Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μαλλον αυτο ειναι αλλα γιατι ομως?δεν εκανε και καμμια ζεστη μερα οταν μου το εκανε!το καλοκαιρι τι θα γινει δηλαδη?

 

Θα το τοποθετήσεις μπροστά από μια έξοδο του κλιματισμού και ούτε γάτα ούτε ζημιά.

Πάντως δε θα έπρεπε να στο κάνει αυτή την εποχή, μήπως εκτός από igo τρέχαν και άλλα προγράμματα στο παρασκήνιο με αποτέλεσμα ο επεξεργαστής να δουλεύει συνέχεια. Εμένα πάντως μόνο το καλοκαίρι και χωρίς κλιματισμό μου εμφάνιζε το φαινόμενο με το πράσινο & κόκκινο λαμπάκι και με θερμοκρασία μπαταρίας, αν θυμάμαι καλά, πάνω από 45 βαθμούς.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα εκει που μιλαγα στο τηλεφωνο θυμηθηκα εντελως τυχαια μετα απο καιρο οτι εχουμε την επιλογη να κανουμε conference call απο το κινητο μας...ξερετε αν αυτη η διαδικασια χρεωνεται επιπλεον απο τους παροχους μας? δηλαδη αν καλεσω εγω 2 σταθερα πχ....θα χρεωθω περα απο την standar κληση προς τα 2 σταθερα τιποτα αλλο? (το λεω μιας και προς σταθερα εχω δωρεαν κλησεις...! φαση θα χε!)
Link to comment
Share on other sites

ξερετε καμμια βαση για αεραγωγους απο ebay?να την παραγγειλω τωρα αν ειναι!

 

http://cgi.ebay.com/Car-Air-Vent-Mount-Holder-Cradle-HTC-HD2-Leo-T8585-/310313351863?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item48401dfab7

 

- Δεν θα βρεις κάτι πιο οικονομικό. Άρα αξιζει ένα μικρό ρίσκο που πάντα υπάρχει σχετικά με την εφαρμογή της βάσης σε ''περίεργες'' γρίλιες που κάποια αυτοκίνητα διαθέτουν.

 

- Ως προς την υπερθέρμανση υπόψιν ότι ακόμα και αν μετά από λίγο ψυχθεί η συσκευή, θα πρέπει να διακοπεί η τροφοδοσία και να συνδεθεί εκ νέου για να σταματήσει το led να αναβοσβήνει.

 

παιδια σημερα εκει που μιλαγα στο τηλεφωνο θυμηθηκα εντελως τυχαια μετα απο καιρο οτι εχουμε την επιλογη να κανουμε conference call απο το κινητο μας...ξερετε αν αυτη η διαδικασια χρεωνεται επιπλεον απο τους παροχους μας? δηλαδη αν καλεσω εγω 2 σταθερα πχ....θα χρεωθω περα απο την standar κληση προς τα 2 σταθερα τιποτα αλλο? (το λεω μιας και προς σταθερα εχω δωρεαν κλησεις...! φαση θα χε!)

 

Καμία χρέωση της διαδικασίας πέραν της χρέωσης για κάθε κλήση ξεχωριστά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
http://cgi.ebay.com/Car-Air-Vent-Mount-Holder-Cradle-HTC-HD2-Leo-T8585-/310313351863?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item48401dfab7

 

- Δεν θα βρεις κάτι πιο οικονομικό. Άρα αξιζει ένα μικρό ρίσκο που πάντα υπάρχει σχετικά με την εφαρμογή της βάσης σε ''περίεργες'' γρίλιες που κάποια αυτοκίνητα διαθέτουν.

 

Υπάρχει και η επιλογή μιας απλής universal ούτως ώστε να μη χρειάζεται να βγάλεις την gel θήκη σου για να προσαρμόσεις τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μ δωσει λινκ απο ebay για screen protector και μια καλη δερματινη θηκη? οσο πιο μικροτερη τιμη γινετε. :Ρ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλα στην παρέα.

θα ήθελα την βοήθεια σας. εδω και μια εβδομαδα δεν ακουγεται ο ήχος για τα μηνύματα. Πήρα Back up του έκανα nard reset και περασα το Back up που είχα. μετα δεν είχε ήχο ούτε στις κλίσεις. έχετε καμία ιδέα τιν φταίει???? Δεν αλλαξα καμια ρύθμιση ουτε πέρασα καποια εφραμογή να πω οτι ίσως φταίει αυτο.

Να βοηθήσω δεν μου παίζει τα τραγουδια που εχώ στην κάρτα και δεν ανοιγει ουτε το media player.

καμια ιδέα πως να το διορθώσουμε?

 

Σας ευχαριστώ εκ τον προτέτον.

_____________________________________

HTC HD2 Leo

IGO 8.3.2.71348

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλα στην παρέα.

θα ήθελα την βοήθεια σας. εδω και μια εβδομαδα δεν ακουγεται ο ήχος για τα μηνύματα. Πήρα Back up του έκανα nard reset και περασα το Back up που είχα. μετα δεν είχε ήχο ούτε στις κλίσεις. έχετε καμία ιδέα τιν φταίει???? Δεν αλλαξα καμια ρύθμιση ουτε πέρασα καποια εφραμογή να πω οτι ίσως φταίει αυτο.

Να βοηθήσω δεν μου παίζει τα τραγουδια που εχώ στην κάρτα και δεν ανοιγει ουτε το media player.

καμια ιδέα πως να το διορθώσουμε?

Χρόνια πολλά και σε σένα!

 

Αν μετά το hard reset πέρασες το backup που πήρες αμέσως πριν, ουσιαστικά επανέφερες τη συσκευή στην κατάσταση πριν το hard reset μαζί με όλα τα προβλήματα που είχε... Το backup/restore έχει νόημα όταν έχεις κρατημένο backup που ξέρεις ότι δουλεύει σωστά (π.χ. αμέσως μετά το αρχικό στήσιμο). Αν κατάλαβα καλά, εσύ έκανες έναν κύκλο και κατέληξες εκεί που ξεκίνησες... ;)

 

Αν έχεις όρεξη και χρόνο, σου προτείνω να κάνεις hard reset και να ξαναστήσεις τη συσκευή απ' την αρχή. Αν πρέπει να κάνεις κάποιο restore, κάνε μόνο τα PIM data (επαφές, ημερολόγιο κτλ.).

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Κώστα σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Να στήσω πάλι τη συσκευή θέλει αρκετο χρόνο. Απλά ρώτησα μήπως υπάρχει κάποιος πιο εύκολος τρόπος.

Όπως μήπως με καποιο πρόγραμμα μπορέσω να διορθώσω καποια προβλήματα που ίσως υπάρχουν στα Windows και λυθεί και αυτο το πρόβλημα.

Αλλα δεν βλέπω να είμαι και τόσο τυχερός.

_____________________________________

HTC HD2 Leo

IGO 8.3.2.71348

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμα ερώτηση. εχω ενα back up οταν το πρωτο ειχα στησει. μπορώ να επαναφέρω τα αρχεια συστήματος απο αυτό το αρχείο και τις επαφές από το τελευταίο???

_____________________________________

HTC HD2 Leo

IGO 8.3.2.71348

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμα ερώτηση. εχω ενα back up οταν το πρωτο ειχα στησει. μπορώ να επαναφέρω τα αρχεια συστήματος απο αυτό το αρχείο και τις επαφές από το τελευταίο???

 

Θεωρητικά μπορείς αλλά εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό και από το πρόγραμμα που πήρες backup. Το Sprite backup για παράδειγμα ναι σου δίνει τέτοια δυνατότητα, να επιλέξεις δηλαδή διάφορα επιμέρους πράγματα από ένα backup. Το δικό σου το backup με ποιο πρόγραμμα το πήρες? Αν σου έχει επιλογή να διαλέξεις τι να κάνεις restore, τότε δεν θα έχεις πρόβλημα αν το κάνεις όπως το περιγράφεις....απλά πριν κάνεις το restore για να μην γίνει μπάχαλο μέσα στην συσκευή πρέπει να της κάνεις ένα hard reset.

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια ακόμα ερώτηση. εχω ενα back up οταν το πρωτο ειχα στησει. μπορώ να επαναφέρω τα αρχεια συστήματος απο αυτό το αρχείο και τις επαφές από το τελευταίο???

 

Δεν έχεις να χάσεις τίποτα να το δοκιμάσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά μπορείς αλλά εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό και από το πρόγραμμα που πήρες backup. Το Sprite backup για παράδειγμα ναι σου δίνει τέτοια δυνατότητα, να επιλέξεις δηλαδή διάφορα επιμέρους πράγματα από ένα backup. Το δικό σου το backup με ποιο πρόγραμμα το πήρες? Αν σου έχει επιλογή να διαλέξεις τι να κάνεις restore, τότε δεν θα έχεις πρόβλημα αν το κάνεις όπως το περιγράφεις....απλά πριν κάνεις το restore για να μην γίνει μπάχαλο μέσα στην συσκευή πρέπει να της κάνεις ένα hard reset.

 

Μόλις το ξαναέστησα...Έκανα hard reset περασα τα αρχεία συστήματος και τα προγράμματα από το πρώτο backup και μηνύματα και επαφές απο το τελευταίο. ευτυχώς ολα πήγαν καλά...βρήκα και λίγο χώρο μνήμης στη συσκευή. Με την ευκαιρία. τι κάνετε να έχετε χώρο στη μνήμη της συσκευής?? Τα μηνύματα κειμένου μπόρω να τα ρυθμίσω να αποθηκεύονται στην καρτά?

Φίλε staurakis τα backup τα είχα πάρει με το SPB backup.

 

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια σας.

_____________________________________

HTC HD2 Leo

IGO 8.3.2.71348

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το ξαναέστησα...Έκανα hard reset περασα τα αρχεία συστήματος και τα προγράμματα από το πρώτο backup και μηνύματα και επαφές απο το τελευταίο. ευτυχώς ολα πήγαν καλά...βρήκα και λίγο χώρο μνήμης στη συσκευή. Με την ευκαιρία. τι κάνετε να έχετε χώρο στη μνήμη της συσκευής?? Τα μηνύματα κειμένου μπόρω να τα ρυθμίσω να αποθηκεύονται στην καρτά?

Φίλε staurakis τα backup τα είχα πάρει με το SPB backup.

 

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια σας.

 

Κοίτα.....νομίζω ότι τα μηνύματα πρέπει να είναι το τελευταίο που πρέπει να μεταφέρεις.....Αν φτάσεις να σου λείπει τόση μνήμη που να πρέπει να μεταφέρεις και τα sms/mms στην κάρτα μνήμης δεν ξέρω τι να πω....δεν το έχω συναντήσει ποτέ ούτε σαν σενάριο.....

Να υποθέσω ότι έχεις εγκαταστήσει όλα σου τα προγράμματα στην κύρια συσκευή?

Αν είναι έτσι τότε πρώτα από όλα θα συμβούλευα να κρατήσεις τα κύρια προγράμματα που τρέχουν πάντα στο σύστημα (task managers κλπ) και τα πολύ απαραίτητα και σοβαρά (file manager για παράδειγμα) στη μνήμη της συσκευής και τα υπόλοιπα να τα απεγκαταστήσεις και ξαναεγκαταστήσεις στην κάρτα μνήμης. Αυτό προτείνω εγώ να κάνεις πρώτα από όλα....και μετά βλέπουμε πόση ελεύθερη μνήμη έχεις και αποφασίζουμε τι κάνουμε. Επίσης σβήσε temporary αρχεία και cache αρχεία του opera αν τον δουλεύεις γιατί αυτά τρώνε αρκετή μνήμη με τον καιρό, από όσο ξέρω. :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα.....νομίζω ότι τα μηνύματα πρέπει να είναι το τελευταίο που πρέπει να μεταφέρεις.....Αν φτάσεις να σου λείπει τόση μνήμη που να πρέπει να μεταφέρεις και τα sms/mms στην κάρτα μνήμης δεν ξέρω τι να πω....δεν το έχω συναντήσει ποτέ ούτε σαν σενάριο.....

Να υποθέσω ότι έχεις εγκαταστήσει όλα σου τα προγράμματα στην κύρια συσκευή?

Αν είναι έτσι τότε πρώτα από όλα θα συμβούλευα να κρατήσεις τα κύρια προγράμματα που τρέχουν πάντα στο σύστημα (task managers κλπ) και τα πολύ απαραίτητα και σοβαρά (file manager για παράδειγμα) στη μνήμη της συσκευής και τα υπόλοιπα να τα απεγκαταστήσεις και ξαναεγκαταστήσεις στην κάρτα μνήμης. Αυτό προτείνω εγώ να κάνεις πρώτα από όλα....και μετά βλέπουμε πόση ελεύθερη μνήμη έχεις και αποφασίζουμε τι κάνουμε. Επίσης σβήσε temporary αρχεία και cache αρχεία του opera αν τον δουλεύεις γιατί αυτά τρώνε αρκετή μνήμη με τον καιρό, από όσο ξέρω. :)

 

Όχι ακομα...δεν εχω φτάσει σε τετοιο σημειό. το θέμα οτι κάθε εβδομάδα θα πρέπει να το καθαρίζω (temporary, cache και αρχεία του opera). αύτο με τα μηνύματα σκέψη είναι..!!! όπως σκέψη ειναι με τα εμαιλ. οταν μου στελνουν επισυναπτομενα και θέλω να τα κανω save στην κάρτα μνήμης θα πρέπει πρώτα να τα κατεβάσω στη συσκευη και μετα στην κάρτα. Πολλές φορές έχω κι εκει θέμα. Ακόμα δεν έχω βρει το youtube σαν εφαρμογή (εχω βρει διαφορα cab που δεν είναι οπως το προεγκατεστημένο), να το ξαναεγκαταστήσω στην κάρτα οποτε να μην έχω θέμα με αυτο..!!

_____________________________________

HTC HD2 Leo

IGO 8.3.2.71348

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε και το cashe του htc album και αυτό πιάνει πολύ χώρο.

Επίσης ρύθμισε τα συνημένα στα mail να πάνε στη κάρτα

και σβήσε χωρίς πρόβλημα αν δε το χρησιμοποιείς το φάκελο του co pilot απ τα programs όπως και ότι φωτό ήχους δε χρησιμοποιείς απ το my documents!

μετά απ αυτα θα καθαρίσει αρκετά σε χώρο!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε και το cashe του htc album και αυτό πιάνει πολύ χώρο.

Επίσης ρύθμισε τα συνημένα στα mail να πάνε στη κάρτα

και σβήσε χωρίς πρόβλημα αν δε το χρησιμοποιείς το φάκελο του co pilot απ τα programs όπως και ότι φωτό ήχους δε χρησιμοποιείς απ το my documents!

μετά απ αυτα θα καθαρίσει αρκετά σε χώρο!

 

Φίλε τρομερός...ολα τα είχα κάνει εκτός από το cashe του htc album ...βρήκα χώρο τώρα..!!!

_____________________________________

HTC HD2 Leo

IGO 8.3.2.71348

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φίλε τρομερός...ολα τα είχα κάνει εκτός από το cashe του htc album ...βρήκα χώρο τώρα..!!!

 

Ρίξε μια ματιά στο πρώτο post για τη λύση του cleartemp ούτως ώστε να καθαρίζεται αυτόματα η cache του Album και του Opera.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο πρώτο post για τη λύση του cleartemp ούτως ώστε να καθαρίζεται αυτόματα η cache του Album και του Opera.

 

Συμφωνο ΑΠΟΛΥΤΑ να ριχνουν ΟΛΟΙ μια ματια στο 1ο ποστ μιας και εκει εχεις κανει ΦΟΒΕΡΗ δουλεια τακτοποιησεις athanaso και μακαρι να σε δουμε καποια στιγμη και στα wp7 να κανεις το ιδιο(ξερω δεν εχεις αρνοδιοτητες τετοιες αυτη τη στιγμη απλως 1 επιθυμια μου ειπα φιλε Γιαννη:))!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνο ΑΠΟΛΥΤΑ να ριχνουν ΟΛΟΙ μια ματια στο 1ο ποστ μιας και εκει εχεις κανει ΦΟΒΕΡΗ δουλεια τακτοποιησεις athanaso και μακαρι να σε δουμε καποια στιγμη και στα wp7 να κανεις το ιδιο(ξερω δεν εχεις αρνοδιοτητες τετοιες αυτη τη στιγμη απλως 1 επιθυμια μου ειπα φιλε Γιαννη:))!

 

Εδω κι ενα χρονο που έχω τη συσκευη το φορουμ το έχω ευαγγέλιο..!!! οτι θέλω το βρίσκω εδώ.

_____________________________________

HTC HD2 Leo

IGO 8.3.2.71348

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου στην παρέα. Εννοείται ότι το πρώτο post είναι ευαγγέλιο για όλους εμάς τους χρήστες του HD2 - ένα μεγάλο "μπράβο" και "ευχαριστούμε" στον Γιάννη (athanaso77) για τη δουλειά του.

 

Τελικά διαπιστώνω ότι μετά από 1 χρόνο και 3 μήνες σκληρής χρήσης, το HD2 με καλύπτει ακόμα απόλυτα και δεν έχει χάσει τη χρηστικότητά του. Είχα κάποια σημαντικά παράπονα με κάποια bugs που με είχαν απογοητεύσει, αλλά σιγά σιγά αυτά διορθώθηκαν. Για μένα ο μοναδικός λόγος για νέα συσκευή είναι το ότι θέλω να ασχοληθώ με Android application development και έτσι θα πρέπει να έχω συσκευή με Android (το HTC Sensation είναι πολύ ελκυστικό). Αν δεν υπήρχε το θέμα αυτό δεν θα σκεφτόμουν να αντικαταστήσω ακόμα το Leo μου. Του δίνω άνετα τουλάχιστον έναν ακόμα χρόνο χρήσης. Είναι πραγματικά αξιόλογη, ίσως συλλεκτική, συσκευή.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι πραγματικά αξιόλογη, ίσως συλλεκτική, συσκευή.

 

Αυτό είναι γεγονός. Μια συσκευή που την σέβονται όλοι!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνο ΑΠΟΛΥΤΑ να ριχνουν ΟΛΟΙ μια ματια στο 1ο ποστ μιας και εκει εχεις κανει ΦΟΒΕΡΗ δουλεια τακτοποιησεις athanaso και μακαρι να σε δουμε καποια στιγμη και στα wp7 να κανεις το ιδιο(ξερω δεν εχεις αρνοδιοτητες τετοιες αυτη τη στιγμη απλως 1 επιθυμια μου ειπα φιλε Γιαννη:))!

 

Τελικα επιασε η επιθυμια μου!!:D

Το επομενο που θα ευχηθω θα ναι να πιασουμε και κανα λοτο μαλλον!!:lol::p

 

Την καλημέρα μου στην παρέα. Εννοείται ότι το πρώτο post είναι ευαγγέλιο για όλους εμάς τους χρήστες του HD2 - ένα μεγάλο "μπράβο" και "ευχαριστούμε" στον Γιάννη (athanaso77) για τη δουλειά του.

 

Τελικά διαπιστώνω ότι μετά από 1 χρόνο και 3 μήνες σκληρής χρήσης, το HD2 με καλύπτει ακόμα απόλυτα και δεν έχει χάσει τη χρηστικότητά του. Είχα κάποια σημαντικά παράπονα με κάποια bugs που με είχαν απογοητεύσει, αλλά σιγά σιγά αυτά διορθώθηκαν. Για μένα ο μοναδικός λόγος για νέα συσκευή είναι το ότι θέλω να ασχοληθώ με Android application development και έτσι θα πρέπει να έχω συσκευή με Android (το HTC Sensation είναι πολύ ελκυστικό). Αν δεν υπήρχε το θέμα αυτό δεν θα σκεφτόμουν να αντικαταστήσω ακόμα το Leo μου. Του δίνω άνετα τουλάχιστον έναν ακόμα χρόνο χρήσης. Είναι πραγματικά αξιόλογη, ίσως συλλεκτική, συσκευή.

 

Ποσο δικιο εχεις:)

Εγω το εχω απ το Δεκεμβρη του 2009 και ακομα με καλυπτει σε αυτα που του ζηταω 100% και μονο η περιεργια να ψαχνω με κανει και περνω συσκευες,τις οποιες δινω συντομα βεβαιως ενω ο γιγαντας(Λεο) θα μεινει μαζι μου!

Μονος λογος που υπαρχει θεμα ειναι οτι πλεον το λειτουργικο του παρ οτι με καλυπτει σε αυτα που θελω οπως ειπα σταματησε πλεον την εξελιξη του και αναγκαστικα πρεπει να στραφουμε αλλου!:(

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...