Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
HELP!!

πηγα να βαλω ενα νεο rilphone.dll το εκανα αντιγραφη στο \windows αλλα απο τοτε το κινητο δεν εχει καθολου σημα!!

οταν bootaro δεν ζηταει καν πιν και μου λεει στις ρυθμισεις οτι το τηλεφωνο ειναι απενεργοποιημενο!!

 

εβαλα και το μπακαπ που ειχα παρει αλλα παλι τιποτα....heeelp

 

Κάνε hard reset.

 

2. Με την Topix 1.5.7 ποιό θεωρείτε ότι είναι το καλύτερο Hspl (version) ?

 

1.66.HSPL.

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3131459#post3131459

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μια απορία είναι φυσιολογικό να χάνει το σήμα όταν μπαίνει σε αναμονή το κινητό......
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

1.66.HSPL.

 

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! Μήπως έχεις κάτι υπόψιν για το θέμα με το mail του Sense?

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα, μια απορία είναι φυσιολογικό να χάνει το σήμα όταν μπαίνει σε αναμονή το κινητό......

 

Όχι δεν είναι φυσιολογικό, πες μας ακριβώς τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εδω και τρεις μερες παιδευομαι με ενα συγκεκριμενο προβλημα και δεν ξερω τι να κανω πια...Αφορα τον resco explorer. Εστησα μια χαρα την 1.5.7 topix. Ταξινομησα τις συντομευσεις μεσα σε φακελους στο start menu για να μην ειναι χυμα...Λειτουργουσε κανονικοτατα...Μεχρι που εκανα ενα hard reset, επανεφερα το back up και ο resco explorer σταματησε να βλεπει τα προγραμματα μεσα στο windows/start menu/programs/...lnk. Οχι ολα, βλεπει καποια χωρις λογικη...Δοκιμασα τα παντα. Τον ξαναεκανα εγκατασταση και την εκδοση 8 και την 7.05 αλλα τιποτα...Κανω hard reset, δοκιμαζω ξανα χωρις να βαλω κανενα προγραμμα παλι τα ιδια. Βλεπει καποιες λιγες συντομευσεις...Ο file explorer τα βλεπει ολα κανονικα...Μηπως εχετε καποια ιδεα?
Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

160 χαρακτηρες στα sms δεν εχει.:mad:

κορυφαιο πληκτρολογιο.

εαν ενημερωθει και για 160 αξιζει την αγορα:)

η τελευταια εκδοση που υπαρχει στο επισημο site της εφαρμογης γραφει κανονικοτατα sms στα Ελληνικα με 160 χαρακτηρες.

στις ρυθμισεις του πληκτρολογιου υπαρχει επιλογη οπου τα μετατρεπει αυτοματα τα μικρα σε κεφαλαια και γραφεις κανονικα 160 χαρακτηρες.

οπως ειπα και σε προηγουμενο post μου, το δοκιμασα στο δικο μου hd2 και κανει ολα αυτα που αναφερω.

γνωμη μου οτι τετοιες εφαρμογες αξιζει να τις αγοραζουμε γιατι αξιζουν αυτοι που τα φτιαχνουν να πληρωνονται. η συγκεκριμενη εφαρμογη οπως και καποιες αλλες (resco, nodata κ.τ.λ) που ειναι must και αναντικατασταστες στο ειδος τους ειναι λογικο να εχουν και ενα τιμημα (οικονομικο).

αναφερω επισης οτι με την ιδια φιλοσοφια λειτουργει και το swype αλλα και το shapewritter. απλα δεν υποστηριζουν ακομα ελληνικα. για το swype απ'οτι διαβασα ειναι ετοιμη η υποστηριξη ελληνικων και ειναι θεμα χρονου να το ανακοινωσουν στο επισημο τους site.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ο resco explorer σταματησε να βλεπει τα προγραμματα μεσα στο windows/start menu/programs/...lnk. Οχι ολα, βλεπει καποια χωρις λογικη...Δοκιμασα τα παντα.

 

Υπάρχει λογική. Όσα είναι προεγκατεστημένα είναι hidden files. Στις ρυθμίσεις του resco explorer ενεργοποίησε να βλέπεις τα hidden & rom files και θα τα βλέπεις όλα.

 

η τελευταια εκδοση που υπαρχει στο επισημο site της εφαρμογης γραφει κανονικοτατα sms στα Ελληνικα με 160 χαρακτηρες.

στις ρυθμισεις του πληκτρολογιου υπαρχει επιλογη οπου τα μετατρεπει αυτοματα τα μικρα σε κεφαλαια και γραφεις κανονικα 160 χαρακτηρες.

οπως ειπα και σε προηγουμενο post μου, το δοκιμασα στο δικο μου hd2 και κανει ολα αυτα που αναφερω.

γνωμη μου οτι τετοιες εφαρμογες αξιζει να τις αγοραζουμε γιατι αξιζουν αυτοι που τα φτιαχνουν να πληρωνονται. η συγκεκριμενη εφαρμογη οπως και καποιες αλλες (resco, nodata κ.τ.λ) που ειναι must και αναντικατασταστες στο ειδος τους ειναι λογικο να εχουν και ενα τιμημα (οικονομικο).

αναφερω επισης οτι με την ιδια φιλοσοφια λειτουργει και το swype αλλα και το shapewritter. απλα δεν υποστηριζουν ακομα ελληνικα. για το swype απ'οτι διαβασα ειναι ετοιμη η υποστηριξη ελληνικων και ειναι θεμα χρονου να το ανακοινωσουν στο επισημο τους site.

 

Για το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο καλύτερα να συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=269369

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

η τελευταια εκδοση που υπαρχει στο επισημο site της εφαρμογης γραφει κανονικοτατα sms στα Ελληνικα με 160 χαρακτηρες.

Αντώνη, έχεις official ελληνική ROM έτσι;

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λογική. Όσα είναι προεγκατεστημένα είναι hidden files. Στις ρυθμίσεις του resco explorer ενεργοποίησε να βλέπεις τα hidden & rom files και θα τα βλέπεις όλα.

 

Τελικα ηταν η πρωτη επιλογη...Hide system files and files with the following extensions...DLL,CPL,DRV,HTP.

Μα τις δοκιμασα ολες τις αλλες 4 επιλογες εκτος απο αυτην...γιατι θεωρησα οτι ειναι ασχετη και δεν με αφορα...Δεν πειραζει καπου οτι θα ειναι ξετσεκαρισμενη?

Παντως σ' ευχαριστω πολυ...Γι αυτο σε αγαπαμε.....

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Αντώνη, έχεις official ελληνική ROM έτσι;

Ναι Κωστα, Επισημη Ελληνικη 1.66.

μολις πριν 1 λεπτο δοκιμασα να γραψω ελληνικα σε sms με μικρα και μου τα μετατρεπει αυτοματα σε μεγαλα και γραφει κανονικα 160 χαρακτηρες, ακομα και αν δεν εχω ενεργοποιημενη την επιλογη να τα γυριζει σε κεφαλαια απο μονο του (automatic capitalization).

το δοκιμασες σε καποια αλλη ρομ και δεν σου δουλευει Κωστα ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ναι Κωστα, Επισημη Ελληνικη 1.66.

μολις πριν 1 λεπτο δοκιμασα να γραψω ελληνικα σε sms με μικρα και μου τα μετατρεπει αυτοματα σε μεγαλα και γραφει κανονικα 160 χαρακτηρες, ακομα και αν δεν εχω ενεργοποιημενη την επιλογη να τα γυριζει σε κεφαλαια απο μονο του (automatic capitalization).

το δοκιμασες σε καποια αλλη ρομ και δεν σου δουλευει Κωστα ?

Όχι δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα, αλλά υποπτεύομαι ότι αυτό που λες με τους 160 χαρακτήρες στα SMS δεν είναι λειτουργία του πληκτρολογίου αλλά του ίδιου του λειτουργικού συστήματος. Δηλαδή αν βάλεις το πληκτρολόγιο σε αγγλική συσκευή δεν θα υποστηρίζει 160 χαρακτήρες. Απλά η ελληνική ROM "φιλτράρει" αυτόματα τους χαρακτήρες και κάνει το απαραίτητο capitalization/mapping από οποιοδήποτε πληκτρολόγιο κι αν προέρχονται οι χαρακτήρες.

 

Θα το δοκιμάσω με τη δικιά μου ROM που είναι official 1.66 WWE (αγγλική) και θα σου πω.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα, αλλά υποπτεύομαι ότι αυτό που λες με τους 160 χαρακτήρες στα SMS δεν είναι λειτουργία του πληκτρολογίου αλλά του ίδιου του λειτουργικού συστήματος.

 

Σωστά υποπτεύεσαι. Στην εφαρμογή των sms (στις ελληνικές rom) γίνεται αυτόματα η σχετική μετατροπή για την αποστολή 160 κεφαλαίων ελληνικών χαρακτήρων ανεξαρτήτως πληκτρολογίου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απορω παντως πως τα καταφερατε να την χαραξετε ρε παιδια.. Δεν ειρωνευομαι απλα δεν θεωρω τον εαυτο μου ανθρωπο που προσεχει τα κινητα του ιδιαιτερα, οποτε θεωρω οτι ειναι τρομερα δυσκολο να χαραξεις την οθονη του δεδομενου και του υλικου απο το οποιο ειναι φτιαγμενο..

 

εγώ προσωπικά μάλλον είμαι μεγάλος γκαντέμης γιατί κατάφερα να χαράξω την οθόνη καθαρίζοντας την πάνω στη μπλούζα μου, δε κατάλαβα πως, το μόνο που πάει το μυαλό μου είναι να είχε κολλήσει κάτι επάνω στη μπλούζα και να μη το είδα

Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά μάλλον είμαι μεγάλος γκαντέμης γιατί κατάφερα να χαράξω την οθόνη καθαρίζοντας την πάνω στη μπλούζα μου, δε κατάλαβα πως, το μόνο που πάει το μυαλό μου είναι να είχε κολλήσει κάτι επάνω στη μπλούζα και να μη το είδα

 

screen protector παιδια δε παει να ειναι και απο διαμαντι η οθονη το πρωτο πραμα που εκανα στο λεο πριν το ανοιξω για πρωτη φορα

 

θα ξενερωνα απιστευτα αμα το γρατζουνουσα:D

Link to comment
Share on other sites

Σωστά υποπτεύεσαι. Στην εφαρμογή των sms (στις ελληνικές rom) γίνεται αυτόματα η σχετική μετατροπή για την αποστολή 160 κεφαλαίων ελληνικών χαρακτήρων ανεξαρτήτως πληκτρολογίου.

Ναι, πριν λίγο το δοκίμασα και επιβεβαιώνω ότι είναι του συστήματος. Δεν ξέρω αν είναι εφικτό να μεταφέρουμε τα σχετικά αρχεία (κάποια DLL ίσως) από την ελληνική ROM στην αγγλική ώστε να γίνεται αυτόματα και σε αγγλικές ROMs η μετατροπή χωρίς να χρειάζεται ειδικό πείραγμα το πληκτρολόγιο.

 

εγώ προσωπικά μάλλον είμαι μεγάλος γκαντέμης γιατί κατάφερα να χαράξω την οθόνη καθαρίζοντας την πάνω στη μπλούζα μου, δε κατάλαβα πως, το μόνο που πάει το μυαλό μου είναι να είχε κολλήσει κάτι επάνω στη μπλούζα και να μη το είδα

Είσαι σίγουρος; Μήπως είναι κάποιο υπόλειμμα που θα φύγει με λίγο καθαριστικό/νεράκι; Δύσκολο να χαραχτεί από μπλούζα εκτός αν είχε πάνω της γρέζι από κάτι πολύ σκληρό! :confused:

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

screen protector παιδια δε παει να ειναι και απο διαμαντι η οθονη το πρωτο πραμα που εκανα στο λεο πριν το ανοιξω για πρωτη φορα

 

θα ξενερωνα απιστευτα αμα το γρατζουνουσα:D

 

Και εγώ το ίδιο κάνω σε όλες μου τις συσκευές που εχουν οθονη εδώ και χρονια.

Ένα καλό screen protector και δεν φαίνεται αλλά και προστατεύει την οθόνη. Και είναι και φτηνά!

-----

 

Νέα Miri v11.0

 

Changelog V 11.0

- Updated WM build to 23554

- Fixed the pink square in Phone Canvas and overlapping dialpad icon (Thanks to: SergeyLar, De'Key, arturobandini)

- Added the latest HTC Hotfix in regard to Facebook problems

- Updated Internet Explorer from WM Build 23111

- Updated Opera to 9.70.35964 (Sense 2.5 versions)

- Fixed the problem when Digital Compass cab would not work on XtraLight version

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μιά ερώτηση.

μου έχουν δώσει απο τη δουλειά ενα htc hd2 μιλάω γιά Γερμανία.ηταν με συμβόλαιο

της T-Mobile αλλα μαλλον δεν ειναι κλειδωμένο γιατι εχω βάλει καρτα απο αλλη εταιρεία την Base και δουλεύει κανονικα, αρα δεν ειναι κλειδωμένο ετσι δεν ειναι;

το ερώτημα είναι τι διαδικασια χρειάζετε για να βαλω νεώτερο ρόμ γερμανικό η ελληνικο. με το Task 29 ξεκινάω; ή θα πρεπει να κανω κατι αλλο πρώτα και μετα να αρχισω με τη διαδικασία της αλλαγής ρομ.εννοώ αυτο που αναφέρετε στην αρχη

με το HARDSPL.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι φυσιολογικό, πες μας ακριβώς τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις;

 

Όταν μπαίνει το κινητό σε αναμονή χάνει το σήμα του, δηλ. ενώ έχω εκεί που είμαι έχω full edge όταν μπει σε αναμονή το σήμα του edge χάνεται.

Μένει μόνο μία μπάρα από τις 4 και όταν χτυπήσει το τηλέφωνο μπορεί ακόμα και να κλείσει από μόνο του γιατί δεν έχει σήμα και μέχρι να το βρει κόβεται η σύνδεση....

Γιατί;;;;;:confused:

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κυριοι.....

Ενα καλο ξυπνητηρι που βρηκα απο το παλιο μου ΟΜΝΙΑ κ δουλευει μια χαρα σε

HD2! Μιας κ ολοι ψαχνουμε γι δαυτα :D

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά μιά ερώτηση.

μου έχουν δώσει απο τη δουλειά ενα htc hd2 μιλάω γιά Γερμανία.ηταν με συμβόλαιο

της T-Mobile αλλα μαλλον δεν ειναι κλειδωμένο γιατι εχω βάλει καρτα απο αλλη εταιρεία την Base και δουλεύει κανονικα, αρα δεν ειναι κλειδωμένο ετσι δεν ειναι;

το ερώτημα είναι τι διαδικασια χρειάζετε για να βαλω νεώτερο ρόμ γερμανικό η ελληνικο. με το Task 29 ξεκινάω; ή θα πρεπει να κανω κατι αλλο πρώτα και μετα να αρχισω με τη διαδικασία της αλλαγής ρομ.εννοώ αυτο που αναφέρετε στην αρχη

με το HARDSPL.

 

Στην παρούσα φάση ξεκίνησε με το Hard SPL και θα είσαι οκ.

 

Όσον αφορά τη συσκευή σου όντως φαίνεται ότι δεν είναι sim locked.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

-----

 

Νέα Miri v11.0

 

Changelog V 11.0

- Updated WM build to 23554

- Fixed the pink square in Phone Canvas and overlapping dialpad icon (Thanks to: SergeyLar, De'Key, arturobandini)

- Added the latest HTC Hotfix in regard to Facebook problems

- Updated Internet Explorer from WM Build 23111

- Updated Opera to 9.70.35964 (Sense 2.5 versions)

- Fixed the problem when Digital Compass cab would not work on XtraLight version

Την εχω βαλει απο χθες το πρωι.

Κινειται ατα γνωστα πλαισια και αν καποιος εχει την V9 ας πουμε δεν χρειαζεται να κανει Upgrade.

Εγω την εβαλα γιατι πειραματιζομαι με διαφορετικο στησιμο και ετσι κι αλλιως θα εστηνα απο την αρχη κατι που πλεον ειναι πολυ ευκολο.

 

Το νεο πληκτρολογιο δειχνει αρκετα καλο. Μ αρεσει πολυ η αισθηση ακομα και στην νορμαλ πληκτρολογιση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νέα Miri v11.0

 

Changelog V 11.0

- Updated WM build to 23554

- Fixed the pink square in Phone Canvas and overlapping dialpad icon (Thanks to: SergeyLar, De'Key, arturobandini)

- Added the latest HTC Hotfix in regard to Facebook problems

- Updated Internet Explorer from WM Build 23111

- Updated Opera to 9.70.35964 (Sense 2.5 versions)

- Fixed the problem when Digital Compass cab would not work on XtraLight version

 

Η καινούργια ρομ του Miri είναι λίγο πιο γρήγορη αλλά σε εμένα, κολλάει το μενού του opera και δεν μου κάνει login στο facebook μέσα από τα updates and events. Θα ξανακάνω εγκατάσταση μήπως έγινε κάτι λάθος.

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

Η καινούργια ρομ του Miri είναι λίγο πιο γρήγορη αλλά σε εμένα, κολλάει το μενού του opera και δεν μου κάνει login στο facebook μέσα από τα updates and events. Θα ξανακάνω εγκατάσταση μήπως έγινε κάτι λάθος.

 

Το πρόβλημα αυτό το έχεις σε miri v10 ή σε miri v11??

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

O miri έχει ανεβάσει δύο φορές την v11.0.

 

Όποιος την είχε κατεβάσει από τους πρώτους, να την ξανακατεβάσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...