Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου εχουν σπασει τα νευρα.

Ξαφνικα αρχισε να μην δεχεται το κωδικο του gmail μου.

Αλλαξα κωδικο και ενω απο το λαπτοπ μου και απο στο site του gmail μπαινω κανονικα, μολις παω να κανω send and receive απο το Λεο, μου ζηταει να ξαναβαλω τον κωδικο μου και συνεχιζει να μην τον δεχεται.

 

Μεχρι hard reset εκανα και χωρις να περασω τιποτα αλλο εγκατεστησα τον λογαριασμο μου. παλι συνεχιζει το ιδιο.

 

Δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει αφου μπαινω απο οποιαδηποτε αλλη συσκευη.

 

EDIT

Μαλλον ειχε να κανει με το royter κατι εγινε εκει αφου οταν συνδεθηκα με active sync τα κατεβασε κανονικα.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους.Δημητρη τι θα ελεγες να κανεις και εναν ελληνικο οδηγο οπου θα καταλαβαιναμε και εμεις που δεν ξερουμε αγγλικα πως θα περναμε αλλες ρομ γιατι το μονο που καταλαβαίνω απο την πρωτη σελιδα ειναι οτι ειναι σε ελληνικα.τωρα θα μου πεις τη θες ρε φιλε αφου δεν σκαμπαζης γιατι δεν καθεσε με την 1.66 και 2.06 ραδιο αλλα ουτε το 2.07 ραδιο δεν μπορεσα να περασω. οποτε μια βοηθεια στα ελληνικα νομιζω πρεπει να υπαρχη .ευχαριστώ και συγνωμη αν κουρασα με την ασχετοσύνη

Κυριακος

Edited by koulis1grk

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ας μου θυμισει καποιος το SPB Mobile Shell 3.5 το εγκαθισταμε στη συσκευη η στην καρτα αποθηκευσης ? Τα ξεχασα βλεπετε :O

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους.Δημητρη τι θα ελεγες να κανεις και εναν ελληνικο οδηγο οπου θα καταλαβαιναμε και εμεις που δεν ξερουμε αγγλικα πως θα περναμε αλλες ρομ γιατι το μονο που καταλαβαίνω απο την πρωτη σελιδα ειναι οτι ειναι σε ελληνικα.τωρα θα μου πεις τη θες ρε φιλε αφου δεν σκαμπαζης γιατι δεν καθεσε με την 1.66 και 2.06 ραδιο αλλα ουτε το 2.07 ραδιο δεν μπορεσα να περασω. οποτε μια βοηθεια στα ελληνικα νομιζω πρεπει να υπαρχη .ευχαριστώ και συγνωμη αν κουρασα με την ασχετοσύνη

Κυριακος

 

 

φιλε μου, αν και δεν ειναι η λυση, πολλες φορες ειναι πολυ χρησιμη η παρακατω σελιδα

 

translate.google.com

 

οπου μπορεις να μεταφρασεις και ολοκληρες σελιδες, για να παιρνεις μια γενικη ιδεα οταν χρειαζεσαι κατι αμεσα

εμενα προσωπικα με εχει βοηθησει να βγαλω ακρη ακομη και με ρωσικες σελιδες :p

 

επισης, για να μπορεσεις να βαλεις οτι ρομ και ραδιο θελεις, θα πρεπει να κανεις την διαδικασια που ονομαζεται hspl η οποιο ουσιαστικα ξεκλειδωνει την συκσευη για καθε τετοια αναβαθμηση

 

οποτε για αρχη θα σου ελεγα να πας στο πρωτο ποστ και να διαβασεις το λινκ που λεει "How to flash everything" με τη βοηθεια της μεταφρασης του google ωστε να περασεις το hspl

(αν και παλι δυσκολευτεις τοτε ποσταρε και θα προσπαθησω να βγαλω εναν ελληνικο οδηγο)

 

στη συνεχεια, οταν τα καταφερεις μας λες να προχωρησουμε και στο πως θα περασεις νεα ρομ η νεο ραδιο!

Edited by mcosgeorge

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ας μου θυμισει καποιος το SPB Mobile Shell 3.5 το εγκαθισταμε στη συσκευη η στην καρτα αποθηκευσης ? Τα ξεχασα βλεπετε :O

 

Οποιουδήποτε τύπου shell... στην κύρια μνήμη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οποιουδήποτε τύπου shell... στην κύρια μνήμη.

 

ΟΚ ΤΗΝΧ για τη βοηθεια :thanks:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα.

Τα ραδιο 2.08.50.05 και 2.08.50.08_2 ειναι διαφορετικα? Δημητρη με ποιο να παιδευτω?

 

Δεν είναι τα ίδια. Οι αναφορές λένε ότι το 2.08.50.08_2 είναι καλύτερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δοκιμάζετε είναι για το start menu και όχι για τις γρήγορες συνδέσεις του sense! Για να βάλετε 16, 20, 25 και μέχρι 75 εικονίδια ρίξτε μια ματιά στο πρώτο ποστ ή βάλτε αυτό που έχω κι εγώ: Co0kie's Home Tab - Extended QuickLinks, Appointments and More

:

Ευχαριστω δουλευει αψογα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους.Δημητρη τι θα ελεγες να κανεις και εναν ελληνικο οδηγο οπου θα καταλαβαιναμε και εμεις που δεν ξερουμε αγγλικα πως θα περναμε αλλες ρομ γιατι το μονο που καταλαβαίνω απο την πρωτη σελιδα ειναι οτι ειναι σε ελληνικα.τωρα θα μου πεις τη θες ρε φιλε αφου δεν σκαμπαζης γιατι δεν καθεσε με την 1.66 και 2.06 ραδιο αλλα ουτε το 2.07 ραδιο δεν μπορεσα να περασω. οποτε μια βοηθεια στα ελληνικα νομιζω πρεπει να υπαρχη .ευχαριστώ και συγνωμη αν κουρασα με την ασχετοσύνη

Κυριακος

 

Κυριακο δοκιμασε τα και τα δυο και αποφασισε μονος σου ;)

Leo_radio_2.08.50.05.rar

 

Leo_Radio_2.08.50.08_2.rar

 

ο οδηγος υπαρχει ηδη,για τον ευκολο τροπο,να φλασαρεις δλδ απο καρτα..

με βασικη προυποθεση να εχεις hspl στο τηλεφωνο σου :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αυριο επιστρεφω στην βαση μου μετα απο ενα 4ημερο στην φτωχη Ελλαδα μας.

Αλλα αρκετα χαρουμενος που θα γυρισω πισω μ ενα πραγματικο μινι υπολογιστη στην τσεπη, γιατι αυτο ειναι το HD2.

To ξετιναξα αυτες τις μερες και θεωρω οτι μπορω να κανω τα παντα μ αυτο. Ειναι σαν να εχω ενα netbook 4.3 ιντζων στα χερια μου.

 

Δεν με προβληματιζει πουθενα.

Κατεβαζω απο το ιντερνετ αποθηκευω, μεταφερω στο macbook οτι θελω χρησιμοποιοντας το σαν φλασακι, συχρονιζω, βλεπω τις ταινιες που εχω κατεβασει σε avi χωρις να χρειαζομαι μετατροπη με τον core pleyer, εχω τα βασικα προγραμματα ΔΩΡΕΑΝ και μπορω να επιλεξω ποια θα αγορασω, ακουω την μουσικη μου μια χαρα φτιαχνοντας λιστες πολυ ευκολα και πολλα αλλα. Συν το καταπληκτικο interface.

 

Δεν εχω διαθεση για συχνο φλασαρισμα αφου πλεον δεν υπαρχουν διαφορες στo ενα build απο το επομενο. Ολο το παιχνιδι παιζεται κυριως στην διαχειριση της μνημης και οχι στην ταχυτητα αφου δεν υπαρχει ορατη διαφορα μεταξυ official και custom.

Αρα φλασαρισμα καθε 3-4 builds εφοσον υπαρχουν σημαντικες αλλαγες.

 

Βλεποντας σημερα την παρουσιαση των series7, ισως αυτη την στιγμη να κρατάμε στα χερια μας το τελευταιο πραγματικο PPC.

Βαδιζουν ολοταχως σε μια iPhone-οποιηση των λειτουργικων και θα πρεπει να ξεχασουμε τις συσκευες οπως τις ξεραμε.

Πιθανως η HTC παλι θα καταφυγει στο παντρεμα αυτου που ειδαμε με το δικο της UI, αλλα πλεον δεν θα μπορει να κανει τιποτα εκτός ισως απο μια διαφορετικη home page aαφου δεν θα υπάρχει multi tasking.

Oi εφαρμογες θα περνανε απο το MS Store κλπ κλπ.

 

Οποτε κρατειστε αυτη την συσκευη γιατι θα είναι συλλεκτικη.

 

Παρολο που δεν μ αρεσε αυτο που ειδα στην παρουσιαση, εχει μια βαση.

Τα πανελς θα ειναι ζωντανα, θα ανανεωνονται οι πληροφορίες κατι που ειναι αρκατα καλο αλλα δεν ειναι καλαισθητη η διαταξη και το μεγεθος.

Στα βιντεακια ειδαμε τις γραμματοσειρες να μην χωρουν στην οθονη και πολλες αλλες ασχημιες.

Θα μπορουσαν για τα βασικα οπως κλησεις, mail, sms η να τα εχουν μκροτερα αφου ετσι οπως ειναι γεμιζουν την οθονη χωρις λογο και να μενει χωρος γι αλλα πιο σημαντικα πραγραμματα.

 

Δεν βλεπουν την διαταξη της ΗΤC ηθελα να ηξερα;

Θα μπορουσαν να κανουν κατι τετοιο πιο βελτιομενο .

Η home page του Λεο σε συναρτιση με τα 4Χ3 εικονιδια ειναι οτι πιο λειτουργικο υπαρχει αυτη την στιγμη.

 

Τελος παντων θα τα δουμε συντομα φανταζομαι απο καποιους developers και θα εχουμε σαφεστερη εικονα.

 

Δεν ξερω αν θα ειναι λειτουργικα, αλλα σαν εμφανιση δεν μ αρεσουν καθολου.

 

Και μια ερωτηση.

Μπορει καποιος να μου θυμισει πως γινεται να μην εμφανιζεται το εικονιδιο του active sync μετα την αποσυνδεση; εκτος απο το AsyncKiller χρειαζεται να αλλαξουμε τιποτα στην registry?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βλεποντας σημερα την παρουσιαση των series7, ισως αυτη την στιγμη να κρατάμε στα χερια μας το τελευταιο πραγματικο PPC.

Βαδιζουν ολοταχως σε μια iPhone-οποιηση των λειτουργικων και θα πρεπει να ξεχασουμε τις συσκευες οπως τις ξεραμε.

Πιθανως η HTC παλι θα καταφυγει στο παντρεμα αυτου που ειδαμε με το δικο της UI, αλλα πλεον δεν θα μπορει να κανει τιποτα εκτός ισως απο μια διαφορετικη home page αφου δεν θα υπάρχει multi tasking.

Oi εφαρμογες θα περνανε απο το MS Store κλπ κλπ.

+1000000 !!!

 

Οποτε κρατειστε αυτη την συσκευη γιατι θα είναι συλλεκτικη.

Έτσι ακριβώς. HD2 + Manila = η ομορφότερη και λειτουργικότερη mobile συσκευή που είχα ποτέ.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους.Δημητρη τι θα ελεγες να κανεις και εναν ελληνικο οδηγο οπου θα καταλαβαιναμε και εμεις που δεν ξερουμε αγγλικα πως θα περναμε αλλες ρομ γιατι το μονο που καταλαβαίνω απο την πρωτη σελιδα ειναι οτι ειναι σε ελληνικα.τωρα θα μου πεις τη θες ρε φιλε αφου δεν σκαμπαζης γιατι δεν καθεσε με την 1.66 και 2.06 ραδιο αλλα ουτε το 2.07 ραδιο δεν μπορεσα να περασω. οποτε μια βοηθεια στα ελληνικα νομιζω πρεπει να υπαρχη .ευχαριστώ και συγνωμη αν κουρασα με την ασχετοσύνη

Κυριακος

 

Φίλε koulis1grk

Όπως σου είπε ο Δημήτρης (Zaharakis) έχει φτειάξει ένα πολύ καλό και κατατοπιστικό οδηγό για Hspl φλασάρισμα κλπ στο 1ο ποστ.

Αν πάλι θες να το κάνεις μεσω activeSync ή WMC υπάρχει εδώ http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=17897 επίσης ελληνικός οδηγός με ανεβασμένα βιντεάκια που πιστεύω ότι θα σε βοηθήσουν

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και μια ερωτηση.

Μπορει καποιος να μου θυμισει πως γινεται να μην εμφανιζεται το εικονιδιο του active sync μετα την αποσυνδεση; εκτος απο το AsyncKiller χρειαζεται να αλλαξουμε τιποτα στην registry?

 

Θα πας στα Notofications μέσω του SKTools και θα κάνεις disable το repllog.exe που αναφέρει στην περιγραφή Start if time changes (μόνο αυτό και όχι τα υπόλοιπα).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Μήπως το έχει δοκιμάσει κανείς αυτό? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=625483

 

Το έχω βάλει και δίνει τη δυνατότητα να έχουμε έως και 75 συντομεύσεις στην πρώτη οθόνη:D και μέχρι τώρα δείχνει οκ!

Link to comment
Share on other sites

Αυριο επιστρεφω στην βαση μου μετα απο ενα 4ημερο στην φτωχη Ελλαδα μας.

 

 

Και μια ερωτηση.

Μπορει καποιος να μου θυμισει πως γινεται να μην εμφανιζεται το εικονιδιο του active sync μετα την αποσυνδεση; εκτος απο το AsyncKiller χρειαζεται να αλλαξουμε τιποτα στην registry?

 

καλημερα σε ολους :)

 

Κωστα η με τον δυσκολο τροπο (αυτο που λεει ο Γιαννης) η με τον πολυ απλουστερο τροπο (αν δεν χρησιμοποιεις,η δεν θελεις να βαλεις ενα προγραμμα σαν το sktools,που ριζωνει παντου μεσα στην registry με τις εγγραφες του κατα την εγκατασταση)

με τον τασκ μανατζερ που δινω στα add ons,απλα πας στο πανω δεξι παραθυρο ,διαλεγεις notifications και βρισκεις το repllog που λεει "when time changed" και το απενεργοποιεις.

ειναι ο πιο ευκολος τροπος,χρησιμοποιωντας ενα προγραμμα που δεν θελει καν εγκατασταση,(το τρεχεις απο οπου θελεις εσυ)και ειναι και δωρεαν!!

δεν χρειαζεται δλδ να φορτωσεις την συσκευη σου με το sktools,που προσωπικα δεν το χωνεψα ποτε...

εγινε γνωστο στον πολυ κοσμο,απο εποχη Panosha (και τους διασημους οδηγους του "πως θα φταξετε το τηλ με το sktools:happy:)που εκανε τα "παντα" :pμεσα απο αυτο:lol:...(εγω δουλευω παντα το memaid σε συνεργασια με αυτον τον παναλαφρο και δωρεαν task manager)

το sktools δεν θα το προτεινα ποτε σε μη εξεζητημενους χρηστες,(για να μην πω σε κανεναν)που δεν ξερουν πραγματικα τι να κανουν με αυτο!!

 

Θα πας στα Notofications μέσω του SKTools και θα κάνεις disable το repllog.exe που αναφέρει στην περιγραφή Start if time changes (μόνο αυτό και όχι τα υπόλοιπα).

 

Γιαννη ειναι επικινδυνο να το αναφερεις εδω μεσα αυτο το προγραμμα:happy:

θα μπλεξουν πολλοι με αυτο ,που ειναι νεοι στα wm ;)

 

Καλημέρα!

 

Μήπως το έχει δοκιμάσει κανείς αυτό? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=625483

 

Το έχω βάλει και δίνει τη δυνατότητα να έχουμε έως και 75 συντομεύσεις στην πρώτη οθόνη και μέχρι τώρα δείχνει οκ!

 

το δοκιμασα και το δουλεψα για κανα δυο μερες :)

 

εξυπνη εφαρμογη δουλευει απροβληματιστα και δεν μου δημιουργησε κατι ..

απλα φλασαρα την 1.3 topix και δεν την ξαναεβαλα..

ειναι too much τοσες συντομευσεις για μενα στην today screen.

με το 20tabs ειμαι μια χαρα και καλυπτομαι ανετα χωρις να φορτωνω αλλο το sence.

αν καποιος τα θελει ολα μπροστα του χωρις να μπαινει στο μενου του τηλεφωνου,τοτε ειναι πολυ βολικη αυτη η εφαρμογη :)

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιαννη ειναι επικινδυνο να το αναφερεις εδω μεσα αυτο το προγραμμα:happy:

θα μπλεξουν πολλοι με αυτο ,που ειναι νεοι στα wm ;)

 

Όχι αν κάνουν ότι τους λέμε. Από εκεί και πέρα... ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του. Προσωπικά εξακολουθώ να θεωρώ το SKTools αναντικατάστατο και απαραίτητο εργαλείο για αυτές τις συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι αν κάνουν ότι τους λέμε. Από εκεί και πέρα... ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του. Προσωπικά εξακολουθώ να θεωρώ το SKTools αναντικατάστατο και απαραίτητο εργαλείο για αυτές τις συσκευές.

 

για οσους ξερουν τι να κανουν με αυτο σιγουρα ειναι πολυ καλο :)

απλα ειναι γουστα αυτα αλλα και το τι χρειαζεσαι να παραμετροποιησεις στο pda σου.

εγω οτι θελω να κανω το κανω με τα

1.memaid(shareware,το εχω αγορασει οπως και τις περισσοτερες εφαρμογες που θελω να εχω παντα στα pda μου)

2.advanced configuration 3.3(free)

3.τον φανταστικο και παναλαφρο taskmanager που ειναι ενα απλο exe και χωρις να θελει εγκατασταση,τρεχει απο παντου, που αναφερω πιο πανω(free)

 

απο το Λεο και μετα εχω ως βασικο το BsBtweaks (free) και χρησιμοποιω τις πιο πανω εφαρμογες για συγκεκριμενα πραγματα και οχι ως βασικες οπως παλιοτερα:)

παλιοτερα ειχαμε το αναλογο xxxtweak( οπου xxx η αναλογη συσκευη τηλ)

και κριμα που το πολυ καλο HDtweak του HD,δεν εχει την αναλογη αξιοπιστια και στο Λεο με την αναβαθμιση του απο τον κατασκευαστη του(HD2Tweak)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το ΝDRIVE ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥ,του βαζω διευθυνσεις και μαι παει αλλου...τι πρεπει να κανω και πωσ?
Link to comment
Share on other sites

το ΝDRIVE ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥ,του βαζω διευθυνσεις και μαι παει αλλου...τι πρεπει να κανω και πωσ?

 

+1 και απο εμενα! δεν ξερω το γιατι αλλα αλλου του βαζω και αλλου με παει!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το ΝDRIVE ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥ,του βαζω διευθυνσεις και μαι παει αλλου...τι πρεπει να κανω και πωσ?

 

+1 και απο εμενα! δεν ξερω το γιατι αλλα αλλου του βαζω και αλλου με παει!

 

Υπάρχει το Windows Mobile Navigation όπου συζητάμε αυτά τα θέματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε όλους. έχω το εξής πρόβλημα: μερικες φορες όταν κλειδώνει το κινητό και σβήνει η οθόνη, όταν πατάω για να βγάλει το εικονίδιο με την κλειδαριά που λέει ολίσθηση(slide) το κινητο δεν ανταποκρίνεται.ανάβουν τα πλήκτρα αλλά η οθόνη παραμένει σβηστή.εκεινη την ώρα αν κάποιος πάρει τηλέφωνο σε αυτόν κάνει ότι καλεί αλλά σε μένα δεν δείχνει τίποτα,μόνο μαυρη οθόνη.επανέρχεται μόνο αν κάνω reset με το κόκκινο κουμπάκι ή βγάλω την μπαταρία.

θα κάνω hard reset αλλά και format την κάρτα.θέλω να ρωτήσω εάν πρέπει να κρατήσω τίποτα αρχεία από την κάρτα πέρα από τα προσωπικά(ήχους,εικόνες, βίντεο κτλ.)

ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από την κάρτα δεν χρειάζεται να πειράξεις ή να σβήσεις τίποτα. Hard reset όμως να κάνεις στη συσκευή γιατί αυτό δεν είναι φυσιολογικό. Υποθέτω ότι χρησιμοποιείς την 1.66 rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε όλους. έχω το εξής πρόβλημα: μερικες φορες όταν κλειδώνει το κινητό και σβήνει η οθόνη, όταν πατάω για να βγάλει το εικονίδιο με την κλειδαριά που λέει ολίσθηση(slide) το κινητο δεν ανταποκρίνεται.ανάβουν τα πλήκτρα αλλά η οθόνη παραμένει σβηστή.εκεινη την ώρα αν κάποιος πάρει τηλέφωνο σε αυτόν κάνει ότι καλεί αλλά σε μένα δεν δείχνει τίποτα,μόνο μαυρη οθόνη.επανέρχεται μόνο αν κάνω reset με το κόκκινο κουμπάκι ή βγάλω την μπαταρία.

θα κάνω hard reset αλλά και format την κάρτα.θέλω να ρωτήσω εάν πρέπει να κρατήσω τίποτα αρχεία από την κάρτα πέρα από τα προσωπικά(ήχους,εικόνες, βίντεο κτλ.)

ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις

 

Νικο καλημερα :)

 

καποιο θεμα για το μανιλα μπορει να στην κανει την δουλεια..

πριν κανεις hard reset,αρχισε να απεγκαθιστας οτι νομιζεις εχεις βαλει τον τελευταιο καιρο που αρχισε να στο κανει αυτο..

αν εισςι τυχερος θα γλυτωσεις το hr...

 

ενοειται οτι κι να κανεις hr,δεν θα επαναφερεις καποιο backup,γιατι μπορει να επαναφερεις και το προβλημα...

 

απλα θα ξαναστησεις το τηλ απο την αρχη...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν χρησιμοποιω την 1.66 αλλα τωρα θα βαλω την topix_1_2

για την κάρτα ρωτάω γιατί έχω εγκαταστήσει προγράμματα και μήπως κάποιο αρχείο μου δημιουργεί πρόβλημα.δεν με πειράζει να ξαναστήσω το τηλέφωνο από την αρχή.απλά θέλω να ξέρω αν η κάρτα έχει κάποιο αρχείο απαραίτητο για την σωστή λειτουργία της συσκευής.

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

ηθελα να ρωτησω τι πρεπει να επιλεξω στο band frequency για καλυτερο ηχο στις κλησεις τηλεφωνου.τωρα εχω στο network type GSM,και στο band frequency ειναι στο AUTO.πρεπει να τα αλλαξω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...