Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Θα θελα να αλλάξω το calculator ( υπολογιστή) αφου δεν με βόλεψε αυτος που εχει…

Τι εχετε να προτείνετε;;

 

HiCalc 2.7

 

Πιο spb wireless monitor να εγκαταστήσω? 3.0.1 ή 3.1.0 που βρήκα??

 

Το πιο τελευταίο φυσικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Για τις εφεδρικές μπαταρίες από το netimes για την συσκευή μας, ισχύει η τακτική της φόρτισης που έχει αναφερθεί, όπως και στηn αυθεντική μπαταρία του HD2?
Link to comment
Share on other sites

+1

 

Ίσως το καλύτερο, πληρέστερο και ελαφρύτερο (μόλις 900 KB) calculator για PPC. Στην τεράστια οθόνη του HD2 είναι πανέμορφο.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη athanasso ξερεις αν οταν εχει

wifi και στελνεις ενσ mail επιλεγετσι αυτοματα το wifi η το στελνει απο 3g

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη athanasso ξερεις αν οταν εχει

wifi και στελνεις ενσ mail επιλεγετσι αυτοματα το wifi η το στελνει απο 3g

 

παντα μεσω την συνδεσης που ειναι ενεργη εκεινη την ωρα κωστα:)

 

να σας πω την αληθεια μου λειπει αυτη η μοναδικη ικανοτητα του symbian,να σε ρωταει πριν απο καθε συνδεση data με ποια επιλογη να συνδεθει....

απλα απαιχτο για μενα...μια φορα το ρυθμιζες και ολα,μα ολα ακολουθουσαν αυτην την επιλογη σου!!εκτος και αν υπηρχε ηδη καποια συνδεση ενεργη :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλησπερααααααααα

 

λοιπον επαναφερω ξανα το θεμα calculator και ρωτω

 

ποιο ειναι το πιο super duper επιστημονικο που κυλκοφορει?

(ως φοιτητης πολυτεχνειου καταλαβαινεται οτι εχω αποαιτησεις για πραξεις πανω σε πιακες, διαγραμματα κλπ... αμα εχει και κανα nyquist η γεωμετρικο τοπω ριζων σας προσκυνω! :))

Edited by mcosgeorge

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

καλησπερααααααααα

 

λοιπον επαναφερω ξανα το θεμα calculator και ρωτω

 

ποιο ειναι το πιο super duper επιστημονικο που κυλκοφορει?

(ως φοιτητης πολυτεχνειου καταλαβαινεται οτι εχω αποαιτησεις για πραξεις πανω σε πιακες, διαγραμματα κλπ... αμα εχει και κανα nyquist η γεωμετρικο τοπω ριζων σας προσκυνω! :))

 

Δεν σου κάνει κανένα απ' τα δύο;;;; :rolleyes:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου κάνει κανένα απ' τα δύο;;;; :rolleyes:

 

δυστυχως απ οσο καταλαβαινω δεν εχουν ουτε πινακες ουτε γραφηματα.... :O

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

κανε μια αναζητηση στην registry για να δεις ποσα κλειδια δημιουργει το προγραμμα Γιαννη:confused:

 

Γιωργο κοιτα τα screen shots :)

 

Καλησπέρα,

στο πρώτο screen shot που επισυνάπτεις εμφανίζεται υπενθύμιση γιά γενέθλια από κάποια επαφή ή όχι;

Αν ναι, πώς γίνεται αυτό;

Γιατί στο δικό μου μου το έκανε για κάποια επαφή (χωρίς να καταλάβω πως) αλλά όχι στις υπόλοιπες. Εχω εγκαταστήσει το birthday diary και νόμισα ότι έγινε απ' αυτό.

Αν ξέρεις τίποτε θα είμαι ευγνώμων.

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

στο πρώτο screen shot που επισυνάπτεις εμφανίζεται υπενθύμιση γιά γενέθλια από κάποια επαφή ή όχι;

Αν ναι, πώς γίνεται αυτό;

Γιατί στο δικό μου μου το έκανε για κάποια επαφή (χωρίς να καταλάβω πως) αλλά όχι στις υπόλοιπες. Εχω εγκαταστήσει το birthday diary και νόμισα ότι έγινε απ' αυτό.

Αν ξέρεις τίποτε θα είμαι ευγνώμων.

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=605879

 

Βαλε αυτο το προγραμματακι το οποιο σου δειχνει σε λιστα τα γενεθλια ολων των επαφων σου αλλα μπορει να κανει και εισαγωγη στο ημερολογιο σου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

στο πρώτο screen shot που επισυνάπτεις εμφανίζεται υπενθύμιση γιά γενέθλια από κάποια επαφή ή όχι;

Αν ναι, πώς γίνεται αυτό;

Γιατί στο δικό μου μου το έκανε για κάποια επαφή (χωρίς να καταλάβω πως) αλλά όχι στις υπόλοιπες. Εχω εγκαταστήσει το birthday diary και νόμισα ότι έγινε απ' αυτό.

Αν ξέρεις τίποτε θα είμαι ευγνώμων.

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

φιλε μου καλησπερα.

 

ετσι εμφανιζεται καθε επαφη μου.

αν εχεις περασμενα γενεθλια,γιορτες,επετειους,στην αναλογη θεση των επαφων σου η στο ημερολογιο σου,εμφανιζονται στο today.

 

δεν εχω κανει κατι διαφορετικο απο οτι θα κανει ο καθενας εδω μεσα,καθε φορα που προσθετει καποιο γεγονος στο καταλληλο πεδιο των επαφων του:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=605879

 

Βαλε αυτο το προγραμματακι το οποιο σου δειχνει σε λιστα τα γενεθλια ολων των επαφων σου αλλα μπορει να κανει και εισαγωγη στο ημερολογιο σου!

 

Αυτό χρησιμοποιώ αλλά δεν μπορώ να βρώ την ρύθμιση να εμφανίζει γενέθλια και επαιτείους στο ημερολόγιο.

Όπως έγραψα γιά κάποια επαφή έγινε από μόνο του αλλά δεν μπορώ να το ξανακαταφέρω. Αν ξέρεις κάτι καλοδεχούμενο.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό χρησιμοποιώ αλλά δεν μπορώ να βρώ την ρύθμιση να εμφανίζει γενέθλια και επαιτείους στο ημερολόγιο.

Όπως έγραψα γιά κάποια επαφή έγινε από μόνο του αλλά δεν μπορώ να το ξανακαταφέρω. Αν ξέρεις κάτι καλοδεχούμενο.

Ευχαριστώ.

 

δοκιμασε να περασεις τα στοιχεια που θελεις απο την εφαρμογη επαφες και οχι μεσω των επαφων του μανιλα!

 

αν δεν το εχεις προσεξει,κοιτα το και θα καταλαβεις.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να περασεις τα στοιχεια που θελεις απο την εφαρμογη επαφες και οχι μεσω των επαφων του μανιλα!

 

αν δεν το εχεις προσεξει,κοιτα το και θα καταλαβεις.[/QUO

 

Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση αλλά δεν καταλαβαίνω τη διαφορά του εφαρμογη επαφες και επαφές manila.

Συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός.

Θα το ψάξω κι άλλο και θα δώ.

Πάντως και πάλι ευχαριστώ.

 

Εντάξει βρήκα πως γίνεται με το manila birthday (πρέπει να τσεκάρεις ό,τι έχεις περασμένο στην επιλογή :εγγραφές ημερολογίου.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τη βοήθεια.

Τι θα κάναμε χωρίς εσάς !!!!!!!!

Edited by panik3
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να περασεις τα στοιχεια που θελεις απο την εφαρμογη επαφες και οχι μεσω των επαφων του μανιλα!

 

αν δεν το εχεις προσεξει,κοιτα το και θα καταλαβεις.[/QUO

 

Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση αλλά δεν καταλαβαίνω τη διαφορά του εφαρμογη επαφες και επαφές manila.

Συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός.

Θα το ψάξω κι άλλο και θα δώ.

Πάντως και πάλι ευχαριστώ.

 

Εντάξει βρήκα πως γίνεται με το manila birthday (πρέπει να τσεκάρεις ό,τι έχεις περασμένο στην επιλογή :εγγραφές ημερολογίου.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τη βοήθεια.

Τι θα κάναμε χωρίς εσάς !!!!!!!!

τελος καλο ολα καλα λοιπον:)

 

και για οποιον ακουει μουσικη απο το λεο του πολυ,ας ριξει μια ματια στους xda για το S2P 0.80..

πολυ καλη διαχειριση για την μουσικη ακροαση,δωρεαν αλλα και με πολυ ομορφο interface.

 

παιξτε με τις ρυθμισεις και σε αντιστοιχια με τον htc audio booster αλλα και το srs wow τα πραγματα γινονται ολο και καλυτερα;)

 

γραφω απο το τηλ οποτε αν εχει καποιος λινκς ας τα δωσει ,αλλοιως με μια απλη αναζητηση με τα ονοματα των εφαρμογων και προσθετοντας xda στο τελος,θα πατε εκει που χρειαζεται κατευθειαν :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλησπερααααααααα

 

λοιπον επαναφερω ξανα το θεμα calculator και ρωτω

 

ποιο ειναι το πιο super duper επιστημονικο που κυλκοφορει?

(ως φοιτητης πολυτεχνειου καταλαβαινεται οτι εχω αποαιτησεις για πραξεις πανω σε πιακες, διαγραμματα κλπ... αμα εχει και κανα nyquist η γεωμετρικο τοπω ριζων σας προσκυνω! :))

Αν είναι έτσι έχεις μόνο μία επιλογή:

 

http://www.spacetime.us/pocketpc/

 

Αυτό, σε συνδυασμό με το Panoramic Calc Pro για το όμορφο και standard interface του. Πάντως το SpaceTime δεν παίζεται. Μπες στο site και θα καταλάβεις... Must-have για μαθηματικούς, μηχανικούς κτλ. Δεν ξέρω όμως αν παίζει OK με το HD2.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Απο εχτες ειμαι και εγω κατοχος του hd2 αφου εδωσα το iphone 3gs που ειχα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!! (αν και περιμενα το αντιθετο λογω windows) υστερα απο πολυ διαβασμα στο φορουμ εστησα το τηλ οπως ακριβως θελω εκτος απο μια λεπτομερεια που δεν την βρισκω πουθενα και θα παρακαλουσα εαν καποιος γνωριζει ας με ενημερωσει.Πως μπορω να κανω το μενου(αυτο που εμφανιζεται οταν παταμε εναρξη) να κανει scroll down χωρις να σταματαει?Ειδα σε καποιες rom οτι το εχουν απο default αυτο.Ειμαι στην σελιδα 40 το forum και εχς πολυ διαβασμα ακομα:(

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Όταν κανετε εγκατάσταση καποιο προγραματακι συνηθως που το βαζετε;;

Στην ενσωματωμένη μνημη του τηλεφώνου η στη memory;

Και αν προτιμάτε την ενσωματωμένη μνημη μεχρι ποσο ελεύθερο χωρο αφήνετε ώστε να μη θεωρηθεί ότι έχει μπουκώσει η μνήμη;

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι έχεις μόνο μία επιλογή:

 

http://www.spacetime.us/pocketpc/

 

Αυτό, σε συνδυασμό με το Panoramic Calc Pro για το όμορφο και standard interface του. Πάντως το SpaceTime δεν παίζεται. Μπες στο site και θα καταλάβεις... Must-have για μαθηματικούς, μηχανικούς κτλ. Δεν ξέρω όμως αν παίζει OK με το HD2.

 

thanks

 

αυτο ειναι ακριβως οτι χρειαζομαι....

οτι καλυτερο σε calculator που κυκλοφορει

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά S.O.S.

Πέρασα χτες την 1.66 (Ελληνική) και μετά από κάθε soft reset μου πετάει μήνυμα:

"Παρουσιάστηκε πρόβλημα με το manila.exe"

 

Νομίζω ότι φταίει το Cookie's Home tab που έχω περάσει...

Αυτό που μου κάνει εντύπωση βέβαια είναι ότι με την πρώτη rom που φόραγε το κινητό δεν είχε αντίστοιχο πρόβλημα και ας είχα εγκαταστήσει τη συγκεκριμένη εφαρμογή..

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος τίποτα ανάλογο?

 

,Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορα που ακουω κατι τετοιο

αφου θεωρεις οτι εντοπισες την αιτια, απεγκατεστησε τη συγκεκριμενη εφαρμογη (για την οποια δεν εχουν ακουστε ποτε προβληματα), soft reset και δες αν διορθωθηκε το προβλημα

 

αν οχι, τοτε κανε restore καποιο backup το οποιο πηρες πριν εγαταστησεις το εν λογω προγραμμα

 

αν παλι δεν εχεις backup η δεν διορθωθει... hard reset

 

κι αν συνεχισει να υπαρχε ιτο προβλημα, τοτε ξαναπερασε την 1.66

 

αυτα θα σου συνιστουσα προσωπικα να κανεις...

 

καλη τυχη κι ενημερωσε μας αν θες μς την εξελιξη του θεματος

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζω να πεταξω καποιες παλιες συνηθειες χρησης WM και εχω αρχισει να

συμπεριφερομαι στην συσκευη με στυλ iphone :lol::p

 

Κατ᾽αρχας δεν κλεινω εφαρμογές οπως το mail, opera κλπ και εκμεταλευομαι ετσι την ταχυτητα για αμεση προσβαση στις εφαρμογες που χρησιμοποιω συνεχως.

Η μνημη δεν εχει κανενα προβλημα και τα οφελη μεγαλυτερα.

Στις νεες συσκευες νομιζω δεν χρειαζεται να ρυθμιζεις να κλεινουν οριστικα οι εφαρμογες με το Χ. Αυτες που πρεπει να κλεισουν κλεινουν.

Για παραδειγμα εχω αυτη την στιγμη και τρεχουν στο παρασκηνιο : resco explorer, mail, opera & ActiveSync και εχω 147ΜΒ free δηλαδη καπου 45% ελευθερη μνημη η οποια ειναι υπερ αρκετη να κανω οτιδηποτε.

Το active sync δεν το κλεινω γιατι ρυθμισα το exange να λαμβανει το gmail μου. θα δοκιμασω και το συχρονισμο επαφων και ημερολογιου μεσω google να δω αν δουλευει οπως πρεπει. Το mail ειναι μια χαρα παντως. Τα λαμβανω σε σχεδον ζωντανο χρονο.

 

Δοκιμαζω λοιπον αυτη την φιλοσοφια και βλεπουμε.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...