Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχε διαφορετικό ΙΜΕΙ η συσκευή που παρέλαβες;

 

Ναι και αυτή την φορά ήταν ελληνική συσκευή και όχι γερμανική.

Link to comment
Share on other sites

Δυστύχως το καινούργιο HD2 που μου έστειλαν μετά από 2 μήνες ως αντικατάσταση του παλιού κράτησε μόνο 2 μέρες σε λειτουργία... Συγκεκριμένα ενώ είχα το igo σε πλοήγηση έσβησε και δεν άνοιγε με τίποτα. Βγάζοντας την μπαταρία επανήλθε αλλά: αρχισε να αποσυνδέεται το gps συνεχώς και το κινητό να κολλάει ή να κάνει επανεκίνηση μόνο του. Έκανα hard reset, έβαλα πάλι την τελευταία ρομ αλλά τίποτα. Το κινητό πάγωνε στα καλά καθούμενα, ιδιαίτερα μετά από λιγη χρήση του gps. Το έστειλα πίσω και το έστειλαν στην ACE. Δεν ζήτησα άλλο καινούργιο αν και νομίζω έιχα το δικαίωμα, μήπως τελικά - έστω και επισκευασμένο - πάρω κινητο που να λειτουργεί... Πάντως αυτό είχε άψογη αίσθηση στην οθόνη, καμία σχέση με το προηγούμενο...

 

Κρίμα ,μετά απο τόσο καιρό αναμονής και πάλι προβλήματα.Μήπως να ζητούσα και γω να μου αλλάξουν την συσκευή με κάτι άλλο όπως μου είχαν πει;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στο φορουμ, τελευταια το leo οταν το σγχρονιζω με τα windows μολις κανει εισαγωγη φωτογραφιων, μου τις εισαγει ολες κα δεν κανει δηλαδη ανανεωση στον υπαρχοντα φακελο στα windows .

απο το widowds mobile center δεν εχει ρυθμιση

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες κατι εχει παθει το ΝΟDATA και δεν δουλεύει..

Κλεινω τα COSMOTE INTERNET&WAP αλλα αυτα συνεχίζουν να λειτουργούν κανονικα..

Επισης καποιες φορες οταν επιλεγω την συνδεση και παταω TOGGLE κλεινει το προγραμμα μονο του χωρις να κανει τπτ..

Εκανα απεγκατασταση και επανεγκατάσταση αλλα παλι τα ιδια..

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω προσεξει οτι πολλες φορες μου υπολειτουργει ενα προγραμμα, οταν εχει βγει καποιο update γι αυτο, το οποιο δεν εχω κανει. Μου συμβαινει σε προγραμματακια που εχω κ στο android κ στο iOS. Στα wm να μαι ειλικρινης δε μου συνεβη ποτε, αλλα για καλο κ για κακο δε ριχνεις μια ματια μηπως εχει βγει κανενα update για το nodata? :)

 

Sent from my Samsung Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είχα πει παλιά ότι όταν μιλάω, μετά που κλείνω, βλέπω την οθόνη να πατιέται μόνη της και ότι άλλαξα την ταπετσαρία και δεν το κάνει πια.Δεν ξέρω αν ισχύει ή όχι αλλά εδώ και 2 μήνες το έχει ξανακάνει.
Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν νομίζω... Το NoData είναι αρχαίο, το τελευταίο update έγινε το 2008 αν δεν κάνω λάθος.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Oπως υπαρχει και επιλογη στο bsb tweaks για απενεργοποιηση των data.
Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν νομίζω... Το NoData είναι αρχαίο, το τελευταίο update έγινε το 2008 αν δεν κάνω λάθος.

 

Ουπς! Δεν το γνωριζα αυτο, με το συμπαθειο! Συγνωμη για το ακυρο που πεταξα τοτε! :O :O

 

Sent from my Samsung Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρακάτω πρόγραμμα χρειάζεται πραγματικάς; Βελτιώνει την ταχύτητα του τηλεφώνου από ότι καταλαβαίνω; Υπάρχει κίνδυνος για καμιά δυσλειτουργία;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=682663

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Εγω για να μαι ειλικρινης, τετοια χοντρα πειραγματα τα φοβαμαι. Το τηλεφωνο ηδη σφαιρα απο μονο του ειναι. Γιατι να πειραξουμε τον επεξεργαστη? Χωρις να ειμαι κ βεβαιαη, αλλα θεωρω πως σε καποιον που δε ξερει να το δουλεψει σωστα, εγω λογου χαρη, αυτο το προγραμματακι μπορει να γινει "φονικη μηχανη" ενος Leo. :wacko:

 

Sent from my Samsung Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη και εγώ κάτι τέτοιο φοβήθηκα και για αυτό είπα να ρωτήσω για τους τυχόν κινδύνους που έχει η χρήση αυτού του προγράμματος!
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη και εγώ κάτι τέτοιο φοβήθηκα και για αυτό είπα να ρωτήσω για τους τυχόν κινδύνους που έχει η χρήση αυτού του προγράμματος!

 

Σε μία συσκευή που όπως πραγματικά λέει και η Ειρήνη πάει σφαίρα....και που κάποιοι παραπονιούνται ότι θερμαίνεται αρκετά και κάνει διάφορα..... μου φαίνεται πολύ επικίνδυνο και χωρίς λόγο ρίσκο ένα overclocking......

Εδώ πολλοί το χρησιμοποιούν για να ρίξουν την συχνότητα του επεξεργαστή και να κερδίσουν σε μπαταρία...... :p

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Σε μία συσκευή που όπως πραγματικά λέει και η Ειρήνη πάει σφαίρα....και που κάποιοι παραπονιούνται ότι θερμαίνεται αρκετά και κάνει διάφορα..... μου φαίνεται πολύ επικίνδυνο και χωρίς λόγο ρίσκο ένα overclocking......

Εδώ πολλοί το χρησιμοποιούν για να ρίξουν την συχνότητα του επεξεργαστή και να κερδίσουν σε μπαταρία...... :p

 

+1 δεν υπάρχει λόγος να το πειράξεις, ειδικά με την omega rom το κινητό πάει σφαίρα!

Link to comment
Share on other sites

Ok παιδιά με πείσατε! Δεν το σκαλίζω!;)
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ενα αντιστοιχο προγραμμα υπαρχει και για το desire hd, οταν τουλαχιστον το ειχα εγω δεν ξερω αν υπαρχει ακομα, και πολλοι χρηστες τα ειχαν brickαρει τα τηλεφωνα τους με τετοιες αλχημειες ιδιως πανω στον επεξεργαστη! Αγρια σπορ! Μακρια!

 

Sent from my Samsung Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Αντί του noData που είναι όντως απαρχαιωμένο, υπάρχει και το Data Controller (free).

 

Ευχαριστώ θα το δοκιμασω!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω για να μαι ειλικρινης, τετοια χοντρα πειραγματα τα φοβαμαι. Το τηλεφωνο ηδη σφαιρα απο μονο του ειναι. Γιατι να πειραξουμε τον επεξεργαστη? Χωρις να ειμαι κ βεβαιαη, αλλα θεωρω πως σε καποιον που δε ξερει να το δουλεψει σωστα, εγω λογου χαρη, αυτο το προγραμματακι μπορει να γινει "φονικη μηχανη" ενος Leo. :wacko:

 

Sent from my Samsung Galaxy tab using Tapatalk

 

Μπα εγώ λέω να του κολλήσω και μια ψύκτρα πίσω και να του βάλω και 2-3 ανεμιστηράκια γιατί σέρνεται. :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλοι. Πάλι άρχισε α ..δικά του το αμερικανάκι μου. μου είχε συμβεί και πριν ένα μήνα αλλά τώρα μου φαίνεται ότι έφτασε το τέλος. Μετά από τερματισμό κλήσης και μόλις πατούσα το κουμπί τερματισμού κλήσης (κόκκινο κουμπί) δεν λειτουργούσε η οθόνη. Πατούσα πολλές φορές τα κάτω πλήκτρα και ξεμπλοκάριζε. Για να μην συμβαίνει αυτό, έκλεινα τις κλήσεις με το τατσ κουμπί τερματισμού και όλα ρολόι. Ξαφνικά προχθές, η κόρη μου πήρε το κινητό να μιλήσει και για τερματισμό πάτησε το κόκκινο κουμπί τερματισμού και από τότε δεν λειτουργεί η οθόνη. Τι hard reset, τι αλλαγή rom, τι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, τίποτα. Το τηλ. δεν έχει πέσει ποτέ. Έχει κανείς καμμιά ιδέα τι να κάνω ή να το στείλω σε κάποιο κατάστημα αξιόπιστο (μένω Πάτρα) ή να το ....... πετάξω. Ας σημειωθεί ότι όταν ξεμπλοκάριζε η οθόνη δούλευε κανονιά και χωρίς κολλήματα. ευχαριστώ για τον χρόνο σας.:confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

Το τηλ. δεν έχει πέσει ποτέ. Έχει κανείς καμμιά ιδέα τι να κάνω ή να το στείλω σε κάποιο κατάστημα αξιόπιστο (μένω Πάτρα) ή να το ....... πετάξω. Ας σημειωθεί ότι όταν ξεμπλοκάριζε η οθόνη δούλευε κανονιά και χωρίς κολλήματα. ευχαριστώ για τον χρόνο σας.:confused::confused:

 

καλημέρα

πέταξε το κάτω μπάς και συνέλθει!:)

σπάνια μου τα κάνει και εμένα αυτά και συνήθως οταν (υποθέτω) κλείνω το τηλ μαζί με αυτόν που μιλούσαμε.

επειδη δεν εχω υπομονή με το που κολλάει βγάζω την μπαταρία, και όλα μελι γάλα.

προτείνω πριν το πεταξεις να αλλάξεις μπαταρία καρτα μνημης,και ίσως να αφαιρεσεις το cookie2.0 εμένα όταν το πειραζω κανει κόλπα!!!!!!!!!!!

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Μπα εγώ λέω να του κολλήσω και μια ψύκτρα πίσω και να του βάλω και 2-3 ανεμιστηράκια γιατί σέρνεται. :lol:

υδροψυξη βαλε Αχιλλεαααα! Μη σου αναψει! :lol:

 

 

Sent from my Samsung Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

το ακουστικο της συσκευης ειναι δυνατο? γιατι με το lg shine Που εχω μετα βιας ακουω το συνομιλητη μου.

 

η ιδια ερωτηση ισχυει και για το ηχειο :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...