Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί δεν θέλεις να εγκαταστήσεις το cab;

 

τι κανει το cab?απενεργοποιει το sent sms notification η απλα προσθετει αυτο που λειπει στο string της registry?

καλα δεν εχω και κανενα ιδιαιτερο λογο μην νομιζεις :O

μετα το μονο που ειναι πολυ βασικο να διορθωθει ειναι αυτο με τα μηνυματα.δηλαδη ακομα και με το finger εαν βαλω παλι προβλημα θα εχει?

 

EDIT: δημιουργησα εγω το dword value το εβαλα στο 1 αλλα παλι βγαινει μηνυμα οτι το μηνυμα εσταλη επιτυχως γμτ!μονο το cab θα κανει δουλεια,ε?

ΞΑΝΑEDIT:!Τελικα εφταιγε οτι το sucess που ειχαν γραψει oi χδα επρεπε να ειναι το σωστο success !

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που βρήκα χρόνο εγκατέστησα την 3,14. Έχω την εντύπωση ότι τρώει πιο γρήγορα την μπαταρία. Το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που βρήκα χρόνο εγκατέστησα την 3,14. Έχω την εντύπωση ότι τρώει πιο γρήγορα την μπαταρία. Το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό;

 

τωρα χωρις να ειμαι 100% σιγουρος αλλα δεν νομιζω το ιδιο με την 1.66 βλεπω

εγω ο μονος λογος που αλλαξα την 1.66 ειναι οτι παροτι ειχα κανει και hard reset επειδη ειχα ρυθμισει το email μου να ψαχνει καθε 1/2 ωρα για νεα email ανοιγε η κεντρικη σελιδα του λογαριασμου του email καθε μιση ωρα!δεν ξερω εαν σε αυτο θα διορθωνε ενα fix για την java που ειχε βγαλει η htc αλλα ηταν σπαστικο!

τωρα βεβαια στην 3.14 εχουμε αλλη μακακια με τα sms!ενα φτιαχνουν δυο χαλανε με την htc και τα wm!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τώρα που βρήκα χρόνο εγκατέστησα την 3,14. Έχω την εντύπωση ότι τρώει πιο γρήγορα την μπαταρία. Το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό;

 

Δεν ξέρω για την μπαταρία, για την RAM όμως είμαι σίγουρος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για την μπαταρία, για την RAM όμως είμαι σίγουρος.

 

Δυστυχώς και τη RAM έχει κατεβάσει και με κα sms έχει θέμα,επίσης τη μπαταρία είχα δει περίπου 5% κάτω απ την 1.66 στις 3 μέρες που την είχα βάλει κάνοντας τα ίδια πράγματα και το κυριότερο για μένα έχει θέμα όπως εχω ξαναγράψει με το excel του office οπότε την είχα στείλει αμέσως τη 1η φορά,παρ ότι μετά τη ξαναδοκίμασα από περίεργια και μόνο μήπως έχει στρώσει τίποτα άλλα δεν..δυστυχώς ακόμα 1 φορά τα γνωστα της htc..μάλλον θα ακολουθησω σύντομα τη πρόταση σου Γιάννη και θα βάλω και εγώ την omega...:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μάλλον θα ακολουθησω σύντομα τη πρόταση σου Γιάννη και θα βάλω και εγώ την omega...:)

 

Μάνο το καλό με τη δική σου περίπτωση είναι ότι αφού άντεξες τόσο καιρό με την official rom, βάζοντας μια omega σίγουρα θα ανανεώσεις τη σχέση σου με τη συσκευή, θα είναι σαν να έχεις καινούργια συσκευή μιας και δεν βλέπω άλλη πρόταση που να ανταποκρίνεται στα δικά σου γούστα. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω ο μονος λογος που δεν παω σε unofficial rom ειναι αυτο το τεραστιο ρολοι που πιανει τη μιση οθονη!βεβαια γιαυτο φταιει το shell της htc φανταζομαι
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εγω ο μονος λογος που δεν παω σε unofficial rom ειναι αυτο το τεραστιο ρολοι που πιανει τη μιση οθονη!βεβαια γιαυτο φταιει το shell της htc φανταζομαι

 

Αυτό αλλάζει πανεύκολα με τις ευλογίες του CHT2.0 χωρίς να χρειάζεται να αποχωριστείς το Sense.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό αλλάζει πανεύκολα με τις ευλογίες του CHT2.0 χωρίς να χρειάζεται να αποχωριστείς το Sense.

 

ξεχασα να αναφερω και τον δευτερο λογο που δεν εχω παει σε αλλη ρομ!το spb shell που με τις 10 οθονες του με εχει βολεψει τρομερα!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξεχασα να αναφερω και τον δευτερο λογο που δεν εχω παει σε αλλη ρομ!το spb shell που με τις 10 οθονες του με εχει βολεψει τρομερα!

 

Όσον αφορά το Spb Shell το οποίο στο παρελθόν ήταν περισσότερο δημοφιλές δεν μπορώ να πάρω θέση μιας και είναι υποκειμενικό θέμα. Πάντως η συντριπτική πλειοψηφία προτιμά το Sense σε συνδυασμό με το CHT2.0. Αυτό νομίζω ότι σημαίνει κάτι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, αλλαξα τα office και απο 2003 τα εκανα 2007 ομως με τα 2007 οταν παω να κανω συνχρονισμο με το HD2 μου βγαζει σφαμα το exchange active sync ενω δεν εχω exchange μημπος ξερετε τη φταιει??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γεια σας, αλλαξα τα office και απο 2003 τα εκανα 2007 ομως με τα 2007 οταν παω να κανω συνχρονισμο με το HD2 μου βγαζει σφαμα το exchange active sync ενω δεν εχω exchange μημπος ξερετε τη φταιει??

 

Αν έχεις βάλει την x64-bit έκδοση δεν λειτουργεί το Windows Mobile Device Center.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

περασα 2 φωτο jpg στην καρτα μνημης και μεσω διαχειρησης αρχειων φαινονται κανονικα αλλα μεσω αλμπουμ η μια δεν υπαρχει!υπαρχει κατι που δεν ξερω?

 

μια τον βαζω μια τον βγαζω τον duttys task manager... τελικα πρεπει να τον εχουμε or not?παντως και χωρις να κλεινουν τα προγραμματα δεν βλεπω να κωλ ωνει το μηχανημα!

 

το μηνυμα οταν στελνουμε mms οτι "το μηνυμα εσταλη επιτυχως" γινεται να το απενεργοποιησουμε οπως κααναμε με το αντιστοιχο των sms μεσω regisrty tweak?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις βάλει την x64-bit έκδοση δεν λειτουργεί το Windows Mobile Device Center.
την 64bit εχω και δουλευει το windows mobile center γιαννη.(χρονια πολλα και καλη χρονια):)

εκτος και αν εννοεις την 64bit του outlook που δεν θυμαμαι τι εχω βαλει,εγω εννοω τα 64bit windows 7)

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας πρόβλημα με την ενημέρωση καιρού στις πόλεις που πρόσθεσα εκτός των προεγκατεστημένων (πράγμα που σημαίνει πως η σύνδεση είναι οκ) έκανα απεγκατάσταση το WeatherCitiesGR_HD2.cab (δεν θυμάμαι από που το είχα κατεβάσει) και εγκατέστησα το WeatherCitiesGR.cab όπου και έκανε αμέσως ενημέρωση .

Ας το δοκιμάσει όποιος άλλος έχει παρόμοιο πρόβλημα ώστε να δούμε αν ήταν τυχαίο σε μένα , η κάτι τρέχει με το πρώτο cab .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
την 64bit εχω και δουλευει το windows mobile center γιαννη.(χρονια πολλα και καλη χρονια):)

εκτος και αν εννοεις την 64bit του outlook που δεν θυμαμαι τι εχω βαλει,εγω εννοω τα 64bit windows 7)

 

Το Windows Mobile Device Center δεν είναι συμβατό με την 64-bit έκδοση του Microsoft Office 2010 και δεν υπάρχει δυνατότητα συγχρονισμού με το Outlook.

 

Τώρα όμως είδα ότι ο φίλος έχει 2007 και με αυτή την έκδοση δεν υπάρχει πρόβλημα (μιας και δεν υπάρχει 64-bit έκδοση).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την 32 bit 2007 entrprise και δεν κανει συνχροσνισμο και μο βγαζει σφαλμα το exchange active sync ενω με τα office 2003 δεν εβγαζε προβλημα μημπος ξερετε τη φταιει?? plss Edited by bolek112
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου προτεινει καποιος ενα bluetooth που να δουλευει καλα με το hd2. Oσα εχω δοκιμασει οι αλλοι δε με ακουνε. Καλη χρονια να εχουμε.

 

sent from my hd2 using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου προτεινει καποιος ενα bluetooth που να δουλευει καλα με το hd2. Oσα εχω δοκιμασει οι αλλοι δε με ακουνε. Καλη χρονια να εχουμε.

 

sent from my hd2 using tapatalk

 

και εγώ θέλω κάτι τέτοιο...

και για να σας διευκολύνω έχω δοκιμάσει plantronics 975, itech clip D, jabra bt530, jabra bt8040 όλα είναι λες και μιλάω απο πηγάδι...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορει να μου προτεινει καποιος ενα bluetooth που να δουλευει καλα με το hd2. Oσα εχω δοκιμασει οι αλλοι δε με ακουνε. Καλη χρονια να εχουμε.

 

sent from my hd2 using tapatalk

 

και εγώ θέλω κάτι τέτοιο...

και για να σας διευκολύνω έχω δοκιμάσει plantronics 975, itech clip D, jabra bt530, jabra bt8040 όλα είναι λες και μιλάω απο πηγάδι...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3434733#post3434733

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου προτεινει καποιος ενα bluetooth που να δουλευει καλα με το hd2. Oσα εχω δοκιμασει οι αλλοι δε με ακουνε. Καλη χρονια να εχουμε.

 

sent from my hd2 using tapatalk

 

Έχω το sony ericson HBH-DS970

και δουλεύει κανονικά

καλή χρονιά:D:D

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω φτιαξει account να κατεβαζει τα email καθε μιση ωρα αλλα μου κατεβαζει παλι ακομα και αυτα που εχω ηδη δει και διαγραψει στο κινητο.yahoo εχω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω το sony ericson HBH-DS970

και δουλεύει κανονικά

καλή χρονιά:D:D

 

Γενικώς από ότι έχω καταλάβει, τα περισσότερα SE συνεργάζονται μια χαρά με τα WM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω φτιαξει account να κατεβαζει τα email καθε μιση ωρα αλλα μου κατεβαζει παλι ακομα και αυτα που εχω ηδη δει και διαγραψει στο κινητο.yahoo εχω

 

πρεπει να πας στις ρυθμισεις να του πεις να σου κατεβασει μονο της ημερας

Edited by nikosnt74
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...