Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να είμαι ειλικρινής δεν μου αρέσουν αυτά τα μεσάζοντα προγράμματα ανεξαρτήτως του πόσο βολικά μπορεί να είναι. Προσωπικά μόνο με τη registry ασχολούμαι κάτι που φυσικά δεν είναι και ότι καλύτερο για έναν μέσο χρήστη.

 

Συμφωνω, αλλα το συγκεκριμενο προγραμμα ειναι αψογο, δε μου εχει δημιουργησει κανενα προβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι σε εμενα συμβαινει αυτο... Δεν ξερω τι φταιει... :(

Vodafone CU κι εγω, αν λεει κατι...

ΟΚ, σ' ευχαριστώ halo για την επιβεβαίωση. :)

 

To ίδιο έκανε και με το Kaiser, άρα μάλλον φταίει το Vodafone CU ή έτσι είναι γενικώς. Κρίμα πάντως γιατί είναι ωραίο να είσαι πάντα online (έλεγχος emails, weather updates κτλ.) και τα 30 MB/μήνα μου είναι αρκετά για αυτές τις απλές δουλειές. Αλλά αυτή η συνεχής αποσύνδεση/επανασύνδεση είναι πολύ σπαστική. Μας το δίνουν το mobile internet με το σταγονόμετρο οι εταιρίες... :mad:

 

Ας το κλείσουμε όμως το θέμα γιατί είναι και off-topic.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω, αλλα το συγκεκριμενο προγραμμα ειναι αψογο, δε μου εχει δημιουργησει κανενα προβλημα.

 

και εγω το θεωρω must have !απλα και ευκολα σου λυνει τα χερια.

δεn χρειαζεται μετα απο καθε φλασαρισμα,να αλλαζεις μια μια τις τιμες στην registry..

ετσι καναμε παλια,αλλα με αυτα τα εργαλεια,εχουν μειωθει κατα πολυ οι "επισκεψεις" μου στην registry:)

 

ΟΚ, σ' ευχαριστώ halo για την επιβεβαίωση. :)

 

To ίδιο έκανε και με το Kaiser, άρα μάλλον φταίει το Vodafone CU ή έτσι είναι γενικώς. Κρίμα πάντως γιατί είναι ωραίο να είσαι πάντα online (έλεγχος emails, weather updates κτλ.) και τα 30 MB/μήνα μου είναι αρκετά για αυτές τις απλές δουλειές. Αλλά αυτή η συνεχής αποσύνδεση/επανασύνδεση είναι πολύ σπαστική. Μας το δίνουν το mobile internet με το σταγονόμετρο οι εταιρίες... :mad:

 

Ας το κλείσουμε όμως το θέμα γιατί είναι και off-topic.

 

δεν ειναι offtopic οταν μια συσκευη παρουσιαζει τετοιο προβλημα Κωστη :confused:

 

αν θελετε χρησιμοποιηστε το advanced configuration(3.3) και στο more settings/connections εχει επιλογη για αυτοματη αποσυνδεση του τηλεφωνου απο data connections :)

 

εγω,με custom roms παντα, το εχω στα 2' και δουλευει αψογα.για το μονο που εχω επιφυλαξη ειναι αν δουλευει το ιδιο καλα,στις official ρομς...

στην 1.48 ell που ειχε το τηλεφωνο,δεν δουλευε το auto disconnect,γενικα...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι offtopic οταν μια συσκευη παρουσιαζει τετοιο προβλημα Κωστη :confused:

 

αν θελετε χρησιμοποιηστε το advanced configuration(3.3) και στο more settings/connections εχει επιλογη για αυτοματη αποσυνδεση του τηλεφωνου απο data connections :)

 

εγω,με custom roms παντα, το εχω στα 2' και δουλευει αψογα.για το μονο που εχω επιφυλαξη ειναι αν δουλευει το ιδιο καλα,στις official ρομς...

στην 1.48 ell που ειχε το τηλεφωνο,δεν δουλευε το auto disconnect,γενικα...

Όμορφα Δημήτρη, θα το δοκιμάσω. Αν κάνει auto-disconnect μετά από κάποια λεπτά είναι ιδανικό γιατί έτσι κάθε πρόγραμμα που ζητάει internet θα επανασυνδέεται και θα τραβάει τα δεδομένα όποτε αυτό θέλει.

 

Έτσι όπως είναι τώρα, μετά από κάποιο χρόνο η σύνδεση "μπουκώνει" ενώ φαίνεται να είναι ενεργή στο εικονίδιο, με αποτέλεσμα τα προγράμματα να μην επανασυνδέονται αλλά να βγάζουν σπαστικά μηνύματα "connection failed" κτλ.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Έχω βάλει 2 (μέχρι στιγμής) mp3 στην κάρτα του τηλεφώνου και όταν πάω να τα παίξω, μετά από 5-6 δευτερόλεπτα μου βγάζει ένα μύνημα που λεει: Not enough storage is available to complete this operation, και η αναπαραγωγή σταματάει. Ξέρει κανένας πως μπορώ να το λύσω αυτό το πρόβλημα? Edited by chamelaion
Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

- δοκιμασε κανεις την νεα ρομ του

Laurentius26 LEOV1 WM6.5.5 Ultimate POWER [NEW BASE 2.07| 576MB RAM] ?

βλεπω οτι ebgale kai aytow rom me 576 mb ram

- για καποιον που ρωτησε για νεα topix εδω μπορειτε να κοιτατε αν βγει νεα

http://www.xs4all.nl/~titanxs/theboiler/

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.το τηλ εχει ψηφιακη πυξιδα σαν το μηλο?ενδιαφερομαι να το αγορασω και με ενδιαφερει η πυξιδα.

ΒΑΣΙΛΗΣ

IPHONE 4 32GB

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους υπαρχει καποιο sys.txt για landscape?εχει στοιχεια διαφορετικα σε ελληνικη η wwe το sys γιατι βρηκα ενα αλλα δεν μου δουλευει.Αν δεν υπαρχει τιποτα θα αλλαξω το ονομα της sd μεσω registry και ελπιζω να δουλεψει.. Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!

 

Ψάχνω να βρω μια εφαρμογή που κάνει το εξής. Γράφοντας μια σημείωση να μπορεί να στην εμφανίσει σαν ανάμνηση στο Today. Υπάρχει κάτι τέτοιο για το LEO?

Στο παλιό μου κινητό (ένα Sony Ericsson με Symbian) γινότανε και με είχε βολέψει πολύ...

 

Επίσης για backup πριν την αλλαγή της rom ποιό πρόγραμμα θεωρείτε καλύτερο?

 

,Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε ελληνική ROM και δεν δουλεύει το igo8, amigo επειδή άλλαξε το όνομα της Sotrage Card σε κάρτα αποθήκευσης, υπάρχουν 2 λύσεις. Η μία ειναι να αλλάξετε το όνομα της κάρτας αποθήκευσης σε storage card απο την registry. (Προσοχή θα σταματήσουν να δουλεύουν τα ήδη εγκατεστημένα προγράμματα στην κάρτα αποθήκευσης). Η δεύτερη λύση είναι να τραβήξετε το sys.txt στο pc σας να το ανοίξετε να γράψετε μέσα app="Κάρτα αποθήκευσης/Amigo" και μετά να πατήσετε αποθήκευση ως και να επιλέξετα απο κάτω encoding:Unicode και να το σώσετε με το ίδιο όνομα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

ξέρει κανείς γιατί ο core player μου βγάζει το μήνυμα "video codec (avc aka h.264) not supported by the player (0109)" όταν ανοίγω .mp4 αρχεία?

 

'Ακυρο, βρήκα τη λύση.

Edited by anastassis

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

Θα σου συνιστουσα να εγκαταστησεις το BsB Tweaks που εχει κα ιαυτο που θες αλα και αλλα tweaks μαζεμενα σε ενα πολυ ομορφο interface.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=589305

Aφου το περασα και εκανα ολες τις παραμετροποιησεις που ηθελα, οταν πηγα να τραβηξω φωτογραφια, ειχε απενεργοποιηθει η επιλογη του φλας... Γιατι?? Επειδη επελεξα την superfine mode?:confused:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

ίσως φταίει το ποσοστό της μπαταρίας. από ένα ποσοστό και κάτω δεν ανάβει το φλάς.

www.innerwish.gr

www.youtube.com/innerwish

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε όλους

θα φύγω την παρασκευή για λονδίνο και θέλω να ρωτήσω ποιο πρόγραμμα έχει καλούς χάρτες για λονδίνο.ευχαριστώ

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω το εξής. Είμαι έτοιμος να κάνω αναβάθμιση rom σε 1,66 ελληνική official. Τις επαφές μου, τις έχω συγχρονίσει με το myphone της microsoft και δεν φοβάμαι μήπως τις χάσω, το θέμα μου είναι το εξής. Έχω εγκαταστήσει αρκετά προγράμματα, υπάρχει τρόπος να μην τα εγκαταστήσω ξανά και να περαστούν αυτόματα ή θα πρέπει να κάνω όλη την διαδικασία από την αρχή;

Έχω ξανακάνει αλλαγή σε ένα samsung omnia στο παρελθόν, αλλά δεν έκανα ξανά γιατί βρήκα φοβερά βαρετό την επανεγκατάσταση των προγραμμάτων.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Θάνος
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση προς ψαγμενους.Οπως και στο HD αλλα και στο HD2 καθε λιγο και λιγακι προσπαθει να συνδεθει στο ιντερνετ μεσω GPRS.Εχω Vodafone και στις ρυθμισεις εχω βαλει παροχο Wind για να μην συνδεεται και με χρεωνει τζαμπα.Παρολα αυτα ομως οταν ξεκλειδωνω την οθονη προσπαθει να συνδεθει.Που μπορω να το απενεργοποιησω εντελως ετσι ωστε να μην κανει ουτε καν την προσπαθεια συνδεσης και ενεργοποιει το συνδεση δεδομενων???
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση προς ψαγμενους.Οπως και στο HD αλλα και στο HD2 καθε λιγο και λιγακι προσπαθει να συνδεθει στο ιντερνετ μεσω GPRS.Εχω Vodafone και στις ρυθμισεις εχω βαλει παροχο Wind για να μην συνδεεται και με χρεωνει τζαμπα.Παρολα αυτα ομως οταν ξεκλειδωνω την οθονη προσπαθει να συνδεθει.Που μπορω να το απενεργοποιησω εντελως ετσι ωστε να μην κανει ουτε καν την προσπαθεια συνδεσης και ενεργοποιει το συνδεση δεδομενων???

 

Ξανά.... Βάλε το MoDaCo NoData

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση προς ψαγμενους.Οπως και στο HD αλλα και στο HD2 καθε λιγο και λιγακι προσπαθει να συνδεθει στο ιντερνετ μεσω GPRS.Εχω Vodafone και στις ρυθμισεις εχω βαλει παροχο Wind για να μην συνδεεται και με χρεωνει τζαμπα.Παρολα αυτα ομως οταν ξεκλειδωνω την οθονη προσπαθει να συνδεθει.Που μπορω να το απενεργοποιησω εντελως ετσι ωστε να μην κανει ουτε καν την προσπαθεια συνδεσης και ενεργοποιει το συνδεση δεδομενων???

 

Κανε search για NoData. Εχει ερωτηθει απειρες φορες και μαλιστα σε μερικες σελιδες πιο πριν ειχε δωθει για νιοστη φορα το link.

 

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω το εξής. Είμαι έτοιμος να κάνω αναβάθμιση rom σε 1,66 ελληνική official. Τις επαφές μου, τις έχω συγχρονίσει με το myphone της microsoft και δεν φοβάμαι μήπως τις χάσω, το θέμα μου είναι το εξής. Έχω εγκαταστήσει αρκετά προγράμματα, υπάρχει τρόπος να μην τα εγκαταστήσω ξανά και να περαστούν αυτόματα ή θα πρέπει να κάνω όλη την διαδικασία από την αρχή;

Έχω ξανακάνει αλλαγή σε ένα samsung omnia στο παρελθόν, αλλά δεν έκανα ξανά γιατί βρήκα φοβερά βαρετό την επανεγκατάσταση των προγραμμάτων.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Δεν θα υπαρχουν τα εγκατεστημενα προγραμματα σου μετα την αναβαθμηση ετσι κι αλλοιως. Αλλα και backup αν ειχες κανει με Sprite η SPB Backup που υποτιθεται οτι υποστηριζουν αλλαγη rom, συνισταται (δια ροπαλου) να επαναγκαταστηθουν.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Αρης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αλλα και backup αν ειχες κανει με Sprite η SPB Backup που υποτιθεται οτι υποστηριζουν αλλαγη rom, συνισταται (δια ροπαλου) να επαναγκαταστηθουν.

 

Αν και εγώ είμαι υπέρ του clean install πλέον με τις τελευταίες εκδόσεις των προγραμμάτων backup, αυτό το "δια ροπάλου" δεν ισχύει. Πολλοί το έχουν χρησιμοποιήσει χωρίς προβλήματα. Ειδικά στη μετάβαση από επίσημη σε επίσημη rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε όλους

θα φύγω την παρασκευή για λονδίνο και θέλω να ρωτήσω ποιο πρόγραμμα έχει καλούς χάρτες για λονδίνο.ευχαριστώ

 

 

θα σου συνιστουσα το igo 8.

 

κανε μια αναζητηση στο *************** με το ονομα μου,και παρε αυτο που δινω ετοιμο. μετα το ιδιο για igo maps;):X

,ειναι το πιο καλο προγραμμα και με το hardware του λεο το χαιρεσαι στο επακρο λογω των καλων 3d γραφικων του:)

Edited by athanaso77
Αναφορά σε site με παράνομο λογισμικό.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
θα σου συνιστουσα το igo 8.

 

κανε μια αναζητηση στο ipmart-forum(com) με το ονομα μου,και παρε αυτο που δινω ετοιμο. μετα το ιδιο για igo maps;):X

,ειναι το πιο καλο προγραμμα και με το hardware του λεο το χαιρεσαι στο επακρο λογω των καλων 3d γραφικων του:)

Δημητρη εβαλα το igo σου,και εχω ενα προβληματακι:Oδεν μου δουλευει το πληκτρολογιο για να γραψω μια διευθυνση,τι δεν κανω καλα;:Oειμαι με επισημη 1.66 και η storage εχει γινει καρτα μνημης,παιζει κανενα ρολο αυτο;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πας να γράψεις κάνει ένα μπιπ και δείχνει ένα Α;

H λύση είναι να βάλεις στο sys.txt

[device]

type="ALIAS_TOUCH HD"

sdcard_dsk_num=7

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται το λεο να μην συνδεεται αυτοματα σε οποιο wifi network θελει??(με το official προγραμμα που εχει).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...