Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να μπείς στο myphone το link που πρέπει να βάλεις είναι

http://www.myphone.gr/forum

 

όσο για το quicklink, κάτι δεν πρέπει να κάνεις σωστά :) ρίξε ένα soft reset.

 

επίσης καλό θα ήταν να μιλάμε για αυτό στο δικό του θέμα, και όχι στου hd2.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σε ολους.μολις παρελαβα την Kingston 16G class 4.θελω να περασω ολα τα αρχεια απο την παλια στην καινουργια.1.τα κανω αντιγραφη και επικολληση:!::!:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα φοραω την 22 ομεγα λοιπον τωρα 2 μερες το τηλεφονο μου κανει το εξης!! εκει που μιλαω με καπιον μετα απο λιγο το τηλεφονο κολαει και κανει ενα δυνατο θορυβο απο το ηχειο δεν επανερχετε παρα μονο αν του βγαλο την μπαταρια κ την ξαναβαλω ομος κ παλι οταν το κανω αυτο δονειτε 3 4 φορες δυνατα και μενει στην ασπρη οθονη την δευτερη φορα που θα βγαλω την μπαταρια μετα ανοιγη κανονικα!! τι συμβενει παλι?? :X καμια ιδεα?? :cry: :!: κατα λαθος το ποσταρα εδω αν γινεται να σβησει καπιος αυτο το μυνημα συγνωμη!! Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, καποιος Χριστιανος παιδια χρειαζομαι βοηθεια, θελω να βγαλω τον οπερα 10 απο την καρτα και να τον βαλω στην κυρια μνημη, επειδη εχω αποθηκευσει πολλες ιστοσελιδες με κωδικους ποιο αρχειο σωζω ωστε να μην τις χασω???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

κατα αρχας παιδια συγνωμη αν επρεπε να το κανω post καπου αλλου εψαξα αλλα δεν βρηκα.

 

εκανα προσφατα αναβαθμιση με την official rom απο το http://www.htc.com και αντιμετωπιζω το εξης, στα μηνυματα στα ελληνικα μολις παει να αλλαξει σειρα αφηνει 5 κενα βαζει 2 φορες το ιδιο γραμμα και γενικοτερα δυσλειτουργει. ξερουμε κατι?

 

ευχαριστω εκ τον προταιρων

 

Παιδιά καλησπέρα.

 

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με του φίλου παραπάνω, τελικά υπάρχει κάποιο fix για αυτο; Το πρόβλημα εμφανίστηκε μολις εβαλα την τελευταια επίσημη ρομ απο την HTC.

 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρεστε και το χρησιμοποιείτε, έβγαλα νέα έκδοση για το RapidRead.

 

Τα downloads και τις πληροφορίες για την νέα έκδοση θα την βρείτε εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=8605647#

 

Όσοι έχετε απορίες ή προτάσεις μπορείτε να δείτε και εδώ στο ανάλογο θέμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286608

 

Ευχαριστώ

 

Καλό φαίνεται.

Με τη πρώτη ματιά βλέπω ότι μπορώ μόνο να διαβάσω το φόρουμ και όχι να γράψω απάντηση. Σωστά;

 

edit: Λάθος. Κατέβασα προηγούμενη έκδοση. Ξαναεγκατέστησα την 7.2 και βλέπω ότι μάλλον μπορώ να στείλω μήνυμα.Μόνο που δεν ξέρω πώς. Πάντως ένα Ελληνικό μενού, έτσι για να καμαρώνουμε που είμαστε Έλληνες, πιστεύω ότι θα το ήθελων πολλοί.

Μπράβο έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά.

Edited by NIKOLAOS68

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά καλησπέρα.

 

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με του φίλου παραπάνω, τελικά υπάρχει κάποιο fix για αυτο; Το πρόβλημα εμφανίστηκε μολις εβαλα την τελευταια επίσημη ρομ απο την HTC.

 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

 

Είναι γνωστό θέμα της τελευταίας rom. Δεν έχει υπάρξει κάποιο update από την HTC για το πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πως απενεργοποιώ τελειως την εφαρμογή που λέει τον καιρό στην αρχική οθόνη;

 

Δεν μπορώ να το βρω πουθενά.

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Καλή Χρονιά και Χρόνια Πολλά.

 

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς την παρακάτω Micro SDHC?

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553993

 

'Ασχετα με το class που φαίνεται στην φωτο (class 2), αν πάει κάποιος στο site της Kingston, στο product με τον ίδιο κωδικό (MRG2+SDC4/16GB) η κάρτα είναι class 4.

 

http://www.ec.kingston.com/ecom/configurator_new/PartsInfo.asp?root=gr&LinkBack=http://www.kingston.com/grroot&ktcpartno=MRG2+SDC4/16GB

 

Θεωρώ πως είναι συμβατή και δεν θα αντιμετωπίσω πρόβλημα.

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

καλησπερα σε ολους.Εχω αγορασει την συγκεκριμενη καρτα kingston 16G.

Δεν εχω κανενε προβλημα εδω και ενα μηνα περιπου.Στην πραγματικοτητα ομως ο πραγματικος ελευθερος χωρος της καρτας 14,9G.Δεν ξερω βεβαια γιατι τοσο μεγαλη διαφορα 1,1G.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

έτσι είναι. 16GB είναι ονομαστικά, αν γίνει όμως ο υπολογισμός σε bytes θα δείς ότι είναι διαφορετικό. Το ίδιο πράγμα ισχύει σε όλους τους δίσκους.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.Εχω αγορασει την συγκεκριμενη καρτα kingston 16G.

Δεν εχω κανενε προβλημα εδω και ενα μηνα περιπου.Στην πραγματικοτητα ομως ο πραγματικος ελευθερος χωρος της καρτας 14,9G.Δεν ξερω βεβαια γιατι τοσο μεγαλη διαφορα 1,1G.

Είναι φυσιολογικό αυτό που παρατηρείς... Ο τρόπος που οι κατασκευαστές μετρούν τα μεγέθη χωρητικότητας μνήμης είναι 1 GB = 1000 MB, 1 MB = 1000 KB, 1 KB = 1000 bytes. O συμβατικός τρόπος που τα μετράει το λειτουργικό είναι 1 GiB = 1024 MiB, 1 MiB = 1024 KiB, 1 KiB = 1024 bytes. Αυτός είναι ο λόγος που βλέπεις λιγότερη χωρητικότητα. Για την κάρτα σου η "πραγματική" χωρητικότητα (σε GiB και όχι GB) υπολογίζεται ως εξής:

 

16.000.000.000 bytes / 1024 /1024 / 1024 = 14,9 GiB

 

Το ίδιο ισχύει και για τους σκληρούς δίσκους, όπου π.χ. για ένα δίσκο 1 TB η "πραγματική" χωρητικότητα υπολογίζεται ως εξής:

 

1.000.000.000.000 bytes / 1024 / 1024 / 1024 = 931,3 GiB

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια εχω απενεργοποιηση το sense(υπαρχει δυνατοτητα να δουλευει εναλαξ βεβαιως)και εχω βαλει 1 theme στυλ win7.Το τηλεφωνο παει σφαιρα(snapdragon ειναι αυτος) και το περιβαλλον εργασιας μου αρεσει πολυ!

 

Βαζω 3 εικονες να δειτε και ακομα μια με αλλο 1 theme

Μεγαλο ατου ειναι οποιο widgets θελετε περνει μεγαλη παραμετροποιση και γινετε και αορατο οπως το κλειφωμα της οθονης που το εχω βαλει στο κεντρο του..μηλου(ξερω ιεροσυλια αλλα μ αρεσει!!):):lol:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

τώρα να σου πω ότι είναι απο τα πιο άσχημα πράγματα που έχω δει? :D

Εγώ πάντως όταν θέλω να πουλήσω WP7 μούρη, τρέχω το Host 1.5. Μια χαρά κάνει την δουλειά του, και έχω και το Sense ταυτόχρονα χωρίς να ταλαιπωριέμαι.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια εχω απενεργοποιηση το sense(υπαρχει δυνατοτητα να δουλευει εναλαξ βεβαιως)και εχω βαλει 1 theme στυλ win7.Το τηλεφωνο παει σφαιρα(snapdragon ειναι αυτος) και το περιβαλλον εργασιας μου αρεσει πολυ!

 

Βαζω 3 εικονες να δειτε και ακομα μια με αλλο 1 theme

Μεγαλο ατου ειναι οποιο widgets θελετε περνει μεγαλη παραμετροποιση και γινετε και αορατο οπως το κλειφωμα της οθονης που το εχω βαλει στο κεντρο του..μηλου(ξερω ιεροσυλια αλλα μ αρεσει!!):):lol:

δωσε περισσοτερες πληροφοριες πως το εκανες??????????????????

τα εικονιδια ειναι απο το spb shell?

Link to comment
Share on other sites

τώρα να σου πω ότι είναι απο τα πιο άσχημα πράγματα που έχω δει? :D

Εγώ πάντως όταν θέλω να πουλήσω WP7 μούρη, τρέχω το Host 1.5. Μια χαρά κάνει την δουλειά του, και έχω και το Sense ταυτόχρονα χωρίς να ταλαιπωριέμαι.

 

Θωδορη ετσι για αλλαγη ρε συ!

Και να προετοιμαζομαστε σιγα σιγα για το μελον(φτου φτου!!):lol::D:p:cry:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Θωδορη ετσι για αλλαγη ρε συ!

Και να προετοιμαζομαστε σιγα σιγα για το μελον(φτου φτου!!):lol::D:p:cry:

 

α πα πα! μακρυά. Εδώ με τα χίλια ζόρια προσπαθώ να συμπαθήσω τα android. Μόλις γυρίζω στα winmo, βαριέμαι γιατί όλα παίζουν τζάμι, ξανα γυρνάω σε android, μου σπάνε τα νεύρα, γυρίζω πάλι σε winmo. Αυτά είναι τα καλά του dual boot.

 

Όταν σχεδόν βαριέμαι την home των winmo, τρέχω το Host, για να έχω WP7, και όταν τα βαριέμαι όλα, τρέχω ubuntu και windows :D :lol:

 

Όταν βαριέμαι του κερατά, τρέχω το playstation emulator, συνδέω το WII Remote και του δίνω να καταλάβει

Link to comment
Share on other sites

α πα πα! μακρυά. Εδώ με τα χίλια ζόρια προσπαθώ να συμπαθήσω τα android. Μόλις γυρίζω στα winmo, βαριέμαι γιατί όλα παίζουν τζάμι, ξανα γυρνάω σε android, μου σπάνε τα νεύρα, γυρίζω πάλι σε winmo. Αυτά είναι τα καλά του dual boot.

 

Όταν σχεδόν βαριέμαι την home των winmo, τρέχω το Host, για να έχω WP7, και όταν τα βαριέμαι όλα, τρέχω ubuntu και windows :D :lol:

 

Όταν βαριέμαι του κερατά, τρέχω το playstation emulator, συνδέω το WII Remote και του δίνω να καταλάβει

 

Τι του χεις κανει βρε συ,θα παρει φωτια το εργαλειο απ το πολυ τρεξιμο..ουτε ο Βεγγος δεν ετρεχε τοσο!!:lol::p:ninja::wacko:

 

Περα απ τη πλακα τα καλα του λεοντα ειναι πααααρα πολλα,μεσα σε ολα και το οτι εχεις δυνατοτητα ανετου dual but χωρις κοπο και χωρις να τραβαει ζορι το μηχανημα και πραγματικα νιωθω τυχερος που το εχω απ τη 1η στιγμη που βγηκε γιατι ειναι ΕΡΓΑΛΕΙΟ και δυστυχος βλεπω πως θα ειναι και ο τελευταιος των μοικανων εκτος και αν η MS βαλει λιγο μυαλο που δε το βλεπω!:X:cry:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

δωσε περισσοτερες πληροφοριες πως το εκανες??????????????????

τα εικονιδια ειναι απο το spb shell?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=802621

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=649362

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο σιτε της DFT( η ομαδα που εφερε τα android στο hd2) γινετε πολύς λογος για τα WP7 και ακομα περισσότερος λογος για επικείμενη δημοσιοποίηση τους στης επομενες ωρες/μερες !

Εσεις τι λετε θα τα δοκιμάσετε ή θα προτιμήσετε να παραμεινετε στα wm η android σας ?

 

EDIT : Ρε παιδια μπορειτε να μου πειτε τι κερδιζει η microsoft κλειδώνοντας της υπηρεσιες του WP7 ????? Ενταξει να της κλειδωνει για να μην μπαινουν πειρατικές εφαρμογες το καταλαβαινω αλλα να τα κλειδωνει για να μην το μεταφερεις σε αλλη συσκευη που την εξυπηρετεί ???? Γτ εαν εχω καταλαβει καλα οι υπηρεσιες που δεν μπορουν να ξεκλειδωσουν ειναι υπηρεσιες που δεν εχουν να κανουν κατι με τα προγραμματα αλλα με την γενικη λειτουργια του κινητού ετσι ???

Edited by DTse

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς να μου απαντήσει στην ερώτηση μου παραπάνω;

 

Ρε παιδιά, πως απενεργοποιώ τελειως την εφαρμογή που λέει τον καιρό στην αρχική οθόνη;

 

Δεν μπορώ να το βρω πουθενά.

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια στο σιτε της DFT( η ομαδα που εφερε τα android στο hd2) γινετε πολύς λογος για τα WP7 και ακομα περισσότερος λογος για επικείμενη δημοσιοποίηση τους στης επομενες ωρες/μερες !

Εσεις τι λετε θα τα δοκιμάσετε ή θα προτιμήσετε να παραμεινετε στα wm η android σας ?

 

Ο μόνος λόγος για να ασχοληθεί κάποιος με κάτι τέτοιο (στην παρούσα φάση) είναι απλά για να δει πως είναι το λειτουργικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κανείς να μου απαντήσει στην ερώτηση μου παραπάνω;

 

Φιλε μου πας στις ρυθμισεις προσαρμογη,καρτελες αρχικης οθονης και ξετικαρης την επιλογη για το καιρο!:)

 

@ila71

Συγνωμη εμπαινα απ το κινητο και δεν ειχα δει την ερωτηση,την ειχες γραψει και ταυτοχρονα με το Θοδωρη και απαντησα σε αυτον!

Οπως σου εδωσε τα λινκ πιο πανω ο Dr mobile ειναι!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος για να ασχοληθεί κάποιος με κάτι τέτοιο (στην παρούσα φάση) είναι απλά για να δει πως είναι το λειτουργικό.

 

Ετσι κι αλλιως δεν νομιζω να ειναι για κατι παραπανω. Δεν πιστευω να ειναι καλυτερα απο τα android. Οπως λενε παντως εχει δυνατοτητα να τραβαει η να παιζει (δεν διευκρινιζετε) 720p βιντεο .

 

Η δημοσιευση του στο σιτε της DFT εχει ηδη γινει ενω αναμενετε να γινει συντομα και στο XDA μαζι με αυτη του magldr 1.12 .

 

Edited by DTse

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οπως λενε παντως εχει δυνατοτητα να τραβαει η να παιζει (δεν διευκρινιζετε) 720p βιντεο .

 

Να παίζει ναι, να "τραβάει"... δύσκολο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...