Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο Υπολογιστή Μου βγένει ως HTC HD2 T8585 Portable Divece

 

Αρα μια χαρα το βλεπει...Στις επιλογες συγχρονισμου μηπως εχεις ξεκλικαρει την επιλογη για επαφες ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

όχι! έχω 4 μέρες που πεδεύωμαι και δεν έχω βγάλει άρκη...

 

έχω στο μυαλό μου το εξείς... μπορεί να κάνει λύψη από Samsung επαφές μέσο Bluetooth? Να κάνω επιλογή όλων των επαφών και αποστολή μέσο Bluetooth?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

η v1.1 προσπεραστηκε λογω προβληματικου build..

Τωρα κατεβαζω την v1.2 απο το τηλ ..

Θα φλασαρω αργοτερα ομως γιατι βαριεμαι τωρα:)ειμαι εξω για καφε:)

 

αυτο ειναι το καλο του hspl...οπου και αν εισαι απλα

1.κατεβαζεις οποια ρομ/ραδιο γουσταρεις κατευθειαν απο το τηλ σου

2.αποσυμπιεζεις

3. Μετονομαζεις

4.φλασαρεις απο την καρτα σου

5. Τεσταρεις, αν σου αρεσει στηνεις αν οχι ξαναφλασαρεις τη. Ρομ που ειχες,γυρνας το backup σου και τελος.

 

Ps

δεν βλεπω το ονομα σου στην υπογραφη σου:)

τελικα απο ξυπνητηρι εγκατεστησα το galarm 1.5.1 και δουλευει μια χαρα επειτα απο αρκετη ωρα..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την υπομονη σας.

Να ρωτησω τωρα οταν βαζω σε μια επαφη την εικονα του να δειχνει(προσωπο)και η foto ειναι τραβηγμενη απο το ιδιο το τηλ.....οταν με παιρνει τηλ και εμφανιζεται η εικονα ειναι μπορω να πω λες και εχεις τηλ προ 3ετιας δηλ....χαλια.Υπαρχει καπιος τροπος καλητερευσης ή και ακόμα αλλο προγραμματακι?

Και τελος αυτο με τις νεες rom και update το συμβουλευετε αβοβα και πιος ειναι ο τροπος να παιρνεις backup και αν δε σου αρεσει επειτα να επανερχεσαι στο "πριν"

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι ακόμα? Το τηλέφωνο μου που έχει το G συνέχεια ανοιχτό επάνω στην γραμμή εκκίνησης με χρεώνει???
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι ακόμα? Το τηλέφωνο μου που έχει το G συνέχεια ανοιχτό επάνω στην γραμμή εκκίνησης με χρεώνει???

 

Μόνο αν το G είναι και στην γραμμές της κεραίας και μόνο εάν κατεβάζεις data...

Η χρέωση γίνεται συνήθως με τον όγκο των data που κατεβάζεις...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

όχι μόνο ανοιχτό το έχω δεν κατεβάζω κάτι. Αυτό πως μπορούμε να το απενεργοποιήσουμε?

 

κάνεις αναζήτηση για το πρόγραμμα Nodata ...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Nodata πρέπει να το κατεβάσω από το internet? η το έχει μέσα η συσκευή? Σε ευχαριστώ για την βοήθεια!
Link to comment
Share on other sites

Nodata πρέπει να το κατεβάσω από το internet? η το έχει μέσα η συσκευή? Σε ευχαριστώ για την βοήθεια!

 

Επάνω δεξιά

"Αναζήτηση σε αυτό το θέμα"

γράφεις την λέξη Nodata

και θα το βρεις σίγουρα...;)

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

μια custom rom ειναι παντα σιγουρα καλυτερη απο μια official σε σταθεροτητα??και αν η htc βγαζει updates πρεπει να τα κανουμε install οταν εχουμε custom rom πχ του λαυρεντη η δεν πρεπει??
Link to comment
Share on other sites

ok το zip έχει 3 αρχεία μέσα, πρέπει να τα περάσω μέσα στην συσκεύη? πρέπει να μπεί σε κάποιο συγκεκιμένο φάκελο, τα ονοματα τον 3 αρχείων είναι ως εξείς

 

_setup

0CAB15F0.001

00NODATA.000

Link to comment
Share on other sites

μια custom rom ειναι παντα σιγουρα καλυτερη απο μια official σε σταθεροτητα??και αν η htc βγαζει updates πρεπει να τα κανουμε install οταν εχουμε custom rom πχ του λαυρεντη η δεν πρεπει??

 

Οι custom Roms, βγαινουν για να λυσουν τυχον προβληματα ή για να "βελτιωσουν" τις ηδη υπαρχουσες...Καλο ομως θα ειναι πριν flashαρεις καποια, να εχεις παρει καποιες αποψεις απο διαφορους εμπειρους χρηστες, σχετικα με την αποδοση της, και τυχον bugs που μπορει να εχει...

Για official updates,(αναλογως την περιπτωση) πρεπει να βαζεις την αντιστοιχη official, ομως εαν το update ειναι αρκετα αποτελεσματικο, συντομα τα ενσωματωνουν και οι cookers στις δικες τους....

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

μια custom rom ειναι παντα σιγουρα καλυτερη απο μια official σε σταθεροτητα??και αν η htc βγαζει updates πρεπει να τα κανουμε install οταν εχουμε custom rom πχ του λαυρεντη η δεν πρεπει??

Βασικα επειδη το τηλεφωνο ειναι καινουργιο η HTC θα βγαζει συχνα updates, οποτε κατα την ταπεινη γνωμη μου μεινε με την official rom προς το παρον για την καλυτερη δυνατη σταθεροτητα. Δεν ξερω για του Λαυρεντη η την topix, αλλα απο οτι διαβαζω στο forum.xda-developers.com, ολες λιγο πολυ εχουν απο λιγα εως πολλα προβληματα. Εκτος αν θελεις...σε δουλεια να βρισκεσαι.

Αρης
Link to comment
Share on other sites

Οι custom Roms, βγαινουν για να λυσουν τυχον προβληματα ή για να "βελτιωσουν" τις ηδη υπαρχουσες...Καλο ομως θα ειναι πριν flashαρεις καποια, να εχεις παρει καποιες αποψεις απο διαφορους εμπειρους χρηστες, σχετικα με την αποδοση της, και τυχον bugs που μπορει να εχει...

Για official updates,(αναλογως την περιπτωση) πρεπει να βαζεις την αντιστοιχη official, ομως εαν το update ειναι αρκετα αποτελεσματικο, συντομα τα ενσωματωνουν και οι cookers στις δικες τους....

αρα ειναι καλυτερες απο official απλα μεταξυ τους υπαρχουν "καλες κ κακες"??

Link to comment
Share on other sites

ok το εγκατέστησα πάτησα Toggle στις συνδέσεις Wap MMS το G παραμένει πάντως στην γραμμή εκκίνησης... Ελπίζω να μην μου φάει άλλο κάρτα...
Link to comment
Share on other sites

Βασικα επειδη το τηλεφωνο ειναι καινουργιο η HTC θα βγαζει συχνα updates, οποτε κατα την ταπεινη γνωμη μου μεινε με την official rom προς το παρον για την καλυτερη δυνατη σταθεροτητα. Δεν ξερω για του Λαυρεντη η την topix, αλλα απο οτι διαβαζω στο forum.xda-developers.com, ολες λιγο πολυ εχουν απο λιγα εως πολλα προβληματα. Εκτος αν θελεις...σε δουλεια να βρισκεσαι.

παιδια topix και του λαυρεντη πετανε...και ειναι πολυ σταθερεσ........μην το σκεφτεστε καν να φλασσαρετε....ποση ωρα κανει ο φακελοσ windows να σασ ανοιξει με του λαυρεντη την 2??????αργει εμενα...6-7 δευτερολεπτ...ξερει κανει γιατι???

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ok το εγκατέστησα πάτησα Toggle στις συνδέσεις Wap MMS το G παραμένει πάντως στην γραμμή εκκίνησης... Ελπίζω να μην μου φάει άλλο κάρτα...

 

Το G είναι απλά ένδειξη ότι έχει κάλυψη από τον provider σου. Δεν σημαίνει ότι συνδέεσαι και εάν τα έχεις κάνει disable μέσω του NoData, δεν έχεις κανένα τέτοιο φόβο.

 

μια custom rom ειναι παντα σιγουρα καλυτερη απο μια official σε σταθεροτητα??

 

Σε σταθερότητα όχι γιατί δεν είναι δυνατόν να έχει τεσταριστεί το ίδιο με την επίσημη για να λυθούν όλα τα bugs. Από άποψη ταχύτητας όμως συνήθως ναι.

 

έχω στο μυαλό μου το εξείς... μπορεί να κάνει λύψη από Samsung επαφές μέσο Bluetooth? Να κάνω επιλογή όλων των επαφών και αποστολή μέσο Bluetooth?

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αρα ειναι καλυτερες απο official απλα μεταξυ τους υπαρχουν "καλες κ κακες"??

 

Καπως ετσι...

Απλα μπορει καποιες πολυ προσφατες, να εχουν καποια bugακια, τα οποια ομως πολυ συντομα τα διορθωνει ο cooker...

Το μονο κακο με τις Roms, ειναι οτι οταν αρχισεις να flashαρεις, δεν ξεκολλας.........;)

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

......Το μονο κακο με τις Roms, ειναι οτι οταν αρχισεις να flashαρεις,δεν ξεκολλας.........;)

 

Αποτελεσμα,να μην χαιρεσαι το τηλεφωνο σου :p

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι σε τι αναλυση και τι ειδος αρχειου μπορω να κανω μετατροπη

μια ταινια dvd, avi κτλ για το λεο μας?και κατι αλλο το screen saver που εχω ειναι το PocketShield και μοu κολαει το ξυπνητηρι ptravelalarm καμμια βοηθεια παρακαλω πολυ!

Edited by pelopidasp
Link to comment
Share on other sites

παιδια topix και του λαυρεντη πετανε...και ειναι πολυ σταθερεσ........μην το σκεφτεστε καν να φλασσαρετε....ποση ωρα κανει ο φακελοσ windows να σασ ανοιξει με του λαυρεντη την 2??????αργει εμενα...6-7 δευτερολεπτ...ξερει κανει γιατι???

 

Κατα την γνωμη μου χανεις σταθεροτητα και βελτιωση με updates και δεν κερδιζεις τιποτα σημαντικο σε ταχυτητα. Το να κερδισεις εστω και 1-2 δευτερολεπτα δεν ειναι τιποτα μπροστα στα bugs που μπορει να εχει η που ισως θα αντιμετωπισεις με καινουργια προγραμματα. Νομιζεις οτι θα δεις διαφορα αν η συσκευη γραφει 1mb file σε 296 ms αντι για 306 ms (συμφωνα με τα στοιχεια του λαυρεντη)?

Αρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μπορω ουτε να στειλω ουτε να λαβω sms...Τι πειραξα και δεν το βρισκω ???? Δεν ειχα απο τα προβληματα με sms που εχουν αναφερθει εδω....

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...