Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ !!! το έστησα και αυτό !! κανει και το rotate που ήθελα !!! μένει το email τώρα και απο βδομάδα θα αρχίσω τα πειράματα με τα antitheft προγράμματα . Αλήθεια το SRS WOW HD2 το έχει περάσει κανένας να μας πεί εντυπώσεις και best settings ... το είχα στην 1.48 αλλα για να πώ την αλήθεια δεν κατάλαβα τίποτα διαφορετικό ...
Link to comment
Share on other sites

που ειναι το manual??? μονο τον οδηγο γρηγορης εκκινησης ειχε μεσα το κουτι?? το αλλο, το full manual πρεπει να το κανω εκτυπωση??

α ρε τσιφουυυυυυυυυυυυυυυυυυτιδες εκει στην htc :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και από εμένα.

 

Έχω ένα πρόβλημα το οποίο προσπάθησα να το λύσω μόνη μου για να μην σας πολυζαλίζω αλλά τελικά δεν έβγαλα άκρη....οπότε θα χρειαστώ τα ''φώτα'' σας :rolleyes:

 

Είχα κάνει κανονικότατα αναβάθμιση απο τον υπολογιστή μου στην 1.66 και όλα μια χαρά, κάποια στιγμή εγκατέστησα το sprite backup το οποίο δεν με βόλεψε σε σύγκριση με το spb backup και θέλησα να το κάνω απεγκατάσταση.....:wacko: και σιγά μην γινότανε....δεν έβγαινε με τίποτα.

 

Έτσι αποφάσισα να ξαναπεράσω την 1.66 για να το καθαρίσω και να το ξαναστήσω από την αρχή.

 

Ξεκίνησε η διαδικασία κανονικά και κάποια στιγμή μου βγάζει ''σφάλμα σύνδεσης''

και διακόπτει την αναβάθμιση:worry:....

Δεν έκλεινε το κινητό οπότε βγάζω τη μπαταρία και την ξαναβάζω και ευτυχώς ήτανε όπως το είχα αφήσει.

 

Κάνω hard reset στις εργοστασιακές ρυθμίσεις μήπως και υπήρχε πρόβλημα με κάποιο πρόγραμμα.... και δυστυχώς πάλι τι ίδια......

 

Να σας πω μόνο ότι δεν είχα βγάλει από μέσα την μνήμη, αλλά ούτε και την πρώτη φορά που έκανα την είχα βγάλει και δεν είχε πρόβλημα.

 

Η μόνη διαφορά είναι στον υπολογιστή, την πρώτη την έκανα από έλα laptop ενώ την δεύτερη και αποτυχημένη απο ένα netbook αλλά με windows 7 και τα δύο....

Δεν νομίζω να παίζει ρόλο το μέγεθος της οθόνης;;;:lol:

 

Οπότε τι έχω κάνει λάθος....heeeelp.............:cry:

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Μου τυχαίνει κι εμένα σε έναν υπολογιστή να μπορώ να φλασάρω, και σε άλλον όχι. Δεν ξέρω γιατί, αλλά για να είσαι ασφαλής, φλάσαρε σε κανέναν άλλον...
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία,

ξέρει κάποιος αν γίνεται να συνδεθούν δύο winmob συσκευές μέσω wifi (ad-hoc) για ανταλλαγή

μεγάλων αρχείων?

Ενώ έφτιαξα ένα δίκτυο στο leo στο οποίο συνδέθηκε η επιτυχώς η άλλη συσκευή (touch pro2), τελικά δε μπορούσα να βρώ τρόπο να κάνω share το αρχείο που ήθελα ή κάποιο άλλο τελοσπάντων τρόπο.

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
που ειναι το manual??? μονο τον οδηγο γρηγορης εκκινησης ειχε μεσα το κουτι?? το αλλο, το full manual πρεπει να το κανω εκτυπωση??

α ρε τσιφουυυυυυυυυυυυυυυυυυτιδες εκει στην htc :wacko:

 

Θα το βρεις στο πρώτο post. Προσωπικά δεν με ενοχλεί να λείπει από το κουτί εκτυπωμένο το manual εάν αυτό συμβάλλει στην μείωση του κόστους. Όσο και να σου φαίνεται τσιγκουνιά, έχει και αυτό το κόστος του το οποίο το επωμίζεται ο καταναλωτής.

 

απο βδομάδα θα αρχίσω τα πειράματα με τα antitheft προγράμματα .

 

Μην περιμένεις να σε καλύψει κάποιο τέτοιο πρόγραμμα εκείνη τη στιγμή. Υπάρχουν τρόποι να παρακαμφθεί η λειτουργία τους. Το μόνο που θα κερδίσεις είναι να βαρύνεις τη λειτουργία της συσκευής σου.

 

Αλήθεια το SRS WOW HD2 το έχει περάσει κανένας να μας πεί εντυπώσεις

 

Σε παλαιότερες συσκευές από την συγκεκριμένη εφαρμογή είχαν αναφερθεί προβλήματα, μέχρι και καμμένα ηχεία συσκευής. Για το λόγο αυτό δεν συνιστώ πλέον τη χρήση του όσο ασφαλές και να θεωρείται πλέον. Επιπρόσθετα, μην περιμένεις να κάνει κάτι το σπουδαίο σαν αποτέλεσμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και από εμένα.

 

Έχω ένα πρόβλημα το οποίο προσπάθησα να το λύσω μόνη μου για να μην σας πολυζαλίζω αλλά τελικά δεν έβγαλα άκρη....οπότε θα χρειαστώ τα ''φώτα'' σας :rolleyes:

 

Είχα κάνει κανονικότατα αναβάθμιση απο τον υπολογιστή μου στην 1.66 και όλα μια χαρά, κάποια στιγμή εγκατέστησα το sprite backup το οποίο δεν με βόλεψε σε σύγκριση με το spb backup και θέλησα να το κάνω απεγκατάσταση.....:wacko: και σιγά μην γινότανε....δεν έβγαινε με τίποτα.

 

Έτσι αποφάσισα να ξαναπεράσω την 1.66 για να το καθαρίσω και να το ξαναστήσω από την αρχή.

 

Ξεκίνησε η διαδικασία κανονικά και κάποια στιγμή μου βγάζει ''σφάλμα σύνδεσης''

και διακόπτει την αναβάθμιση:worry:....

Δεν έκλεινε το κινητό οπότε βγάζω τη μπαταρία και την ξαναβάζω και ευτυχώς ήτανε όπως το είχα αφήσει.

 

Κάνω hard reset στις εργοστασιακές ρυθμίσεις μήπως και υπήρχε πρόβλημα με κάποιο πρόγραμμα.... και δυστυχώς πάλι τι ίδια......

 

Να σας πω μόνο ότι δεν είχα βγάλει από μέσα την μνήμη, αλλά ούτε και την πρώτη φορά που έκανα την είχα βγάλει και δεν είχε πρόβλημα.

 

Η μόνη διαφορά είναι στον υπολογιστή, την πρώτη την έκανα από έλα laptop ενώ την δεύτερη και αποτυχημένη απο ένα netbook αλλά με windows 7 και τα δύο....

Δεν νομίζω να παίζει ρόλο το μέγεθος της οθόνης;;;:lol:

 

Οπότε τι έχω κάνει λάθος....heeeelp.............:cry:

 

Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα και το ελυσα με αλλαγη σε αλλη υποδοχη usb που να εχει καλο ρευμα. Την λυση την βρηκα σε αλλο forum και σε εμενα δουλεψε.

Γιαννης

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Μόλις έκανα την παραγγελία στο expansys.com.gr !!! Με τις υγείες μου! Ακριβό βέβαια, αλλα χαλάλι.. ! χεχεχε...

 

Μου ζητήθηκε και φωτοαντίγραφο της ταυτότητας και της πιστωτικής (μπροστινή πλευρά μόνο)... πήρα και τηλέφωνο και το διασταύρωσα.. είναι λόγω πρώτης αγοράς.

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σχετικά με αυτό το θέμα. Θα τα λέμε πλέον απο τεχνικής πλευράς όσων αφορά τον Λέοντα!..

 

;)

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μου ζητήθηκε και φωτοαντίγραφο της ταυτότητας και της πιστωτικής (μπροστινή πλευρά μόνο)... πήρα και τηλέφωνο και το διασταύρωσα.. είναι λόγω πρώτης αγοράς.

 

Μην σε ανησυχεί, έτσι γίνεται όντως την πρώτη φορά και έγκειται στα πλαίσια των κανόνων ασφαλείας λόγω on line αγοράς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μην σε ανησυχεί, έτσι γίνεται όντως την πρώτη φορά και έγκειται στα πλαίσια των κανόνων ασφαλείας λόγω on line αγοράς.

 

Eυχαριστώ, με καθησύχασες.. !:happy:

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Μου τυχαίνει κι εμένα σε έναν υπολογιστή να μπορώ να φλασάρω, και σε άλλον όχι. Δεν ξέρω γιατί, αλλά για να είσαι ασφαλής, φλάσαρε σε κανέναν άλλον...

 

Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα και το ελυσα με αλλαγη σε αλλη υποδοχη usb που να εχει καλο ρευμα. Την λυση την βρηκα σε αλλο forum και σε εμενα δουλεψε.

Γιαννης

 

Ευχαριστώ πολύ θα δοκιμάσω αρχικά σε άλλη usb θύρα και αν δε γίνει τίποτα θα το κάνω σε άλλο υπολογιστή.....:D

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

topix 1.2 +radio 2.08.50.08.2 +vito audio notes+AcrHD και η μαγνητοφωνηση ειναι αψογη..

 

κανενα προβλημα στον ηχο,συνομιλια αλλα και στην σταθεροτητα του τηλ!

 

 

Μητσο χθες δοκιμασα και την δικο σου συνδιασμο(εχω δοκιμασει επισης πολλους αλλους),στο δικο σου συνδιασμο οχι μονο δεν γινετε αψογη καταγραφη αλλα ουτε και εγω ακουγομαι.

 

αυτες οι δοκιμες φιλε μου ομως σας αναγκαζουν να παιδευεστε συνεχως και ως τελικο αποτελεσμα,να μην χαιροσαστε τις συσκευες σας :)

 

 

 

εχουμε αναφερει οτι δημιουργει ψιλοκοληματα και καθυστερησεις στην αρχικη οθονη αυτη η εφαρμογη...

εξυπνη και πολυ πρακτικη πραγματι,αλλα ακομη δεν ειναι πλεον λειτουργικη...

 

ισως ο κατασκευαστης της να την βελτιωσει ακομη περισσοτερο και να ειναι σταθερη και αξιοπιστη ..και πιστευω οτι θα βολεψει πολλους χρηστες ;)

 

εμενα παντως και μαλιστα σε ολες τις ρομ απο την στιγμη που εχει βγει αυτο το αψογο προγραμματακι Co0kie.HomeTab_v1.5.4 ακομα και σε εγκατασταση στην sd δεν μου δημιουργει απολυτος κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Είμαι κάτοχος touch hd και σκέφτομαι να πάρω το hd2! Κατι που με έχει εκπλήξει ειναι οτι επειδη σπουδαζω βουλγαρια, εδω στο πλεσιο το έχουνε 550 ευρο και στην ελλαδα το πιο φθηνο που βρήκα ειναι απο το e-shop, και στο ελληνικο πλεδιο το εχουν 699 ευρο!!!πως είναι δυνατον κατι τετοιο?

συγνωμη αν ειμαι εκτός topic αλλα δεν ήξερα σε ποιο forum να αναφερθω!:rolleyes::p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και από μένα!

 

Εδώ και τόσο καιρό διαβάζω τα χιλιάδες μηνύματα και παιδεύομαι μόνος να βρω αυτά που με ενδιαφέρουν για το HD2 μου, χωρίς να σας ζαλίζω κάθε τόσο.

Στο τέλος όλα γίνονται με λίγη προσπάθεια και ψάξιμο. Αλλιώς δε πρόκειται ποτέ να μάθουμε να δουλεύουμε το τηλέφωνο μας, ώστε να μας εξυπηρετεί...

 

Καλό θα ταν ρε παιδιά λίγο ψάξιμο πριν ρωτήσουμε κάτι για να βοηθάμε...:

1 - Αυτούς που ενδιαφέρονται για κάποια θέματα και πρέπει να κρατάμε σημειώσεις για το που διαβάσαμε κάτι και πότε, ώστε να μη βαρύνουμε κι άλλο το θέμα..

2 - Τα παιδιά που βοηθάνε και μπράβο για την προσπάθεια και την υπομονή τους να χιλιοαπαντάνε στα ίδια ερωτήματα.

 

Συγνώμη και για το παραπάνω, αλλά 450+ σελίδες θέμα που διάβασα, είμαι έτοιμος να δώσω πανελλήνιες...

 

Και μια ερώτηση:

Υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσουμε ActiveX στον Opera??

Αν όχι κάποιος άλλος explorer που θα μπορούσαμε να χρησιμοποιήσουμε??

Χρησιμοποιώ ένα πρόγραμμα παρακολούθησης των φορτηγών μας το οποίο απαιτεί ActiveX, για να δουλέψει και στο PC και στο κινητό.

Ο Internet expl. στο PC είναι εντάξει, αλλά στο HD2, μόλις κάνω εγγραφή με πετάει έξω.

 

Ευχαριστώ και πάλι συγνώμη για το παραπάνω και την πολυλογία.:)

 

Αλέξανδρος

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η διαδικασία κανονικά και κάποια στιγμή μου βγάζει ''σφάλμα σύνδεσης''

και διακόπτει την αναβάθμιση:worry:....

Δεν έκλεινε το κινητό οπότε βγάζω τη μπαταρία και την ξαναβάζω και ευτυχώς ήτανε όπως το είχα αφήσει.

 

Κάνω hard reset στις εργοστασιακές ρυθμίσεις μήπως και υπήρχε πρόβλημα με κάποιο πρόγραμμα.... και δυστυχώς πάλι τι ίδια......

 

 

επειδη εχει ξαναγραφτει(και απο μενα) αλλαξε usb αλλιως αλλαξε pc κποια ασυμβατοτητα με τη θυρα υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Νεα topix απο kwbr.

 

Η νεα Topix 1.5.1 (Feb.26.2010) θα εχει το Office Mobile 2010

με CE OS 5.2.21893 (21893.5.0.90).

 

Ειναι ετοιμη για download

 

Μολις την περασα.

Εχει το Office Mobile 2010

Εχει διορθωμενες τις επιλογες στο recent documents

Δεν εχει ΗΤC Reader (νομιζω οτι μονο γιαυτο θα βγαλει συντομα και νεα εκδοση)

 

Κατα τα αλλα δεν εχω δει κατι διαφορετικο απο 1.5 ως τωρα.

 

To backup μου απο το SPP Backup εκατσε καλα και ολα τρεχουν ρολοι (εως τωρα)

 

Γιαννης

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια . Μια ερωτησουλα για τους μηχανοβιους . Απο που να αγορασω βαση μηχανης ; Απο Ελλαδα αν υπαρχει . Ευχαριστω .
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

γινεται να μπορουμε σε μια official rom να απεγκαταστουμε τα προγραμματα που δεν θελουμε κ ειναι περασμενα μεσα σε αυτη πχ copilot γιατι μπορει να θελουμε να χρησημοποιουμε official k οχι μαγειρεμενη??εστω κ με καποιο software.κ κατα ποσων ειναι ασφαλες??
Link to comment
Share on other sites

γινεται να μπορουμε σε μια official rom να απεγκαταστουμε τα προγραμματα που δεν θελουμε κ ειναι περασμενα μεσα σε αυτη πχ copilot γιατι μπορει να θελουμε να χρησημοποιουμε official k οχι μαγειρεμενη??εστω κ με καποιο software.κ κατα ποσων ειναι ασφαλες??

 

Δεν γινεται απεγκατασταση απο τα προγραμματα που εχει μεσα η rom (ειτε official ειτε οχι)

 

Μπορεις ομως να σβησεις το exe του copilot για παραδειγμα.

 

Στο πρωτο post δες το link: Χρήσιμα tips & tricks

και πηγαινε και στο 67. Save Some Space in Phone Storage Memory

 

Γιαννης

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια . Μια ερωτησουλα για τους μηχανοβιους . Απο που να αγορασω βαση μηχανης ; Απο Ελλαδα αν υπαρχει . Ευχαριστω .

 

θα με ενδιέφερε και εμένα κάτι τέτοιο...

 

αν έχει κάποιος φίλος κάτι υπ΄όψιν...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.θα ηθελα τα φωτα σας.στον φακελο μουσικη δεν μου παιζει τους ηχους.ουτε αυτους που εχω περασει εγω ουτε αυτους που εχει το τηλ. μεσα απο την μανα του.και στους ηχους κλησεις εχει κολησει σε ενα συγκεκριμενο μολιις τον αλλαξω αυτο επανερχρεται εκει που ηταν πριν.μπορει καποιος να βοηθησει. ευχαριστω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

θα με ενδιέφερε και εμένα κάτι τέτοιο...

 

αν έχει κάποιος φίλος κάτι υπ΄όψιν...

 

http://cgi.ebay.com/Bike-Handlebar-Mount-Holder-Bicycle-for-HTC-HD2-HD-2_W0QQitemZ200429680175QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneBatteries?hash=item2eaa8a362f

Link to comment
Share on other sites

θα με ενδιέφερε και εμένα κάτι τέτοιο...

 

αν έχει κάποιος φίλος κάτι υπ΄όψιν...

 

εγω εχω αυτη χρονια τωρα:)

 

 

http://www.thepocketsolution.com/Merchant2/images/vpa_compact_gps_accessories/waterproofhold.jpg

http://www.thepocketsolution.com/PSI-38150/Vodafone+VPA+Compact+GPS+Waterproof+Case.html

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νεα topix απο kwbr.

 

Η νεα Topix 1.5.1 (Feb.26.2010) θα εχει το Office Mobile 2010

με CE OS 5.2.21893 (21893.5.0.90).

 

Ειναι ετοιμη για download

 

Μολις την περασα.

Εχει το Office Mobile 2010

Εχει διορθωμενες τις επιλογες στο recent documents

Δεν εχει ΗΤC Reader (νομιζω οτι μονο γιαυτο θα βγαλει συντομα και νεα εκδοση)

 

Κατα τα αλλα δεν εχω δει κατι διαφορετικο απο 1.5 ως τωρα.

 

To backup μου απο το SPP Backup εκατσε καλα και ολα τρεχουν ρολοι (εως τωρα)

 

Γιαννης

 

Το συγκεκριμένο build δείχνει να μην φέρει τα προβλήματα του προηγούμενου (21892) το οποίο βασάνιζε πολλούς developers στις roms τους. Η συνέχεια θα δείξει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...