Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες μολις πηρα το εργαλειο...:D:D:D ποση ωρα να το φορτησω???αν το αφησω καμια 16 ωρες πειραζει???γιατι θα φυγω απο το σπιτι και το εχω αφησει στην φορτηση!!

 

αν πειραζει , τοτε ποσες ωρες το φορτιζουμε???:wacko:

 

ευχαριστω!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

δε χρειαζεται φιλε μου.. να το φορτισεις μεχρι να παει 100%

 

Μη σου πω οτι με 16 ωρες φορτιση του κανεις κακο αντι για καλο!

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Παιδιά έχω πρόβλημα με το NDrive που έδινε δώρο με τη συσκευή το Πλαίσιο. Έχει βγει αναβάθμιση του χάρτη (12.2009) επίσημη μέσω του NDrive Agent την κατέβασα και εγκατέστησα αλλά μου ζητάει ενεργοποίηση του χάρτη.Το serial number που είχε δώρο δεν ισχύει για την επίσημη αναβάθμιση, οπότε μένει κλειδωμένος. Το έχει αντιμετωπίσει και άλλος το πρόβλημα;Μήπως είναι κόλπο της εταιρίας για να αγοράσεις το serial;

Bill
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

ειμαι καινούργιος στο forum,αν και το παρακολουθώ καιρό.

 

Σχετικά με το rotate το έχω δοκιμάσει και όντως δουλεύει..δημιουργεί όμως πρόβλημα κατά την αποδοχή εισερχόμενων κλήσεων.Όταν πατάς το κουμπί για αποδοχή(όχι συνεχόμενα) η οθόνη απλώς περιστρέφεται και βέβαια η κλήση σου δεν έχει απαντηθεί.

Αν δεν χρησιμοποιείς το κουμπί για αποδοχή κλήσεων βέβαια είσαι εντάξει..

 

 

μπορει καποιος να μου πει βημα βημα πως το κανω να περιστρεφεται?????

Link to comment
Share on other sites

δε χρειαζεται φιλε μου.. να το φορτισεις μεχρι να παει 100%

 

Μη σου πω οτι με 16 ωρες φορτιση του κανεις κακο αντι για καλο!

 

εχω φυγει απο το σπιτι γι αυτο το αφησα... 100% ειναι οταν ειναι πρασινο το φωτακι επανω????:blink::wacko:, ποσες ωρες το εχετε αφησει???γιατι δεν βρισκω πουθενα ποσο θελει.:X

 

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

εχω φυγει απο το σπιτι γι αυτο το αφησα... 100% ειναι οταν ειναι πρασινο το φωτακι επανω????:blink::wacko:, ποσες ωρες το εχετε αφησει???γιατι δεν βρισκω πουθενα ποσο θελει.:X

 

ευχαριστω!!

 

-ναι 100% =πρασινο λαμπακι

-αστο κανα 4ωρο το πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Παιδιά έχω πρόβλημα με το NDrive που έδινε δώρο με τη συσκευή το Πλαίσιο. Έχει βγει αναβάθμιση του χάρτη (12.2009) επίσημη μέσω του NDrive Agent την κατέβασα και εγκατέστησα αλλά μου ζητάει ενεργοποίηση του χάρτη.Το serial number που είχε δώρο δεν ισχύει για την επίσημη αναβάθμιση, οπότε μένει κλειδωμένος. Το έχει αντιμετωπίσει και άλλος το πρόβλημα;Μήπως είναι κόλπο της εταιρίας για να αγοράσεις το serial;

 

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ. Σίγουρα δεν πρόκειται για κάποιο κόλπο όπως υπονοείς. Έχω ήδη στείλει email με το οποίο ζητώ οδηγίες από το Support της NDrive και αναμένω την απάντηση. Αν μάθω κάτι πριν από εσένα θα σε ενημερώσω ...

 

 

EDIT: Το πρόβλημα διορθώθηκε μετά από αλληλογραφία με την NDrive (post 4679)

Edited by elti
Link to comment
Share on other sites

εχει φορτησει στην ωρα αλλα θα το αφησω για ενα 3ωρο...

 

ευχαριστω πολυ για την κατατοπηση!!!

 

καλο βραδυ παιδια!!!:):)

Link to comment
Share on other sites

 

Όπως υπάρχει και HTC Screen Protector για το HD2... σε σετάκι των 2 τεμαχίων με κόστος 12 Ευρώ και πιάνει όλη την οθόνη, και το κομάτι γύρω από τα Hard Keys.

Το τοποθέτησα την Παρασκευή, για καλό και για κακό...

 

Νίκος.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγκατεστησα το BsB tweaks μπορει καποιος να μου πει ποιες ρυθμισεις θεωρει οτι πρεπει να κανω.

 

Εάν δεν ξέρεις τι να το κάνεις... γιατί το έβαλες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όπως υπάρχει και HTC Screen Protector για το HD2... σε σετάκι των 2 τεμαχίων με κόστος 12 Ευρώ και πιάνει όλη την οθόνη, και το κομάτι γύρω από τα Hard Keys.

Το τοποθέτησα την Παρασκευή, για καλό και για κακό...

 

Νίκος.

 

Καλα εκανες αν και δεν χαραζεται..Η αφη εχει αλλαξει καθολου; Ιnvisible shield ειχα βαλει εγω και στο iphone και στο omnia hd που ειχα και ηταν πολυ καλο για screen protector..

Παντως αυτο το χω παντα μεσα στην θηκη της htc.. Δεν εχω καμια διαθεση να πεσει ουτε σταγονα πανω του.. Ειναι το μονο κινητο που το προσεχω σαν κορη οφθαλμου, σκετο μινιμαλ κομψοτεχνημα ειναι :p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλα εκανες αν και δεν χαραζεται..Η αφη εχει αλλαξει καθολου;

 

Εάν βάλεις ποιοτικό screen protector δεν έχεις πρόβλημα.

 

Σχετικά με το invisible shield, έχεις χρησιμοποιήσει το full body protection που για να κολλήσει έχει λιπαντικό υγρό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν βάλεις ποιοτικό screen protector δεν έχεις πρόβλημα.

 

Σχετικά με το invisible shield, έχεις χρησιμοποιήσει το full body protection που για να κολλήσει έχει λιπαντικό υγρό;

 

To full body το χα βαλει μοναχα στο iphone μονο και μονο για γρατσουνιες.. Αλλα θελει τρομακτικη προσοχη μην πεσει υγρο μεσα στην συσκευη και τρομερη υπομονη να κολλησει καλα απο την αρχη.. Αυτα που λεγανε οτι βγαινει και μπαινει ευκολα για μενα δεν ισχυαν. Εφοσον στεγνωσει εστω και λιγο το υγρο και εφαρμοσει κλαφτα χαραλαμπε μετα θες αλλο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα guys,

Σε 2-3 μερες θα μου ερθει ενα HD2 απο Αγγλια με Sim Lock για Ο2.

Αρχικα ξεκινησα να κοιταω το thread , αλλα ειναι τεραστιο πλεον και δε παλευετε.

Διαβασα και πριν ολο το thread για το D980 και φλιπαρα τωρα.

Λοιπον, θα θελα να ρωτησω μερικα πραματα και αν μπορει καποιος με ας με βοηθησει.

 

Το κλειδωμα της O2 προφανως το βγαζω με Unlock code.

Ερωτηση1. Πως το βρισκω το unlock code.

(εξαιρουνται οι λυσεις των sites επι'πληρωμη)

Αν υπαρχει καποιο guide σχετικο, η καπιο software/generator πειτε μου ή δωστε μου καποιο λινκ.

 

Επισης,

Ερωτηση2 εστω οτι το ξεκλιδωσα. Η ROM του θα ειναι καποια συγκεκριμενη που βαζει η ο2, μηπως πρεπει να βαλω καποια "δικια μας" ..?

Εννοειτε πως με ενδιαφερει η υποστηριξη των ελληνικων σε μυνηματα, επαφες, και οτι αλλο. Οποτε αν εχετε να προτεινετε κ καποια ΡΟΜ, ακομα καλυτερα.

 

 

Ευχαριστω 'εκ των προτερων, και ελπιζω να μην εγραψα καμια παρανομη φραση και γελαμε, γιατι τα εχω δει κ αυτα!!!!!

ΥΓ. ειναι η πρωτη συσκευη που χρησιμοποιω με win.mobile, οποτε δν ειμαι και πολυ σχετικος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το κλειδωμα της O2 προφανως το βγαζω με Unlock code.

Ερωτηση1. Πως το βρισκω το unlock code.

(εξαιρουνται οι λυσεις των sites επι'πληρωμη)

Αν υπαρχει καποιο guide σχετικο, η καπιο software/generator πειτε μου ή δωστε μου καποιο λινκ.

 

Δεν υπάρχει. Μόνο τα site επί πληρωμή είναι η λύση. Μην ψάχνεις για εναλλακτική, δεν θα βρεις κάτι άλλο.

 

Επισης,

Ερωτηση2 εστω οτι το ξεκλιδωσα. Η ROM του θα ειναι καποια συγκεκριμενη που βαζει η ο2, μηπως πρεπει να βαλω καποια "δικια μας" ..?

Εννοειτε πως με ενδιαφερει η υποστηριξη των ελληνικων σε μυνηματα, επαφες, και οτι αλλο. Οποτε αν εχετε να προτεινετε κ καποια ΡΟΜ, ακομα καλυτερα.

 

Με τη διαδικασία του hard spl μπορείς να βάλεις όποια ROM θέλεις. Εάν διαβάσεις πιο πίσω θα βρεις αρκετές προτάσεις. Στο πρώτο link θα δεις πως γίνεται και γενικότερες πληροφορίες για τη συγκεκριμένη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα δυο προβληματα για γερους λυτες :P

 

Επαναληψη του ποστ γιατι χαθηκε πολυ πισω!

 

Πρωτο.. Οποτε μου ερθει μηνυμα και παω να πατησω απαντηση απευθειας απο το αρχικο μενου παντα μου βαζει να απαντησω με αριθμους.. Οχι με κειμενο.. Οτι και να πατησω αγγλικα ελληνικα λεξικα τπτ.. Μονο αριθμους γραφω.

 

Αν πατησω πανω στη συνομιλια ξεκολλαει και γραφω κανονικα η αν το ανοιξω απο το μενου..

 

Ξερετε τι ειναι?

 

Δευτερο.. Θελω να συγχρονισω τα Favorites του υπολογιστη μου με τον ΟΠΕΡΑ.

Οταν παταω συγχρονισμο τα βγαζει αλλα ντ' αλλον.. Αν κανω copy paste απο τα favorites του PC στο Mobile Favorites που μου εμφανιστηκε στα Αγαπημενα βαζει τα μισα τα αλλα μισα δε τα εχει κτλ...

 

Τι μπορω να κανω??

 

Τριτον οταν γραφω μηνυμα με ελληνικους χαρακτηρες και ξεπερνω τους 70 εμφανιζεται ενα (2) πανω απο τον αριθμο που μετραει τους χαρακτηρες.. Αυτο σημαινει οτι ειναι δευτερο μνμ? ειναι ελληνικο το κινητο..

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα από τη 1η μέρα. Το πρόβλημα είναι ότι από κάποια στιγμή και έπειτα, η σύνδεση του internet δεν δουλεύει. Ούτε weather updates, ούτε twitter, ούτε email, ούτε browsing. Βρήκα στο xda κι άλλους χρήστες με το ίδιο πρόβλημα στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=614119. Υπάρχει κανένας από εδώ (Ελλάδα) που να το έχει παρατηρήσει ?
Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει. Μόνο τα site επί πληρωμή είναι η λύση. Μην ψάχνεις για εναλλακτική, δεν θα βρεις κάτι άλλο.

 

 

 

Με τη διαδικασία του hard spl μπορείς να βάλεις όποια ROM θέλεις. Εάν διαβάσεις πιο πίσω θα βρεις αρκετές προτάσεις. Στο πρώτο link θα δεις πως γίνεται και γενικότερες πληροφορίες για τη συγκεκριμένη συσκευή.

 

OK, σε ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια στην επιλογη europe1 και europe2 οταν κατεβαζουμε τα hot fix απο το site της htc παιζει ρολο στο ποιο πρεπει να επιλεξουμε? υπαρχει διαφορα? Μιλαω για κινητο με official rom απο ace.
Link to comment
Share on other sites

παιδια στην επιλογη europe1 και europe2 οταν κατεβαζουμε τα hot fix απο το site της htc παιζει ρολο στο ποιο πρεπει να επιλεξουμε? υπαρχει διαφορα? Μιλαω για κινητο με official rom απο ace.

 

OXI είναι οι Servers από που θες κατεβασέ το

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω ένα πρόβλημα από τη 1η μέρα. Το πρόβλημα είναι ότι από κάποια στιγμή και έπειτα, η σύνδεση του internet δεν δουλεύει. Ούτε weather updates, ούτε twitter, ούτε email, ούτε browsing. Βρήκα στο xda κι άλλους χρήστες με το ίδιο πρόβλημα στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=614119. Υπάρχει κανένας από εδώ (Ελλάδα) που να το έχει παρατηρήσει ?

 

Δεν είναι γενικότερο πρόβλημα. Μιλάς όμως για σύνδεση στο internet μέσω wifi, GPRS, ή μέσω του USB του υπολογιστή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι γενικότερο πρόβλημα. Μιλάς όμως για σύνδεση στο internet μέσω wifi, GPRS, ή μέσω του USB του υπολογιστή;

 

GPRS μόνο. Είναι πολύ σπαστικό γιατί δεν ξέρεις αν σου ήρθε κάποιο email. Το είχα από την αρχή, άλλαξα ROMS και Radios χωρίς αποτέλεσμα. Αυριο θα πάρω τηλέφωνο στην ACE Και όταν δεν βγάλω άκρη htc-europe

Edited by firiel
Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...