Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν την έχεις κάνει disable από το nodata, δύσκολο να έγινε enable από μόνο του.

 

Πρώτο πρόγραμμα αφου πέρασα την 1.66 ήταν το NoData, με ρυθμίσεις Vodafone MMS:ENABLED / VODAFONE WEB:DISABLED. Έκοβε τα πάντα ως συνήθως. Μέχρι χθές που σέταρα Skyfire και όταν πάτησα ΟΚ στο μηνυμα που σου λέει οτι ίσως χρεωθείς το είδα να κάνει data σύνδεση. Την έκοψα άνοιξα wifi και συνέχισα κανονικά.

Αυτό που δεν είχα παρατηρήσει είναι πως συνδεση έκανε στην Vodafone MMS.

Link to comment
Share on other sites

Φόρτωσε την άφοβα με data αλλά όχι με εφαρμογές που τρέχουν μονίμως στο background της συσκευής.

γιατι γιαννη? αυτες τις εφαρμογες πρεπει να τις εγκαθιστουμε στην κυρια μνημη?

αν δεβ σου κανει κοπο γραψε μερικες απο αυτες που δεν πρεπει να τις βαζουμε στην καρτα,γιατι εγω ολες στην καρτα τις βαζω:)

 

δεν νομιζω να ανακοινωσε ποτε η htc οτι θα κανει κατι τετοιο...

μαλλον εμεις το σκεφτομαστε φωναχτα

 

κατι σιγουρο δεν εχει παρει το ματι μου παντως

τωρα ειδα γιωργο εντελως τυχαια κατι πολυ ωραιο εδω

http://translate.google.co.uk/translate?u=http://www.winmo.nl/windows-phone-7-series-draait-op-de-htc-hd2/&sl=nl&tl=en&hl=&ie=UTF-8

Edited by athanaso77
Συνένωση Μηνυμάτων.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γιατι γιαννη? αυτες τις εφαρμογες πρεπει να τις εγκαθιστουμε στην κυρια μνημη?

αν δεβ σου κανει κοπο γραψε μερικες απο αυτες που δεν πρεπει να τις βαζουμε στην καρτα,γιατι εγω ολες στην καρτα τις βαζω:)

 

Η επικοινωνία μεταξύ RAM - ROM είναι πολύ πιο γρήγορη από την επικοινωνία RAM - Storage card, πόσο μάλλον με μια κάρτα με μικρό class.

 

Έναν task manager για παράδειγμα, καλό είναι να τον εγκαθιστάς στην μνήμης της συσκευής μιας και τρέχει μονίμως στο background.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η επικοινωνία μεταξύ RAM - ROM είναι πολύ πιο γρήγορη από την επικοινωνία RAM - Storage card, πόσο μάλλον με μια κάρτα με μικρό class.

 

Έναν task manager για παράδειγμα, καλό είναι να τον εγκαθιστάς στην μνήμης της συσκευής μιας και τρέχει μονίμως στο background.

καταλαβα σ ευχαριστω! γιαννη θελω να αγορασω μια διαφανη θηκη.εψαξα στο θεμα και δεν καταφερα να βρω αν και παλαιοτερα ειχαν δωσει καποιες διευθυνσεις μαγαζιων.εχεις κατι να μου προτεινεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα φλασαρω την official 1.66 για να δοκιμασω καποια πραγματα που δεν μου δουλευεουν 100% σωστα.

Πχ 1) οταν λαμβανω neo mail δεν εχω παντα ηχο ειδοποιησης.

2) Ενω ειμαι με wifi συνδεδεμενος συνεχιζει να κατεβαζει η να ενημερωνει καποια πραγματα μεσω 3G και με επιβαρυνει χωρις λογο. Εχω 5ΜΒ την ημερα δωρεαν και οπως βλεπω δεν θα με φτασουν. Με το iphone δεν καταναλωνα πανω 2-3 αφου δεν εμπαινα στο ιντερνετ για σερφαρισμα, απλα για ενημερωσεις καιρου κλπ συν τα μαιλ μου.

 

Και καποια αλλα ψιλοπροβληματακια.

 

Μια ματια που της εριξα αδεια βεβαια, δεν δειχνει καθολου αργει. Το οτι ειναι φορτομενη δεν μου λεει τιποτα γιατι εχουμε μεγαλη μνημη και δεν συνηθιζω να δουλευω πολλα πραγματα μαζι. Απο την μια μερια βαζουμε task manager για να μην αφηνουμε ανοικτες εφαρμογές και απο την αλλη νοιαζομαστε για μερικα αχρηστα που εχει η official.

Μαλλον αυτα ειναι καταλοιπα του παρελθοντος.

Θα την στησω το Σαββατοκυριακο και θα περασω καποια tweaks μονο.

Θελω να δω πως δουλευει γιατι δεν την δοκιμασα καθολου πηγα αμεσως στην topix.

 

καλημερα παιδια :)

Κωστα η ελληνικη που φλασαρα σε ενα φιλο η 1.66 ειναι ταχυτατη...η διαφορα ειναι στον χρονο refreshπου κανει το τηλ σε αλλαγες μεσα σε φακελους και ειδικα μεσα στα windows...

ο χρονος που θελω με τις topix να ανοιξω ενα backup της ταξης των 40-45mb ειναι μηδενικος,τα ανοιγει ακαριαια!!!ενω αντιστοιχα με την επισημη,20-25"

 

για το θεμα μεγεθους και χωρου απο τις εφαρμογες που δεν θα χρησιμοποιησεις ποτε ειναι υποκειμενικο,αλα μου την δινει να κανω backup/restore γυρω στα 30mb χωρις λογο...ασε αυτο το ηλιθιο copilot που ειναι ριζωμενο μεσα στην ρομ...

 

επισης μπορειτε να μου πειτε αν το wireless monitor μπορω να το βρω στο γνωστο ''μαγαζακι''?

 

μηπως εσυ να κοιταγες λιγο στα πραγματα που εχεις "λαβει""?;)

αν δεν τα κοιταξες,ποιος ο λογος της "προσφορας μου"??:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καταλαβα σ ευχαριστω! γιαννη θελω να αγορασω μια διαφανη θηκη.εψαξα στο θεμα και δεν καταφερα να βρω αν και παλαιοτερα ειχαν δωσει καποιες διευθυνσεις μαγαζιων.εχεις κατι να μου προτεινεις?

 

Παρόλο που δεν είναι διάφανη, προτείνω αυτή...

 

http://www.netimes.com/shop/resin-soft-jelly-case-for-htc-hd2-t8585-htc-leo-p-2455.html?cPath=80_731

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χάνω κάτι σημαντικό που έχω ακόμα την 1.1.7 και δεν έχω βάλει την 1.2 ?

Φυσικά και δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα, αλλά μήπως η 1.2 βασίζεται σε πιο νέα ρομ και αξίζει να την φλασάρω?

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που δεν είναι διάφανη, προτείνω αυτή...

 

http://www.netimes.com/shop/resin-soft-jelly-case-for-htc-hd2-t8585-htc-leo-p-2455.html?cPath=80_731

πολυ ωραια φαινεται αυτη θα παρω γιαννη σ ευχαριστω πολυ φιλε:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χάνω κάτι σημαντικό που έχω ακόμα την 1.1.7 και δεν έχω βάλει την 1.2 ?

Φυσικά και δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα, αλλά μήπως η 1.2 βασίζεται σε πιο νέα ρομ και αξίζει να την φλασάρω?

 

Δεν χάνεις τίποτα το σημαντικό. Εάν δεν έχεις λόγο να αλλάξεις rom, μην το κάνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και εγώ :D από πλαίσιο.

 

Αρχίζω την επανάληψη στις 431+ σελίδες :blink: γιατί είναι δύσκολο να παρακολουθείς το Forum αλλά να μην έχεις το τηλ στα χέρια σου.

 

Αν δεν κάνω λάθος ξεκινάμε από το update σε Rom 1.66..... με οδηγό την πρώτη

σελίδα ....ε?

 

Να είστε καλά μου μας βοηθάτε τόσο με τόσες χρήσιμες συμβουλές

 

 

Σιμος

Σίμος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν δεν κάνω λάθος ξεκινάμε από το update σε Rom 1.66..... με οδηγό την πρώτη

σελίδα ....ε?

 

Στο πρώτο post έχει γίνει μια προσπάθεια να συγκεντρωθούν οι σημαντικότερες πληροφορίες που έχουν να κάνουν με τη συγκεκριμένη συσκευή. Διάβασε εκεί αλλά και στα link που υπάρχουν και θα λύσεις τις περισσότερες απορίες σου.

 

Για ότι άλλο χρειαστείς, εδώ είμαστε. Καλορίζικο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω την topix 1.3 με το google maps μπορουσα σε αλλες ρομ να δω satellite view με την 1.3 δεν μπορω ξερει κανεις γιατι??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λόγω του καινούργιου GoogleMaps 4.0 που φοράει η rom. Μπορείς να δοκιμάσεις παλαιότερη έκδοση αν θέλεις αν και δεν το συνιστώ μιας και η έκδοση 4.0 έχει αρκετές καινοτομίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μα κ στο σαιτ λει οtι υποστηριζει η 4 satellite view

 

το βρηκα απλα πας layers,sorry....

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Θα θελα να αλλάξω το calculator ( υπολογιστή) αφου δεν με βόλεψε αυτος που εχει…

Τι εχετε να προτείνετε;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εκεινα τα hotfix στην 1η σελ.για την 1.66 Ελλην.χρειαζονται η οχι?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εκεινα τα hotfix στην 1η σελ.για την 1.66 Ελλην.χρειαζονται η οχι?

 

αμα δεις γραφει στην πρωτη σελιδα

Official Hot Fixes:

(Κανένα διαθέσιμο για την 1.66 έκδοση)

 

 

τα συμπεριλαμβανει ολα αυτα μεχρι στιγμης!! οτι νεοτερο το περνας!

Link to comment
Share on other sites

αμα δεις γραφει στην πρωτη σελιδα

Official Hot Fixes:

(Κανένα διαθέσιμο για την 1.66 έκδοση)

 

 

τα συμπεριλαμβανει ολα αυτα μεχρι στιγμης!! οτι νεοτερο το περνας!

 

Ειδα,αλλα ειπα μπας και...:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια :)

Κωστα η ελληνικη που φλασαρα σε ενα φιλο η 1.66 ειναι ταχυτατη...η διαφορα ειναι στον χρονο refreshπου κανει το τηλ σε αλλαγες μεσα σε φακελους και ειδικα μεσα στα windows...

ο χρονος που θελω με τις topix να ανοιξω ενα backup της ταξης των 40-45mb ειναι μηδενικος,τα ανοιγει ακαριαια!!!ενω αντιστοιχα με την επισημη,20-25"

 

για το θεμα μεγεθους και χωρου απο τις εφαρμογες που δεν θα χρησιμοποιησεις ποτε ειναι υποκειμενικο,αλα μου την δινει να κανω backup/restore γυρω στα 30mb χωρις λογο...ασε αυτο το ηλιθιο copilot που ειναι ριζωμενο μεσα στην ρομ...

 

 

 

μηπως εσυ να κοιταγες λιγο στα πραγματα που εχεις "λαβει""?;)

αν δεν τα κοιταξες,ποιος ο λογος της "προσφορας μου"??:O

 

δημητρη να σου πω την αληθεια καπουράνη συνήθισα απο τα mac να μην σκαλιζω οσο γινεται γιατι μερικες φορες φτιαχνουμε το ενα και χαλαμε το αλλο.

Δεν εχω και πολυ χρονο αυτον τον καιρο οποτε θελω να εχω στημενη την official και να γυρνω οποτε θελω μ ενα backup.

Απ οτι ειδα στο HDA περασαν οι εποχες με τις σωτηριες ρομ.

Δεν σκαλιζω τον φακελο των windows πια.

Περισσοτερο θα μ ενδιεφερε να κανω καποια πραγματα με λιγοτερες κινησεις παρα το σε ποσο χρονο ανοιγει το backup.

Ειναι θεμα χρησης. Θα δοκιμασω και θα σου πω. Πιθανως να μην με βολεψει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που δεν είναι διάφανη, προτείνω αυτή...

 

http://www.netimes.com/shop/resin-soft-jelly-case-for-htc-hd2-t8585-htc-leo-p-2455.html?cPath=80_731

Γιάννη κολλάει στο χέρι αυτή η θήκη ή είναι λεία και γλιστράει;

Θα θελα να αλλάξω το calculator ( υπολογιστή) αφου δεν με βόλεψε αυτος που εχει…

Τι εχετε να προτείνετε;;

Panoramic Calc Pro

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο λίγο σκάλισμα στο τηλέφωνο

Αρχίζω με ερωτήσεις :ninja:

 

 

Πιο spb wireless monitor να εγκαταστήσω? 3.0.1 ή 3.1.0 που βρήκα??

Σίμος
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη κολλάει στο χέρι αυτή η θήκη ή είναι λεία και γλιστράει;

 

η θηκη ειναι λεια (γυαλιστερη)αλλα δε γλιστραει σχεδον καθολου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

μολις χτες απόκτησα το htc hd2.

μονο που είμαι άσχετος, και πιο πολύ το κοιτάω παρά το δουλεύω.

μαλλον θα σας γεμίσω απορίες και ισως τα θεματα να τα εχετε αναλύσει

1)εκανα μετα φορά των επαφών απο το outlook στο htc και ενω μετέφερε ολες τις επαφές( ονοματεπωνυμο) ΔΕΝ περασε σε ορισμενες επαφές του τηλ αριθμούς!!!!!!!!!

2)η συσκευή ηρθε με rom 148 και θαλω να αναβαθμίσω σε 166 ελληνική

το htc μου ειναι απο Ελλάδα

και πρεπει πρώτα να κάνω HSPL?????? Ή να το αναβαθμίσω με την official ελληνική 166????????

ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα (ευτυχώς)

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

μολις χτες απόκτησα το htc hd2.

μονο που είμαι άσχετος, και πιο πολύ το κοιτάω παρά το δουλεύω.

μαλλον θα σας γεμίσω απορίες και ισως τα θεματα να τα εχετε αναλύσει

1)εκανα μετα φορά των επαφών απο το outlook στο htc και ενω μετέφερε ολες τις επαφές( ονοματεπωνυμο) ΔΕΝ περασε σε ορισμενες επαφές του τηλ αριθμούς!!!!!!!!!

2)η συσκευή ηρθε με rom 148 και θαλω να αναβαθμίσω σε 166 ελληνική

το htc μου ειναι απο Ελλάδα

και πρεπει πρώτα να κάνω HSPL?????? Ή να το αναβαθμίσω με την official ελληνική 166????????

ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα (ευτυχώς)

καλοριζικο

2.αναβαθμισε το με την επισημη ελληνικη που θα κατεβασεις απο εδω

http://www.htc.com/gr/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=863

(δεν χρειαζεται να κανεις hspl ή sspl)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...