 

Έχω MS Windows 7 Ultimate - 64bit

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την πατησα χοντρα πριν λιγο.

Την ωρα που εβγαινα απο το αμαξι μου επεσε το leo και εσπασε η οθονη, τωρα αναβει αλλα εχει μαυριλες και απο τις ρωγμες δεν φαινεται καλα. Και το εχω μολις 20 μερες!!!

Εχει κανεις υποψην ποσο παει το μαλλι? Το βλεπω να ακουω κανα 350αρι και να τρελαινομαι...

 

γυρω στα 250ε φιλε μου...

 

μονο που το ακουσα με επιασε τρεμουλο :cry: αυτο και αν ειναι καντεμια....ρωτησε στην ace hellas να σου πουν ακριβως..

 

Ace Hellas Service

Αθήνα:

ACE-Hellas AE

Αιγαίου Πελάγους 6

Αγ. Παρασκευή 15341

Τηλ: 2106068674

Ώρες λετουργίας: 09:00-15:00 καθημερινές (εκτός αργιών)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την πατησα χοντρα πριν λιγο.

Την ωρα που εβγαινα απο το αμαξι μου επεσε το leo και εσπασε η οθονη, τωρα αναβει αλλα εχει μαυριλες και απο τις ρωγμες δεν φαινεται καλα. Και το εχω μολις 20 μερες!!!

Εχει κανεις υποψην ποσο παει το μαλλι? Το βλεπω να ακουω κανα 350αρι και να τρελαινομαι...

Για κάνε μια βόλτα στο eBay. Με ένα γρήγορο ψάξιμο βρήκα αυτό:

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=390174675696

 

Αν πιάνουν τα χέρια σου ίσως συμφέρει να την αλλάξεις μόνος σου. Να σημειώσω ότι το παραπάνω link είναι ενδεικτικό και τυχαία επιλεγμένο, δεν γνωρίζω την αξιοπιστία του seller. Ψάξε μόνος σου και βρες αυτό που θέλεις.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Για κάνε μια βόλτα στο eBay. Με ένα γρήγορο ψάξιμο βρήκα αυτό:

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=390174675696

 

Αν πιάνουν τα χέρια σου ίσως συμφέρει να την αλλάξεις μόνος σου. Να σημειώσω ότι το παραπάνω link είναι ενδεικτικό και τυχαία επιλεγμένο, δεν γνωρίζω την αξιοπιστία του seller. Ψάξε μόνος σου και βρες αυτό που θέλεις.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=613954&highlight=screen+broken

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Την βρήκα την λύση...πρέπει να μπω χειροκίνητα στην Registry και να σβήσω ότι υπάρχει για το Sprite Backup

 

Δεν είναι και η καλύτερη λύση! Σε γενικές γραμμές πάντως δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα με το Sprite backup.

 

με πιο προγραμμα μπορουμε να αλλαξουμε τα εικονιδια στο slider....? δοκιμασα με HDwalls αλλα τιποτα

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=5734323&postcount=4

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την πατησα χοντρα πριν λιγο.

Την ωρα που εβγαινα απο το αμαξι μου επεσε το leo και εσπασε η οθονη, τωρα αναβει αλλα εχει μαυριλες και απο τις ρωγμες δεν φαινεται καλα. Και το εχω μολις 20 μερες!!!

Εχει κανεις υποψην ποσο παει το μαλλι? Το βλεπω να ακουω κανα 350αρι και να τρελαινομαι...

 

 

 

καλησπερα σε ολο το forum

φιλε μου πρωτου κανεις οτιδηποτε ριξε μια ματια κ εδω :

http://www.undercutter.co.uk/HTC-screen-replacement

την σελιδα την βρηκα μεσω xda γιατι ειχε κ καποιος αλλος το ιδιο προβλημα με εσενα κ θυμαμε καλα σχολια.

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

Χερετώ την παρέα.

Υπάρχει τρόπως να ανοίγει το τηλ οταν πέρνει εξωτερική τροφοδωσία αυτόματα.

Τώρα στης διακοκές το δουλεύω μόνο σαν GPS με το IGO8 οπώτε θα βόλευε κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει τρόπως να ανοίγει το τηλ οταν πέρνει εξωτερική τροφοδωσία αυτόματα.

 

Ποιος ο λόγος; :confused:

 

Είναι δύσκολο να πατήσεις το πλήκτρο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

Θα ηθελα την βοηθεια σας στα εξης:

1. πως κλειδωνει η οθονη αυτοματα γιατι κατι εκανα (εγκατασταση - απεγκατασταση του phone alarm PRO μαλλον, εχασα και τις επαφες ολες...) και ψαχνω να βρω απο που γινεται αυτο αλλα..........

2. πως εμφανιζεται το νουμερο μου σε καποιον που καλω? (ειναι τσεκαρισμενο το ''ΟΛΟΥΣ'' στο ''ΑΡΙΘΜΟ ΚΑΛΟΥΝΤΟΣ'' αλλα τιποτα).

Σας ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μετά από τέτοιες δοκιμές, καλύτερα να κάνεις ένα hard reset και να στήσεις τη συσκευή από την αρχή. Δεν θα έχεις τα προβλήματα που αναφέρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την πατησα χοντρα πριν λιγο.

Την ωρα που εβγαινα απο το αμαξι μου επεσε το leo και εσπασε η οθονη, τωρα αναβει αλλα εχει μαυριλες και απο τις ρωγμες δεν φαινεται καλα. Και το εχω μολις 20 μερες!!!

Εχει κανεις υποψην ποσο παει το μαλλι? Το βλεπω να ακουω κανα 350αρι και να τρελαινομαι...

 

Συμφωνώ με τον Drmobile ψάξε για αξιόπιστο seller στο ebay και κάνε τοποθέτηση. Αν δεν μπορείς κάλεσε γνωστό σου που ξέρει από συναρμολογήσεις + αντίστροφα και θα είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση,αν παρω ενα απο expansys,η ace το καλυπτει?η θα τρεχω.με τα ελληνικα τι κανω?και δε μιλαω για custom roms,εννοω οτι θελω να ειναι σαν να ειναι αγορασμενο απο ελλαδα το μενου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν το πάρεις από expansys θα έχεις κανονικά εγγύηση εδώ στην Ελλάδα από ACE Hellas. Εάν θέλεις να βάλεις το ελληνικό μενού θα πρέπει να ξεκλειδώσεις τη συσκευή και θα είσαι εκτός εγγύησης μέχρι να ξαναπεράσεις την stock rom και να την ξανακλειδώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση,αν παρω ενα απο expansys,η ace το καλυπτει?η θα τρεχω.με τα ελληνικα τι κανω?και δε μιλαω για custom roms,εννοω οτι θελω να ειναι σαν να ειναι αγορασμενο απο ελλαδα το μενου.

 

Εγγυηση εχεις κανονικα.

Ομως για να εχεις πληρες Ελληνικο μενου θα πρεπει να ξεκλειδωθει το τηλεφωνο κανοντας HSPL το οποιο γινεται σ ενα λεπτο τρεχοντας ενα αρχειακι απο το PC και κατοπιν περνας την γνησια Ελληνικη ρομ.

Αν δεν σε καιει το Ελληνικο μενου, μπορεις στην Αγγλικη που θα εχει το τηλεφωνο απο την expansys, να προσθεσεις Ελληνικα στο manila δηλαδη στο HTC Sense.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Περασα στο outlook το ημερολογιο απο το πρωτο ποστ αλλα εκανα το λαθος να το κανω δυο φορες...Μια με τον τροπο που περιγραφει ο ioathe και μια οπως το λες εσυ Γιαννη μαζι με τον Te_salat...με αποτελεσμα να τα εχω τωρα διπλα ολα στο Outlook. Αν συγχρονισω θα τα εχω διπλα και στο Hd2? Μηπως γνωριζετε πως τα σβηνουμε τα ημερολογια απο το outlook? Εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι. Ευχαριστω.
Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είμαι μπροστά στο pc μου για να σου δώσω αναλυτικές πληροφορίες αλλά μέσα από του Outlook γίνεται σίγουρα. Ψάξε το λίγο εκεί και θα το βρεις αλλιώς θα τα ξαναπούμε αργότερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...